Dert

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ailesine neymis?
Benim ex kayinvalidem kendi kurdugu utopyasina sonuna kadar inanan saf bi kadindi. Kadin arada banada acayip acayip seyler soylerdi. Ama oglu varken yapamazdi, eski esim sustururdu. Insanlar herseye karışmak isteyebilir ama o dengeyi ayarlayacak kisi erkek. Ablasina "karisma, oderiz" dese ablasi israr edemez. Eminim ki o pahali bu pahali diye dertleniyor ablasina, ablasida sacma sapan fikirlerini diretiyor. Barisma talebiyle gelebilir nisanlin, iyi dusun derim

Ya zaten varya bir ayağın sürekli kapıda olacak. Kimseye eyvallahın olmadığını bilecekler.

Aslında hiçbir aile dört dörtlük değil herkesle kafalar uyuşmayabilir illaki evlendigimizde herkeste değişik davranışlara maruz kalıyoruz. Ama burda tek önemli olan eş adayının tutumu. Mesafemizi bilmemiz gerek bazı konularda
Benim görümcem mesela söyleyeceği lafı direk söyler ama anladım ki ağzında var onunda zamanla daha iyi anlaşmaya başladık önceden de anlaşmazligimiz yoktu ama o söylediklerinde daha dikkatli davranıyor. Yani bugün iyim dediginle kötü yarın kötü oldugunsa iyi olabilirsin burda tek kişi önemli o da eş adayı.
istişareyi birlikte yapıp hareket etmek zor değil bazı şeyler fragmandir detaylarda insana iyi mesajlar verir.

Bir şey daha aklıma geldi. Fotoğraf için mekan beğendim baktım içten içe gülüyor dalga geçiyor. Seçtiğim yer türbeydi. Herkes orayı tercih ediyormuş. Nedeni ise güzel taş duvarları olmasıydı. Otantik bir hava veriyordu.

Ya zaten varya bir ayağın sürekli kapıda olacak. Kimseye eyvallahın olmadığını bilecekler.
Sen yine nişandan döndün beybi ah ah boşanma arefesi süreci mecbur yanyana gelme durumları eşyaları al ver, sonra ne yapacağını düşünmek,kendi düzeninden çıkıp aile düzenine tekrar ayak uydurmaya çalışmak
Diyorum ya nişanı 1-2 yıl uzatmak en iyisi valla bak

Dışarıdan bakınca küçük ama aslında içine girince çok büyük ve önemli mevzular bir evli biri olarak öyle düşünüyorum. Eş ailesinin bu kadar mobilya'ya albüme dahi karışması gerçekten ileride ne çok şeye karışacaklarının habercisi. Nişanlınızın mobilyada acele etmesi çok saçma ki düğünden sonra bile mobilyaları gelen o kadar çok insan var ki sanki yarın evleniyor musunuz ki gidip görümcenle bakacaksın. Ben Hatay'da biri olarak memleketimi çok seviyorum ama balayına gidilebilecek bir yer değil o kadar çok tatil beldesi varken. Nişanlınızı ailesi çok yönlendiriyor galiba Kendi düşüncelerini kendi fikirlerini ortaya koyamıyor evlendikten sonra da böyle olursa işiniz zor. Bitti dedikten sonra herhangi bir adım geldi mi?

Yok gelmedi.

Kesinlikle öyle, nişanlın ailesinin sözünden çıkmaz, şimdiden kendini belli etmiş...

Yani buradan anlattıklarınız biraz dar kalıpta aslında hani konuları çok detaylı bilmiyoruz nişanlınızı siz tanırsınız Bir de düğün öncesi böyle düğüne 2-3 ay kala kendimden biliyorum artık çevreden herkesten her ağızdan bir ses insan kendi iradesini kullanamıyor belki nişanlığınızı da afallamış olabilirYani buradan anlattıklarınız biraz dar kalıpta aslında hani konuları çok detaylı bilmiyoruz nişanlınızı siz tanırsınız Bir de düğün öncesi böyle düğüne 2-3 ay kala kendimden biliyorum artık çevreden herkesten her ağızdan bir ses insan kendi iradesini kullanamıyor belki nişanlığınızı da afallamış olabilir

O da yetmez gibi fotoğraf çekimi için seçtiğim yerlere güldü
Gerzek kadın.Burhan üzgünüm ama bunlar seni ve aileni cok basite almışlar ve sanırım maddi olarak sizi düşük görmüşler ki senin kendilerince ucuz gördükleri şeylere layık görmüşler(Alamayacak durumda değiller anladığım kadarıyla)

Nişanlım mesaj atıp sen ablamla koltuk bakın dedi.
Burhan,
alıntıladığım kısımda olay bende bitti, senin ex’in kıyafete karışma falsosu vardı ablamla koltuk bakın cümlesi noktayı koyup bitirme cümlesi gibi benim için, ablamla bakın ne ablası mı oturacak koltuklarda ya da parası ablasının cebinden mi çıkıyor?

Ben bilmiyorum evlilik arefesinde ailelerin her şeyin içinde olmalarını sevmiyorum, evlenecek çifte destek için beğendikleri şeyleri alır kenara çekilirsin, her dakika para konuşulması da bana göre görgüsüzlük.

2 ailede çifte maddi destek sağlayacaksa bütçelerini söylerler, o bütçe dahilinde gençler ne istiyorsa onu yapar, siz düğün de yapacaktınız galiba, ne kadar çok teferruat o kadar çok karışma oluyor

Öncesini bilmiyorum konunun, iyi ki ayrıldın diyemiyorum.
Birincisi görümce kişisi neden bu kadar işin içinde? O oturmayacak, o ödemiyor vs..neden bu konuda bu kadar söz sahibi?
İkincisi, şunu onlar alsın, bunu kız tarafı aldı, yok nedimeleri sen öde vs bana çok itici geliyor. Evlenen sizsiniz, eşya ortak da alınır, tek kişi de alır. Kimin durumu müsaitse o alsın... enerjinizi bunlara harcamayın.
Üçüncüsü, verdim yüzüğü eline gönderdim, evlilik arefesinde seven iki insan için ağır olmuş, sinirle yaptınız muhtemelen. Her ayrılık acıdır, üzer.

Evet Arsuz öğretmenevi çok güzel ama oraya balayına gitseniz görevliler bile garipser neyin kafası bu diye.

Önceki konunuzu bilmiyorum ama sonunu hiç öyle beklemiyordum ve iyi ki öyle yapmışsınız helal olsun.. sanki her gün gorumcen görecek oturacak o koltuklarda tamam bir kere söylenir bir şeyde (ki herkesin zevki farklı ben normalde onu da kabul etmem de patavatsız insansa eğer evet bir kere kabul edilir) ısrarla ille o koltuk demesi aşırı saçma.. eski nişanlinda ailesiyle evlenecek sanirim hiç kendine ait fikri duruşu olmaz mı bir insanın ya iyi yapmışsın bir ömür çekilmezdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…