Çocuk sahibi olmayı istememek

Lütfen konuyu dağıtmayalım. Karşılıklı yazışıp olayı tartışmaya çevirmeyelim ve seçtiğimiz kelimelere özen gösterelim.

Farketmez canım :)

Ben düşüncelerimi söyledim ki burda gelip aa nasıl çocuk yapmazsınız, cık cık olur muymuş öyle diyenlere de vermiştim cevaplarını..

Haa annelerin iyi niyetli olsa da gelip çocuklu hayatlarını anlatmalarını en azındna burda anlamsız ve gereksiz buluyorum. Çocuk istememekte kararlı olanların konusunda bunları anlatmaları havada kalıyor çoğu kez. Ve haliyle tepki gösteriyoruz.. Hatta itiraf edeyim sinir de oluyorum..

Son düzenleme:
Depresif polyanna ve ema çocukları olduğu halde bunu dğer bazı kadınlar gibi dayatmadılar, aa cık cık cık nasıl çocuk yapmazsınız, çocuksuz olur mu hiç vs demediler, yani ben böyle mesajlarını görmedim hiç.

Ben onların bizi anlayarak, kararımıza saygı duyarak ve yargılamadan kendi fikirlerini yazdığını düşünüyorum. Hatta depresif biz mesajında sanırım ufaklık biraz bunaltmış ki "kızlar şimdi sizi daha iyi anlıyorum" bile yazmış. Hangi anne böyle der, kim südüm eksi der. Ema çocuğun zorluklarından da bahseder. Artısıyla eksisiyle yazıyorlar.

Ayşeçınarlı mesajında da çok dayatma görmedim ama ha şu var her anne gibi o da kendisini ballandıra ballandıra anlatarak annelikle ilgili alt mesajlar veriyor yani onda da bizi anneliğe özendirme, anneliği isteteme gibi bir durum sezdim. Yoksa çocuk sahibi olanlar kendi hayatlarını, çocuklarıyla olan mutluluklarını gelip anlatıyorlar ki :) Anlatmayın en azından yeri bu konu değil :) Tamam anladık artık annelik mikemmel birşey, çocuk mikemmel birşey, vakit ancak çocukla geçer falan felan :))

Bu topik daha çok belli kesime hitap eden, o kesimin düşüncelerini paylaştığı bir topik. Evli ve çocuk istemeyen bayanların karşılaştığı durumlar, çevreden gördükleri tepkileri ve verdikleri cevapları, takındıkları tavırlarını da paylaştıkları bir konu. O yüzden anneler bu topikte hiç zaman kaybetmesinler bence, çünkü kararımız bu, belli.

Biz sizi size ve çocuğunuza daha faydalı olacak konulara alalım mesela ben ilgilenmediğim hiç bir konuya bırak mesaj yazmayı, girmiyorum bile :)

öyle bir düşüncem olmadı canım..çok zor bir hamilelik geçirdim tedaviyle hamile kaldım ve servikal yetmezlik yüzünden nerdeyse tüm hamileliğim hastane odasında yatarak geçti..aylarca dışarı çıkmadan,sadece wc ye giderek..erken doğum yaptım,küvezde kaldı sıpalarım..çok zorlu bir süreçti..Herkesin bunu kaldırabilmesi,sabır göstermesi mümkün değil..bu yüzden özendirmek gibi bir düşüncem olmadı..herkesin aynı fikirde olması da beklenemez..değilse tek tip insan olurdu ve bu da sıkıcı olurdu..çocuk sahibiyim diye çocuk sahibi olmayan arkadaşlarımı kıskanmam ne kadar mantıklı..ilerde çocuk sahibi olmayan arkadaşlarımı kıskanayım diye mi o kadar zahmeti çektim..?
gerçek hayatta çocuk sahibi olmayan ya da olmak istemeyen çok arkadaşım var..kıskançlık ya da özenme gibi bir durum söz konusu olmadı,arkadaşlıklarımızı da etkilemedi bu durum...
kişiler diğer kişilerin her alandaki seçimlerine saygı duymalı...çocuk sahibi olmayan arkadaşlar da çocuk sahibi olanların diğerlerini kıskandığını düşünmemeli....En azından kendi adıma kıskanmıyorum,kıskanıyor olsam ne istediğini bilmeyen biri damgasını yerdim..

37 yaşındayım,sadece Allah a şükrediyorum........siz nasıl çocuk istemezsiniz ,olamaz nayır da demedim......

Son düzenleme:
Depresif polyanna ve ema çocukları olduğu halde bunu dğer bazı kadınlar gibi dayatmadılar, aa cık cık cık nasıl çocuk yapmazsınız, çocuksuz olur mu hiç vs demediler, yani ben böyle mesajlarını görmedim hiç.

Ben onların bizi anlayarak, kararımıza saygı duyarak ve yargılamadan kendi fikirlerini yazdığını düşünüyorum. Hatta depresif bir mesajında sanırım ufaklık biraz bunaltmış ki "kızlar şimdi sizi daha iyi anlıyorum" bile yazmış. Hangi anne böyle der, kim südüm eksi der. Ema çocuğun zorluklarından da bahseder. Artısıyla eksisiyle yazıyorlar.

Ayşeçınarlı mesajında da çok dayatma görmedim ama ha şu var her anne gibi o da kendisini ballandıra ballandıra anlatarak annelikle ilgili alt mesajlar veriyor yani onda da bizi anneliğe özendirme, anneliği isteteme gibi bir durum sezdim. Yoksa çocuk sahibi olanlar kendi hayatlarını, çocuklarıyla olan mutluluklarını gelip anlatıyorlar ki :) Anlatmayın en azından yeri bu konu değil :) Tamam anladık artık annelik mikemmel birşey, çocuk mikemmel birşey, vakit ancak çocukla geçer.

Bu topik daha çok belli kesime hitap eden, o kesimin düşüncelerini paylaştığı bir topik. Evli ve çocuk istemeyen bayanların karşılaştığı durumlar, çevreden gördükleri tepkileri ve verdikleri cevapları, takındıkları tavırlarını da paylaştıkları bir konu. O yüzden anneler bu topikte hiç zaman kaybetmesinler gerçekten.

Biz sizi size ve çocuğunuza daha faydalı olacak konulara alalım mesela ben ilgilenmediğim hiç bir konuya bırak mesaj yazmayı, girmiyorum bile :)

evet aslında gidip bebeğim kakasını yapamıyor topiğine "neden doğurdun ki, bak benim böyle bir derdim yok!" yazmakla aynı şey...

uleyn iyi fikir yazsak mı ki ha!:86:

ben buradaki bayanları hepsini seviyorum amonrada iyidir yanlış anlaşmalar oldu sanırım bu topik için bazı kararlar alınmalı ballandıra balandıra çocuk sahibi olmanın mutluluğunu anlatanlara cevap verilmemeli

Fiyonk cok tatlisin ya, gel bizde o topiklere girelim. Aaaa hayat ne güzel sizler kakayla kusmukla ugrasirken, ben disko`da dans pistlerinde hopluyorum demek isterdim.
Sahi kizlar dün 8 kadin eglenmeye gittik, ama ne eglenme, basim agriyor malum, onun icin yeni kendimdeyim.
Keske sizlerde olsaydiniz. Biraz kacirdim galiba.
Bizi ikna etmek isteyen anneler, bizi rahatsiz etmeye devam ederseniz sizi Kazen`e sikayet edecegim, yeter artik ya. Midem bulaniyor dogum hikayelerinizi dinlemek istemiyorum Allah Allah.
Icime daralmalar geliyor, mikkeleml hayatinizi kendi aranizda paylasin olurmu?
Ya Endulus34 acsana sunlara bir bölüm evliyim, mutluyum cocukluyum diye. Oraya gitsinler.
Simdi anlasildi sizin icin bir bölüm olmadigi icin, buraya geliyorsunuz ama yanlis yerdesiniz, biz ne anlariz sezeryandan, ne anlariz erken dogumdan, nede anlariz emzirmekten.

Kisacasi sizlere tolerans gösterememizin nedeni, biz bu bölümde gercekten cok güzel bir dostluk yakaladik.
Herkes birbirine candan, saygili ve ilgili. O kadar hersey iyi giderken sizlerin gelip alakasiz bir konuyu ortaya atmanizin nedeni nedir?
Ne istiyorsunuz bizden?
Size nasil yardimci olabiliriz?
Derdiniz nedir?

Sahi sizin sipalariniz yokmuydu? Nasil internete vakit bulabiliyorsunuz.
Benim sipalarim olsa internet yerine siplarimla ilgilenirdim.
Iste bu zamanin güzel anneleri bunlar.

AlminaCinar şu katılmama olayı çok hoşuna gitti eğlenceye dönüştü senin için
Neden herkesin senin fikirlerini kabul edip anlayışlı kadın rolüne bürünmek ve karşı düşüncede hemen beğenmedim muhabbetine giriyorsun ki
Kimse senin doğum sürecini dinlemek istemiyor ya da çocuklarının gelişimi kocanın çocuklarıyla olan ilişkisini sana bağlılığını fedakar eş rolünü
İstersen anlatma da bayram bayram bize de daral getirme

Son düzenleme:
Ya bu konu açıldığından beri ara ara hafif anlaşmazlıklar oldu,ama hepsinin sebebi
çocuğunu anlatan anneler
Bir kerecik de içinizden bir anne çıkıp desinki,ya şu konuda şöyle düşünüyorsunuz,bakın haklısınız
ben kendi çocuğum için dikkat edeyim demiyor
Mesela burda öğretmen vardı,kendi eğitim verdiği çocukların durumlarına üzüldüğünü söylemişti,hangi anne çıkıp da evet yaaa haklısınız,çocuğumu okula yırtık ayakkabıyla göndermemek için bir evden işe başladım müjdesi verdi ki
Sanmıyorum burdaki hiçbir arkadaşım çocuğu olanlara kızmıyor,saygı duyuyoruz,ama birazcık lütfen bizi anlamıyorsanız bile kendi çocuklarınız için birşeyler öğrenebileceğiniz yazılara dikkat çekin

merhaba ,aşağıdaki linkte bazı arkadaşlar bu topikte yazdıklarım ve kişiliğimle dalga geçmeye çalışmışlar ve hakaretler etmişler..kendilerine cevap vermiyorum ve gereğinin yapılmasını rica ediyorum...

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?p=16236347&posted=1#post16236347

Kusura bakmayın Anneliğinize,bebeklerinize ve evliliğinize saygı duyarım ama keşke doğumunuzun zorluğundan bahsetmeseydiniz
Düşünemedinizmi burdaki bazı kadınların doğum korkusu çekebileceğini
Doğumu öğrenmek istesek başka konulara bakardık
Tamam anneliğinizi anlatmışsınız ama ne hakkınız var insanlara dinlemek istemeyecekleri bir konuyu yazmaya
Şu ana kadar haksız ya da haklısınız demedim ama sırf bu konuya doğum zorluğunuzdan bahsetmeniz asıl sizin yazılarınız için gereğinin yapılmasını gerektiriyor bence

Son düzenleme:
AlminaCinar sende birsey var ama cözemedim, cok gelen oldu ama senin gibi israrli olanini ilk defa yasiyorum burda.
Bak canim bence sende birseyler eksik, keske tip okusaydin belki daha mutlu olurdun gibime geliyor.
Cokmu yoruldun? Neden bizimle sohbet etmek,satasmak seni mutlu ediyor?
Canim derdini anlat belki baska anneler sana yardimci olurlar, biz yardim edemesekde

AlminaCinar sende birsey var ama cözemedim, cok gelen oldu ama senin gibi israrli olanini ilk defa yasiyorum burda.
Bak canim bence sende birseyler eksik, keske tip okusaydin belki daha mutlu olurdun gibime geliyor.
Cokmu yoruldun? Neden bizimle sohbet etmek,satasmak seni mutlu ediyor?
Canim derdini anlat belki baska anneler sana yardimci olurlar, biz yardim edemesekde

Kızlar alminayı kendi haline bırakalım
Hatırlıyorsanız yorgun savaşçı'da geyik topiğini açmama nedenlerini yazmıştı
Şu dakikadan sonra alminanın yazdıklarına cevap vermeyelim,nasılsa yazar yazar cevap veren olmazsa yazmaktan vazgeçmek zorunda kalır
Haklı olmak adına saçmalamaya çalışan ve sonuna kadar savaşan tiplerden heralde.
Bayram bayram gerek yok bunlara:KK19::KK19::KK19:

Son düzenleme:
Kizlar bence bu Alminacinar fake, bizi kandiriyor erkekde olabilir.
Bence erkek, cünkü kadin olsaydi en azindan bir empati kurmaya calisirdi. Ben hic simdiye kadar cocuguna esek diyen duymadim cünkü. Sipa esegin yavrusu degilmiydi?

Kizlar bence bu Alminacinar fake, bizi kandiriyor erkekde olabilir.
Bence erkek, cünkü kadin olsaydi en azindan bir empati kurmaya calisirdi. Ben hic simdiye kadar cocuguna esek diyen duymadim cünkü. Sipa esegin yavrusu degilmiydi?

3400 mesajı var bunca zaman saklandıysa süper bir erkek olmalı.Tanışmak isterim:KK53:

sataştığım mesajlar varsa yönetim göstersin lütfen..ah evet erkeğim,ne demezsiniz...temmuz anneleri topiğinde fotoğraf albümüne saçım başım dağınık pozlarımı çekip koydum kompleksimden..:))

terbiye sınırlarını zorlamaya devam edin...

Gülse Birsel'i mevzusu evde de açılmıştı ve annem demişti ki "amaaan bu saatten sonra niye uğraşsın ki çocukla, ne güzel yerlere gelmiş kadın " dedi :KK70: Annem demişti bu lafı :KK70:

X