Çok üzgünüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yukka-

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2021
709
1.529
31
Deprem zamanı nasıl başlanır bilemiyorum selamlar mı diyeyim ne diyeyim…
Deprem haberleri zaten canımı çok acıkmıştı, çok üzgündüm. Üstüne yaşadıklarım daha da zor gelmeye başladı. Hem gebe olduğumu hem de saframda taş olduğunu öğrendim. Doktor safradaki taşın risklerini söyleyince dünyam başıma yıkıldı. Henüz geçen yaz pıhtı attı vücuduma ve Allah korumuş ki kalbime veya beynime atmamış. Geçen yaz evlendik eşimle. Eşim de ben de tek çocuğuz, eşimin babası hayatta değil. Annesi tek yaşıyor. Ailelerimiz yakın şehirlerde. Yaz boyu benim sağlık problemim sebebiyle benim ailemle kaldık. Sağlık sorunum sebebiyle evimizi bile kuramadık o dönem. Eşimin annesi sağlık sorunumun ciddiyetini anlamadı, neden sürekli orada kalıyorsunuz diye zehir etti yazı. Bunda en büyük kabahatli eşim tabi. Annesinin tavrını bana yansıtmaması gerekirdi. Babamlara yansıdı tartışmalarımız, babam bizi birkaç defa annesinin evine götürdü. Eşim kaldı ben döndüm. Ama annesine yaranamadık. Benim doktorum ailemin yanındaydı ve riskim devam ettiği için ailemin yanında kalmam gerekiyordu.

Şimdi annesi yine aynı şeyi yapıyor. Oğlunu doldurup duruyor. Bizi şikayet ediyor. Bana Saygı duyuyormuş da biz Saygı duymuyormuşuz. Birçok olumsuz anı oluşturdu belleğimde. Kendisiyle kötü olmak istemiyorum, ben ona da üzülüyorum ama o beni hiç anlamıyor. Oğlu beni bırakıp gidemediği için, annemin davet etmesini, annemde kalmayı bekliyor. Oğlu geçen hafta gitti, geldi yetmedi kadına. Oğlu bizle kalıyor diye sorun çıkarıyor. Oğlunu da biz götürdük yine, annemlerle bıraktık geldik. Yaşlı olduğu için gönlünü almak için gittik yani evine, gittiğimizde eşim kaldı biz döndük. Bizim evimiz uzak bir yerde, ailemin olduğu yerde sağlık imkanları daha iyi. Bu nedenle şuan buradayız.
Bugün olanlara gelelim. Eşim sabah annesiyle konuşurken, annesinin söylediklerini duydum. Eşim, annesini tersledi ve telefonu kapattı. Benim annem de zor bir kadın. Eşime sanki onun kızıymış gibi davranıyor, iş buyuruyor ve üslupsuz konuşuyor. Eşim bundan rahatsız oldu ve bana söyledi. Ben de annemle konuşacağımı belirttim. Hem kendi annesi hem benim annemin tavrı sebebiyle az önce alevlendi ve çekti gitti. Ne telefonumu açıyor, ne mesajıma dönüyor. Ben de öfkelendim ve annesini aradım. Annesi ben onunla konuşurum dedi. Benim telefonumu açmayan adam, annesinin telefonunu açmış(aradığımda telefonu meşguldü)
Kimseyle paylaşamıyorum lütfen akıl verin bana. Ben nasıl davranmalıyım şaşırmış durumdayım. Bu adama bebek dünyaya getirilmez bunu da anladım maalesef

Sadece sağlığına odaklan herkesi s..k.t..r et...

Simdi gidecek kendi eviniz yok mu?
Var ama şuan araç kullanıp uzağa gitmek istemiyorum. Saframla ilgili hiçbir şeyi net olarak öğrenemedim. Bu hafta detaylı bakılacak, ameliyat olacaksam bebeğin durumu da riske giriyor vs. Yani kısacası ben daha birkaç hafta ailemle olmak zorundayım. Kendi evimizin olduğu yerde sağlık imkanları iyi değil

İyi de adamı boşuna kötülüyorsun adam birşey yapmamış ki sadece arada kalmış. Bir de hastalıklar falan herşey üst üste gelince daral gelmiş adama haklı olarak siz de biraz anlayış gösterin eşinize annesi ne derse desin boşverin adam takmıyor siz niye takıyorsunuz

Sadece sağlığına odaklan herkesi s..k.t..r et...
Çok pişman oldum, birkaç kez korunmamıştık sadece. Keşke korunsaydım da bu büyümemiş adamdan çocuk yapmasaydım. Ani karar almak istemiyorum ama bebekten bile soğudum

Çok pişman oldum, birkaç kez korunmamıştık sadece. Keşke korunsaydım da bu büyümemiş adamdan çocuk yapmasaydım. Ani karar almak istemiyorum ama bebekten bile soğudum
bebekten soğumak... hımmm

koca insanlara olan hırsınızı bebeğinizden çıkarmayın

Oğlu oğlu deyip durduğunuz sizin eşiniz aynı zamanda
Evliliğin içine aileleri bulaştırınca böyle oluyor.Siz artık evlisiniz ve bir ailesiniz
Sağlık durumunuz iyi değilse siz eşinizle kendi evinize dönün,gerekiyorsa anneniz gelip sizinle bi süre kalsın.

Ama bana yansıtıyor durumu. Bana atarlanıyor, çekip gidiyor. Gittiğinden beri açmıyor telefonu, mesajlara dönmüyor. Hiç düşünmüyor bu kadın zaten şuan sağlık problemleriyle uğraşıyor, üstüne ben üzmeyeyim demiyor

Safra kesesi taşıyla yaşanır,yaşanıyor yani
Sadece enfeksiyon yaptıysa evet acil almakta fayda var
Yoksa doğum sonrası beklenebilir.
Erkekler öyle sürekli hastayım hastayım şeklinde sızlanmalara gelemiyorlar hemen bunalıyorlar maalesef.

Bence biraz rahat bırak arama kafasını dağıtsın sonra kendisi sorar zaten seni eşisin sonuçta elbette düşünüyordur. Senin hassaslığın hamilelikten ve hastalık durumundan kaynaklanıyor. Onun için de stres yapmaman gerek unutma moral en büyük ilaçtır herşeyin iyi olacağını düşün sadece

Valla kimse kusura bakmasın mikerim anasını da oğlunu da. İnsan canıyla cebelleşince onunla bununla uğraşacak hali kalmıyor. KV malbeyin sanırım, tedavi burda diyorsunuz hastayım diyorsunuz hala ne istiyor bu kadın? Oğlu da yarıca acaip anne bu kız hasta artık sus diyemiyor mu ... Valla eş giderse gitsin ya taksi çağırır hastaneye giderim ya da ambulans çağırır giderim gelmezse de gelmesin. Şimdi hamile misiniz anlayamadım, millet taşlarsa da taşlasın hastayken basıp giden adamdan çocuk falan da dünyaya getirmezdim.

Henüz geçtiğimiz yaz hastanelik oldum, ölüm korkusunu atlatamadım. Eşim de farkında bunun. Üstelik benim eşim psikoloji eğitimi almış bir insan. Bu korkum sebebiyle depresyon geçirdim, terapi aldım. Bunları bilerek evlenmek istemişti benle

Daha 1 yıllık evlisiniz hastalıklar sebebiyle kendi düzeninizi bile kuramamisken korunmayip hamile kalıyorsunuz. Annenizin esinize karşı tavırlarının farkındasınız ama o çileden çıkana kadar uyarmıyorsunuz. Aynı durumda olsanız eşinize öfke dolu olurdunuz eminim.
Annesiyle ilgili kısmı size yansıtmasa iyi olurdu ama sizde annenizin tavırlarına engelleyemiyorsunuz sonuçta değil mi? Eşinizde hatalar vardir elbette ama her sey üst üste gelmiş.
Bir an evvel kendi düzeniniz kuracak adınla atın. Eşinizi tek başına suçlu bulamadım.

oglu oglu dıye yazdıgın kim? esının baska bı evlılıkten cocugu mu var=?

Canım sakin ol

Geçen yaz evlenmişsiniz biraz bekleseydiniz de evliliğiniz otursaydı öyle çocuk yapsaydınız keşke. Eşiniz size tepki gösterip evden çıkmış yalnız kalmak istemiş sizin telefonunuzu açmaması çok doğal, konuşmak istese yanınızda kalırdı zaten. Annesinin telefonunu açmasına neden kızdığınızı anlamadım. Ben eşinizi bebeğini doğurmak istemeyecek kadar suçlu bulamadım açıkçası. O da arada kalmış. Dahası ailenizin evinde kalmak zorunda sanırım ve annenizin zor bir insan olduğunu söylüyorsunuz. Siz kendi annenize engel olabiliyor musunuz da eşinizi yapmıyor diye suçluyorsunuz? Daha evinizi düzeninizi kuramadan sağlık sorununa ek olarak bir de bebek çıkmış ortaya. Aileler üstünüze üstünüze geliyor. Kim olsa boğulur, bunalır. Doğum yapana kadar orada mı kalacaksınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…