Çocuk sahibi olmayı istememek

slm çok şeyin farkındasınız aramıza hoşgeldiniz düşünmek ,fikir yormak her kadının beceremediği erdemlerden en önemli olanıdır sizin bu özelliğiniz diğer hem cinslerinizden farklı kılıyor

matahari sen de bizdenmişsin :) Hoşgeldin 30 yaşına kadar istememişsen bundan sonra da fikrin pek değişmez gibi :)

Eşin de istemiyorsa çevrenin laflarındna kolaylıkla sıyrılırsınız. Çocuksuz da nasıl mutlu olduğunuzu gezerek tozarak çevreye de pek âlâ gösterirsiniz. Çocuk olmayınca zaman da para da size kalacak yaşarsınız hayatınızı :)

matahari ve FRAGMAN hoşgeldiniz aramıza
Böyle bilinçli kadınları gördükçe gerçekten umudum artıyor..Dün akşam aslında hiç öyle ortamlara girmediğim halde bir akrabama yardım etmek adına bir kaç klasik kafa kadının ortasında kaldım
Önce genç kız gibisin maşallahlı klasik salak cümleler dolandı,sonra da hani bebek 3 yıl olmuş yap artık..Yahu sanane sa-na-ne...Sen doğurmuşsun 3 tane hayatın kaymış ben sana bir şey diyor muyum..Anlatmaya çalıştım yok işte hayat şartları sorumluluk bilmem ne diye yok nerdeee..Resmen ben uzaylı o dünyalı,öyle bir iletişimsizlik var arada..Dediklerimi anlamıyor bile..Kendi kendime dedim derya boşver sen kaç en iyisi şu ortamdan daha fazla delirmeden...
Bir de akrabam (halam) demez mi sen istemesen de eşinin ailesi ister,sen bakmak istemezsen ben bakarım diye :84:
Ben de bakmakla bitmiyor bir can hayata getirmek o kadar kolay değil,kimsenin istemesiyle de olmaz dedim..Valla alınırsa da alınsın umurumda değil yeter benim bu insanlardan çektiğim ya başka bir gezegende yaşamak istiyorum artık

Furangman ve Matahari aramiza hosgeldiniz, bizleri daha öncede takip etmeniz beni mutlu etti.
Bu bölüm cogu bayanlar icin gercekten bir rahatlama alani oldu. Eskiden bende acaba bu gezegende bir tek benmiyim türk kadini olarak diye düsünüyordumki, sagolsun bu konuyu acan endulus34`de, böyle bir konu acip icimi rahatlatti.
Yinede hep diyorum, aramizda günün birinde hamile olan olursa yinede cok sevinirim onun adina, ama ben eskiden beri taaa cocuklugumdan beri anne olmayacagimi bildigim icin, ben sahsen cok mutluyum.
Bundan alti ay öncede bir ameliyat gecirdim, beni hic psikolojik olarak etkilemedi, cok miyomlarim vardi ve alindi.
Her gün ne akilli bir kadinmisim diyorum kendime ve hayatimi yasiyorum.
Birde bir evladin bir anneye ne kötülükler yapabilecegini bizzat ailemde yasadigim icin, ne hayrini istiyorum nede varligini. aynen bu smily gibi hep önüme bakiyorum bir tek ucacak süpürgem eksik.

Son düzenleme:
2 gün uğrayamadım neler olmuş neler, kötü içerik butonunu bile kullanmak zorunda kalmayacağımız güzel sohbetler dileğiyle...

1 kasa çürük domates yerine 1 kilo sağlam domates daha hayırlıdır.
.
:13:

e ne oldu hiç bir işe yaramadı ki söylediklerim..O yüzden laf anlatamadığım insanlar için ne elimi ne dilimi yormam artık..Bu buton çok iyi olmuş..

Ah ah, insan işte yaşaya yaşaya öğreniyor boşa nefes tüketmemeyi, hepimiz yaptık zaman zaman da yapıyoruz sonra da oofff offf diyoruz di mi?!:)

Hoş geldin frangman, hayatını düşünerek, adımlarını planlı atarak yaşayan kadınların güzel bir örneğisin. Benim milyon tane nedenimden biri de bu! İnsanız anlaşamayız ayrılırız, e o çocuk ne olacak? dünyanın sonu değil tabii ki, ama ben bir çocuğa böyle bir sorumlulukla kendimi hapiste hissederim ilişkimde sanki ne yapsam ona zarar vereceğim gibi. ben yaşadım, yaşatamammm...

hoş geldin matahari! önünüzde en az 5 yıl var diyorsun, bakalım o sürede eşinde istek kalacak mı? sırf bu yüzden boşanılır mı derken o "sırf" benim hayatımda çok önemli bir detay, ama bu yüzden baştan konuşup açıklığa kavuşturduk biz. iki taraf da istemiyor. ama günün birinde bir taraf isterim dese tuttursa ayrılık sebebi olur. çünkü bu hayatı bambaşka bir şekle sokmak demek, istemediğin bir şekle. Ama iki taraf da kararsızsa, tabii ki neden olmaz bence boşanmak için.

Dediğin gibi o kadına da, çocuğa da eşine de yazık olur. mutsuz bir anne, çocuk ve eş. istemeden olacak iş değil, yazık günah öyle çocuklara çok acıyorum. aile stres topu gibi bağırıyor, çağırıyor çocuklara sanki onlar istedi doğmayı.

Kendine zaman tanı ve bizimle de paylaş, bu topic bizlere çok iyi geldi.

:13:

hadi gelin kızlar gezegen bulalım, ben varım hatta en önenden koşarımmmm çocuk istemeyen erkekleri de alıyoruz ama di mi

Tabi Savascim cocuk istemeyen erkekleride almamiz lazim yanimiza, cünkü onlarda bizim gibi düsündükleri icin.
Bu arada sen niye yoktun iki gün bakiim?
EMu`yada dua edelim hersey istedigi gibi olsun, hayirlisiyla.

Günaydın kızlar..

Aynen öyle,artık elimden geldiğince hakim olmaya çalışıyorum kendime..

Evet onları da alalım,belki bu saye de bilinçli yepyeni bir toplum oluştururuz
Bir de bugün öğrendim ki o bana akıl veren kişinin eşi aldatıyormuş,çocuğundan biri psikolojik tedavi görüyormuş evde yaşananlardan dolayı
Bir de bana akıl veriyor yahu,sanırım biz başka gezegenden geldik..Yüzde 90 bu kafada olduğuna göre..

Son düzenleme:
Müslüman mah. Salyangoz satılmaz diye söz var bizim topikte çok sivrilmiş ve dev dalgalara meydan okuyor gibi bu gerçeğide kabul etmek gerek

Tabi Savascim cocuk istemeyen erkekleride almamiz lazim yanimiza, cünkü onlarda bizim gibi düsündükleri icin.
Bu arada sen niye yoktun iki gün bakiim?
EMu`yada dua edelim hersey istedigi gibi olsun, hayirlisiyla.

İşle ilgili planlamalar, kararsızlıklar, umutsuzluklar, araştırmalar ardından rahatlamalar karmakarışık durumlar yani oliviam. Yaş 30 olunca mıdır nedir bir durum düşünmek istiyor insan bazen, mutlu muyum bu işten, ne kadar daha devam etmek istiyorum, farklı bir şey düşünüyorsam, ne? sıkıldım mı hala heyecanlı mıyım derse girerken? Coşkumu keybetmişsen değişiklik zamanı gelmiş demek benim için.

Sen yeni eleman arıyordun, umarım aklı başında birini bulursun da yine düzenine kavuşursun canım.

Emucuğun resmen sınav öncesi çalışsın diye cezası oldu gibi oldu, sınavında istediği bir puanı alır da ataması olur inşallah. her şey bir bir düzelir hayatında dağcımızın.

Müslüman mah. Salyangoz satılmaz diye söz var bizim topikte çok sivrilmiş ve dev dalgalara meydan okuyor gibi bu gerçeğide kabul etmek gerek

Böyle tamamen kişisel seçim olması ve yadırganmaması gereken bir konuda şu anda gerçekten de meydan okuma gibi algılanıyoruz belki. Çok isterim KK nın daha çoook uzun yıllar hayatta olmasını ve her sene ya da bundan bir 5-10 sene sonra insanların bu konuda çok daha kabullenebilir bir bakış açısına sahip olup olamayacağını.

Düşününce, eskiden olsa herhalde okumak için kızların başka şehre gidebilmesi, ya da tek başına akşam dışarı çıkabilmesi, hatta kadınlarının bir çoğunun çalışması, kadının hesap ödeyebilmesi vb birçok konu aynı şekilde karşılanabilirdi birçok kişi tarafından.

En azından emacım kızın yetişikin olduğunda bundan çok daha hoş görülü bir toplum olacağını umuyorum.

al burdan yak, bir de akıl verirler. ama hep demiyor muyuz, türklerde maalesef kendi olumsuzluğunu başkası da yaşayınca mutlu olan insan sayısı çok fazla!

Gutenmorgen kizlar,
Iyiki geldin Savascim, özledim vallah.
Dilerim kk dedigin gibi 5 sene , 15 sene ve belki daha fazla zamanda devam eder, ve bizden sonraki nesil, aaaa baksana bizden önce bu gibi konular konusulmus ve tartisilmis demeleri beni cok mutlu ederdi. Insallah öyle olur. Düsünsenize bizler bu konunun önderleriyiz.
Zaten cok sasirmistim böyle bir konu acilinca, birde ardi arkasi durmayan, evet bende öyle düsünüyorum diyenleri okudukca, ben normalim, ben normalim
cigliklari icimde sesizce haykirdi.
Tabiki sonumuzu bilemeyiz, bize hayat daha neler gösterecegini, nelerle karsilasacagimizi vs. ama en azindan özgür olabilmek, su an istemiyorum, belki hicbir zaman istemeyecegim demek cok güzel bir duygu.
Hala iyi bir eleman bulamadim bu arada, hadi hayirlisi kizlar, eMu´yada dua edelim güzel ve basarili gecsin dagcimizin ( özgür kiziminizin) sinavi, en yüksek puani alsin Insallah.
Ema1 sayende bir cümle daha ögrendim, begendim. Aynen öyle.
Hadi Tschüss aksama görüsürüz kizlar.

herkese merhaba,yenı halıne pek alışmadım kızlar sitenın,girmıyodum,bayram dönüşü yoğundu,hepinizi özledim,yenı arkadaşalr gelmiş,hşgeldınız,

ayy akşam komşuya davetli idik,kadın 13 yılda 9 kez hailelık ölüm yaşadı,en son bı tane doğdu,ve tüp bebekle,ama kadın bütün sağlığını kayı etti,annem dememzmi yalnız olmaz,bita daha yap,cınnet geçirdim,kadın 9 ay karnına hormon yıyor,ve asla tuvaletten başka kalkamaz,yasak,kocasıda istiyr,ayy delriicektım,kadın ölmüş bitmiş,miilet kadına 2.yi yap dıyor,yok kızlar hiçç kasılmalayım,karar verdim valla bız anormalız,millet ne karışıyor böle şeyler hiç anlamıyorum ben,doğur deme,doğurmada deme,saygıyla dinle

Son düzenleme:
evlenmek istemeyenlere saygı duyuluyor,çocuk istemeyenlere deli gözüyle bakılıyor
belkide toplum çocuk istemeyenlere saygı duysa biz çocuk istememe direncimizi de kıracağız
sanırım biz böyle bir topluma çocuk getirmek istemiyoruz
Olivia idi sanırım bir kere yazmıştı,çocuğum olsa şöyle şöyle yapardım felan gibisinden
ayyy ben de bazen olsa nasıl olur diyorum ,sonra kafamın içinden bir sürü toplumun gidişatı,
etrafın dengesizliği,nasıl yetiştirilir offf offf,sorguluyorum hayatı o yüzden herşey o yüzden
sorgulamasak bunlar olmaz

maalesef çocukları ayrı bir fanusta yetiştirme imkanımız yok hayal ettiklerimiz ile yaşadıklarımız çok farklı olabiliyor acısıyla tadlısıyla çocuk yetiştirmek zor tek tesellim çocuğumu vatanımda yetiştiriyor olmam ki yurtdışında öyle böyle arkadaşlarına uyumsağlamak için kendi özkültürünü tanımamak veya dejenere olma ihtimali yüksek olurdu

Endulus anlattiklarina güleyimmi aglayayimi inan secemedim. Allah yardimcisi olsun o kadina.
Elismiren öyle bir hayal kurmustum ama Ema1 dedigi gibi hicde öyle kolay degil galiba faunus`da yasamasi lazim o zaman.

Dün yine en sevdigim program : Ömür dedigin`í izledim, orda her iki yasli ciftler, bizbize lazimiz cocuklar degil??? dediler. Yani neticede senin hayatarkadasin önemli gerisi bos.
Hayatarkadasinda gittikten sonra pasa pasa huzur evi. Vallahi hayat o kadar kisa ve o kadar güzelki hic bir dert daha istemiyorum, sonuna kadar yasayacagim, mutlulugu icimde ariyorum cocukda degil.
Benim mantigimda böyle. Ha cok canim isterse alirim bir Golden köpek bak nasil sana evlat. ( Aslinda kangal köpek seviyorum ama onlar dagda köylerde görevlerini yapmali yoksa evin icinde zavalli kangal yasayamaz).
Yasasin özgürlük.
Ama su görevimide unutmuyorum, sayet hayatimi garanti altina alirsam, bir özürlü veya bir kac özürlü cocugun masraflarinida üstlenmek isterim.
Hayata borcumuda ödemem lazim, esimde ayni görüste.

Son düzenleme:

Bu yazdıklarınıza inanmakta gerçekten güçlük çekiyorum. Bu başlığa daha önce de yazmıştım ve çocuk istemeyen kimseyi de kınanamıştım. Tabii bu yazdığınız kişi ben değilim çocuğum yok henüz ama bir bayan olarak bir hemcinsime bu şekilde kötü sözlerin yine bir hemcinsim tarafından yazılmasına üzüldüm. Bir kere bana yorum yapmış profiline bir bakayım o neyin nesiymiş diye araştırmak kötü, daha vahimi bir kadının yaşadıklarını ona mal etmek ne kadar doğru. Eşi aldatıyorsa, çocuğu psikolojik tedavi görüyorsa kendi suçu mu kadının. Eşine güvenmiş çocuk yaptıklarında da belki ilgili ve iyi biriydi ama sonradan değişmiş demekki ben bir 20 sene bekliyim değişmezse ona göre çocuk yapayım diyemez ki çocuk yapmak isteyen bir kadın içinde saat işliyor. Yani bana akıl verdi ama kocası aldatıyor birde ondan çocuk yapmış demek çok mu doğru siz dışlanmaktan yakınıyorsunuz peki sizin yaptığınız nedir ki o zaman sizin onlardan ne farkınız kalıyor. Tabii bu dünyada çocuk istemeyen bayanlara önyargı oluyor haliyle ama siz kararlıysanız birşey diyemezler zaten kimseyi kırmaya değer mi..

Son düzenleme:
valla kızlar ben bu yaşıma kadar çocuk lafını duymak bile istemiyordum asla ama asla çocuk yapmak istemiyordum ama gelgelelim ne olduysa oldu bir duygu hasıl oldu bende ilk önceleri kendi kendime yaş 30 oldu çock gerçekten istemiyor muyum diye sormaya başladım çünkü bunun geri dönüşüde yok.sonra sırf ileride pişman olmayayım diye bi tane de olsa yapayım düşüncesiyle gebe kldım.ama gebe kaldıktan sonra duygularım tamamen değişti.şimdi bebeğimin olmasını gerçekten çok ama çok istiyorum.günleri hesaplayıp duruyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…