Depresyona mı giriyorum ?!?!?

yenidenbaxsxla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2007
106
1
1,5 yıl önce eşimden boşandım. 1 tane çocuğum var. Boşanma psikolojisinden hala kurtulmuş değilim çünkü eski kocamı hala unutamıyorum. Fakat tabi hayat devam ediyor. Bunalımda olunan yalnız geçirilen sürekli ağlanılan bir dönemin sonunda hayatıma biri girdi. 6 aydır birlikteydik. Sevdimmi hayır. Güzel vakit geçiriyordum, gülüyordum eğleniyordum, mutluydum onunla. Kendisi hiç evlenmemiş biriydi fakat bu nedenle ilişkimiz belli bir noktanın ötesine geçemiyordu. Ve sonunda sudan bir sepepten ayrıldık. Epeydir aklımda soru işaretleri birikiyordu zaten, çünkü bazı şeyler eksikti. En başta şefkat.. Üst üste birike birike bir sabah bambaşka birşeyden patladım.
Ve şimdi bitti. Ve ben yine bir yalnızlığa sürükleniyorum. Ve böyle zamanlarda da eski eşime yoğunlaşıyorum. Ve bunu da istemiyorum, onu düşünmek acı veriyor çünkü. Tekrar ağlanılarak geçirilen geceler istemiyorum.
Bu yeni ilişkime dönmek benim elimde. Bir telefona bakıyor.
Yapıyımmı yapmıyımmı karar veremedim. Yalnız ve bunalımda bir dönem mi geçireyim? yoksa eksik de olsa bildiğim tanıdığım biriyle çok mutlu olmasamda devammı edeyim?
Biliyorumki aslında yeniden başlasam bile bu ilişkinin artık sonlarını yaşıyorum. En fazla iki ayı daha var. Bana boşver karşına yeni biri çıkar demeyin çünkü yeni birini asla istemiyorum. Hayatımda çok fazla insanla birlikte olmak yeni birini tekrar tanımaya çalışmak istemiyorum ben.
Sanırım ben ne istediğimi bilmiyorum ve depresyona giriyorummmm....

Son düzenleme:
canim psikolojini anlamak cok zor..ama öyle samimi yazmişsinki yazdiklarindan yola cikarak konustugumu belirteyim..bence suan hayatina kimseyi sokma..psikologa gitmen iyi olur..cok daha cabuk toplanirsin..bazen insan suyun dibini boylamadikca yukari cikamiyor..gün geliyor ayagin yere degince tekrar su yüzüne cikiveriyorsun bir hizla..

hayatina giren kişi gerçekten dogru kişi olsaydi suan eşini degil onu düşünüyor olurdun..he demek istedigim eşin dogru kişiydi demek degil..onunda yanliş kişi oldugu belli ki boşanmişsiniz zaten..

kendine biraz zaman ver..kendine dön..ama bence bu dönemi profosyonel bir yardim alarak atlatmaya caliş..tek basina daha uzun zaman alabilir cünkü..

hobilerinle ilgilen..cocugunla ilgilen..eşini düşünmeye vakit birakma..elbet bu kötü günlerinde gececek..ve sen tekrar mutlu olcaksin..gecenin en karanlik zamani gün dogumuna en yakin olan zamandir

Cok zor bir dönem geciriyorsun mutlaka!!

Böyle kara kara düsünme bence canim ve isin icinden cikamiyorsan bir uzmandan yardim almaktanda cekinme...:teselli:

Icinde eskiyi bitirmeden yeniye baslamak zaten hataydi kanimca, sen önce eski esini unutman lazim onun düsüncelerini anilarini kafandan silmen lazimki yeni bir iliskiye acik olasin...a.s

Allah yardimcin olsun insallah:Saruboceq:

depresyona girip girmemek senin elinde beterin beteri var canım bence icbiseye kafanı takma sessizligin yalnızlıgın sakinligin tadını cıkar..

hayatına yeni birini sokma sakın çünkü daha kocanı unutamamışsın... aslında senin unutmaman gereken tek şey var o da hayatında bi erkek olmak zorunda dill... illa biriyle beraber olman gerekmioki... meslek bölümünde bankacı yazıo... bak ne güzel işin de var kendi ayakların üzerinde durabilirsin doğru insan seni er yada geç bulacaktır aramana gerek yok....

kendi kendine de çok mutlu olabilirsin canım..
bir erkeğin kaprisini çekmek,onu pışpışlamak için doğru zaman değil bence..
ruhunu dinlendir bana sorarsan..
gez toz..bekarlığının tadını çıkar..:a.s.:

Yaşadıkların kolay deil,Allah yardımcın olsun ama içine sinmeden,bişeyler eksik derken o insana sırf yalnızlıktan çaresizlikten geri dönme bence,bu ona da haksızlık olur bi yerde,seni seviyorsa senden bişeyler bekliyorsa ona haksızlık etmiş olursun çünkü sen ona karşı olan duygularında samimi deilsin,yalnızlığını unutmaya çalışıyorsun,ama bence diğer arkadaşların dediği gibi ne eski kocanı düşün,gözünde büyüt,ne de bu zaman öldürdüğün adama geri dön,onu da üzmüş olma,ah almış olma,sen en iyisi psikoloğa git,sosyal aktivite araştır,çalışan bi bayan deilsen iş bulmayı deneyebilirsin,yepyeni bi başlangıç olur hayatında,eğer çalışıyorsan farklı etkinliklere yönelebilirsin,dans kursları,yoga,diksiyon,fotoğrafçılık vs çok güzel etkinlikler,diksiyon hariç hepsine gittim tavsiye ederim inan kendini çok iyi hissedeceksin,yeni arkadaşlar edineceksin,niye illa hayatında biri olması şartmış gibi düşünüyosun ki? hayatında bi erkek olmayıversin,eğer hayatında bi erkek yoksa bunalıma girmen kaçınılmaz mı ki? yoo bence hiç alakası yok,hayatında kimse olmayan bunca yalnız insan var hepsi bu kadar karamsar deil,bence biraz abartıyorsun,illa bi sevgilin olmak zorunda gibi düşünüyorsun,sevgili demek oyalanılacak bişi deil bence,sevgili bi etkinlik,zaman öldürülecek,yalnızlıktan kurtulmak için başvurulacak bi çare deil,sen oyalanabileceğin hobiler edin,etkinliklere katıl sosyalleş,bırak hayatına ne zaman yeni biri girecekse zamanını bekle,mutlaka sen de tekrar evleneceksin,zamana bırak,sen hayatını güzelleştirmeye,kendini geliştirmeye çalış,böyle dönemler aslında hobi edinmek,kendini geliştirmek için ideal zamanlardır,bu dönemden bu şekilde faydalanmaya bak çünkü boşanmana çok olmuş,artık kendi yolunu çiz,bunalımdan kurtulmak için de mutlu olacağın şeyler yapmalısın,bu illa bi erkek illa bi sevgili olmak zorunda deil,sen sadece buna endekslenmişsin

Son düzenleme:
Çok zor bir dönem geçiriyorsun gerçekten. İlk olarak Allah yardımcın olsun.

O insanı sevdiğin için dönmeyeceksin. Sadece bir boşluktan olacak bu yaptığın. Bile bile lades yani. Değer mi şekerim olmayacağını bile bile gezip tozmaya. Bence onu silin aklınızdan...

Siz eşinizi unutmadan hayatınıza başkasını sokmakla yapmışsın kendinize bu eziyeti. Elbette ağlayacaksınız üzüleceksiniz. Evlenmek aile kurmak boşanmak o kadar kolay değil.

Bir uzman desteğiyle eşinizi unutmaya çalışın. Ne zaman ki hayatınız da birisi olmadan yaşıyorsunuz mutlusunuz işte o zaman yeni bir ilişkiye hazırsııznızdır..

Ama gördüğüm kadar şimdi değil. Kendinizi daha fazla üzmekten başka bir şeye yaramayacak bu insanla görüşmeniz.

ilişkisiz yaşayabilirsiniz. bir süre bünyenizi nadasa alın. bu olumsuz seylerden kendinizi bi soyutlayın. Allaha yönelin dua edin namaz kılın hakkınızda hayırlısını isteyın. içten gelerek dua edip bunu isterseniz eminim yüreginiz ferahlicak.
insanın en yakını gene yüce Allahtır. mutlulugu erkeklerde bu ara aramasanız iyi olur zaten yıpranmışsınız yeterince.

insanların hayatında acı dolu olaylar oluyor. boşanmak ayrılmak ölüm kaza vsvsvs.
bunların stresinden kurtulma yolu yine kendi içimizde bir başkasında degil..

RA'D 28- Onlar, iman etmiş ve kalbleri Allah zikriyle yatışmış olanlardır. Evet, iyi bilin ki, kalbler Allah'ın zikri ile yatışır:Saruboceq:

aramayın...
bir ilişkiye hazır değilsiniz şuan...
önce kendinizi dinleyin...
sonra gelir aşk...

öncelikle geçmiş olsun canım...
bence sen bi geçiş dönemi yaşıosun ve o adamı eşinin yerine koymaya çalışıosun...
eşini unutmak için.....
ama bu sağlıklı bi karar değil...sonuçta sevdiğini söyleyemiosun...
bence o boşluktan dolayı bi yakınlık yaşamışsın...
eski eşinle olan olmuş onu kafandan at...
ama illa bi insan olması gerekmioki hayatında. sırf denize düşen yılana sarılır mantığıyla bakma olaya...
bırak bu unutma ve toparlanma sürecini tek başına atlat sonra kendini yeni bi hayata hazır hissedince başkasını düşün...
çünkü bu boşlukta yanlış karar verip işi daha da yokuşa sürebilirsin...asla emin olmadığın adımlar atma...
sütten ağzın yanmış yoğurdu üfleyerek ye derim ben...

canım madem kimseyi istemiyosun boşver çocuğunla birlikte hayatın tadını çıkar hiç üzülme değmez sen kendine iyi bakıcaksın ki çocuğunda iyi olsun çocuğunla bolca vakit geçir ilerisi hiç belli olmaz tabiki şimdilik birini hayatınıza sokma kafanıdinle herşeyi zaman gösterir eğer kendini kötü hissediyorsan sana yardım edicek bir doktorla paylaşabilirsin belki tek başına atlatmak zor olabilir senin için ama mutlaka yardım al zaman herşeyin ilacıdır.

Çoğunuz yardım al diyorsunuz, haklısınız da. Ben de isterim. Geçmişte birkaç seans gittim rahatlatıyor biliyorum. Fakat her bir seansı en az 100 YTL arkadaşlar. Türkiyede psikologdan kaçmayın derler hep, psikolog kötü birşey değildir derler. Doğrudur . Fakat neden ücretlerini bu kadar yüksek tutarlar anlamam hiç.. Yani malesefki psikoloğa verecek param yok.

özel hastanelerin psikiyatri servisine gidebilirsin canım..
hem 100 ytl vermemiş olursun.sadece kurum farkını ödersin..
bence gitmesen de olur..
dediğim gibi kendi kendine de kafanı dağıtıp rahatlayabilirsin.

bence sen önce kendini toplamaya çalışmalısın cnm..eşinle olmamışki boşanmışsınız...onu artık geçmişe gömmen lazım..o hayatına giren insanda senin geçiş döneminde sana bi teselli armağanı olmamalı bence..yani eğer bişi hissetmiyosan,mutlu değilsen o insanın hisleriyle oynama derim ben..bi insanı hayatına sokmak istiyosan o insanı sevmen gerçekten o beraberliği istemen lazım..
yürümeyeceğini ve o ilişkinin ömrünüde kendin biçmişsin..
en fazla iki ay daha gider diyosun..
2 ayın sonunda yine aynı şey olmayacakmı?
bence şu anda bu beraberliğin bitmiş olması çok yerinde bi karar...
önce ruhunu onar derim ben cnm..
ruhunu onarki..yaraların kapansın..yeniden sevebilemnin imkanı olsun...
umarım en yakın zamanda düzelir herşey..

ssk lı isen eğer devlet hastanelerinde hiç para vermeden yazılan ilacıda ucuza alarak tedavi olabilrisin..ben 10 ay ilaç kullandım,,ssklıların yararlandığı bi hastaneye gittim..psikolojik tedavide gördüm...

şu na yanlız ve yenik hissettiğiniz bir dönemdesiniz...
zamandan başka hiç bir şeyin ilaçı yokk
kendinize biraz süre verip acınızı hafifletip öyle bir aşka yelken açın

Canım 21 ay önce 22 yıllık eşimden boşandığımda hissettiklerim kelimelerle ifade edilemez.
Birkaç ay sonra yaşadıklarım-boşandığım kişi ile yeniden bir beraberlik
olsa düşüncesini gündeme getirmişti. Henüz boşanmanın kaosundan çıkmadan
çocuklarım ve babalarından gelen teklifle kafamın içi öyle karışmıştı ki neye karar
vereceğimi bilemez durumdaydım. Boşandığım adamı yeniden gördüğümde-onun
yörüngesine girdim. Birbirimize karşı flört ettiğimiz dönemlerdeki özeni gösteriyorduk.
Yüreğimin sesini dinleyecek olsam-onsuz bir dakika dahi geçiremez durumdaydım.
Tüm yakınlarıma evlilikte yaşadığımız olumsuzlukları bana hatırlatmaları için
yalvarıyordum. Yeniden başlayarak mutluluğu yakalayabiliriz varsayımıyla sessiz
kalıyorlardı. Boşandığım adamdan bir tek şey istedim. Bir psikiyatriste gidip kafamı
toparlamam gerektiğini ancak o zaman sağlıklı bir karar vereceğimi söyleyince
kendisi beni doktora götürdü. Tedavimin 2. ayında kafamı toparlamaya başladım
ve boşandığım kişiye tekrar dönmek şöyle dursun telefonla bile görüşmemeye
karar verdim ve onunla geçen yıllarımı özenle hatıralarımın arasına koydum.
Bir süre sonra da kızımda depresyon belirtileri başlayınca Bakıköy (Sadi Konuk)
eğitim araştırma hastanesine götürdüm. Sağlık karnesiyle ücret ödemeden -
benim özel doktordan aldığım tedavinin aynını alarak ilaçlarımızı kullanıyor ve
kendimizi gayet iyi hissederek huzurla yaşıyoruz. Devlet hastaneleri yeni
düzenlemelerle hastalarına gerekli özeni gösterir duruma geldi.
Tatlım senin de önce kafanı toparlayıp acabalardan kurtulman gerekiyor. Sağlıklı
düşünecek duruma geldiğinde vereceğin karar da daha sağlıklı olacaktır.
Herşey güzel olsun canım.a.s.

benim dediklerim belki tepki çekecektir.....

ben de ayrılmış bir insan olarak şunu diyorum "çivi çiviyi söker...."

neden mi...o boşluğa ben de düşmüştüm çünkü içimdeki o boşluk hiçbir şeyle dolmuyordu....

biraz zamana bırak...içindeki sesi dinle...herşeyin iyi olacağını ve bu durumun bir geçiş dönemi olduğunu,bir gün yine evlenebileceğini ve bu zamana kadar mini bir tatil yapmış olacağını farzet.....

evlenmek kolay,sorumlulukları zordur...kendini toparla ve her zaman allahtan hayırlısını iste....

bu arada eski ilişkini de gözden geçirmiş olursun.....

ama o boşluk geçmez ancak hayatına sokacağın seveceğin insanla boşluktan kurtulabilirsin....

çocuğunla ilgilen onu ihmal etme... bir de her zaman içinden gelen sese kulak ver.... çevrendeki insanların psikolojik baskısına maruz bırakma kendini...

Siz bu ilişkinin en fazla 2 ayı var diyorsunuz zaten yani şimdi o yalnızlıktan kurtulduğunuzu düşünseniz bile 2 ay sonra tekrar yaşıyacaksınız.Acılarımızla yüzleşmeyi bilmek gerek bazen belkide.Bence hiç aramayın ve dosdoğru bi psikoloğa gidin ve kendinize,çocuğunuza vakit ayırıp hayata devam edin.Tabi acı çekilecek ama hepsi geçecek birazda böyle düşünün birgün zaten belkide gerçekten sevebileceğiniz,doğru kişi olduğundan emin olduğunuz biri girecek hayatınıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…