Derdim Kardeşim...Akıl Verin Lütfen

dita

PeriliKöşkünPİreliKedisi
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2006
461
2
Kızle kızkardeşimin tavırlarından bıktım....Çok üzgünüm çoook
Sanki abla kardeş degil 2 düşman gibiyiz...
Hatırlayanlar vardır belki geçen kış evim yanmıştı her şeyimi kaybetmiştim eşya ev. vs. sadece pijamalarımla kalmıştım o sabah orda tam 11 ay önce...
o zamandan sonra ben evimi toparladım tamirat temizlik onarım vs. yardımcı olmadı diyemem günahını alamam...
2 ay orda kaldık ufak tefek temizlikte yardımları oldu eşinin ve onun...
yeni evime geçtim sonra haliyel herşeyimi kaybettim ayagımıza giymeye çorabımız bile yoktu ufak ufak bişeyler almaya başladım...
önce perdelerimi yaptırdım burun kıvırdı ne zevksizsin diye (ki zevkliyimdir) sadeligi severim bütçem dogrultusunda yaptırdım..
evime mobilya aldım 4 ay önce çıplak evde oturuyorum aylardır...
yatak odası ve salon takımı...oturma odası için çekyat beyaz eşyaları vs..
yemege çagırdım bi hafta sonu...
erkek kardeşimle beraber geldiler..
ve evimi eşyamı ilk kez gördüler...
hiç bir yorum yok iyi kötü hayırlı olsun vs...
sadece gözleriyle işaretleşerek konuştular...
amenna dedim...
11 ayda haliyle çok fazla maddi ve manevi zararım oldu...
ama ne alırsam ya görmemezlige geliyor yada olumsuz bi bahane buluyor...
aldıgım en ufak kazaga ayakkabıya bile laf ediyor...
yok param yok diyosun adidas giyiyosun...
yok bişeyim yok diyosun 11 ayda 10 tane kotun oldu benim bile yok..
çanta alıyorum tarzım degil iğrenç bu kadar paramı verdin buna 10-15 ytllikler neyine yetmiyor...
bunlarıda ben sorarsam söylüyor...begendinmi nasıl diye sorarsam..
sormazsam ters ters bakıyo kocasıyla yada annemle erkek kardeşimle bakışlarıyla işaretleşiyor...yada laf sokuyo olur olmaz zamanlarda toplum içinde...
suratı düşüyor ters ters sebepsiz cevaplar veriyor..
bu gün ,iyice sabrımı taşırdı....
yeni bi çizme yaptırmıştım bi ayakkabıcı arkadaşıma bedelinin yarı fiyatına yaptı bana...
bu gün babaannemim 40 mevlüdü vardı oraya giderken giydim aklımada geldi gişymeyeyim şimdi bu görünce surat asar diye...
giydim...
bin pişman oldum resmen...
hanımın suratı düştü yine..
yolda gelirken çaktırmadan ayaklarıma bakıyo dudaklarını ısırmaya başladı..
ters ters cevaplar vermeye başladı...
sormadı bile abla yenimi nerden aldın fiyatı ne güzel çirkein hayırlı olsun..vs.
kötü bile dese razıyım...
sürekli içden içe kinleniyor bana fesatlanıyor farkındayım...
ve çok zoruma gidiyor...
önceden kendime bişey aldıgım zaman onada alırdım ama şu an kendimi toparlamakla meşgulüm kendime zor şartlarda ihtiyaçlarımı karşılamaya çalışıyorum..
ne yapacam ben bu kızla artık sabrım taşmak üzere bi daha laf soktugunda şeytan diyorki agına geleni söyle bi daha tanıma..
hep susmaktan bıktım..kötü bakışlarından...
ne yapayım bi akıl verin sabrım taştı artık...

Büyük geçmiş olsun canım. Rabbim bir daha böyle felaketler yaşatmasın size ve hepimize.
Çok Şükür toparlanmışsın. Yeni düzenin hayırlı olsun güle güle otur.
Kardeşinin tavırları üzücü gerçekten. Eğer ondan veya başkalarından maddi destek beklemeden
kendi ayaklarının üzerinde durabiliyorsan-Bu tavırların tek bir açıklaması olabilir-Aşırı KISKANÇLIK.
Eğer maddi destek beklentisiyle harcamalar yapıyorsan bu göze batan ve hoş karşılanmayan bir durumdur.

sürekli mi böyle davranıyorduu
yoksa snradan mı değişti?

Bir insanin kardesi bunu nasil yapar:1shok:
Evli olduguna göre kücükte degildir.
Sende ablasin canim, baktin ki ters türs konusuyor ver cevabini ottuttur yerine, bu ne saygisizlik büyüge karsi?:mymeka:

Aklima birde baska birsey geldi.
Maddi durumu nasil kardesinin?
Hani eger kötüyse, senin aldiklarini kendi alamiyor diye kiskaniyordur belki.
Gerci yine tuhaf kaciyor.
Kardes ne demek canim cigerim, Rabbim benden alsin kepce kepce kardesime versin.
Tavrini koy bence, birdaha bir laf ederse ver cevabini.

siz et ve tırnak gibisiniz,ya aynı kanı taşıyosunuz,okurken kanım dondu resmen...:1shok:
kızkardeşinin seninle ne alıp veremediği var anlayamadım doğrusu..
böyle davranmasının bi nedeni olmalı...
onunla hiç açık açık konuşmayı denedinmi?
seni kıskanıyormu acaba?
onu alıp karşına konuş ne derdi varsa seninle söylesin...
hadi gelin kaynana meselesi olsa neysede,kardeş ya,bunu nasıl yapar ...:teselli:

canım teşekkür ederim çok şükür toparlanıyorum..
kendi gelirim var kendime kadar..onların bu zaman zarfında hi,ç bir maddi destegi olmadı zaten kendilerini zor geçindiriyorlar...sadece olaydan sonra 2 ay evlerinde kaldım...
onlardan maddi bi beklentim yok...

aaaa kardeş bu yaa aynı kandan aynı candan yaaa..benim ablam bişi alsa yeni bişi giyse ben mutlu oluyorum ya.. mesela 4 ay önce evlendiler evlerini döşediler ben gurur duydum ablamla.. geçenlerde maaşımı aldım gittim çok istediği hırka vardı siyah uzun yeni çıkan ondan aldım gittim ona giy dedim görim giydi ben gurur duydumm çokta güzel durduu(onun gülüşü bile benimi çin herşeye bedel ) insan ablasından canından bişeyini sakınırmı yaaa..aynısı ablam için geçerlii beni giydirri benim baştan aşağı makyaj malzememi alırr evlendi şuan evi ayrı ama hala birbirimizin kıyafetlerini alırızz hala beraber giyinirizz aramızda 4 yaş var ben 24 o 28 yaşında ama arkadaş gibiyizdir kise inanmaz abla kardeş olduğumuza.. inan çok şaşırdım yaa ALLAH SABIR VERSİNN SANA .. bu abla yaa et can kan yaaa

sürekli mi böyle davranıyorduu
yoksa snradan mı değişti?

canım genel olarak böyle davranır ama eskiden kendime ne alırsam onada alırdım kendi çocugumada ne alırsam onun çocugunada alırdım pek laf etmezdi..son 11 aydır bişey alamadım onlara...okul açılırken çocugunun çantasını alayım ben dedim benim kıza alırken kabul etmedi biz alırız seninde ihtiyacın var dedi..

tavır koyarsam ki zor tutuyorum kendimi bi daha asla yüz yüze bakmayız...

açık konuşmanın imkanı yok..hemen bagırıp çagırmaya başlıyor ukalaca tavırlara bürünüyor...alttan alta hakarete varn sözler imalarda bulunuyor...:1no2:

KARDEŞ TABiiKİ BÖYLE OLMAMALI AMA, BÖYLEYSE DE DEĞİŞTİREMEZSİN.
KONUŞSAN iNADINA ZITLAŞIR, ZATEN KENDİ DURUMU DA YOKMUŞ KOMPLEKS YAPIYOR BELLi,
O BEĞENMEDİĞİ ÇANTANIN BİR BENZERİNİ DE ONA AL, MEMNUN OLURSA ANLAKİ ONDA OLMADIĞI iÇİN KISKANMIŞ.

KONUŞSAN BİLE YiNEDE ÇOK FAZLA KIRICI OLMA, O SENİN ONUN ABLASI OLDUĞUNU UNUTMUŞ AMA,
SEN ONUN KARDEŞiN OLDUĞUNU UNUTMA.

SEVGİLER...

ayh kendi ablamı düşündümde
olamaz böyle bişey yapmam asla
her ne olursa olsun yapmamalı
çok ayıpp:S

galiba kıskanıyo seni. abla kardeş arasında olur bazen kıskançlıklar. sen alacağını al giyin hiç oralı olmamaya çalış takmıyormuşsun gibi görün boşver.

çok ilginç gerçekten.bende yaşadım böyle bi durum.tabi bu kadar fazla değildi.sadece eleştiri ve karışma anlamında.
bende bi gece oturuken balkonda ne hissediyorsam söyledim.hatta ağlamamak için kendimi zor tuttum.sonra birbirimizi öpüp yattık
o hayır dese bile ''ama ben böyle hissediyorum'' de.
ve kardeş olduğunuzu,birbirinize destek olmanız gerektiğini,aramızda ne geçerse geçsin ben sana küsemem, kin besliyemem çünkü benim kardeşimsin de.ama sinirlenmeden söyle.inşallah düzelirsiniz.

canım cidden geçmiş olsun toparlanmış olmana sevindim allah başka keder vermesin sana diyorum ve işin özü anlattıklarına hiç şaşırmadım çok gördüm çevremde böyle seyler...kardeşken bile birbirinin kuyusunu kazan çok malesef:1shok:
babamın meşhur bi lafı vardır KARDEŞ KARDEŞİN NE OLDUĞUNU İSTERMİŞ NEDE ÖLDÜĞÜNÜ..........
senin yerinde olsam ki ablasın çekerim karşıma ve kırıcı olmadan ondaki bu tepkilerin nedenini sorardım,tavrının ne kadar kırıcı olduğunu belirtirdim.senin sabırlı davranışlarından kardeşin ali kıran baş kesen olmuş...kim olursa olsun herkes haddini bilmeli...sıradan biri değilde ablası olduğunu hatırlat bence bir an evvel..........:1closedeyes:

Kendini bişey zannediyo galiba,bırak ne hali varsa görsün...
böyle bi kardeş olabilirmi ya...mantığım almıyo...

gecmis olsun canim..
kardesin gercekten anlasilmaz derecede karisik biri sanirim...fakat en önemlisi ben suna takildim annemle kas göz ederek anlastilar,konustular dedin annen birsey demiyor mu?

Evin icin büyük gecmis olsun, iyiki sana birsey olmamis.

Kardesine gelince, sen onun ablasisin ve ona hatdini bildirme zamani gelmisde geciyor bile, bence onu söyle güzel bir sirkele sonra at bir kenara tanima , kendine gelene kadar.
Bunu yapmadigin müttetce düzeeelmeeeezzzzz.

O cok akilli ya sen anlamiyorsun onun tavirlarini saniyor.

Cagir onu evine yanliz gelsin, göster evini bak kardesim bunlari hepsini ben yeni yaptim degilmi de?
Sende bana geldin oturmaya degilmi???
Bir insan bir insanin evine gidince ne der , de???
Sonra aynanin karsinsa götür onu, bak bi yüzüne de, senin derdin ne, simdi anlat bana de?
Vs .... iste:))))
bende amma akil verdim sana, ne yapim sinirlendim.

Hadi kardesin öyle, eeee annene ve diger kardesine ne oluyor, neden annen onla bir olup isaretlesiyorki?

Senin bir deprem yaratma zamanim gelmis arkadasim, geciktirmeden hal et bu isi.
Sonra bir müthet gercekden takma arama sorma.

canim buyuk gecmis olsun anlattiklarina gercekten uzuldum cok zor badireler atlatmissin iyi olan guzel olan seyler kiskanilir kardesini hic dert etme kendi alamiyor yapamiyorsa senide kiskaniyor gulgec sen daha iyisini ve guzelini al de kendisine yani seni cekemedigi icin boyle bir tavir sergiliyor.

Gecmis olsun arkadasim!!:teselli:

Kiz kardesin seni kiskaniyor bunun baska acilimi yok!!

Sürekli seni asalamak rencide etmek kücümsemek istemeside bundan, aslinda senin gibi olmak istiyor ama olamiyor

Benim bir ablam birtanede kiz kardesim var böyle seyler duydugum zaman inanki anlam veremiyorum insan nasil kardesini kiskanir kötülügnü ister ya...:mymeka:

Ben onlarin her mutlulugunda onlardan daha mutlu oluyorum...Şeniz

Sende bir müddet ona öyle davran , ne alirsa burun kirin yap hep elestir onu sürekli laf sok bakalim hanfendinin hosuna gidecekmi??

bir kardeş aynı kanı taşıdığı öz ablasına bunu yaparsa elalem ne yapmaz ya....
sana destek olup toparlanmana yardımcı olmak yerine fesatlık mı yapıyo?
ama sen olgunlukla karşıla bence...takma...çünkü naparsa yapsın o senin kardeşin...et tırnaktan ayrılmazsa sen de ondan ayrılamzsın....
gerçi bunu onun anlaması lazım....her kardeşin arasında ufak kıskançlıklar olabilir ama bu şekilde değil.....:
:klava:

kardeşiniz resmen sizi kıskanmış. o kadar büyük bir yıkım yaşamışsınız. yangın .... ve çalışarak o evinizi tekrar kurmuşsunuz. şimdi normalde bir kardeş, o alınan herbir parça için, ablası adına ,mutlu olurdu..bir büyüğü olarak alın karşınıza ,sinirlenmeden, bu bize yazdığınız şeyleri örnekler vererek anlatın. rahatsızlığınızı dile getirin. baktınız asabileşiyor, bir süre kendinizi çekin. burnu sürtülsün..
bu arada annenizin de, kardeşinizle bakışması da, bir garip. bir anne ,çocuğu böyle bir hareket yapıyorsa değil, öyle manalı bakışmak. sert bir bakışla kızına haddini bildirirdi.. annenizin bu tavrı da bana, ilginç geldi.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…