Çocuk sahibi olmayı istememek

:KK71: Allah iyiliginizi versin kizlar yemin ediyorum coktandir böyle gülmemistim.Uyari gelmeden sizileri cok seviyorum demek istiyorum ya.
Kazen simdi beni atabilirsin :86:
Géyige öteki tarafdan yapalim bakalim.

günaydın oliv'cim bizim içinde süper bi geyik oldu :)

alminacinar, sinirlenmenizle ve kendinizi begenmis tavirlarinizla beni hakli cikariyorsunuz. ne var simdi bu kadar sinirlenecek degil mi ama? sigmund freud bilir misiniz bilmiyorum ama, sinirlenmeniz, dediklerime harfiyen katildiginizi ama bunu kendinize bile itiraf edemediginizi gosteriyor. uzgunuz ama sizin hayatiniz artik tek bir hayat olmaktan cikti, cocuklariniza bagimli bir hayat yasiyorsunuz ve bizim gibi ozgur kadinlara icten ice imreniyorsunuz :KK1:
katıldığım tek nokta evet karıkoca çocuklara bağlı ya da sizin deyiminizle bağımlı bir hayat yaşıyoruz,bu eşimle bizim tercihimiz..sizin çocuksuz bir hayatı tercih etmek istemeniz gibi...ne kadar özgür olup olmadığımı nereden bileceksiniz..Şimdi yazsam gene kendimi övüyor olucam gözünüzde...
sigmund freud u siz varken benim ne haddime bilmek değil mi ? ne de olsa ana okul terkim :KK23:

Banada ilginç gelen mesleğini yazması zeki olduğunu söylemesi ve güzel boyu uzun bir bayan olduğunu belirtmesi bu arada eşininde ne kadar anlayışlı olduğunu yazması

İnsan kendini ne için över ki.Hem burası sanalken herkes senaryo üretirken gerçekliğinin tartışmalı olduğu konuda bu tür cümlelerin alt psikolojisi ne olabilir ?
ayyy uyduruyorum tabi sizce..ispat çalışması olsa diploma,ösym belgesi,nüfuz cüzdanı,bir profil fotosu kopyalardım de mi :KK9:

olivia arkadaşım doktor olduğunu yazarken kendini övmüş olmadı,ben kendimi övmüş oldum..:KK37:

aynen canim benim de demek istedigim oydu. demek ki bir seyleri kanitlama cabasi var arkadasta. kendilerini bir sekilde eksik hisseden ya da baskalarini kiskanan insanlar, boyle cabalara giriyor genelde. ne kadar havali bir mesajdi o oyle.
kimi kıskanıyorum ? :KK1:

boyum 2 metre,harvard üniversitesi kazandım,ama daha alt bölüme girdim vs diye sayfalarca arkamdan atıp tutarak ve kendince dalga geçerek egosunu tatmin etmeye çalışanlar kimdi acaba?:KK9:

ayrica da esinin kendini aldatmayacagindan bu kadar emin olmazsa iyi olur zannimca. zira hayatta buyuk konustugun her seyin tam tersini goruyorsun bir sekilde.

hala okuduğunuzu anlama sorunu var..eşim aldatırsa korkum yok..diyelim aldattı evliliğime her şartta devam ederim diyen kadınlardan değilim diye yazmuıştım..

alt bölüm kazanmışım..:KK33:
bu da komik..çocuk sahibi olmanın tercih meselesi olduğunu düşünüyor ve saygı bekliyorsunuz ama meslek seçiminin de tercih meselesi olabileceğini düşünemiyorsunuz..İlginç..Ailede yeterince doktor var,bir tane eksik oluverse sorun çıkmaz..kariyer meraklısı değilim...

sayfalarca arkamdan yazıp fiziğimle,eğitim durumumla alay etmeniz,eşimin aldatacağına inanmanız..herşeyi anlatıyor..

bu sitede yüzyüze görüştüğüm çok arkadaşım var..Sanal dünyanın egosunu tatmin eden insanlarındanmıyım yoksa başka bir şey mi daha iyi bilirler...:KK76:

sizlere tercihiniz gibi çocuksuz bir hayat dilerim...:KK53:

Alminacinar birilerine bir şeyleri kanıtlamak zorunda değilsin, bırak isteyen istediği gibi algılasın ve kendine göre yorum yapsın. Çocuğa karşı olan biri olarak ben bile bazı yorumcuların yorumlardan sıkılır hale geldim. İyi ki de çocuk yapmamış dedim hatta. Çocuk istemiyoruz diye çocuğu olanların yazmama hakkı kimin tekelinde olabilir. Kendimce nedenlerle çocuğu gereksiz bir varlık olarak görebilirim, çocuğu olanların bilmediğimiz bir duyguyla yazdıkları yazı karşısında alay konusu olmasına da kimse kusura bakmasın ama görmezden gelemem. Eğitimli diye okuduğumuz birinin küçücük bir yazı karşısında Allah'a havale etmek gibi haksız saçmalığı dalga konusu yapılmayıp da çocuğuyla mutlu bir kadının yazdıkları dalga konusu yapılacaksa buyrun konu sizin olsun. Depresif diye başlayan bir nikten deprasyona giriliyorsa, kişi dönsün önce kendine bir baksın şöyle. İsteyen istediğini yere vursun, aynı fikirde olanlar birbirini övmekte şaşırsın. Nasılsa sayıları bir elin parmaklarını geçmez, geçemez...

Alminacinar birilerine bir şeyleri kanıtlamak zorunda değilsin, bırak isteyen istediği gibi algılasın ve kendine göre yorum yapsın. Çocuğa karşı olan biri olarak ben bile bazı yorumcuların yorumlardan sıkılır hale geldim. İyi ki de çocuk yapmamış dedim hatta. Çocuk istemiyoruz diye çocuğu olanların yazmama hakkı kimin tekelinde olabilir. Kendimce nedenlerle çocuğu gereksiz bir varlık olarak görebilirim, çocuğu olanların bilmediğimiz bir duyguyla yazdıkları yazı karşısında alay konusu olmasına da kimse kusura bakmasın ama görmezden gelemem. Eğitimli diye okuduğumuz birinin küçücük bir yazı karşısında Allah'a havale etmek gibi haksız saçmalığı dalga konusu yapılmayıp da çocuğuyla mutlu bir kadının yazdıkları dalga konusu yapılacaksa buyrun konu sizin olsun. Depresif diye başlayan bir nikten deprasyona giriliyorsa, kişi dönsün önce kendine bir baksın şöyle. İsteyen istediğini yere vursun, aynı fikirde olanlar birbirini övmekte şaşırsın. Nasılsa sayıları bir elin parmaklarını geçmez, geçemez...

bu fikirde olmayanlar yazmasın mı dedik? bunlardan bunu mu anlayabildin? şu yazdıklarına bakılırsa ortalığı karıştırmak amacındasın, aciz bir davranış. seni de Allah'a havale ediyorum evet, dalga geç istediğin kadar. anlayışsız insan.

beni anladığınız için teşekkür ederim..sevgiler...

benimde çocuğum var ama yazı iyi niyetli ve açık yapıcı olmalı çocuğu var diye kimsenin kaprisini çekemeyiz !herkesin çocuğu olsada olmasada kendine göre dertleri var

uzun süredir topiğe uzaktan bakıyorum başlarda benim de paylaşımlarım olmuştu
ama o zaman daha çok hoşgörülüydük sanki kızlar
alminaçınar bi anne olarak saf ve samimi hislerini paylaşmış
biz çocuk sahibi olmak istemeyenler olarak nasıl saygı bekliyosak
aynı şeyi farklı fikirlere de göstermek gerekmez mi
öyle bi izlenim var ki aksini iddia eden hoş karşılanmıyo uslup bi değişiyo
bu da burda ne işin var biz burda çocuk istemeyenleriz yanlış yerdesin demelere kadar
gidiyo. hiç hoşlanmadım.
çok seslilik her zaman iyidir...
anne olmak ne bi artı anne olmamak ne bi eksi katar insana
onun için kimse kimseden üstün ve daha iyidir diye bişey yok.

Olivianın mesleği profilinde yazıyor
Olay çocuktan başka yerlere geçtiği için yorum yaptık
Hiç sorunumuz yok o yüzden bu cevapları yazan arkadaşlar adına takıntısı olmayanlar olarak çok eğlendik
Hiç bir cümleyide üstümüze alınamayacak kadar rahat tipleriz
:KK12:

Grup adına son yazdığım cümle
Mahalle muhabbeti yapmayı da düşünmüyoruz

Sanal ortamda insanlar profillerine istedikleri meslekleri yazıyorlar..Eğer bu konuda kompleksim olsaydı,şu anki bulunduğum durumu yani çalışmıyorum seçeneğini işaretlemezdim.....

Olivianın mesleği profilinde yazıyor
Olay çocuktan başka yerlere geçtiği için yorum yaptık
Hiç sorunumuz yok o yüzden bu cevapları yazan arkadaşlar adına takıntısı olmayanlar olarak çok eğlendik
Hiç bir cümleyide üstümüze alınamayacak kadar rahat tipleriz
:KK12:

Grup adına son yazdığım cümle
Mahalle muhabbeti yapmayı da düşünmüyoruz

başkalarının anlattıkları hayatlarıyla eğlenmek yerine saygı duymak
gerek. bi kısım eğlenirken eğlenceye malzeme olan kişi bununla pek de
eğlenemiyo değil mi???

bunun kararını sen veremezsin değil mi
uzaktan da bakarım yakından da.
yanlış kelimeler seçiyosun fiyonk yakıştıramadım sana...

kimin burada yazacağına karar veriyormuşuz ya biz, ben de karar veriyorum işte. başka türlüsünden anlıyorsunuz da sanki.

eğriye eğri doğruya doğru demek yerine, stres atıp tartışma yaratmak için geliyorsunuz buraya. bana neyin yakışıp yakışmadığını sen bilemezsin sen de kimsin?!!!

Son düzenleme:

başkalarının anlattıkları hayatlarıyla eğlenmek yerine saygı duymak
gerek. bi kısım eğlenirken eğlenceye malzeme olan kişi bununla pek de
eğlenemiyo değil mi???

amonra damdan düşer gibi muhabbete dahil olup olayları algılamadan yorum mu yapmaya başladın ?
İsteyen istediğini yazabiliyorsa bizde yazarız
Bu site bu tür olaylara alışık ne dersin?
Olayın sahibi sen değilsin neden savunma moduna geçtin ?

kimin burada yazacağına karar veriyormuşuz ya biz, ben de karar veriyorum işte. başka türlüsünden anlıyorsunuz da sanki.

eğriye eğri doğruya doğru demek yerine, stres atıp tartışma yaratmak için geliyorsunuz buraya. bana neyin yakışıp yakışmadığını sen bilemezsin sen de kimsin?!!!

yerinde olsam terbiye sınırlarını zorlamazdım
ya da yoo devam et benim için sorun yok..

amonra damdan düşer gibi muhabbete dahil olup olayları algılamadan yorum mu yapmaya başladın ?
İsteyen istediğini yazabiliyorsa bizde yazarız
Bu site bu tür olaylara alışık ne dersin?
Olayın sahibi sen değilsin neden savunma moduna geçtin ?

geçmişi okuma şansım olduğu için konuya yeterince vakıfım endişelenme
dediğin gibi isteyen istediğini yazıyo, ben de..
dikkat çekmek istediğim nokta saygı çervesinde olması gerektiği.
savunma değil fikir beyan etmek desek daha doğru

geçmişi okuma şansım olduğu için konuya yeterince vakıfım endişelenme
dediğin gibi isteyen istediğini yazıyo, ben de..
dikkat çekmek istediğim nokta saygı çervesinde olması gerektiği.
savunma değil fikir beyan etmek desek daha doğru

Endişelenmiyorum gayet rahatım
Saygı çerçevesini de senden öğrendiğimize göre
Bundan sonrasında ayrım yapmak daha kolay olacak desene
Fikir beyan ederken yazımı alıntılamazsan memnun olurum o zaman

Son düzenleme:

yerinde olsam terbiye sınırlarını zorlamazdım
ya da yoo devam et benim için sorun yok..

insanların sinirini bozmaya çalışan ve sonrasında da hanım hanımcık takılan o iki yüzlü tiplerden olduğun anlaşıldı.

yalnız şu var ki benim sinirlerim bu basitliklerden bozulmaz. vız gelir tırıs gidersin canım.

Katılıp katılmamada çocuk oyuncağına döndü
Sinirlenen katılmıyorum diyor
Amonra beni de şaşırttı ama şaşırmakta güzeldir

Depresif polyanna ve ema çocukları olduğu halde bunu dğer bazı kadınlar gibi dayatmadılar, aa cık cık cık nasıl çocuk yapmazsınız, çocuksuz olur mu hiç vs demediler, yani ben böyle mesajlarını görmedim hiç.

Ben onların bizi anlayarak, kararımıza saygı duyarak ve yargılamadan kendi fikirlerini yazdığını düşünüyorum. Hatta depresif bir mesajında sanırım ufaklık biraz bunaltmış ki "kızlar şimdi sizi daha iyi anlıyorum" bile yazmış. Hangi anne böyle der, kim südüm eksi der. Ema çocuğun zorluklarından da bahseder. Artısıyla eksisiyle yazıyorlar.

Ayşeçınarlı mesajında da çok dayatma görmedim ama ha şu var her anne gibi o da kendisini ballandıra ballandıra anlatarak annelikle ilgili alt mesajlar veriyor yani onda da bizi anneliğe özendirme, anneliği isteteme gibi bir durum sezdim. Yoksa çocuk sahibi olanlar kendi hayatlarını, çocuklarıyla olan mutluluklarını gelip anlatıyorlar ki :) Anlatmayın en azından yeri bu konu değil :) Tamam anladık artık annelik mikemmel birşey, çocuk mikemmel birşey, vakit ancak çocukla geçer.

Bu topik daha çok belli kesime hitap eden, o kesimin düşüncelerini paylaştığı bir topik. Evli ve çocuk istemeyen bayanların karşılaştığı durumlar, çevreden gördükleri tepkileri ve verdikleri cevapları, takındıkları tavırlarını da paylaştıkları bir konu. O yüzden anneler bu topikte hiç zaman kaybetmesinler gerçekten.

Biz sizi size ve çocuğunuza daha faydalı olacak konulara alalım mesela ben ilgilenmediğim hiç bir konuya bırak mesaj yazmayı, girmiyorum bile :)

Son düzenleme:
X