Çok üzgünüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese cevapları için çok teşekkür ederim. Eşim tekrar geldi, konuştuk. Biraz hırpaladım, kavga ettim, sonra düzelttik gibi. Annemi de uyardık babamla birlikte. Şuan kedi gibi davranıyor annem. Az önce kasıklarımda ciddi ağrı oluştu, düşük yapıyorum sandım. Bebeği gözden çıkaramam bunu anladım. Bebeğe bir şey olsa eşimi de annesini de parçalardım. Annesiyle bir daha konuşmayacağım, eşim de paşa paşa bunu kabul edecek. Kendi evimize gidebileceğini söyledim, aklım sende kalır dedi. İzni bitecek zaten birkaç gün sonra dönecek.
Bazı arkadaşlarım kızmış. Ben sağlık sorunlarından ve ölümden korkuyorum ve farkındayım bunun. Bunu sağlıklı yürütemiyor olabilirim. Çaba gösteriyorum, terapi alıyorum. Eşimin de bu konuda anlayışlı olması gerekiyor, bugün için ben hâlâ tamamen hak vermedim eşime. Teşekkür ederim herkese, buraya yazmasam rahatlayamazdım.
Size çok yapici yorumlar yaptım ama bulmuşsunuz bir tartışmada, evden kovup hırpalayacağınız adami istediğiniz gibi at oynatmaya çalışıyorsunuz tabiri caizse. Annenizden çok farklı gelmediniz bana. Daha 3 haftalık hamilesiniz kasık ağrıları, ya düşürseydim demeler. Bu 9 ay esinize kan kusturacaksinız belli ki. Yine aklim sende kalır diye gitmemiş. Azıcık dik dursa siz bu kadar rahat cığrınızdan çıkamazsınız.
Size diyecek bir şey kalmadı Allah eşinize sabir ve kendine yapılanların farkına varacak şuur versin.

Son düzenleme:
Deprem zamanı nasıl başlanır bilemiyorum selamlar mı diyeyim ne diyeyim…
Deprem haberleri zaten canımı çok acıkmıştı, çok üzgündüm. Üstüne yaşadıklarım daha da zor gelmeye başladı. Hem gebe olduğumu hem de saframda taş olduğunu öğrendim. Doktor safradaki taşın risklerini söyleyince dünyam başıma yıkıldı. Henüz geçen yaz pıhtı attı vücuduma ve Allah korumuş ki kalbime veya beynime atmamış. Geçen yaz evlendik eşimle. Eşim de ben de tek çocuğuz, eşimin babası hayatta değil. Annesi tek yaşıyor. Ailelerimiz yakın şehirlerde. Yaz boyu benim sağlık problemim sebebiyle benim ailemle kaldık. Sağlık sorunum sebebiyle evimizi bile kuramadık o dönem. Eşimin annesi sağlık sorunumun ciddiyetini anlamadı, neden sürekli orada kalıyorsunuz diye zehir etti yazı. Bunda en büyük kabahatli eşim tabi. Annesinin tavrını bana yansıtmaması gerekirdi. Babamlara yansıdı tartışmalarımız, babam bizi birkaç defa annesinin evine götürdü. Eşim kaldı ben döndüm. Ama annesine yaranamadık. Benim doktorum ailemin yanındaydı ve riskim devam ettiği için ailemin yanında kalmam gerekiyordu.

Şimdi annesi yine aynı şeyi yapıyor. Oğlunu doldurup duruyor. Bizi şikayet ediyor. Bana Saygı duyuyormuş da biz Saygı duymuyormuşuz. Birçok olumsuz anı oluşturdu belleğimde. Kendisiyle kötü olmak istemiyorum, ben ona da üzülüyorum ama o beni hiç anlamıyor. Oğlu beni bırakıp gidemediği için, annemin davet etmesini, annemde kalmayı bekliyor. Oğlu geçen hafta gitti, geldi yetmedi kadına. Oğlu bizle kalıyor diye sorun çıkarıyor. Oğlunu da biz götürdük yine, annemlerle bıraktık geldik. Yaşlı olduğu için gönlünü almak için gittik yani evine, gittiğimizde eşim kaldı biz döndük. Bizim evimiz uzak bir yerde, ailemin olduğu yerde sağlık imkanları daha iyi. Bu nedenle şuan buradayız.
Bugün olanlara gelelim. Eşim sabah annesiyle konuşurken, annesinin söylediklerini duydum. Eşim, annesini tersledi ve telefonu kapattı. Benim annem de zor bir kadın. Eşime sanki onun kızıymış gibi davranıyor, iş buyuruyor ve üslupsuz konuşuyor. Eşim bundan rahatsız oldu ve bana söyledi. Ben de annemle konuşacağımı belirttim. Hem kendi annesi hem benim annemin tavrı sebebiyle az önce alevlendi ve çekti gitti. Ne telefonumu açıyor, ne mesajıma dönüyor. Ben de öfkelendim ve annesini aradım. Annesi ben onunla konuşurum dedi. Benim telefonumu açmayan adam, annesinin telefonunu açmış(aradığımda telefonu meşguldü)
Kimseyle paylaşamıyorum lütfen akıl verin bana. Ben nasıl davranmalıyım şaşırmış durumdayım. Bu adama bebek dünyaya getirilmez bunu da anladım maalesef
Ben eşim için fedakarlık yapacagim o hasta diye kayınvalidemde kalacağım üstüne zor bir kayınvalide tribi ile ugrastigim yetmiyormuş gibi kendi annemde sıkıştıracak... Eşin çok bile dayanmış kusura bakma. Safra kesesi taşından buyuk bir hastalık gibi bahsetmeniz çok tuhaf değil mi ya ölüm korkusuna kadar gitmiş sizde. Biran önce çözüm bulup kendi evinize geçin.

Eski konunuz. Eşinizin annesinin sizi nasil güzel agirladigini , eşinizin annesinin mal varlığının olmadığını , annenizin sizi nasıl bu konuda doldurduğunu yazmışsınız. Aileniz çok baskın bir aile. Eşinizin annesi de dış kapının mandalı gibi kaldığı için huysuzlanmaya başlamış.

Anneniz eşinizi belliki kucumsuyor ve eziyor. Ne yazikki sizde de var bu durum. Yazık adama ve annesine . Çocuğundan başka tutunacak dalı olmayan kadına kötülük ediyorsunuz . Vah ki ne vah... Umarım yanlıştan dönersiniz bir an evvel
Bak bu konuyu okumuştum, ilgimi de çekmişti, çok ilginç bu kişiymiş. Al sana camdaki kız. Annem de annem.

Ay bu annenin yanında mı rahat ediyor konu sahibi şimdi? İsabet etmiş aramasın kadını, aranıp soruldukça umut olacak, her defasında duvar yiyip durmasın kadıncağız. Kopulmuş bi kere tam kopulsun bari. Tertemiz.
Ayy çok üzücü ama ya tek başına büyüt çocuğunu , akrabası falan da yokmuş adam akıllı. Kızın biri gelsin hem seni hem oğlunu ezsin. Bu erkeklerde cidden kafa olmuyor bazen ...

Ayrıca siz istiyorsunuz ki ben eşime istediğimi diyeyim yapayım hatta ailemde yapsın sesi çıkmasın ama annesine sıra gelince ona mesafe koysun, laf söyletmesin. Kişilik bir bütündür, sizin ailece bu kadar rahat ezdiğiniz adam kimseye karşı sağlıklı bir tavır gösteremez.
Annesinin de haklı olduğu için düşünüyorum bir yandan. Szi ailece sıkıntılısiniz anne olarak ne gördü,hissetti de rahatsız oğlunun sürekli sizin ailenizin yanında olmasından.
Esinize de annesine de üzüldüm yahu.

ben başka şeyler olacağını düşünüyorum ama konu sahibi hamile cidden üzmek istemediğim için yazmıyorum
bu ölçüde ezilen erkeklerin ne yaptığını herkes biliyor konu sahibi farkında değil ama eşini bayağı bayağı küçük görüyor, yazık.
Söyleyelim de uyansın. Kendini güçlü hissedeceği ortamlar bulur, şaşmaz! O yönde ahlakı elvermezse kadına güçlü olduğunu kanıtlar. O da başka bir ahlaksızlık türü: şiddet.

ben başka şeyler olacağını düşünüyorum ama konu sahibi hamile cidden üzmek istemediğim için yazmıyorum
bu ölçüde ezilen erkeklerin ne yaptığını herkes biliyor konu sahibi farkında değil ama eşini bayağı bayağı küçük görüyor, yazık.

Eski konuyuda gordukten sonra bu yorum geldi aklima. Konu sahibi ciddiye al bunu. Bende hamilesiniz diye uzmek istemiyorum. Ustu kapali soyleyeyim erkekler gücünü paradan alır.

Söyleyelim de uyansın. Kendini güçlü hissedeceği ortamlar bulur, şaşmaz! O yönde ahlakı elvermezse kadına güçlü olduğunu kanıtlar. O da başka bir ahlaksızlık türü: şiddet.
konu sahibi ben ve ailem onun için piyango gibiyiz demiş inanamadim açıkçası
bu adam hayatının her döneminde böyle ezilmeyi hor gorulmeyi elbet kabul etmeyecek
konu sahibi zaten o zaman görecek neler olduğunu

Vardı burda bu şekilde bir kaç konu. Eni sonunda adamlar bosadilar. İçimdeki herşey bitti diyip. Onda da ailem zaten böyle..eşim beni hiç uzmezdi hep beni alttan alırdı. Ne yapsam da affetse beni diye ağladılar

Eski konuyuda gordukten sonra bu yorum geldi aklima. Konu sahibi ciddiye al bunu. Bende hamilesiniz diye uzmek istemiyorum. Ustu kapali soyleyeyim erkekler gücünü paradan alır.
konu sahibi o kadar yükseklerde uçuyor ki adamin zaten ona asla erişemeyeceğini düşünüyor
kimseyi umursadigini/umursayacagini sanmıyorum.

konu sahibi ben ve ailem onun için piyango gibiyiz demiş inanamadim açıkçası
bu adam hayatının her döneminde böyle ezilmeyi hor gorulmeyi elbet kabul etmeyecek
konu sahibi zaten o zaman görecek neler olduğunu
Üslubun da var sorun.Beni çok rahatsız etti.Eşine de böyle söylüyorsa o da hisseder.Bir de babamı babası gibi sever,annemi annesinden çok sever.Yani böyle bir şey mümkün mü?Sevebilir ama o kadar.Belki de bu görgüyle alakalıdır.Eşinin ailesini beğenmiyorsa ingiliz kraliyet ailesinden birini bulsaydı.

Ah eski konunuzu okudum. Gerçekten inanilmazsiniz.
Boşa gitmiş bir sürü yorumum.
Anneniz ciddi problemli sizde ona bağımlı yetişmiş, birey olamamış birisiniz.
Tıpkı annenizin babanıza yaptığı gibi esinize kötü davranıyorsunuz. Annenizin dolduruşa gelip kayınvalidenize ve esinize saldırıyorsunuz. Kadın mal kaciracakmis da bilmem neymiş. Ne zannediyorsunuz kendinizi?
Bu kafayla birde anne olacaksınız tıpkı anneniz gibi sorunlu bir cocuk yetistireceksiniz. Yazık cidden.

Deprem zamanı nasıl başlanır bilemiyorum selamlar mı diyeyim ne diyeyim…
Deprem haberleri zaten canımı çok acıkmıştı, çok üzgündüm. Üstüne yaşadıklarım daha da zor gelmeye başladı. Hem gebe olduğumu hem de saframda taş olduğunu öğrendim. Doktor safradaki taşın risklerini söyleyince dünyam başıma yıkıldı. Henüz geçen yaz pıhtı attı vücuduma ve Allah korumuş ki kalbime veya beynime atmamış. Geçen yaz evlendik eşimle. Eşim de ben de tek çocuğuz, eşimin babası hayatta değil. Annesi tek yaşıyor. Ailelerimiz yakın şehirlerde. Yaz boyu benim sağlık problemim sebebiyle benim ailemle kaldık. Sağlık sorunum sebebiyle evimizi bile kuramadık o dönem. Eşimin annesi sağlık sorunumun ciddiyetini anlamadı, neden sürekli orada kalıyorsunuz diye zehir etti yazı. Bunda en büyük kabahatli eşim tabi. Annesinin tavrını bana yansıtmaması gerekirdi. Babamlara yansıdı tartışmalarımız, babam bizi birkaç defa annesinin evine götürdü. Eşim kaldı ben döndüm. Ama annesine yaranamadık. Benim doktorum ailemin yanındaydı ve riskim devam ettiği için ailemin yanında kalmam gerekiyordu.

Şimdi annesi yine aynı şeyi yapıyor. Oğlunu doldurup duruyor. Bizi şikayet ediyor. Bana Saygı duyuyormuş da biz Saygı duymuyormuşuz. Birçok olumsuz anı oluşturdu belleğimde. Kendisiyle kötü olmak istemiyorum, ben ona da üzülüyorum ama o beni hiç anlamıyor. Oğlu beni bırakıp gidemediği için, annemin davet etmesini, annemde kalmayı bekliyor. Oğlu geçen hafta gitti, geldi yetmedi kadına. Oğlu bizle kalıyor diye sorun çıkarıyor. Oğlunu da biz götürdük yine, annemlerle bıraktık geldik. Yaşlı olduğu için gönlünü almak için gittik yani evine, gittiğimizde eşim kaldı biz döndük. Bizim evimiz uzak bir yerde, ailemin olduğu yerde sağlık imkanları daha iyi. Bu nedenle şuan buradayız.
Bugün olanlara gelelim. Eşim sabah annesiyle konuşurken, annesinin söylediklerini duydum. Eşim, annesini tersledi ve telefonu kapattı. Benim annem de zor bir kadın. Eşime sanki onun kızıymış gibi davranıyor, iş buyuruyor ve üslupsuz konuşuyor. Eşim bundan rahatsız oldu ve bana söyledi. Ben de annemle konuşacağımı belirttim. Hem kendi annesi hem benim annemin tavrı sebebiyle az önce alevlendi ve çekti gitti. Ne telefonumu açıyor, ne mesajıma dönüyor. Ben de öfkelendim ve annesini aradım. Annesi ben onunla konuşurum dedi. Benim telefonumu açmayan adam, annesinin telefonunu açmış(aradığımda telefonu meşguldü)
Kimseyle paylaşamıyorum lütfen akıl verin bana. Ben nasıl davranmalıyım şaşırmış durumdayım. Bu adama bebek dünyaya getirilmez bunu da anladım maalesef
İyiyle her kez anlaşır, önemli olan kötüyle anlaşmak. Bu söz çok doğru. Karşımdaki çok kötü geçimsiz diye geçinemem diye bir durum söz konusu değil bnce.

Benzeri durumları yaşadım. Hiç küsmedim, kayınvalidemi aldım karşıma Bn ne yaptım anne neden bana böyle davranıyorsun.... Diyerek kndimi ifade ettim. ama onu rencide etmeden, onunla iyi geçinmek ve bni bağrına basmasını isteyerek. Çok haklısın dedi. Özür dilerim dedi... Bna seni doğurandan Allah razı olsun, bn senden razıyım Allahda razı olsun dedi... Bnm kayınvalideyle hiç ama hiç kimse anlaşamaz. Sülalede kimse evine mecbur kalmadıkça gitmez. Bakın bir gün üst katında oturan eltime, görümce ve akrabalarla güne gittik. Kayunvaalidenin evine indik. Sofra kuruyordu, kurduk hep beraber. Yemesem tenezzül etmiyor diye düşünür... Bna karşı değil bu davranışı, her keze böyle. Bn onu kabul ettim. Hazırlayıp oturduk sofraya,, yanındaki yoğurt kasetlerini her kezin yani eşinin kızının oğlunun adını vererek önlerine koydu. Bna yok. Sofradaki herjz bir duraksadı. Devam edildi. Toplarken anne ellerine sağlık, yemeklerini her zaman söylerim çok gzllll. Gerçktende öyle.... Afiyet olsn dedi. Yıkandı toplandı.... Gittik evimize. Asla eski eşime annen bunu yaptı bak bna vermedi.... Gerek yok. Bn ona cevabını verdim. Güzel sözle. Ve pişman oldu. Bnde onun gibi davranıp sorun çıkarsaydım o hatasını asla anlamazdı.birine hatasını mı göstermek istiyorsunuz, iyilik yapın. O kendini mutlaka sorgulayacaktır❤️

Son düzenleme:
Vardı burda bu şekilde bir kaç konu. Eni sonunda adamlar bosadilar. İçimdeki herşey bitti diyip. Onda da ailem zaten böyle..eşim beni hiç uzmezdi hep beni alttan alırdı. Ne yapsam da affetse beni diye ağladılar
Buradaki konuların genel sorunu, gelip içlerini döküyorlar. Biz taraftar grubu gibi hurra deyince saydıracağız, bir rahatlayıp gidecekler. Yorum yapıp akla mantığa çağırınca da bize tepki veriyorlar. E biz burada neciyiz de okuyoruz onca abuk hayatı? Gözümüz bozuluyor imla noktalama hatalarından.

İyiyle her kez anlaşır, önemli olan kötüyle anlaşmak. Bu söz çok doğru. Karşımdaki çok kötü geçimsiz diye veçinilmez diye bir durum söz konusu değil bnce.

Benzeri durumları yaşadım. Hiç küsmedim, kayınvalidemi aldım karşıma Bn ne yaptım anne neden bana böyle davranıyorsun.... Diye ama onu rencide etmeden, onunla iyi geçinmek ve bni bağrına basmasını isteyerek. Çok haklısın dedi. Özür dilerim dedi... Bna seni doğurandan Allah razı olsun, bn senden razıyım allaha razı olsun dedi... Bnm kayınvalideyle hiç ama hiç kinseeeeee anlaşamaz. Sülalede kimse evine mecbur kalmadıkça gitmez. Bakın bir gün üst katında oturan elime görümce ve akrabalarla güne gittik. Kayunvaalidenin evine indik. Sofra kuruyordu, kurduk hep beraber. Yemesem tenezzül etmiyor diye düşünür... Bna karşı değil bu davranışı, her keze böyle. Bn onu kabul ettim. Ha, ırladık oturduk sofraya,, yanındaki yoğurt kasetlerini her kezin yani eşinin kızının oğlunun adını vererek önlerine koydu. Bna yok. Sofradaki herjz bir duraksadı. Devam edildi. Toplarken anne ellerine sağlık, yemeklerini her zaman söylerim çok gzllll. Gerçktende öyle.... Afşgt olsn dedi. Yıkandı toplandı.... Gittik evimize. Asla eski eşime annen bunu yaptı bak bna vermedi.... Gerek yok. Bn ona cevabını verdim. Güzel sözle. Ve pişman oldu. Bnde onun gibi davranıp sorun çıkarsatdım o hatasını asla anlamazdı.birine hatasını mı göstermek istiyorsunuz, iyilik yapın. O kendini mutlaka sorgulayacaktır❤️
Size gerçekten olsaydı bir pollyanna emojisi koymak isterdim.❤️

Ben zaten kayın aile seven birisi değilim, o nedenle de evlendim eşimle. Görümce elti kayın vs durumları olmayacak diye. Böyle her şeyde oğlunu darlayan bir kv olduğunu bilsem eşimle de evlenmezdim.

Üslubun da var sorun.Beni çok rahatsız etti.Eşine de böyle söylüyorsa o da hisseder.Bir de babamı babası gibi sever,annemi annesinden çok sever.Yani böyle bir şey mümkün mü?Sevebilir ama o kadar.Belki de bu görgüyle alakalıdır.Eşinin ailesini beğenmiyorsa ingiliz kraliyet ailesinden birini bulsaydı.
Kraliyet ailesi sanmış zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X