diamondun bebeği doğmuş ilk ekim bebeğine merhaba

canım dualarımız seninle çok az kaldı sabret allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah canım
her geçen gün daha iyi olcak merak etme

Zaten ikizilerin hemen hepsi bir-iki gün de olsa kuvöze ihtiyaç duyuyor.İnşallah herşeyin yolunda gider de seçme şansın kalır.Benim öyle bir şansım olsaydı kesinlikle bornova şifayı tercih ederdim.Basmane şifadan çok farklı doktorları,ilgisi yeterlilikleri.Ama maddi olarak hazır olmak lazım.Bugün öğrendiğime göre şifanın 1 eylül itibarıyle tamamen anlaşması bitmiş devletle.Ben doğum parasının 800 YTL sini geri alabiliyormuşum.Allah'tan 1 eylülden önce doğum yaptığım için kuvöz parasından da faydalanabiliyoruz.Günde 400YTL ödüyormuş söylediklerine göre.Ama bu tarihten itibaren 5 kuruş ödemeyecek devlet.
Yalnız geçen gün sağlık bakanının bir yazısını okudum internette.Acil olarak gidildiği zaman yeni doğanın doğum ve diğer masrafları için özel hastaneler para talep edemeyecek,ama direk özele gidersen tamamını ödeyeceksin gibi birşeyler.
söylemiş.Umarım kısa zamanda hayata geçer bu düşünce.

Allah Egeye düşürmesin diyeceğim ama başka da nereye güveneceğiz ki.9 Eylül daha berbat.İnan eğer bebeğim ege ya da başka bir devlet hastanesinde kalsaydı başını beklerdim,bir yere ayrılamazdım herhalde.Ne olacağı belli olmaz çünkü.Kendilerinden bihaber çalışanlar.Böyle bir zorunluluk doğarsa diye söylüyorum özellikle izmirli arkadaşlara;Mete bey diye prematüre uzmanı,çocuk doktoru alanının en iyilerinden bir prof bulduk.Alsancakta özel hastanesi var,sırf çocuk hastanesi.EGERIA belki duymuşsunuzdur.Burası da aklınızda bulunsun kuvöz ihtiyacı olursa..Bebişim çıkar çıkmaz götürmek istiyorum mete beye kontrol için.Zoru gitti gibi görünüyor ama asıl zorluk bundan sonra başlıyor bizim için.Allah sağlık versin de ne gerekiyorsa yapmaya çalışalım.

Bugün süt istediler sabah bitirmiş kuzucuğum sütünü,götürdük yetmez bu akşama kadar tekrar getirin dediler.Şaşırdım ve çok sevindim.30 gram kilo almış:))Artık her sabah süt götürmemizi istiyorlar.Ne diyorsunuz kızlar on gün sonra falan çıkar mı sizce?

Canım benimmmmmmm çok şükür ilerlemeler var minik çınarda allah yardımcınız olsun inşallah bir an önce kavuşursunuz birbirinize sütünü cihazla değil minik çınarın sıcaklığıyla verirsin.
Bilgiler için çok teşekkürler canım gerçekten çok endişelerim var ve verdiğin bilgiler beni rahatlattı hem hastane konusunda hemde mete bey konusunda inşallah tabi öncelik ihtiyaç hissetmeden dünyaya getirelim de ama olursa mutlaka gideceğim adres olur.

Allah yardımcınız olsun tatlım maddi manevi sabır versin ama çabalarınız sonuç veriyor çok şükür. en kısa zamanda çok daha iyi haberlerini duyalım.kaydirigubbakcemile5

bugun minik olan Çınar yarin koca Çinar olacak insallah.Hadi az kaldi.kiloda almaya baslamis.cok guzel haberler bunlar,

ay çok sewindim aplamamak içinde tutuoyrum kendimi ne kaar güsel çok şükür durumu her gün her saat iyiye gidiyor çok sewindim Allah tez zamanda kollarına almayı nasip etsin
şimdi toplamda kaç kg ÇINAR bebek

Tam olarak 1350 imiş doğduğunda.Sonra şişkinlik ve ödemler gidince 1200 e düştü .Şimdi 1260 olmuş kilosu.Ama daha birkaç gündür doğru dürüst beslenmeye geçti miniğim.İnşallah çabucak toparlayacak.Tabi bu hareketlilikle kilo tutarsa:) Bir görseniz inanamazsınız hareketlerine.O kadar kuvvetle ellerini kollarını bacaklarını sağa sola savuruyor ki,bir de haline bakmadan ellerini yere yatağa dayayıp poposunu kaldırarak köprü kuruyor.:dance:Bütün sırtını kaldırıp tek omzunun üstünde duruyor geriniyor falan,inanılmaz şeyler.Ama ben karnımda da hissediyordum bu hareketliliğini.Çok afacan olacak çoook çekeceğimiz var.
bu arada bir iki haftaya kalmaz çıkarırız dediler.:teytey::nazar:Odasını da hazırladık .Uygun bir zamanda resimlerini eklerim odanın.Çok güzel oldu.Allah içini dolu etsin inşallah,en önemlisi o.
Doğumdan önce harıl harıl yapmıştım hazırlıklarını.Sanki yetişecek işim varmış gibi.Gerçekten de varmış.Allah koşturmuş beni.Daha hastanede kullanmak üzere nevresimler falan alacaktım.Güzel güzel hastanenin nevresimleriyle yattım.Bebek şekerlerini ayarlamamıştım daha,araştırıyordum.Herşey nasip.Hiçbir zaman attığın taş yerine varmıyor.O an hiçbir şeyin önemi kalmadı benim için.En önemli şey sağlık.Sağlıkla doğsunlar da giyecek elbiseleri olmasın,çaputlara sarın.

Tam olarak 1350 imiş doğduğunda.Sonra şişkinlik ve ödemler gidince 1200 e düştü .Şimdi 1260 olmuş kilosu.Ama daha birkaç gündür doğru dürüst beslenmeye geçti miniğim.İnşallah çabucak toparlayacak.Tabi bu hareketlilikle kilo tutarsa:) Bir görseniz inanamazsınız hareketlerine.O kadar kuvvetle ellerini kollarını bacaklarını sağa sola savuruyor ki,bir de haline bakmadan ellerini yere yatağa dayayıp poposunu kaldırarak köprü kuruyor.:dance:Bütün sırtını kaldırıp tek omzunun üstünde duruyor geriniyor falan,inanılmaz şeyler.Ama ben karnımda da hissediyordum bu hareketliliğini.Çok afacan olacak çoook çekeceğimiz var.
bu arada bir iki haftaya kalmaz çıkarırız dediler.:Odasını da hazırladık .Uygun bir zamanda resimlerini eklerim odanın.Çok güzel oldu.Allah içini dolu etsin inşallah,en önemlisi o.
Doğumdan önce harıl harıl yapmıştım hazırlıklarını.Sanki yetişecek işim varmış gibi.Gerçekten de varmış.Allah koşturmuş beni.Daha hastanede kullanmak üzere nevresimler falan alacaktım.Güzel güzel hastanenin nevresimleriyle yattım.Bebek şekerlerini ayarlamamıştım daha,araştırıyordum.Herşey nasip.Hiçbir zaman attığın taş yerine varmıyor.O an hiçbir şeyin önemi kalmadı benim için.En önemli şey sağlık.Sağlıkla doğsunlar da giyecek elbiseleri olmasın,çaputlara sarın.

güne senn bu güzeş hbrlerinle baslamak süper diamondcım.allahım yüzümüze baktı cınar bebeği hepimize bağışladı inşallah:sm_cool: cok şükür rabbime.beter böcek şimdiden bu kadar kıpırdaksa yandın annesi:eek: ortalığın tozunu dumanına katacak bir erkek geliyor.aman sağlıklı olsunda:Saruboceq:
canımsın bu telasında bile odasının resimlerini göndericeksin bize:1hug: sen gercekten kocaman yüreği olan bir annesin bitanem:1hug:.bebişin resmi varmı?müsaaden olursa onuda görmek isterizyerimseniben
tatlım bebek sekerini ben kemeraltından arastırmıstım.0,80 kurustan baslıo 2 ytl ye kadar var.iki dükkanın kartını aldım.istersen telefon no.larını gönderirim.gerci su haftaları bi atlatalımda hepsi olacak seyler bunlarkaydirigubbakcemile5
allaha emanet olun sen ve minik yaramazınŞeniz

diamondcum çok sevindim güsel haberlerinize sağlıkla dönsün yuvasına çınarınn evet annesi çınar beyinde dönünce resmini bekliyoruzz..Şeniz

diomundcum bebişimizin iyiye gitmesine çok sevindim canım.:nazar:.hareketli olması çok güzel..Allahım en kısa zamanda hazırladığınız güzel odasında yatırmayı nasip etsinŞeniz

ALLAHIM SANA BİNLERCE ŞÜKÜR ...........................sabah sabah bu ne güzel haber diamondcum ...........Rabbim inşallah sana minik çinarımızın bebişlerini de büyüttüğün günleri gösterir

Çok şükür bu güzel haberlere. İnan ki gözlerim doldu sevinçten. Allahın izniyle en yakın zamanda doktorlarını da şaşırtarak kendini toparlar, taburcu olur inşallah. Odasının resimlerini sahibiyle beraber gönderirsin o zaman. Tabi bu hareketlilikle sana nefes alacak zaman kalırsa :)

maaşallah çınar bebişe gözlerim dolu dolu okudum yeni gelişmelerini.Allaha çok şükür.inşaallah biran evvel hep beraber evinize dönersiniz de bu günler gerilirde kalır

Allah sana ,Çınar bebeğe ve tabiiki de eşine uzun ömürler versin bebişin resimlerini gönderirsen seviniriz.

yeni gelişmeler çokkk sevindirici zor zamanları atlattınız inşallah canım allah çınar bebeğe ailesi ile birliikte yaşanacak güzel bir hayat armağan etsin:emir_bebek::nazar:

bu arada bir iki haftaya kalmaz çıkarırız dediler.:teytey::nazar:Odasını da hazırladık .Uygun bir zamanda resimlerini eklerim odanın.Çok güzel oldu.Allah içini dolu etsin inşallah,en önemlisi o.

ay çok sewindim maşallah Allah nazarlardan korusun:nazar: sağ salim o odada yatmayı nasipp etsin benide telaş sarmaya başladı odasını bitirmeye çalışyıorum bi an önc ehastane çantasındaki eksikleri tamamlamaya çalışyıorumhihoyyyt

diomandcım hepimizin duaları seninleydi canımmm. çok sevindim. allahım kocaman olduklarınıda görmeyi nasip etsin hepimize inşallah

Kıyamam ben o yakışıklıya allah sağlık versin inşallah her şey yavaş yavaş yoluna giriyor çok şükür. Bebek şekerleri konusunda bende senden fikir alırım bu konularda araştırmaların senin süper.

harıka ya çok guzel haber bu ınsallah çıktığınıda duyacağız senden :)

Çoooook sağolun arkadaşlar.Bugün oğluşum nihayet tekrar doğum kilosuna ulaştı.Biraz da kan vermişler,çok yıprandı kendini toparlasın diye bayaa iyi gelmiş.Rengi düzelmiş.Göğsünün inip kalkışı nasıl rahatladı yavrumun çok farketti gerçekten.80cc süt istiyorlardı her gün bundan sonra 150cc götürecekmişim.Daha çok kilo alacak demektir.Yoksa bir deri bir kemik yavrucak.Ama iki günde farketmiş anne sütüyle beslediklerinden beri.Zaten küçücük ya gram alsa değişiyor görüntüsü.Bu arada oğluşumun favorileri var biliyor musunuz?:)))) Erkekim benim.Dökülecek tabi o minik kıllar,tam tüylenme olduğu dönemde doğdu.

Çoooook sağolun arkadaşlar.Bugün oğluşum nihayet tekrar doğum kilosuna ulaştı.Biraz da kan vermişler,çok yıprandı kendini toparlasın diye bayaa iyi gelmiş.Rengi düzelmiş.Göğsünün inip kalkışı nasıl rahatladı yavrumun çok farketti gerçekten.80cc süt istiyorlardı her gün bundan sonra 150cc götürecekmişim.Daha çok kilo alacak demektir.Yoksa bir deri bir kemik yavrucak.Ama iki günde farketmiş anne sütüyle beslediklerinden beri.Zaten küçücük ya gram alsa değişiyor görüntüsü.Bu arada oğluşumun favorileri var biliyor musunuz?:)))) Erkekim benim.Dökülecek tabi o minik kıllar,tam tüylenme olduğu dönemde doğdu.

oyyyy yerim favorilerini onun inşallah en kısa zamanda kavuşursun oğluşuna öpüyoruz siziiiiiiiiiii:1hug::nazar:

X