Çocuk sahibi olmayı istememek

Düşündüm,düşündüm hastanede yatan bir samimi arkadaşa neden ilgi gösterilmez sanırım üniversite bitince herşey bitiyor

Düşündüm,düşündüm hastanede yatan bir samimi arkadaşa neden ilgi gösterilmez sanırım üniversite bitince herşey bitiyor

Evet o burdayken işi düşünce benm yanımda kalıyordu sözde eee gidince bi sebep kalmadı ama bu memur kesiminde bakış açısı kötü
Bizde misafir gelecekse yemekler yapılır en iyi şekilde ağırlanmaya çalışılır ben gittiğimde sanki evin bi kişisi gelmiş gibiden frkım yoktu
Birde çok ciddi bi ameliyat için gelecek kişi varken insan neden düğüne gider ki...

Arkadaşlar bu topiğin adı belli konusu belli,inanın şaşırarak izliyorum topikle alakası olmadığı halde yazanları..Lütfen arkadaşlarım sizden rica ediyorum cevap vermeyin..Benim de içimden çok şey söylemek geçiyor ama susalım lütfen,bize bu yakışır..

keske anlayabilseler bu yazdiklarinizi.... karsit yazanlarda sizinle ayni fikirde olanlarda cevap vermek yerine kotu icerik butonuna basmak bu kadar mi zor ? cezayi yedikten sonra ben nereden bileyim kotu icerigi diye sesler yukseliyor ...

Isin ilginc tarafi kotu icerige basan bu konuda mesaji olmayan biri, amaciniz uzum yemek mi yoksa bagciyi dovmek mi bunu cozemiyorum sanirim caniniz burada olay ciksin istiyor ....

Kazen süpersin bizi anladigin icin.En Büyük KK
Cok güzel bir sohbet bölümü oldu burasi ve cok ilgi gördügümüzüde biliyoruz. Ama bu konuyla hic alakasi olmayanlar gelip yorum yapinca birde yapiskan gibi bu bölüme yapisinca, bizlere inceden inceden laf sokunca, bizde hep saygi cercevesinde ricada bulunuyoruz, ya bize katilsin yada empati kursun karsit düsüncede ise bir sürü cocuk bölümleri var oraya gidip yazsinlar diyoruz, cevap ben istedigim yerde istedigimi yazarim diyor.
Simdi anladim böyle bir cevapda hemen kötü icerik bildir buton`una basmamiz. Yasasin!!!
Gercekten cok sevindim, Kazen.
Haykirmak istiyorum kizlar :KK62:

keske anlayabilseler bu yazdiklarinizi.... karsit yazanlarda sizinle ayni fikirde olanlarda cevap vermek yerine kotu icerik butonuna basmak bu kadar mi zor ? cezayi yedikten sonra ben nereden bileyim kotu icerigi diye sesler yukseliyor ...

Isin ilginc tarafi kotu icerige basan bu konuda mesaji olmayan biri, amaciniz uzum yemek mi yoksa bagciyi dovmek mi bunu cozemiyorum sanirim caniniz burada olay ciksin istiyor ....

Siteyi düzenlerken bunu da araya katmışsınız :)
Bu buton olayı yeni geldi galiba ama ben kendi adıma kaale almamayı tercih ediyorum.Burdaki modellerin bir değişini de reelde görüyoruz herkese cevap mı veriyoruz hayır.İşimize geleni duyuyoruz
Teşekkür ederim kendi adıma
Bu arada kötü içerik bildir yapınca çocuk gibi şikayet mi ediyorsunuz lafları da çok duyuyorum ben ama :KK68:

Son düzenleme:
Siteyi düzenlerken bunu da araya katmışsınız :)
Bu buton olayı yeni geldi galiba ama ben kendi adıma kaale almamayı tercih ediyorum.Burdaki modellerinn bir değişiğide reelde görüyoruz herkese cevap mı veriyoruz hayır.İşimize geleni duyuyoruz
Bu arada kötü içerik bildir yapınca çocuk gibi şikayet mi ediyorsunuz lafları da çok duyuyorum ben ama :KK68:
Bizimki servis dışı olmuş tühhhh yazık oldu :KK66:

Siteyi düzenlerken bunu da araya kuatmışsınız :)
Bu buton olayı yeni geldi galiba ama ben kendi adıma kaale almamayı tercih ediyorum.Burdaki modellerinn bir değişiğide reelde görüyoruz herkese cevap mı veriyoruz hayır.İşimize geleni duyuyoruz
en iyisi kale almamak bu modellerden çok standart olmak sanki basit gibi ama ileriye doğru bizim haklı olduğumuzu görecekler ama kimsenin 2 hayatı yaşama şansı yok yalnızlıktan korkmuyorum dertlerimin sayısal olarak çok olmasından korkmuşumdur her daim

en iyisi kale almamak bu modellerden çok standart olmak sanki basit gibi ama ileriye doğru bizim haklı olduğumuzu görecekler ama kimsenin 2 hayatı yaşama şansı yok yalnızlıktan korkmuyorum dertlerimin sayısal olarak çok olmasından korkmuşumdur her daim

Bu tür bizim ülkemize ait bişey galiba.Önce evlen evlen derler sonra çocuk yok mu 1 tane olsa 2 olsun tek olmaz sonra 2 de az 3 olsun.Ama hiç kimse mutlu musun anlaşıyor musun çocuklarına iyi anne baba olabilecek misiniz,masrafları nasıl biraz da biz yardım edelim demez
Turan taktiği gibi vur kaç mantığında insanlar.Söyler ve çekilirler

Bizim karşı komşumuz doktor amca 85 yaşında kızları var ama yeniden evlendi eşi bakıyor.
Yine komşumuzun 2 çocuğu özürlü kadın çok sakin ama şeker tansiyon hep var
Bu arada keşke doğmasaydın diye çocuğun yüzüne bas bas bağıran tipleride unutmamak lazım
Birde boşanınca çocuğundan da boşanan modelleri...

Bence bu ülkede evlenmeden önce insanların yeterince olgun olup olmadığını test ettikten sonra evlenip çocuk yapmalarına izin vermeli...
1 kasa çürük domates yerine 1 kilo sağlam domates daha hayırlıdır.
Bu arada çoğalmaya gerekçe Hz Muhammed (sav) göstermesinler.

Bu tür bizim ülkemize ait bişey galiba.Önce evlen evlen derler sonra çocuk yok mu 1 tane olsa 2 olsun tek olmaz sonra 2 de az 3 olsun.Ama hiç kimse mutlu musun anlaşıyor musun çocuklarına iyi anne baba olabilecek misiniz,masrafları nasıl biraz da biz yardım edelim demez
Turan taktiği gibi vur kaç mantığında insanlar.Söyler ve çekilirler

Bizim karşı komşumuz doktor amca 85 yaşında kızları var ama yeniden evlendi eşi bakıyor.
Yine komşumuzun 2 çocuğu özürlü kadın çok sakin ama şeker tansiyon hep var
Bu arada keşke doğmasaydın diye çocuğun yüzüne bas bas bağıran tipleride unutmamak lazım
Birde boşanınca çocuğundan da boşanan modelleri...

Bence bu ülkede evlenmeden önce insanların yeterince olgun olup olmadığını test ettikten sonra evlenip çocuk yapmalarına izin vermeli...
1 kasa çürük domates yerine 1 kilo sağlam domates daha hayırlıdır.
Bu arada çoğalmaya gerekçe Hz Muhammed (sav) göstermesinler.

emucuğum ağzına sağlık! Zaten şu yetiştirilen erkek modellere bak ne kadar vasatlar !sorumluluk verilmiyor meslek zaten çoğunun yok evlenirken aile maddi olarak yardımda bulunuyor karşı komşumun oğlu evlendi oğlan 19 yaşında kızda aynı yaşta üst katı oğluna verdi mesleğinde çalışmıyor birde 2 kızı var geçen hastaneye gittim oğlu hastalanmış gelin ve kaynanada yanlarındaydı kaynananında hastanede oğlunun yanında olmasını hoş karşılamadım açıkça kızlarınında liseden sonra okumasını istemiyorlar para yok doğur,doğur ileriyi düşünme böylelerine çok kızıyorum

emucuğum ağzına sağlık! Zaten şu yetiştirilen erkek modellere bak ne kadar vasatlar !sorumluluk verilmiyor meslek zaten çoğunun yok evlenirken aile maddi olarak yardımda bulunuyor karşı komşumun oğlu evlendi oğlan 19 yaşında kızda aynı yaşta üst katı oğluna verdi mesleğinde çalışmıyor birde 2 kızı var geçen hastaneye gittim oğlu hastalanmış gelin ve kaynanada yanlarındaydı kaynananında hastanede oğlunun yanında olmasını hoş karşılamadım açıkça kızlarınında liseden sonra okumasını istemiyorlar para yok doğur,doğur ileriyi düşünme böylelerine çok kızıyorum

Evlenmeyi düşünen bayanlarda da akıl yok birazda.Bazen derdim var bölümünde okuyorum ;yaşı küçük oğlanın mesleği yok ,kendi mesleği yok ,gelecek güvencesi yok sevdim evlendim mantığı.Biz 30 a geldik hala kendi geleceğimizi kurtarmak için uğraşıyoruz evlenmeye cesaret edemiyoruz ama kızların çoğu sanki erkeklerin nesli tükenecek gibi bir kriter belirlemeden evlenip sonra bir de üstüne çocuk ,sonrasında şiddet maddi imkansızlıklar kayınvalide ve türevleri sorunlarıyla uğraşıyorlar

Biraz da aileler.Sanki kız evde kalacakmış gibi alelacele oğlan iyiymiş diye verenler.Arkasında annesi babası var az da mal varsa tamamdır.Bazen hiç olmayanada Allah verir mantığıyla veriyorlar.Allah boş duran herkese veriyorda niye bizi es geçiyor anlamıyorum.Aptal avuntusu heralde bu da :KK76:

Son düzenleme:
Kızlar kötü içerik butonu gelmiş canımızı sıkanlar için uygulayalım sinirli birşey yazıpta haklı iken haksız duruma düşmektense değil mi!?

Açıkçası sinirime yenik düşüp başka bir konuda ben de çok fazla konuştum gereksiz yere,yani oradakilere bir şey anlatamayacağımı bile bile..Ve uyarı aldım isteye isteye..Fakat çok anlamsız sonuçta şimdi o topiğe bakıyorum dediklerimden zerre anlamamışlar aynı lay lay lom devam ediyor e ne oldu hiç bir işe yaramadı ki söylediklerim..O yüzden laf anlatamadığım insanlar için ne elimi ne dilimi yormam artık..Bu buton çok iyi olmuş..

Açıkçası sinirime yenik düşüp başka bir konuda ben de çok fazla konuştum gereksiz yere,yani oradakilere bir şey anlatamayacağımı bile bile..Ve uyarı aldım isteye isteye..Fakat çok anlamsız sonuçta şimdi o topiğe bakıyorum dediklerimden zerre anlamamışlar aynı lay lay lom devam ediyor e ne oldu hiç bir işe yaramadı ki söylediklerim..O yüzden laf anlatamadığım insanlar için ne elimi ne dilimi yormam artık..Bu buton çok iyi olmuş..

bazı hayat dersler yaşamadan anlaşılmaz bazı insanlar empati kuramıyorlarsa onların kabahati bu buton daha öncede vardı laf dalaşına girmemek gerek böylelerle

2 kez evlendim ve ayrıldım...
çocuğum yok ve çok mutluyum...birinci evliliğimde cahildim diyelim ama yinede şuan gördüğüm bir çok bayandan lütfen üzerinize alınmayım daha akıllıymışım ki, bu adamın çocuğu doğurulmaz demiştim...
2.kocamın eski eşinden çocukları vardı ve canımdan bezdirdiler....kocamda çok aksi bir adamdı bende mülayiimmm kim ne derse olsun senin dediğin olsun diyen bir karakter olarak, 4,5 yıllık evliliğimi bu yıl bitirdim...bu eşim içinde bunun çocuğunu dünyaya getirirsem milletin vatanın başına bela olur dedim ve belkide birçok kişinin çocuklarını kurtardım....
yapı olarak çocuk istemeyen bir kadının , illaki bir kadın evlenince çocuk doğurmak zorunda değildir düşüncesinde olan bir bayanım, önce çocuğumdan kocamdan önce ben mutlu olmayım ki çevremdekilere faydam olsun dimi...çocuksuzum kocalarıda attımmm, hayatın keyfini çıkartıyorum

2 kez evlendim ve ayrıldım...
çocuğum yok ve çok mutluyum...birinci evliliğimde cahildim diyelim ama yinede şuan gördüğüm bir çok bayandan lütfen üzerinize alınmayım daha akıllıymışım ki, bu adamın çocuğu doğurulmaz demiştim...
2.kocamın eski eşinden çocukları vardı ve canımdan bezdirdiler....kocamda çok aksi bir adamdı bende mülayiimmm kim ne derse olsun senin dediğin olsun diyen bir karakter olarak, 4,5 yıllık evliliğimi bu yıl bitirdim...bu eşim içinde bunun çocuğunu dünyaya getirirsem milletin vatanın başına bela olur dedim ve belkide birçok kişinin çocuklarını kurtardım....
yapı olarak çocuk istemeyen bir kadının , illaki bir kadın evlenince çocuk doğurmak zorunda değildir düşüncesinde olan bir bayanım, önce çocuğumdan kocamdan önce ben mutlu olmayım ki çevremdekilere faydam olsun dimi...çocuksuzum kocalarıda attımmm, hayatın keyfini çıkartıyorum

:KK9::KK9::KK9: hoşgeldin.

Ben de asla istemeyenlerdenim. Sırf bu yüzden evlenmemeyi hep düşündüm ama kader, çok aşık oldum zamanında ve evlendim.

Forumda konularımdan bilenler bilir eşimle zaten sorunlarımız var ama çocuk istemememin bununla hiçbir ilgisi yok. Dünyanın en mutlu evliliği olsaydı bile yine de çocuk sahibi olmak bana göre değil sanki. Şimdi şükrediyorum ki, eşimin okulu askerliği gibi sorunlarımız var o yüzden o istediği halde en az 5 yıl rahatım. Ama 5 yıl sonra eşimle sorunlarımız çözülse, okulu bitse, askerliğini yapsa mutlaka en az iki tane istiyor, o istemeseydi de ailesi ister. O zaman ne yapacağım şimdiden düşünüyorum, herkes bana 5 yıl sonra fikirlerin değişir yaşın gelir sen de istersin diyor ama bilmiyorum. Bana kalsa hayat boyu çocuk düşünmüyorum. Neden böyleyim bilmiyorum, çocukları çok severim ama başkalarının çocuklarını :KK1: Çok iyi vakit geçirebiliyorum çocuklarla ama kendim çocuk sahibi olmak onun sorumluluğunu ömür boyu taşımaktan korkuyorum. Çok sorguladım niye böyleyim diye, bilemiyorum belki tek çocuğum, kardeşim yok, fazla çocuklu ortamda büyümedim, belki biraz yapım böyle, belki annem fazla mükemmeliyetçi ve biraz soğuk bir insan olduğu içindi. Çok fazla neden var aslında. Ama neden herkes illa evlenip çocuk sahibi olmak zorundaymış gibi düşünülüyor anlamıyorum. Her kadının içinde annelik yoktur, neredeyse 30 yaşına geldim bende hala o bahsettikleri "annelik içgüdüsü" canlanmadı. Biliyorum evliliğim mükemmel gitse, hiçbir sorun olmasa da böyle olurdum çünkü daha 10 yaşında demiştim ben "çocuk sahibi olamam" diye. Yıllardır bu konuda hep arkadaşlarımla, ailemle dertleştim ama kimse anlamıyor beni, herkes diyor ki, sen anne ol anlarsın vs vs. Benim gibi düşünen bir bayanın çocuğunun olması da doğru değil bence, o dünyaya gelen çocuk için de kötü olmaz mı sonuçta. Ben kendimi bildim bileli böyle hisseden bir insanken sırf çevre baskısı veya eşim istiyor diye çocuk sahibi olursam, çocuğumu belki sevsem bile hep yük gibi görmez miyim, çocuğa da yazık olmaz mı? Böyle bir durumda ne yapılır peki, sırf bu yüzden aşık olduğum halde evlenmese miydim? Ya da sırf bu yüzden boşanılır mı? Çıkmaz bir durum işte.

Uzun zamandır konuyu takip ediyordum, ben de içimi dökmek istedim.

Son düzenleme:
FRAGMAN hoşgeldin.

Bu sefer de Emu gitmiş. Laf dalaşına girmeden direkt kötü içeriğe basmak gerek:95:

X