diamondun bebeği doğmuş ilk ekim bebeğine merhaba

emekli sandığı kuvöz için sadece 400YTL ödüyor günlük.Başka bir şeye karışmıyor.Doğum parasını da ödemedi Temmuzda fesh edilmiş anlaşma.Ventilatörün günlüğü 300 YTL kuvöz için 400 YTL(toplam 800YTL imiş Şifa da) bir de ne yapıldığını bilmiyorum iki günde bir doktor müdahalesi diyorlar 700YTL aşağı yukarı 1000YTL yi buluyor günlük ödenecek rakam.Allah yardımcımız olsun.

Diamondcuğum dualarımız seninle ve bebeğinle:Saruboceq:
şaka gibi ya sağlık güvencemize güveniyoruz ne işe yarıyoki bu sağlık güvencesi?? bu durumdan şunu anladım doktor doktor gezip aman doktorum iyi olsun en iyisi olsun demiceksin hastane hastane gezip nerde nekadar kuvöz var onları öğreneceksin, çok şaşırdım ya izmir gibi bi yerde nasıl oluyor??
ben biara Ankarada zübeyde hanıma gidiyordum, zekai tahir burak hastanesinde 2 bebek 1 kuvöze yatarken zübeyde hanımda nerdeyse bütün kuvözler boştu,(iki hastane arası 10 dk) neden sevk yapılmıyor ya da neden insanlar ısrarla doğumu orda yapmak istiyor? ayrıca gittiğim hastanede (özel) doktorumun bana ilk söylediği şey merak etme kuvöz ihtiyacımız olursa burda için rahat etsin yeterli kapasitemiz var demişti şimdi anlıyorum neden bu konuyu vurguladığını

emekli sandığı kuvöz için sadece 400YTL ödüyor günlük.Başka bir şeye karışmıyor.Doğum parasını da ödemedi Temmuzda fesh edilmiş anlaşma.Ventilatörün günlüğü 300 YTL kuvöz için 400 YTL(toplam 800YTL imiş Şifa da) bir de ne yapıldığını bilmiyorum iki günde bir doktor müdahalesi diyorlar 700YTL aşağı yukarı 1000YTL yi buluyor günlük ödenecek rakam.Allah yardımcımız olsun.

Diamondcuğum dualarımız seninle ve bebeğinle:Saruboceq:
şaka gibi ya sağlık güvencemize güveniyoruz ne işe yarıyoki bu sağlık güvencesi?? bu durumdan şunu anladım doktor doktor gezip aman doktorum iyi olsun en iyisi olsun demiceksin hastane hastane gezip nerde nekadar kuvöz var onları öğreneceksin, çok şaşırdım ya izmir gibi bi yerde nasıl oluyor??
ben biara Ankarada zübeyde hanıma gidiyordum, zekai tahir burak hastanesinde 2 bebek 1 kuvöze yatarken zübeyde hanımda nerdeyse bütün kuvözler boştu,(iki hastane arası 10 dk) neden sevk yapılmıyor ya da neden insanlar ısrarla doğumu orda yapmak istiyor? ayrıca gittiğim hastanede (özel) doktorumun bana ilk söylediği şey merak etme kuvöz ihtiyacımız olursa burda için rahat etsin yeterli kapasitemiz var demişti şimdi anlıyorum neden bu konuyu vurguladığını

Allah senn we bebeğinin yardımcısı olsun hiç merak etme içini ferah tut Allahın izniyle bebeğinii çıkarırsın bi an önce hastaneden allah herşeyin hayırlısını wersin

Akşam süt götürdüm bebeğime.Yine bağlamışlar makinaya ama en alt seviyedeymiş değerleri.Buna da şükür.Daha az destekle nefes alabiliyor artık.Dün doktoruyla görüştüğümüzde çok zamana ihtiyacı var riskli bir bebek dedi.Çoook canım sıkıldı.Sabır diliyorum Allah'ımdan.

canım bak bebeğin gün geçtikçe iyiyleşiyor inşallah dahada iyi olacak...dayanıklılığına hayran kaldım.Allah kalbine göre versin...anne olmak dayanmayı gerektiriyo galiba...bu arada adı ne olacak bebeğinin adı merak ettim...dualarım seninle:Saruboceq:

DİAMOND İLK ÖNCE GÖZÜN AYDIN CANIM.aLLAH ANALI BABALI BÜYÜTSÜN İNŞALLAH.EVET CANIM ÖZELLER ARTIK SGK İLE FALAN BAĞLARINI KESİYOLAR.BEN BİLE DÜN GÜVEN HASTANESİNDE KALAKALDIM.ÖNÜMÜZDEKİ AY FES EDİYOLARMIŞ.Bİ DE ÇOK PAHALI.4 MİLYAR SEZERYAN.VEREMEM O KADAR PARA.VALLA aLLAH YARDIMCIN OLSUN GFÜNLÜK 1 MLYAR ÇOK FAZLA.NE YAPACAKSIN PEKİ?BEBİŞ NE ZAMAN ÇIKAR ACABA.İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA KUCAĞINA ALIRSIN CANIMIN İÇİ.

geçmiş olsun diamond.a.s. Allah bebeğine sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin inşallah.dualarımız sizinle.

diamond cum Rabbim yardımcın olsun.ağlamamak elde değil yazdıklarını okuyunca.hep dualarımızda olacaksın...

mrb öncelikle geçmiş olsun en azından sağlıklı bir şekilde her ikinizde kurtulmuşsunuz allah bir an önce onada sağlıklı bir şekilde gelişip evinize çıkmayı nasip etsin.içinizi ne kadar ferahlatır bilmem ama eski iş yerimdeki müdürümde iş stresinden prematüre bebek dünyaya getirdi sanırım sizinkinden bile küçüktü yaşama şansıda oldukça zyıftı ve ciğerlerinde sorun vardı.istanbulda imkanla tabiki biraz daha farklı ssk çocuk hastanesinde Bköyde doğum yapmıştı ve bebek yaklaşık 2 aya yakın hastanede kaldı sizin gibi hastaneden evine gelemiyordu bile.şimdi görseniz kocaman oldu Öykü ve 5 yaşında çok akıllı ve son derece sağlıklı prematüre bebekler diğer bebeklere göre daha zeki oluyormuş bu arada:))
inşallah bir an önce sağlıkla yavrunuzu kucağınıza alırsınız kendinize iyi bakın analı babalı büyütün:İ):)

bu dunyada yaşaması için rızkı varsa yaşayacak diamod ücret konusunda uzuldum allah gerçekten yardımcınız olsun hayat çok pahalı maalesef sağlıktada paradan tavız vermıolar maalesef boyle bır ülkede yaşıyoruz işte buna yaşamak denirse Allah'a dua etki rızkı olsun varsa inanki hepınızı şaşırtacak ve yaşayacak Allah yardımcınız olsun bak bu kadar hamişin duasını aldın emin ol pozitif düşün herşey yoluna girecek canım

Çok sağolun arkadaşlar; gerçekten desteğiniz,dualarınız benim için çok değerli.Bugün daha iyi hissediyorum.13.gününü tamamladı bebeğim;gerçi bana aylar geçmiş gibi geldi ama daha 13 gün olmuş .Kendi kendime söylendim biraz.Baştan en az 40 gün kalır dediler zaten neden acele ediyorum diye.Çok şükür beslenmesi iyiymiş herşey iyiye gidiyor,endişe edilecek bir durum yok dediler.Bir süre sonra hastaneye çeğırıp emzirmemi isteyeceklermiş,emzirip tekrar kuvöze alacaklar yani.Çok heyecanlandım.Bebeğimle ilk karşılaşmam olacak.Bayılırım diye korkuyorum valla.

diamond maşallah çok güzel gelişmeler bunlar, eminim sen emzirmeye başladıktan sonra daha sıkı sarılacaktır oğluşun hayata,daha çabuk iyileşecek ve yuvanıza döneceksinizdir. Allah yar ve yardımcınız olsun, dualarım sizinle.

Size hastanede yaşadıklarımdan birşeyler daha anlatayım aklınızda bulunsun.Daha önce yazmıştım önce serklaj yapmak için anesteziyle bayılttılar ama sonra açık çok fazla olduğu için dikemediler ayılttılar beni diye.İşte sonrasında yoğun bakıma alındım 3 gün kaldım.Bu arada serumlar takılıyor,bahsettiğim pahalı serumlar ve başka ilaçlar da kullanıyorum.Yoğun bakımdayken bana bakan doktorlar ve hemşireler durmadan değişti.Nöbet değişimlerinde birbirlerine bilgi veriyorlar hastalarla ilgili.Ben biliyorum tabi eşim kaç tane serum aldı,ne kadar kaldı falan.Bir tanesi bile doğru bilgi veremedi biliyor musunuz.Hep uyardım hayır dolapta bilmem kaç tane daha olması lazım eşim almıştı diye.Sonra hasta serklajlı dediler hep ve ben yine atlayıp hayır bana serklaj yapılmak istendi ama yapılamadı diye uyardım,haa pardon pardon dediler.Uyanık olmak lazım,gözünü dört açıp kimseye inanmamak lazım.Allah kimseyi düşürmesin ellerine.Koskoca üniversite hastanesi burası,haline bakın.
Tabiki şifada böyle şeyler yaşamadım,doğumdan sonra sütüm gelince hemen hemşireler sağma makinesi getirip bana nasıl sağacağımı ,sütü nasıl saklayacağımı güzelce öğrettiler.Yazık geçen gün şifaya bir anne gelmiş.9 eylülde doğum yapmış,prematüre bebeğini şifaya nakletmişler.Süt getirin demişler ,anne gelmiş emzirmeye.Tabi 9 eylülde öğreten falan yok önce süt sağılması gerektiğini.Bu işlerin hep parayla mı olması lazım,çok mu zor şeyler acaba en azından üniversite hastaneleri için.

Canım benim allah yardımcın olsun, umarım en kısa zamanda kavuşursun bebeğine,lütfen bizi ara ara bilgilendir,dualarımız seninle...

Çok sağolun arkadaşlar; gerçekten desteğiniz,dualarınız benim için çok değerli.Bugün daha iyi hissediyorum.13.gününü tamamladı bebeğim;gerçi bana aylar geçmiş gibi geldi ama daha 13 gün olmuş .Kendi kendime söylendim biraz.Baştan en az 40 gün kalır dediler zaten neden acele ediyorum diye.Çok şükür beslenmesi iyiymiş herşey iyiye gidiyor,endişe edilecek bir durum yok dediler.Bir süre sonra hastaneye çeğırıp emzirmemi isteyeceklermiş,emzirip tekrar kuvöze alacaklar yani.Çok heyecanlandım.Bebeğimle ilk karşılaşmam olacak.Bayılırım diye korkuyorum valla.

ço sevindim iyi haberlerine canım benim..allahh kokusunu burnundan hiç eksik etmesin inşallahh..:nazar::nazar:
oğlumuzun adını ne koydunuz diamondcumm:uhm:

ayy nasıl heyecanlanmaz insan yaasenağlama kıyamam ben minikimeeŞeniz o temas olduğu an hersey dahada hızlanacak inşallah.hızla iileşicek ve en kısa zamanda evinde yatağında uyuycak.mis gibi anne kokusuyla..allahım o günleride göstersin diamondcum:1hug:

dediğin gibi canım ÇINAR gibi dayanıklı ve uzun ömürlü olsun inşallahh..çok severin ben bu ismi oğlumun adını ben koysaydımm seçenekler listesinin başındaydıı..:nazar:

Diamondcım yazdıklarını daha yeni okudum..çok etkilendim.sen gerçekten çok güçlü bir annesin.oğlumuzla birlikte bunun üstesinden geleceğine inanıyorum.birbirinizin kokusunu duyduğunuzda ikinizde daha güçlü olacaksınız.Allah Çınar'ımıza sağlık versin.en yakın zamanda birbirinize kavuşursunuz inşallah.dualarımız sizinlea.s.

X