Çocuk sahibi olmayı istememek

tv'de sağlık programları çoğaldı onun yerine annelik ve ergenlik hakkında programlara ihtiyaç var seda sayan gereksiz herşeye rağmen yinede pozitifliği yakalamamız şart

tv'de sağlık programları çoğaldı onun yerine annelik ve ergenlik hakkında programlara ihtiyaç var seda sayan gereksiz herşeye rağmen yinede pozitifliği yakalamamız şart

Olay program yapmak değil ki ema benim annem her sabah sağlık progları izler orda da bu tür konular konuşulur hatta Müge Anlı'da da anlatılır ama annem hala aynı kişi

Simdi anneme anlatmak istedigimde, beni anlamiyor bile. Niye, acmiydiniz aciktamiydiniz diyor bana.
Öyle ya dogru söylüyor. Bende icime gömdüm zaten herseyi.
Ama ahtim vardi, acisini bu hayattan catir catir cikardim. Erkekleri köle yaptim kendime. Kadinligimin güclügünü erkekleri ezerek yasadim, tüm benimle okuyan erkek meslektaslarimi gectim.
Öyle yerlere geldimki bana bir erkek en ufak saka bile yapamiyor. Korkuyorlar benden, islerini ellerinden alirim diye. Hepsi benim kuklalarim oldular cünkü.
Kücükken hic bebeklerle oynamamistim, büyüyünce erkeklerle cok oynadim .
Lider bir karekterim var, ama babama ve anneme yaranamadim, yine o bir tek ogullari yine o bir tek ogullari.

Merhaba arkadaşım,mesajını gördüğümde o kadar şaşırdım ki..Ben de işte anneme aynı bu duyguları besliyorum ve aynı sebeplerden çocuk düşünemiyorum..Bana verilmeyen şefkati,bana öğretilmeyen sevgiyi ben nasıl çocuğuma aktarabilirim ki..Bir de içimde bunca yarayla...Kalbimde kendime yetecek kadar bile şefkat yokken..İnan çok iyi anlıyorum seni..

Son düzenleme:

izmit 41 ve sen arkadaşım ben hem babasız hemde sevgisiz büyüdüm,annemın benı öptüğünü üzerime birşey aldığını hatırlamıyorum,uzatmıcam,ama sizler gibi değilim evt çocuk kesınlıkle istemıyorum,ALLAH nasip etmesın ısteme ısteğii bile etmesın,ama benım içimde sonsuz bır sevgi şefkat var,sokak çocuklarından bana en büyük kötülüğü yapmış insanlara kadar sonrsuz bır sevgi ve bu evrendeki herşeye karşı,bence bu ailenın sevgi vermeyişi ile ilgili değil,haa bu arada sevgi ve şefkatla büyütülmüş insnaların farklı olduklarını kabul ediyorum ama,böle büyümüş insnalardada neler olabilioyr,kötü yönde ınanılmaz şeyler yapabiliyor,mesela ben daha sevgi dolu sıcak bur yuvada büyüsem bazı erkek arkadaşlarımla hıç çıkmaış olurdum dıye düşünüyorum,

ama sevgi vermemek almamakla iligli değil diye düşüncem..

Merhaba,ben tam anlatamadım sanırım..İnsan sevgisiz büyüyünce kendine karşı daha acımasız,daha sevgisiz oluyor sadece.Mesela ben kendimi hep eleştiririm,hiç beğenmem bunun gibi..Yoksa tabi ki çevreme karşı hatta fazla sevgili ve şefkatliyim..Bu güne kadar aldığım darbelerin çoğu da hep bu yüzden olmuştur..Yani benim derdim sadece kendimle ve çocuk büyütmek büyük sabır işi sadece buna gücüm yok demek istedim..Umarım anlatabilmişimdir.

zaten akıl işide değil,şu kısa yalan dünyada başkasına adanmış bır hayat:)

bende kendımı eleştiririm,

bende buyüzden çok düşünceliyim.. ben bebek bakamam onunla uyuyup onunla her dk beraber olamam gibi gelio.kısacası bana göre deil. nişanlımda aksine çook istiyo inşallahh geçicidir..

yaa evet bende onları düşünüorum..
sadece bebek değil bide olay
eşimlevsanki bebek aramıza giricek gibi gelio
bencillik galiba biraz da benimki

ne demek bencıllık,saçmalama arkadaşım sen varsan var bu dünya sen yoksan yok,bak hayyamın dızelerıne...:)öpüldün,neyın bencilliği,kimın hakkına giriyosunki bencıllık olsun,bir daha tart arkadaşım

diğer arkadaş geçici olsun dileğindeki durum senın ıstememe durumunmu?nişanlının isteme durumumu?

tabiki bazı durumlarda benimde şikayetlerim var annem bize gereken sevgiyi az vermiştir ama onada annesi vermemiş çok çocuk doğurduğundan bakamadığından ona anneannesi bakmış insan alamadığı sevgiyi veremez!sonra düşündüm ve annemi afettim, bende fazla çocuğa tahammülüm olmadığından 1 çocuktan başka yapmadım beden benim ruh benim herkes çocuk yap der aması tahamül ve sabır derecesi önemli benim vurdum duymaz bir kişiliğim yok!

Evet benimde korkularımdan biri budur,çünkü kıskanacağıma eminim..Bence bencillik asla değil sadece aşırı sevgiden kaynaklanıyor..

zaten akıl işide değil,şu kısa yalan dünyada başkasına adanmış bır hayat:)

bende kendımı eleştiririm,

Değil mi ama,daha yaşanacak bu kadar şey varken :)
İnsanın en güzel yılları ileriki yıllarını garanti almakla geçiyor..Tam oh rahatladım,artık hayallerimin peşinden koşayım derken çocuk!! Bilmiyorum bana çok ters sırf bu yüzden bile..

yaşlı ve emekli fakat çocuğu olmayan kadınlar buraya yazı yazmalarını istiyorum çocuk yok ,torun yok ,çalışma hayatını bitirmiş zamanı nasıl ve kimlerle değerlendiriyorlar ben çok merak ediyor

yazan bı cok arkadasım cocuk ıstememkten cok cocugu olmasından ve ona bakamamktan korkanlar sanırım.
cocuklgumu hatırlıyorumda bır once buyusem keske dıyen bı cocuk . cocuklugumdan bu denlı ne bezdırmıskı bukadar ıstemısım . aynı duruma bır canlı daha sokmak bencıllk olur dıye dusunuyorum. keske hersey 4/4 olsa

evlensek anlayıslı eslerımız olsa bebeklrımız olsa

kımse onlara kotu seyler yapmasa
eslerimiz bu guzel hedıyeler ıcın hep tesekkur etse
arınsa dunya kırlılıkten
en yakınalrımızdan kotuluk gormesek
ve belkıde cocuklugumuza donup mutlu cocukluk geceırebılsek
.................. belkıde o zaman ısterız bızlerde .
..... içimizdekı cocuk oylesıne ıncınmıskı , saklanmıs koltuk arkasına endıselı gozlerle bızlerın hayatlarını seyredıyor. belkde cocuklarımız olsa içimişzdekı cocugun ortaya cıkmasından ve yıne onu uzmelerınden korkuyoruz

Geçmişteki ''keşke''lerimizin, bilinçsiz hatalarımızın altında ailesizliğimiz yatmıyor mu Endulus34?
_Lilium_ ve benim kızgınlıklarımız doğurmuş olmak için doğuran kadınlara, anneliğin gerektiği özveriyi yerine getirmekten kaçınanlara, ''napim, ben istemedim doğurmayı babanız istedi'' deme cüretini acımasızca evladının yüzüne savurmaktan çekinmeyenlere...
Anne olmakla, annelik duygusunu taşımak çok ayrı. Dokuz ay sabredip, ortaya bir yavru çıkarmak, istedikten sonra, çok da zor olmasa gerek. Ya sonrası...

Evet bende bunu çok merak ediyorum,umarım tecrübelerini bizimle paylaşacak birileri olur..

Son düzenleme:
ya kızlar benim yine bir eş adayım var, sizce ne zaman demeliyim acaba çocuk istemediğimiiiii? daha çok yenii.

Ya kizlar hepinizi teker teker sarilmak istiyorum.
Ne kadar kalbimden icimden konusuyorsunuz, sizleri hepinizi cok sevdim valla :)
Keske her birimiz böyle uzaklarda olmasaydikda bir bulsma yapsaydik.

Ya kizlar hepinizi teker teker sarilmak istiyorum.
Ne kadar kalbimden icimden konusuyorsunuz, sizleri hepinizi cok sevdim valla :)
Keske her birimiz böyle uzaklarda olmasaydikda bir bulsma yapsaydik.

Keşke..Kafama göre birilerini hiç bulamadım bu güne kadar..

ya kızlar benim yine bir eş adayım var, sizce ne zaman demeliyim acaba çocuk istemediğimiiiii? daha çok yenii.

Bence hemen söyle bilsin,eğer bu konu onun için çok önemliyse ona göre şimdiden bir karar verirsiniz..

eşime işler ilerlemeden sorduğum ilk soru illaki erkek çocuk istermisin?oda hayır diyince yüzüğü atmadım çünkü rahmetli babam annem her kız çocuk doğurmasından anneme kötü davranmış zaten zaman zaman bunu bize hissettirirdi!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…