Çok mu abartıyorum? Eşim mi haklı?

Sizce kim haklı

• Eşiniz haklı, kıskanmış olabilir normal birşey

OY: 2 3,0%
  • Siz haklısınız, eşiniz abartmış

OY: 60 90,9%
  • Ikinizde aynı derecede haklısınız

OY: 1 1,5%
  • Bunlar normal şeyler boşanma sebebi değil

OY: 3 4,5%

• Ankete Katılan
    66
  • Anket Kapalı .

Birprensess

BK:100.7kg GK: 97.7 - 1hedef89 - 2hedef79 🧿2203 •
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2018
1.910
3.157
Merhaba kızlar. Öncelikle sonuna kadar okuyup bana akıl vermenizi istiyorum. Ben yaklaşık 2 yıllık evliyim ve 22 yaşındayım çocuğumuz yok. Şimdi konuya geçelim.
Biz 4 senelik ilişkiden sonra evlendik. Çok sevdik ikimizde hala seviyoruz. Evliliğimizin ilk zamanları alışma sürecinde kavgalarımız olmuştur çoğu insan gibi. Ama yaklaşık 2-3 aydır hiç kavga etmiyorduk çok mutluyduk ben çok anlayışla karşılamaya başladım çoğu şeyi. Eşim beni çok kıskanan kolay kolay bir yere göndermeyen bir insandı. Evlendikten sonra salmıştı. Fakat bu aralar yine başladı. Sanırım ben artık kendimi geri çektim onu anlayışla karşılıyorum diye oldu. Asıl olaya geliyorum: Babamın evine temizlikçi kadın gelecekti pzrtesi günü ben ve kardeşim yanında durup perdeleri yıkayıp asacaktık. Esime söyledim tamam dedi. Daha sonra kadının pazar günü geleceğini söylediler. Ben de eşime kadın pazar günü gelecekmiş yani ben yarın gidicem aşkım dedim. O da bana hayır gidemezsin her zaman ben işteyken elim kolum bağlıyken gidiyorsun dedi. Ben de itiraz ettim derken kavga başladı eşim ben onu dinlemiyorum diye bana kızdı. Pazartesi gideceğini söylediğinde sana birşey söylememiştim ama ben işteyken gidemezsin dedi. (Beni takip edecekmiş) O dışarı çıktı sonra saat 10 gibi geldi yanına gidip sarıldım ben sana bağırmak istememiştim ama sen beni anlamıyorsun özür dilerim dedim oda kendini geri çekti benimle konuşmak istemedi. Yattı uyumak istiyorum dedi. Ben yatağa oturup ona yanlış birşey yapmadigimi anlatmaya çalışırken o bana kızdı (uykusu varmış sabah isten çıkmıştı) ışığı kapatıp içeri gittim kendimi tutamayıp ağladım o geldi kızdı bana yine eşyalarını toplamak istedi olmuyor yapamıyoruz gibi elli tane şey söyledi. Ona karşı gelmeden gerekli yerlerde cevap vererek onu dinledim. Zaten 1 buçuk ay kaldı gidicem içimden sen bitene kadar gelmeyeceğim gelirsem bitiremem seni gibi cümle kullandı. Ben evde senin ütünü yemeğini bulaşığını hizmetini yaparken, seni beklerken sen gitmeyi mi düşünüyordun bunun planını mi yapıyordun dedim O da belki düzeliriz diye düşünüyordum bir yandanda dedi. (Bunları sinirle söylediğine inanıyorum) Ben tekrar içeri gittim o yatak odasında yattı ben ağlarken geldi şuan kendimi zor tutuyorum resmen cinnet geçiriyorum dayanamıyorum dedi. Birşeyler daha konuştuk sonra kalk hadi yatak odasına geç dedi hiçbirşey söylemeden geçtim yattım geldi yanıma yattı uyuduk. Bu sabahta iş kıyafetlerini yıkamamışım (dün akşam getirdi kurumaz diye yıkamadım) Elinde de yıkayabilirdin kururdu dedi çok uzatmadı ses etmedi kızmadı. Giderken bana hiçbirşey söylemedi ve bana sarilmadan öpmeden gitti. Çok üzüldüm. Hergün sarılıp öpüp giderdi. Sizce ben mi abartıyorum. Artık kendimi yorulmuş ne yaparsam yapayım yaranamayacak gibi hissediyorum. Ablalar lütfen bana akıl verin. Biz çocukluk aşkıyız hiçbir destekçisi yoktu herşeyi kendi yaptı düğünümüzü arabamizi hepsini kendi aldı ev almaya hazırlanıyoruz. Ben ne yapmayalım nolur akıl verin. Çok uzun oldu hakkınızı helal edin. Bütün mesajları tek tek okuyacağım.

Gidecekse bırakın gitsin. Anlattiklariniz kadarıyla söylüyorum ki ruh hastası bu adam. Tekrar tekrar okudum beynim yandı resmen. Tedavi görmesi lazım eşinizin. Ay bide yanına gittim sarıldım gönlünü almaya çalıştım falan diyorsunuz. Çıldıriciiimm! Sal ipini gitsin

Son düzenleme:
Yaşlarınız küçük daha evliliğin ne olduğunun farkında değilsiniz hala sevgili tripleri yapıyor eşin. Keşke biraz daha bekleseydiniz ilişki oturmamış henüz. Evden gitmek istemesi bu kıskançlıkları normal değil. Tavsiyem sakın çocuk yapmaya kalkma bekle

Bu sabahta iş kıyafetlerini yıkamamışım (dün akşam getirdi kurumaz diye yıkamadım) Elinde de yıkayabilirdin kururdu dedi çok uzatmadı ses etmedi kızmadı.
Adam size güvenmiyor, boşanmaktan bahsediyor, üstüne haksız yere cinnetler falan geçiriyor, siz iş kıyafetini yıkamamışım ama kızmadı diyorsunuz... Allah razı olsun ya ne yüce gönüllü bir insanmış da size kızmamış

E yuh sizde size bu şekilde davranmasına izin mi veriyorsunuz? Izin vermek ne demek küçük çocuklar ebeveynlerinden izin alır sadece. Ayrıca işteyken gidiyorsun ne demek ne kadar ağır bi itham bu? Nasıl kabullenip birde alttan alıyorsunuz?

Eşyalarını da takip etseymis bi zahmet. Adamın kulu kölesi değil esisiniz keşke ikinizde öyle davransaniz.

Haklısınız ben çok mu iyimser düşünüyorum. Çok üzülüyorum normalde böyle bir insan değil onu anlamaya çalışıyorum. Insan kıskanınca gerçekten ne yapacağını şaşırıyor onu bu konuda anlıyorum sadece. Ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Şu erkekleri pohpohlamayin Allah aşkına. Adam size güvenmiyor ailenize giderken bile tripler bilmem neyler siz diyorsunuz ki kıyafetini yikamadigim için kizmadi. Kizamaz efendim. Temiz hiçbir çamaşırı kalmasa bile kizamaz ne münasebet. Haksız olan kendisiyken siz niye gidip özür diliyorsunuz? Bir de haspam boşanmak istiyormuş kapı şurada diyemediniz mi?

İnsan böyle hastalıklı gibi kıskanıyorsa ya kendine ya da karşısındakine güvenmiyordur. Bunun hoş görülecek bir tarafı yok bu duruma karşı duruşunuz net olmalıydı. Sizin kendinizi geri çekmelerinizle iyice tepenize çıkmış, kendini haklı görür olmuş. Yazdıklarınıza göre sizi resmen eziyor. Böyle sevgi mi olur? 20 yaşında evlenince sağlıklı bir ilişki beklenemiyor ki.

Ayrıca kıyafetini kendi yıkasın elinde, yıkasaydın kururdu diyor bir de yüzsüz. Ay çok sinirlendim.

Adam tek kalemde silip atmış gidicem demiş. Paranoyak halleri var. Ben işteyken gitmek istiyorsun da ne demek? Bu neyi yakıştırmak farkında mısınız?Siz hala gelmiş bana sarılıp öpmeden gitti diyorsunuz. Eşyalarını yıkamadım diyorsunuz... derdiniz bu.
22 yaşında ve henüz toy olmanıza bağlamak istiyorum bu davranışınızı... lütfen silkelenin ve kendinize değer verin.

Evet çok abartıyorsunuz , bu adamın sizi sevdiğini düşünerek saflığınızı abartmışsınız. Neden görmek istemiyorsun açık açıl gitme planı yapmış adam. Daha ne desn nasıl belli etsin.

Bu arada kişi kendinden bilir işi demişler... artık kendisi dışarıda tek başına gezen kadın gördüğünde aklından nasıl hastalıklı düşünceler geçiyorsa...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…