Çok üzgünüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Düşüneceğim teşekkür ederim, sağlıkla büyütün bebeğinizi benim henüz çok yeni 3 haftalık

Nasil anlatsam, uslubunuzdan geçen bir his var kimisi icguveysi demis kimisi baska sekilde adlandirmis, banada ailenin icine girememis gibi geldi. Yönlendirme yapilmasi, yeniden birseyler ogretmeden ziyade sanki altinda eziliyormus gibi geliyor okuyunca. Saglik sorunlarindan oturu sinirleriniz yipranmis olabilir. Cok sinirlendiginizde konusmaktan kaçının bence. Sinirliyim sonra konusalim diyin.
Kayinvalideniz oglunun kiz tarafıyla daha iyi anlastigini görünce kiskanmis olabilir. Onuda oyle kabul edin, degismez, duzelmez. Cok ciddiye almayin, bir sıkıntısı var demekki.

Annemin üslubu ters olabilir ama hasta olduğunda kendi annesinden çok ilgileniyor. Babam öz babası gibi davranıyor, eşim hep söyler bunu. Ailemi tanımadan böyle söylemeniz hoş değil bence. Ailem vicdanlı, merhametli bir ailedir. Sahipsiz hayvanları zorda bırakmayan, Afrika’daki çocukları düşünen bir babam var benim. Haksızlık etmişsiniz. Ben de eşimin hep yanındayım, annesi sen yapamazsın edemezsin der her konuda eşime. Ben derim canım yaparsın neden yapamayasın diye. Her derdini dinler, onunla dertlenirim. Depremden sonra en çok eşimin enkaz altında olduğunu düşününce ağlamıştım. Kendisi de biliyor onu ne kadar sevdiğimi. Bu yüzden hırçınlaşıyorum ben zaten. Onu çok seviyorum, annem bile olsa onu üzene resti çekebiliyorum. O çekemiyor hırsım bundan benim

Maaile canları sıkıldıkça kakaklamışlar işte adamı.Annesinede arada gidip aba altından sopa göstermişler.
Sadece işine gelen insana cevap veriyor,ne yaparsa yapsın kocişiyle yormayın hiç kendinizi

Annesi boş muhabbetlerle uğraşıyor demişsiniz ama siz bu kadını evlenmeden önce tanımıyormuydunuz?Kayınvalide bile demiyorsunuz kadına.Kadının eğitimini,hayat görüşünü evlenmeden önce biliyordunuz.Annesi prof mu?nasıl desin şuna yönel?Kendi halinde bir kadındır.

Anneniz üslubunu takınsın.
Nasıl ki siz kvden şikayetçisiniz eşiniz de sizin annenizin bozuk üslubunu çekmek zorunda değil

Buz gibi ailecisiniz. Eşinizi o ailenin içinde bile düşünmemişsiniz, dilinize vuruyor saklayamıyorsunuz. Biz yaptık biz ettik biz biz biz. Biz'in içinde eşiniz yok. Yaşadığınız durum geçici değil, evler ayrılacak ama ailenizin nefesi o evin içinde gezecek. Sizin erkek versiyonunuz için boşa bu adamı ailesi ile yaşasın diyoruz.

Eski konunuzda annenizi gayet iyi anlatmışsınız. Kusura bakmayın adam rencide ediliyor laf işitip duruyor. Oda nasıl çekiyorsa ayrı bir saçmalık. Anneniz çok düşünüyormuşmuş benim annemde eşimi oğlu gibi sever kardeşlerimden ayırmaz annenizin yaptığı davranışların bak zerresini demez. Hoş ben dedirtmemde gayet sevgi dolu ilişkileri dozunda ama sizin ki açık söyleyeyim adam bir süre sonra çekmez. Açık net diyorum bu evlilik böyle devam ederse biter

Çok güzel anlatmışsınız, çok teşekkür ederim. Üslubumu törpülemeye çalışacağım, sinirliyken de ortam değişmeye çalışıyorum bazen ama bugün yapamadım. Evet eşim benim ailemle daha iyi anlaşıyor burada daha rahat. Babamla vakit geçirmeyi de seviyor. Annesiyle sıkıldığını kendisi söylüyor zaten. Ben bu kadar tepki alacağımı hiç düşünmemiştim. Bilmeyen de eşime eziyet ediyor, işkence ediyoruz sanacak. Babam her gün çocukmuşuz gibi sürprizle geliyor, annemin yanında ufak bir münakaşa olsa hep eşimi kayırıyor. Üslubuma tekrar bakacağım, niyetim kötü değil. Eşimi ezmek şöyle dursun, asla ezilsin istemem. Benim için çok kıymetli biri. Yorumları da mutlaka dikkate alacağım

Aile aile aile dediği de kendi anne babası konu sahibinin.Asıl aile kocası ve kendisi.Dediğiniz gibi ana kuzusu kocaların başka versiyonu.

Annemin üslubu ters olabilir ama hasta olduğunda kendi annesinden çok ilgileniyor.

Sahipsiz hayvanları zorda bırakmayan, Afrika’daki çocukları düşünen bir babam var benim.
Artık aranız düzeldiğine göre gidip eğitime ve merhamet gösterilerine devam mı etseniz? Sahipsiz kalmasın zavallı. Kovuldu döndü falan. Kimsesizlerin kimsesi mükemmel ailenizle yara sarın.

Eski konunuz. Eşinizin annesinin sizi nasil güzel agirladigini , eşinizin annesinin mal varlığının olmadığını , annenizin sizi nasıl bu konuda doldurduğunu yazmışsınız. Aileniz çok baskın bir aile. Eşinizin annesi de dış kapının mandalı gibi kaldığı için huysuzlanmaya başlamış.

Anneniz eşinizi belliki kucumsuyor ve eziyor. Ne yazikki sizde de var bu durum. Yazık adama ve annesine . Çocuğundan başka tutunacak dalı olmayan kadına kötülük ediyorsunuz . Vah ki ne vah... Umarım yanlıştan dönersiniz bir an evvel

konu sahibi umarım evliliginizin yıllar içinde güncellemesini yaparsınız bayağı merak ediyorum açıkçası.
eşinize çok ama çok üzüldüm.

Konu sahibi işinize gelene cevap veriyorsunuz.Şunu söylemeden geçemeyeceğim üslubunuz da bir sorun var.Bunu burada tek hisseden de ben değilim.Konuşurken kendi ailenizi övüp,eşinizi ve kayınvalidenizi yeriyorsunuz.Ve bunun farkında bile değilsiniz.Ne bu bilemiyorum?Kibir belki de.

ben başka şeyler olacağını düşünüyorum ama konu sahibi hamile cidden üzmek istemediğim için yazmıyorum
bu ölçüde ezilen erkeklerin ne yaptığını herkes biliyor konu sahibi farkında değil ama eşini bayağı bayağı küçük görüyor, yazık.

Üzülmek yersiz kendi düşen ağlamaz

Ay bu annenin yanında mı rahat ediyor konu sahibi şimdi? İsabet etmiş aramasın kadını, aranıp soruldukça umut olacak, her defasında duvar yiyip durmasın kadıncağız. Kopulmuş bi kere tam kopulsun bari. Tertemiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…