Çok üzgünüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz tüm konuyu okumadınız galiba.Kendi kayınvalidenizden örnek vermişsiniz.O kadar yorumun üstüne anlattığınız şeyler çok naif ve iyi niyetli geldi.Gülümsedim.
🥰Okudum...evet kendimden örnek verdim çünkü yaşadığım olaylar benzerleriydi. Ve başardım.

Birde sizin mesele sizin doğacak çocuğunuzun psikolojisini alt üst etmenizle de bitmeyecek. Tıpkı babaniz, eşiniz ve hatta teyzelerinizin eşleri gibi hayatlarına giren insanlara, eşlerine kadar bir çok kişiyi etkileyecek, zarar verecekler. Biz ne kadar ruh sağlığı yerinde çocuklar yetiştirmeye çalışırsak çalışalım sizin gibiler var oldukça sorunlu ilişkiler, çocuklar var olmaya devam edecek. Konu başlığına döndü yorumu üzgünüm bu durum için.

Herkese yorumu için teşekkür ederim. Eşimi kaybetme korkusu yaşadım ve istemsiz ağladım yorumları okuyunca. Eşim de sorunca seni çok seviyorum ve kaybetmek istemiyorum dedim. Karşılıklı bir duygu boşalımı yaşadık. Sinirle kendimi burada yanlış ifade etmiş olabilirim ama sanıldığı gibi eşimi horluyor, eziyor değiliz. Öyle olsak neden benle kalsın? Neden buraya gelsin? Siz hiç sinirlenince eşinizle ilgili olumsuz konuşmadınız mı? Evet ben ölüm korkusu yaşıyorum, geçtiğimiz yaz kötü zamanlardı. Ciddi şekilde kaygı bozukluğu yaşadığımı da belirtmiştim.
Annem zor biri kendisi de farkında. Benim niyetim annem gibi olmak değil, eşimle iyi birer arkadaş gibi olduğumuzu düşünüyorum ben. Eşimin annesinin tavırlarını kabul etmem bekleniyor ama annemin zor zamanları dışında iyi olduğu zamanlar da var, eşimin de onları kabul etmesi gerekir. Ben rahatsızken eşimin annesinin gidip gördüğümüz ve eşim kaldığı halde neden gelmiyorsunuz diye söylemlerini haklı bulamıyorum kusura bakmayın. Bulmayacağım da. Ben ölsem annesi fazla takılmaz bile, ben böyle hissediyorum.

Annesi evet gidince iş, güç yaptırmıyor ama yaptırsa daha iyi. Böyle ara bozacağına iş buyursun, yaptırsın daha iyi. Eşimle ilgili geliştirdik dediğim şeyler mesleki anlamda yönlendirmelerdi, bu neden yanlış anlaşıldı ki. Onun işine yarayacak eğitimler, kurslar gibi durumlar. Beceri kelimesini yanlış kullanmış olabilirim; araç kullanamazsın dermiş annesi, onu biz rahatlattık bu konuda. buydu beceri dediğim. Herkese yorumu için teşekkür ederim, sinirim yatıştı kendime geldim 🙏

Ah eski konunuzu okudum. Gerçekten inanilmazsiniz.
Boşa gitmiş bir sürü yorumum.
Anneniz ciddi problemli sizde ona bağımlı yetişmiş, birey olamamış birisiniz.
Tıpkı annenizin babanıza yaptığı gibi esinize kötü davranıyorsunuz. Annenizin dolduruşa gelip kayınvalidenize ve esinize saldırıyorsunuz. Kadın mal kaciracakmis da bilmem neymiş. Ne zannediyorsunuz kendinizi?
Bu kafayla birde anne olacaksınız tıpkı anneniz gibi sorunlu bir cocuk yetistireceksiniz. Yazık cidden.
Çok güzel bir yorum.Tıpkı babasının annesine davrandığı gibi mi davranıyor eşine?Eski konularını çok bilmiyorum.
Beni yazdıklarında sürekli “biz””ailem” deyip bu kavramların içine hiç eşini koymaması rahatsız etti.Eşini beğenip,yanına bile yakıştıramadığı belli.O zaman niye böyle bir insanla evlenir ki konu sahibi?Parmağında oynatmak için mi?Veya sizin dediğiniz gibi annesinin babasına davrandığı gibi davranmak için.

Son olarak şunu da söyleyeyim, biz burada uzun soluklu yaşamıyoruz. Eşim dönecek birkaç güne ben de iki hafta sonra döneceğim. Doktorum burada, burada kendimi güvende hissediyorum. Bulunduğumuz yerde sağlık imkanları kısıtlı orada daha da kaygılanıyorum. Şuan annemlerin olduğu ile taşınma imkanımız yok. İşlerimiz bitince döneceğiz evimize. Herkese tekrar teşekkür ederim

Herkese yorumu için teşekkür ederim. Eşimi kaybetme korkusu yaşadım ve istemsiz ağladım yorumları okuyunca. Eşim de sorunca seni çok seviyorum ve kaybetmek istemiyorum dedim. Karşılıklı bir duygu boşalımı yaşadık. Sinirle kendimi burada yanlış ifade etmiş olabilirim ama sanıldığı gibi eşimi horluyor, eziyor değiliz. Öyle olsak neden benle kalsın? Neden buraya gelsin? Siz hiç sinirlenince eşinizle ilgili olumsuz konuşmadınız mı? Evet ben ölüm korkusu yaşıyorum, geçtiğimiz yaz kötü zamanlardı. Ciddi şekilde kaygı bozukluğu yaşadığımı da belirtmiştim.
Annem zor biri kendisi de farkında. Benim niyetim annem gibi olmak değil, eşimle iyi birer arkadaş gibi olduğumuzu düşünüyorum ben. Eşimin annesinin tavırlarını kabul etmem bekleniyor ama annemin zor zamanları dışında iyi olduğu zamanlar da var, eşimin de onları kabul etmesi gerekir. Ben rahatsızken eşimin annesinin gidip gördüğümüz ve eşim kaldığı halde neden gelmiyorsunuz diye söylemlerini haklı bulamıyorum kusura bakmayın. Bulmayacağım da. Ben ölsem annesi fazla takılmaz bile, ben böyle hissediyorum.

Annesi evet gidince iş, güç yaptırmıyor ama yaptırsa daha iyi. Böyle ara bozacağına iş buyursun, yaptırsın daha iyi. Eşimle ilgili geliştirdik dediğim şeyler mesleki anlamda yönlendirmelerdi, bu neden yanlış anlaşıldı ki. Onun işine yarayacak eğitimler, kurslar gibi durumlar. Beceri kelimesini yanlış kullanmış olabilirim; araç kullanamazsın dermiş annesi, onu biz rahatlattık bu konuda. buydu beceri dediğim. Herkese yorumu için teşekkür ederim, sinirim yatıştı kendime geldim 🙏
Sizin sinirinin annenizi bir iki lafıyla dolduruşa gelmenize bakar.
Biz yazsak boş asla anlamayacaksınız.
Ever tıpkı annenizin gibisiniz.
Çocuğunuz da sizin gibi olacak.

Son olarak şunu da söyleyeyim, biz burada uzun soluklu yaşamıyoruz. Eşim dönecek birkaç güne ben de iki hafta sonra döneceğim. Doktorum burada, burada kendimi güvende hissediyorum. Bulunduğumuz yerde sağlık imkanları kısıtlı orada daha da kaygılanıyorum. Şuan annemlerin olduğu ile taşınma imkanımız yok. İşlerimiz bitince döneceğiz evimize. Herkese tekrar teşekkür ederim
Güvende hissetmenizin sebebi annenize olan bağımlı kişiliğiniz. Koştur koştur onun yanına gelmek için bahaneniz de hazır. Durum geçici falan değil yani.
Siz ne diye annenizin dizinin dibinden ayrilip evlendiniz?
Hayır onu da becerememissiniz zaten.
Gecen yaz yaşadığınız şeyde evlenip annizden ayrılmayı kaldiramamanizdan kaynaklı muhtemelen.

Eşimin annesinin tavırlarını kabul etmem bekleniyor ama annemin zor zamanları dışında iyi olduğu zamanlar da var, eşimin de onları kabul etmesi gerekir. Ben rahatsızken eşimin annesinin gidip gördüğümüz ve eşim kaldığı halde neden gelmiyorsunuz diye söylemlerini haklı bulamıyorum kusura bakmayın. Bulmayacağım da. Ben ölsem annesi fazla takılmaz bile, ben böyle hissediyorum
Hayır siz eşinizin annesinin zor zamanlarında ki tavırlarını kabul etmesini bekliyorsunuz da,niye peki eşinizin annesinin bazı tavırlarını kabul etmiyorsunuz?En azından adil ve dürüst olun kendinize ve eşinize!

Hayır siz eşinizin annenizin zor zamanlarında ki tavırlarını kabul etmesini bekliyorsunuz da,niye peki eşinizin annesinin bazı tavırlarını kabul etmiyorsunuz?En azından adil ve dürüst olun kendinize ve eşinize!
Öyle mi şey mümkün mü? Ne kadar zor kişilik dese de annesine bağımlı. Annesi kayinvalideyi sevmediği için kendisi de sevmiyor. Bu haliyle kalkmış eşini anneci olmakla sucluyor. O kadar komik ki. Kendisini dışarıdan görebilse keşke. Ama mümkün değil tabi.

Sinirle kendinizi yanlış ifade etmediniz, en saf duygularınız gün ışığına çıktı. İyiyken herkes iyi, insanı en iyi sinir anında tanırsın. Kendinizi ve muhteşem ailenizi eşinize lütuf olarak görüyorsunuz, eşiniz için onlar kendi aileniz için biz diyorsunuz. Biz kaynana melek demiyoruz, o kadın tek başına çocuk büyüttü, pimpiriği evladına zarar vermiş olabilir, bu sizi üstün kılmaz lakin. Eşiniz istemiş ki öğrenmiş bişeyleri, istemeyenin ağzından sokacak değildiniz çuval gibi. Sizin anneniz kaynanadan bin beter, ama siz anneniz diye tolere ediyorsunuz, kendiniz kaynanayı tolere edemezken bekliyorsunuz ki eşiniz sizin annenizi tolere etsin.
Öyle olsak neden benle kalsın
Siz kalıyorsunuz diye? Ölüm korkunuz var, hamilesiniz, sıkıntılarınız var. Sebep olmak istemiyor. O çocuk doğacak bir gün biliyorsunuz değil mi? Sonsuza kadar aman bak bişey olur bana diye hazırolda tutamayacaksınız adamı. Kimse sonsuza kadar böyle yaşamaz. Biraz kendinize gelin.

Öyle mi şey mümkün mü? Ne kadar zor kişilik dese de annesine bağımlı. Annesi kayinvadeyi sevmediği için kendisi de sevmiyor. Bu haliyle kalkmış eşini anneci olmakla sucluyor. O kadar komik ki. Kendisini dışarıdan görebilse keşke. Ama mümkün değil tabi.
Adil olmak bu kadar zor değil.Eşi anneciyse kendi daha fazla anneci.Annem şöyle iyi böyle iyi deyince sanki biz anlamıyoruz.
Bir de eşim baba olacak olgunluğa sahip değil yazmışsınız.Siz de var mı o olgunluk peki?Annenizin kanatları altından çıkıp gerçek “aile” evine mi dönseniz acaba?

Son düzenleme:
Ben annem gibi olmayacağım, eşimin annesi gibi de olmayacağım. Ne çocuğumdan tatlı dili esirgeyeceğim ne de onun huzurunu bozacağım, onu rahat bırakacağım. Eğer ömrüm vefa ederse zaten buralarda olur yazarım. Herkese iyi geceler dilerim, tekrar teşekkürler 💐

Ben annem gibi olmayacağım, eşimin annesi gibi de olmayacağım. Ne çocuğumdan tatlı dili esirgeyeceğim ne de onun huzurunu bozacağım, onu rahat bırakacağım. Eğer ömrüm vefa ederse zaten buralarda olur yazarım. Herkese iyi geceler dilerim, tekrar teşekkürler 💐
Zavallı kocaya da umarım sıra gelir. 😂 İyi geceler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X