diamondun bebeği doğmuş ilk ekim bebeğine merhaba

Canım benim çok üzülerek okudum yazdıklarını ALLAH sana sabırlar ve güç versin bizler dua edeceğiz ALLAH kimseye yaşatmasın yaşadıklarını bebeğinde sende iyi olacaksın merak etme ...Yüce rabbim sanada bizede bebişlerimizi bağışlasın üzülme bebeğim bebişinle evinize dönecek güzel bir ömür geçireceksiniz inşallah...Yüreğimde dualarımda seninle...

senağlama
allah evladını sızlere bagıslasın
senın ve esının cok buyuk bır ımtıhanı bu cok fazla ezıyet cekmıssınız
allah sıze guc kuvvet versın ınsa allah en kısa zamanda evıne gelırsınız saglıkla bebısınle senağlama

Diamondcum Allah yardımcınız olsun.Dualarımızla hep yanındayız,inş.tüm zorlukları atlatıcaksınız,bebişiniz size ve hayata sımsıkı tutunacak.Tek dileğimiz bu.
Arkadaşlar Allah hepimizin yardımcısı olsun,ben dualarımızın kabul olduğuna inanıyorum.Hergün hepimiz için dua ediyorum...

Diamondcum Allah yardımcınız olsun.Dualarımızla hep yanındayız,inş.tüm zorlukları atlatıcaksınız,bebişiniz size ve hayata sımsıkı tutunacak.Tek dileğimiz bu.
Arkadaşlar Allah hepimizin yardımcısı olsun,ben dualarımızın kabul olduğuna inanıyorum.Hergün hepimiz için dua ediyorum...:Saruboceq:

diamondcum Allah bebeğine sağlığını sana da fazla fazla sabrını versin başından geçenleri düşünüp de canını daha fazla sıkma moralini hep yüksek tut ki bebeğinde yiy olsun bak sütünle besliyosun onu çok şükür sütün de gelmiş tez zamanda solunumu da düzelirde yavrun kucağında evine dönersin işalllh

Hem geçmiş olsun, hem de hayırlı olsun. Yaşadıkların çok zor bir sınav olmuş. Allahım yavrunuzu size bağışlar inşallah. Size de sabır ve güç versin. Şehir dışına çıkmak zorunda kalmamanız büyük şans olmuş, sağlık sektörünün hali bu ne yazıkki. Allah imkanı olmayanlara acısın.

Diamond okurken ağlayacaktım neredeyse Allah sana sabır bebeğinede sağlık sıhhat versin inşallah bir an önce ciğerleri gelişirde çıkar küvözden sağ salim çok geçmiş olsun canım Allah sanada minik bebişinede yardım etsin dualarım seninle ve bebişinle

İnşallah bugün biraz daha iyidir bebeğin. Kendi kendine soluk alıp vermeye başladığında herşey yoluna girmiş demektir. Ben bir şey sormak istiyorum. Öncesinde bir problemin varmıydı. Serviks yetmezliği yada a.ılma gibi. Okuduklarımdan anladığım hiçbir sorun yokken aniden bir ağrıyla doğumunun başlamış olduğu. Hiç belirti vermedi mi, ne bileyim kasılma, ağrı gibi. Yada bir üzüntü veya öfke, ani bir yorgunluk sonrasında mı oldu. Yoksa 29 hafta çok erken, aceleciymiş yaramaz :)
Bende erken doğum yapacağım fobisi oluştu da o yüzden soruyorum. 32 haftadayız, çok korkuyorum. Kasılmalarım ve ağrılarım var, yalnız düzensiz. Ama senin yazdıklarını okuyunca, ne kadar güçlü durduğunu görünce içim rahatladı. Anne olmak güçlü olmayı gerektiriyor değil mi?

diamond kardesim Rabbim senin ve meleginin yardimcisi olsun canim mubarek aylardayiz dualarimiz seninledir insallah.yazdigin su cumle beni sok etti kuvesde kalma 1 gunu 5 milyar ya bukadarmi olur yani resmen zenginsen bebegin yasar ama elinde yoksa bebegin olur bukadarmi ucuz insan hayati. 5 milyari euro ya vurdugumda 2.500 euro yapiyorki cok ciddi bir rakam ustelik bir gun icin, en az 3 hafta kalanlar var kuveste daha fazla olanlarda. yuce Rabbim yardimciniz olsun sabr edin mukafatini goruceksiniz insallah canim melegini kocaman opuyorum hersey gecicek bugunler kotu bir ani olarak hafizanda kalicak canim a.s.:nazar:

aşşah bebeğinizi size bağışlasınn...herşey guzel olucak inşallah peki şimdi bebeğin yattığı kuvöze gunluk ne kadar ödenecek ssk falan karsılamıomu merak etttimde

emekli sandığı kuvöz için sadece 400YTL ödüyor günlük.Başka bir şeye karışmıyor.Doğum parasını da ödemedi Temmuzda fesh edilmiş anlaşma.Ventilatörün günlüğü 300 YTL kuvöz için 400 YTL(toplam 800YTL imiş Şifa da) bir de ne yapıldığını bilmiyorum iki günde bir doktor müdahalesi diyorlar 700YTL aşağı yukarı 1000YTL yi buluyor günlük ödenecek rakam.Allah yardımcımız olsun.

canım bnm.sen güçlü ol.ol ki bebişede enerjin gecsin.konak doğumda yeni doğan bölümü var dokuz eylülde ööle.bunların hepside kocaman büyük.hiçmi yer yok yaa!!!canım yapabileceğimiz elimizden gelecek birşey olursa eminim benm gibi butun izmirli arkadasların yanında olucaz..allahım bebişinede sanada güç kuvvet versin inşallah.

Yoğun bakımdayken yanımda yatan arkadaşlardan birinin suyu gelmişti.5 gündür artık suyu iyice bitmiş ama bebek yaşıyor vaziyette yatıyordu Egede.Suyu gelince Hemen gelmişler Egeye.Kuvöz yok diye 9 Eylüle göndermişler.26 haftalıktı bebeği.9 Eylüle gitmişler kovulmuşlar resmen yok burada kuvöz diye.Tekrar dönmüşler mecbur.Günde bir kez bakıyorlardı kalp atışlarına yaşıyordu bebeği.Suyu azar azar geliyordu ama bitmek üzereydi neredeyse.Çok küçük hafta diye alamadılar.Hem de sezaryen yapılmayacakmış.Normal doğum yapılacakmış ağrısı olmadığı için suni sancıyla.Allah yardımcısı olsun.9 Eylül ege den rezalet yani.

Canım benim Allah sana ve bebeğine güç versin benim yengemin doktoru da senin doktorun ve o ikiz hamile Allah cümlemize yardım etsin ve bu küvez konusu beni çok korkuttu Aydın'a Bursa'ya geçildiyse demek ki Manisa'da da yoktu Allah'ım bizde bebeklerimizde sana emanetiz ne olur cümlemize hayırlı doğumlar nasip et

Amin inşallah.Allah yengene de yardım etsin.Tabii ki öncelikle yakın diye Manisa ya bakıldı ama mümkün değil yoktu.Yengene söyle kesinlikle alternatif bir doktor bulsun kendine.İzmirin en iyi doktorlarından biri benim doktorumken sap gibi kaldım ortada,daha önce hiç görmediğim bir doktor yaptı doğumumu.Erol bey sağolsun iyi doktordur olabilir diye onay verdi sadece.

İnşallah bugün biraz daha iyidir bebeğin. Kendi kendine soluk alıp vermeye başladığında herşey yoluna girmiş demektir. Ben bir şey sormak istiyorum. Öncesinde bir problemin varmıydı. Serviks yetmezliği yada a.ılma gibi. Okuduklarımdan anladığım hiçbir sorun yokken aniden bir ağrıyla doğumunun başlamış olduğu. Hiç belirti vermedi mi, ne bileyim kasılma, ağrı gibi. Yada bir üzüntü veya öfke, ani bir yorgunluk sonrasında mı oldu. Yoksa 29 hafta çok erken, aceleciymiş yaramaz :)
Bende erken doğum yapacağım fobisi oluştu da o yüzden soruyorum. 32 haftadayız, çok korkuyorum. Kasılmalarım ve ağrılarım var, yalnız düzensiz. Ama senin yazdıklarını okuyunca, ne kadar güçlü durduğunu görünce içim rahatladı. Anne olmak güçlü olmayı gerektiriyor değil mi?

Sadece bebeğim çok hareketliydi.Bunun haricinde bir belirti ,problem yoktu.Düzenli olarak tüm kontrollerim yapıldı.Hatta aşırı kontrollüydü doktorum.Her hafta bir şey çıkarıyordu.Ve işin garibi herşeyim normal çıkıyordu.Kilo hariç tabi.Kilolu hamile kaldım,bir tk buna kızıyordu,diyet yapmamı söylüyordu.Şeker ve tansiyondan korkuyordu ama ikisinde de bir problem çıkmamıştı.Ben kendim de ölçüyordum günlük tansiyonumu normaldi.Olağanüstü bir durum yoktu yani durumumda öfke,üzüntü falan.
Ben şuna inanıyorum,bir bebek anne karnına düştüğünde zaten doğacağı gün bellidir.Ne yaparsan yap bazı şeyleri değiştiremezsin,kader diye bir şey var.Her şey olacağına varır.O yüzden sıkma canını.Hem 32 hafta hiç fena değil.Artık korkma bence.

Akşam süt götürdüm bebeğime.Yine bağlamışlar makinaya ama en alt seviyedeymiş değerleri.Buna da şükür.Daha az destekle nefes alabiliyor artık.Dün doktoruyla görüştüğümüzde çok zamana ihtiyacı var riskli bir bebek dedi.Çoook canım sıkıldı.Sabır diliyorum Allah'ımdan.

rabbim insallah yavrunuzu size saglikla bagislar
yazilarini gozlerim dolu dolu okudum
dualarim sizinle guzel haberlerinizi bekliyorum

hey allahım yaa..bide kalkmıs bizi teselli ediyor bu sıkıntısıyla.allahım senn ii kalbinin karsılığınasağlık versin bebeğine inşallah.
ha gayret bebiş.bak annen baban ve bu kadar teyze ve yeğenlerşn senn iileşmeni bekliyoruz.evet iileşiceksin ama biraz elini cabuk tut be ufaklık..bu kadar heyecan yeter..
dualarım senin ve bebişinle...

Akşam süt götürdüm bebeğime.Yine bağlamışlar makinaya ama en alt seviyedeymiş değerleri.Buna da şükür.Daha az destekle nefes alabiliyor artık.Dün doktoruyla görüştüğümüzde çok zamana ihtiyacı var riskli bir bebek dedi.Çoook canım sıkıldı.Sabır diliyorum Allah'ımdan.
allah yardımcınız olsun diamond cum..sabır versin.en önemlisi bebişine sağlık versin ona güç versin...inan bana insanın içi parçalanıyor sanki bun yazıları okurken.kendimi bi an senin yerine koyuyorumda gerçektende allah sana sabrınıda vermiş.emin ol bebişin çok çok iyi olacak allahın izniyle..biraz sizi maddi olarak sıkıntıya sokacak ama o sorun borçlanırsın gene ödersin.yeter ki sağlıklı olsun..sen de kendine dikkat et lütfen..seninde güçlü olmanerekli.öpüyorum seni ve bebişini..allah a emanetsiniz..bizi her gelişmeden haberdar et.

X