diamondun bebeği doğmuş ilk ekim bebeğine merhaba

Çok sağolun arkadaşlar; gerçekten desteğiniz,dualarınız benim için çok değerli.Bugün daha iyi hissediyorum.13.gününü tamamladı bebeğim;gerçi bana aylar geçmiş gibi geldi ama daha 13 gün olmuş .Kendi kendime söylendim biraz.Baştan en az 40 gün kalır dediler zaten neden acele ediyorum diye.Çok şükür beslenmesi iyiymiş herşey iyiye gidiyor,endişe edilecek bir durum yok dediler.Bir süre sonra hastaneye çeğırıp emzirmemi isteyeceklermiş,emzirip tekrar kuvöze alacaklar yani.Çok heyecanlandım.Bebeğimle ilk karşılaşmam olacak.Bayılırım diye korkuyorum valla.

AY CANIM KIYAMAM SANA ANNE İŞTE..:CüvCüv:

evet ben de onu merak ediyom umarım evdesinizdir artık da afacanla uğraşmaktan yazamıyosundur diamondcum

Nerdeeeee,keşke gelse.Ama sevindirici haberler var,artık solunum problemimiz kalmadı çok şükür.Bir ara anne sütünü kestiler ağır gelmiş olabilir diye,bayaa yağlı sütüm çünkü.Dün tekrar başladılar süt vermeye.Solunumunun normal olduğunu bileyim de o da yetiyor bana.Birazcık kilo alsa çok sevineceğim.Kuvöz odasının başında diğer annelerle arkadaş olduk artık,boşaldıkça yenileri geliyor ve 7 ayı dolduran yok,hepsi 6 aydan gün almış durumdalar.Birşeyler oldu bu aralar diye şüpheleniyorum.Bilmediğimiz bir göktaşı mı düştü,güneş mi tutuldu ne olduysa oldu ya da hep böyleydi de başıma gelince mi dikkatimi çekti bilmiyorum.Kime söylesem çevresinden bir prematüre örnek gösteriyor.Bir de hastanede gördüklerim.Hepiniz Allah'a emanet olun ve sakın doğurayım falan demeyin.Gerçi çok şükür ekim anneleri 7 ayı doldurdu artık,tehlike kalmadı.Yine de dursun bebişler biraz daha.

Dıamond Tkrr Gecmıs oLsun YazdıkLarın cok Etkıleyıcı Cevremızde O kadar Premature bebek var kı bız bunun Farkında DegıLız gercekten Nerede Ise 9 . Aya gırecez Allah Hepımıze SagLıkLı dogumlar nasıp Etsın SagLıklı bebekler versın.. Allah Bır An Oncede Bebegıne kavusmayı nasıp etsın..

hadi gözümüz aydın olsun hepimizin:sm_cool: solunumunun düzelmiş olması bile süper diamondcumkaydirigubbakcemile5allahımıa şükürler olsun.kiloyuda yavas yavas alıcak annesi:teselli: hele dur minicik bebek kocammaaaaaaaann erkek olucak sonra başımıza:lepi: bizimkilerin abisi olucak inşallahÇok üzgünüm çoook allaha emanet olun diamondcum..rabbim bebişimizi bizlere bağışlasın.artık zoru atlattık cok şükür:Saruboceq:

Diamondcım tekrar geçmiş olsun canım.zaman geçtikçe bebeğin çok daha iyi olacak..kilo alacak merak etme.işin zor kısmını atlattın.inşallah en yakın zamanda çınar bebişle evinize gidersiniz canım..:1hug:

canım benım bebeğini kucağına alıp evıne gıttığınde hepsı gerıde kalacak inşallah. Allah sabır versın sana ve senın gıbı tum bekleyenlere.:Saruboceq:

İnşallah bebişin çabucak toparlar kendini. Solunumunun düzelmesi çok güzel bir gelişme. Kiloları da alıversin, annesinin kollarına kavuşsun hemencik.

blog adresi vermek yasak mı bilmiyorum. sonuçta reklam söz konusu değil. O yüzden şansımı deneyip bir üçüz annesinin blog adresini vermek istiyorum. Prematüre bebeklerle ilgili yararlı bilgiler de içeriyor. Yararlı linkler de var. İşinize yaramasa bile böyle bir tecrübeyi okumak da faydalı diye düşündüm.
http://bebekhikayesi.blogspot.com/

Diamondcum solunumunun düzelmesine çok sevindim göreceksin herşey çok güzel olacak benim de bir arkadaşım 6,5 aylık doğum yaptı 1 aya yakın bir zaman hastanede kaldılar ama şimdi gayet iyiler.Dualarımız seninle.

Diamond burda yazdıklarını görünce nutkum tutuldu açıkçası. Allah sana sabır bebeğinede dayanma gücü versin ve bir an önce atlatın canım. Açıkçası senin 29. hafta doğum yaptım dediğinden beri bendede korkular oluştu kendi aramızda ve çevremizdede konuşur olduk bunu. Doğumu nerde yapacağım konusunda merakım ve endişelerim vardı ve bana her kez ege üniversitesine gitmemi nasihatliyorlardı yazdıklarını görünce hayatta gitmemeye karar verdim açıkçası. Şu hale bakarmısın izmirdeki en büyük ve kapsamlı hastanenin yaşattığı rezilliğe.Bende hem ikiz hemde erken olursa kvöz ihtiyacı olur diye yenidoğan ünitesi var olan bir yer istiyordum ama allah zamanında versin ama ege ye düşürmesin bizi demekki. Tüm dualarımız seninle canım. Bildiğin gibi bende izmirdeyim istediğin her tür destek için yanında olabilirim. İnşallah allah en kısa zamanda bebeğine sağlık verir ve bunları sana bir an önce unutturur.

diamondcum bence de solunum düzelmesi çok iyi hber arık hayati tehlikemiz yok yzni maşlllah alırkilosunu da kucağında evine götürürsün işallah

Diamond burda yazdıklarını görünce nutkum tutuldu açıkçası. Allah sana sabır bebeğinede dayanma gücü versin ve bir an önce atlatın canım. Açıkçası senin 29. hafta doğum yaptım dediğinden beri bendede korkular oluştu kendi aramızda ve çevremizdede konuşur olduk bunu. Doğumu nerde yapacağım konusunda merakım ve endişelerim vardı ve bana her kez ege üniversitesine gitmemi nasihatliyorlardı yazdıklarını görünce hayatta gitmemeye karar verdim açıkçası. Şu hale bakarmısın izmirdeki en büyük ve kapsamlı hastanenin yaşattığı rezilliğe.Bende hem ikiz hemde erken olursa kvöz ihtiyacı olur diye yenidoğan ünitesi var olan bir yer istiyordum ama allah zamanında versin ama ege ye düşürmesin bizi demekki. Tüm dualarımız seninle canım. Bildiğin gibi bende izmirdeyim istediğin her tür destek için yanında olabilirim. İnşallah allah en kısa zamanda bebeğine sağlık verir ve bunları sana bir an önce unutturur.

Zaten ikizilerin hemen hepsi bir-iki gün de olsa kuvöze ihtiyaç duyuyor.İnşallah herşeyin yolunda gider de seçme şansın kalır.Benim öyle bir şansım olsaydı kesinlikle bornova şifayı tercih ederdim.Basmane şifadan çok farklı doktorları,ilgisi yeterlilikleri.Ama maddi olarak hazır olmak lazım.Bugün öğrendiğime göre şifanın 1 eylül itibarıyle tamamen anlaşması bitmiş devletle.Ben doğum parasının 800 YTL sini geri alabiliyormuşum.Allah'tan 1 eylülden önce doğum yaptığım için kuvöz parasından da faydalanabiliyoruz.Günde 400YTL ödüyormuş söylediklerine göre.Ama bu tarihten itibaren 5 kuruş ödemeyecek devlet.
Yalnız geçen gün sağlık bakanının bir yazısını okudum internette.Acil olarak gidildiği zaman yeni doğanın doğum ve diğer masrafları için özel hastaneler para talep edemeyecek,ama direk özele gidersen tamamını ödeyeceksin gibi birşeyler.
söylemiş.Umarım kısa zamanda hayata geçer bu düşünce.

Allah Egeye düşürmesin diyeceğim ama başka da nereye güveneceğiz ki.9 Eylül daha berbat.İnan eğer bebeğim ege ya da başka bir devlet hastanesinde kalsaydı başını beklerdim,bir yere ayrılamazdım herhalde.Ne olacağı belli olmaz çünkü.Kendilerinden bihaber çalışanlar.Böyle bir zorunluluk doğarsa diye söylüyorum özellikle izmirli arkadaşlara;Mete bey diye prematüre uzmanı,çocuk doktoru alanının en iyilerinden bir prof bulduk.Alsancakta özel hastanesi var,sırf çocuk hastanesi.EGERIA belki duymuşsunuzdur.Burası da aklınızda bulunsun kuvöz ihtiyacı olursa..Bebişim çıkar çıkmaz götürmek istiyorum mete beye kontrol için.Zoru gitti gibi görünüyor ama asıl zorluk bundan sonra başlıyor bizim için.Allah sağlık versin de ne gerekiyorsa yapmaya çalışalım.

Bugün süt istediler sabah bitirmiş kuzucuğum sütünü,götürdük yetmez bu akşama kadar tekrar getirin dediler.Şaşırdım ve çok sevindim.30 gram kilo almış:))Artık her sabah süt götürmemizi istiyorlar.Ne diyorsunuz kızlar on gün sonra falan çıkar mı sizce?

çok sevindim iyi haberlerine diamondcum inşallah çıkarda kavuşursun mis kokuluna..
doktorlar ne diyo güselim ne zaman çıkar diyolarr...

ayy diamondcum cok sevindim yaa.allaha şükür zoru atlattınız.inşallah cok cabuk toparlarda 10 günden önce kavusursunuz bebişinizle.allahım yardımcınız olsun..

şükürler olsun canım ya..gitgide daha iyi olacak inşallah.annesinin sütünü içip büyüyecek bebişimiz.güzel haberlerini bekliyoruz

ay çok sewindim aplamamak içinde tutuoyrum kendimi ne kaar güsel çok şükür durumu her gün her saat iyiye gidiyor çok sewindim Allah tez zamanda kollarına almayı nasip etsin
şimdi toplamda kaç kg ÇINAR bebek

Diamondcum tabiiki çıkacaksınız bak benim dün bahsettiğim arkadaş artık çocuğunu gezdirmeye bile çıkarıyor siz de öyle olacaksınız allah büyük.

X