Derdim Kardeşim...Akıl Verin Lütfen

hastalıklı bir kompleks uzmana görünmesi lazım ama ona anlatmak dert benneyaptımki
aynı benim görümcem ama kardeş kardeşe yapar mı aklım almaz ama oluyormuş :1no2:

Öncelikle gecmis olsun dileklerimi sunmak istiyorum ve sonra konuya geciyorum:

Kardesinizin tavri biraz agir geldi bana.

Ben veya kardeslerim mesela daima birbirmizi hep destekleriz, yeni esyalar alirlar onlar kendilerine beni hic ayirt etmezler, bende onlarin daima hep iyiliklerini istemisimdir. Onlarin kötü olmalarini hic istemem.

Ve her hangi bir sorun olursa aramizda oturur konusuruz. Sorunu cözmeye calisiriz. Ben büyük abla olarak kiz kardesimin hareketlerini elestiririm, ona yol gösteriririm ve o bunu anlar, saygi duyar, dinler ve uygular ...

Kardeslerin iyi gecinmesi zaten anne baba eyitiminden gecer diye düsünüyorum ... kaydirigubbakcemile5

Annem bize hep kardesler hakkinda su atasözünü söylerdi: Kardes Kardesi atmis, yar basinda tutmus.

Yani kardesler arasinda sürtüsmeler her daim olur, fakat yeri gelincede kardes kardesin degerini bilmeli ...

Geçmiş olsun..yazdıklarınızdan erkek kardeşiniz ve annenizde aynı tutum içinde gibi anlaşılıyor aslında ,sadece kızkardeşiniz daha fevri hareket ediyor gibi.onlar sizin aileniz neden böyle tepkiler versinler,neden mutlu olmasınlar sizin iyi olmanızdan anlayamıyorum.:sm_confused:
Yaşadığınız kötü olay sonucu belki çok müsrif davrandığınızı düşünüyor olabilirler,onlardan maddi beklenti içine gireceğinizden korkuyorlardır belki.Sonuçta iki ay evlerinde kalmışsınız,sizin kötülüğünüzü istiyor olamazlar..sanırım sakince konuşmak en iyi çözüm..siz ne hissettiğinizi anlatın,o ne düşündüğünü söylesin..

canım geçmiş olsun.zaman zaman bizlerde yaşıyoruz böyle kardelş arasındaki şeyleri ama ben şunu bilirim her zaman allah biliyor ve görüyor.boşver sen zor zamanalrında bile kimseye muhtaç olmadan ayakta durmuşssun o yüzden sabrını koru derim ben sana.

Kıskandıgının farkındayım...her insn kardeşini arkadaşını kıskanır bende kıskanırım ama düşman olunmazki...
bakışlarıyla yiyecek beni...
düşünüyorum demek ben kötü halde gezsem çıplak evde otursam aç kalsam o mutlu olaacak...
ooo der başımda kocam varken ben böyle harcama yapamıyorum...
tamam ben yanlızım başımda kocam yok ama ben 15 yıldır çalışıyorum ve maaşım normalin standartların biraz üstünde...
anneme gelince annem her zaman onu korumuş kollamıştır...
o hep annesinin bahtsız kızı olmuştur...
başında kocası varken ben eşimden ayrıyım beni degil onu düşünür...
bu ay kirayı nasıl ödeyecekjler akşam yiyecek yemekleri varmı çocuga harçlık verecek paraları varmı vs.vs.
sanane sen ne düşünüyon kocası düşünsün deyince (ki peygamber gibi kocası vardır)bak benim başımda kimse yok dedigimde sen çalışıyon bakıyon kendine derdi...
ben sanki hep gül bahçesinde yaşadım bilmiyolarki bende çok parasız kaldım çocuguma harçlık veremedim faturalarrımı bile ödeyemedim bazı zamanlarda...
ama ben aç ölsem açım demem aglanmam yok diye...
bi laf vardır DÜŞMANIN VARMI?? KARDEŞİM VAR YA....

canım benim geçmiş olsun
sıfırdan başlamak zor bi durum senin vede ailen için Allah kolaylık versin size bitanem
kardeşine gelincede bencede seni kıskanıyor vede kompleks yapmış seni bence ablasının toparlanmasına vede iyi kötü evini yeniden kurmasına çok sevinip guru duymalıydı
konuş onunla ama sakınce o asabileştiğinde de ona sakın ol güzelce bağırmadan sohbet ediyoruz de baktın olmuyor o zamanda kardeşinle bi süre görüşme derim oda nerde hata yaptığını anlar ben inanıyorum ki gelip senden özür bile diler inşallah aklı başına gelir Allah sabır versin sana canım sevgiler

Kardeşim asla özür dilemez dik başlıdır ve inattır..zaten mecbur kalmadıkça görüşmüyoruz çok acil bi durum yoksa ölüm hastalık dügün vs. gibi arayıp sormayız birbirimizi...
evimi kurmayıpta napacaktım ona göre onu çok merak ediyorum sokaktamı yatacaktım yada boş evde taşın üstündemi yatacaktım üzerimize bişey almayıp çıplakmı gezecektim bunlar olsaydımı mutlu olacaktı...
o bişey aldıgında yaptıgında ben soruyorum fikrimi söylüyorum bende ben bişey yapmtıgımda iyi yada kötü fikrini söylesin öldürecek gibi bakışlarla bakmasın..
2 ay evinde kaldım ekmegini yemegini yedim eger bunun karşılıgını bekliyorsa ben ona fazlasıyla ödedim ....
ki biz kardeşiz aramızda yenilen içilenin lafı bile olmamalı...
ama onunla oturup sakin sakin asla konuşulmaz ses tonunu geçin fiziksel şiddete kadr götürür olayları...

Kiz kardesiniz malesef asiri derecede kiskanc bir yapiya sahip anladigim kadariyla, yani kötü kiskanclik derler ya ondan iste ... Yani fesatcilik gördüm ben burda ...

Hic iyi degil ama güzelim, madem öyle o zaman sende alaka olma artik, madem üzülüyorsun, mecbur kaldiginizda görüsün bitsin yani ...

Kiymet bilmegene kiymet vermiyceksin ...

Sen hep susmussun ama kardesiniz tam tersini yaptigindan, hep nazlanan o olmus, o degerlenmis ailenizin gözünde ... siz hep sineye cekmissiniz ... olsun varsin sizin huyunuz ama kardesinizden cok daha iyi, bunun kiymetini bilin ...

ama onunla oturup sakin sakin asla konuşulmaz ses tonunu geçin fiziksel şiddete kadr götürür olayları...

bu yazınızı okuyunca kardeşinize çok sinirlendim. ne demek ablaya fiziksel şiddet .bu saygısızlık ve terbiyesizlik. çocukta değil. evli barklı kadın. ablaya el kalkar mı ..... yok artık.....bence bir süre uzak durun. anlasın ,ablasızlığın ne olduğunu...........

öncelikle çok geçmiş olsun arkadaşım başından kötü şeyler geçmiş ama toparlanmışsın çok şükür..
Allah yeni evinde huzur ve mutlulukla oturmak kısmet etsin inşallah..

malesef senin kardeşin gibi öyle çok örnek var ki..benim annemle teyzemde hiç anlaşamaz teyzem çok fevri çok dikbaşlıdır annemse aksine olgun tavırlıdır her zaman ama malesef abla olarak hiç saygı göremez.. teyzeme ve çocuğuna eniştem askerdeyken annem bakmasına tüm ihtiyaçlarını karşılamasına rağmen yıllar sonra teyzem annemi bencillikle cimrilikle suçlayıp kavga çıkaracak kadar nankördür..
Annem tavır koydu artık mecbur kalmadıkça görüşmüyor..
daha neler neler anlatsam yaz yaz bitmez vallahi...
senin kardeşinde de sanırım kıskançlıktan kaynaklanan bir öfke var sana karşı.. yazık kardeşler arasında olmaması gerek bu tür şeyler ama oluyor malesef..
madem konuşmaktan anlayacak biri değil fiziksel şiddete kadar götürür olayları diyorsun hiç ağzını açma bence ve aranızdaki mesafeyi korumaya devam et olabildiğince uzak dur..
üzülür insan tabii haklısın ama senin yaptığın ve yapacağın ablalığı haketmeyecek bir kardeşle yakınlık daha çok üzer seni ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…