Çocuk sahibi olmayı istememek

Cok garıp bır duygu ....Bır noktayı ıcınde sekıllendırmek sızın kanınızla beslemek buyutmek..

O noktanıyı 9 ay boyunca takıp edıyorsunuz sonunda kucagınıza verıyorlar...

Bu duygunun tarıfı yok dunyadakı tum kelımelerı bır araya getırsek anlatılmaz...

O duyguyu bılmeden tatmadan hayır ben ıstemıyorum cunku soyle soyle gordum demek bana ılgınc gelıyor...

Bende cocuk yapmadan gece hayatta kalkıp cocugu emzıremek..bana gore degıl zaten uyanmam kı...uykum cok agır derdım..ben bır gun dısarda ıkı saat gezmessem nefes alamam derdım

eşım ben yattıktan sonra benı uyandırsa su ıstese sabaha kadar tartışırım

Ama oglum olunca daha gık demeden odasında olurdum bır hafta dısarı cıkmadıgım oldu..

Tabıykı buyudukce sızde sıklıyorsunuz ama onun bır gulumsemesı dunyanın anahtarına dek.

Dılerım aldıgınız karardan bır an bıle pısman olmassınız

Hiçbir şeyin kesini yoktur. Fikirler hisler değişebilir. Bugün istemeyiz ki asla istemiyorum ama yarın bir gün öyle şeyler yaşarız ki çocuk sahibi olmayı arzularız. Kararlarımızı sürekli net olsaydı esnek olmasaydık hayat çok monoton olurdu zaten.

Düşünmesen ne yapacaksın.Çocukların suçu yok ki.Baba sorumsuzsa çocuğun ne suçu var ya da annenin.Ben düşünmesem sonrası daha kötü olacak belki evlenecekler onların çocuğu olacak onlarda aynı kendilerine benzeyecek.Yıpranıyoruz haklısın ama her ailede bir kurban vardır derler

Çocuk yapmaktan pişman oldum demiyorlar kibela24 ama o çocukların yaşadıkları eziyetleri görünce annenin demesine gerek kalmıyor

Amaaannn herkes monoton yaşıyor
doğmak büyümek evlenmek çocuk yapmak ölmek belisini yapmak otomatik yüklenmiş insanlara
bu döngüyü devam ettiriyorlar
çipler yüklenmiş robot gibi yani
hayır durun diyenler de garipseniyor işte

Simdi ben suna katilmiyorum, iste cocuk olunca keske daha önce yapsaydim kelimesine.
Nice anneleri okuyoruz gazetelerde veya tv de haberlerde görüyoruz, cocuk yapiyor ve evden kaciyor baska kocaya cocugu bir yerlede birakiyor. Veya cocuk yapiyor, o cocuk baska bir odada ölümüne terk ediliyor anne gezmelerde, cocuk daha 2 yasinda acliginda halilari yemeye calisiyor, otopside cocugun karninda hali parcaciklari görülüyor ( aylarca cocuk bir odada, ne su ne yemek veriliyor doguran anne tarafindan ).
Cocuk oluyor anne ölesiye dövüyor, cünkü kendisi mutsuz vs. vs. veya baba öldüresiye dövüyor anne sesi cikmiyor.
Kibela 24 demiski keske her anne sizler gibi düsünerek cocuk yapsa, aynen buna katiliyorum iste.

Simdi biz tripleks bir ev aldik, aldigimizda bahcesinde balikli havuz vardi. Ben öyle alistimki o baliklara, yemek yedilermi? su degerleri nasil, her hafta su degerlerini kontrol ederim, onlarin su aritma makinesi var ayda bir yikarim. Baliklarima yem vermek dünyanin en zevkli hali, birda sevincden sudan ziplamiyorlarmi? Mutlulugun zirvesini yasiyorum, bunlar cok pahali, japon baliklari, en büyügü 50 cm.
Cok alistim onlara, her sabah aksam yanlarindayim, onlarda bana dogru yüzerler, yem verecegim diye.
Simdi bu balikli havuz olmasaydi hic balik özlemi yasamazdim, ama vardi alirken ve ben onlarsiz yasayamam artik. Tatile bile gittigimde komsuma rica ettim bakmasi icin. Tatilden döndügümde ilk yaptigim sey havuza kosmakti. Cocukta öyle birsey olunca tabiki seversin ama olmayinca yoklugunu fark etmezsin bile, cünkü onun yerine daha baska güzel seyler yapiyorsun.
Kendinle ilgileniyorsun, esinle iyi anlasiyorsan, onunla süper flört yasiyorsun ömrünün sonuna kadar, dert yok tasa yok. Daha ne olsun? Simdiye kadar beni özendirecek bir tane bile anne görmedim.
Simdiye kadar bir tane yegenim haric beni cocuk yapmaya iten cocuk görmedim.

Olunca alisiyorsun seviyorsun tabi, olmayinca aklina bile gelmiyor, cünkü istek yok. Kafan baska yerlerde.

elismirenin deidigi gibi biz acaba kisin kuslar ne yiyecek diye üzülenleriz.
Yada eMu`nun dedigi gibi" biz ailedeki kurbanlariz", sira gelmedi gelse bile hevesimiz kacti.

geçen paralı güne girdim hepsi uzaktan akraba en son gittiğim ise çok özensis hazırlanmış 3 hamur işi pasta yapmamış kahve zaten ikram edilmedi günün parası ile laptop alınacakmış kadın bildim bileli evkadını ama tuhaf olan yediklerimin hiç tadı yoktu acaba ben mi hastayım dedim ama kızımda aynısını söyledi! Kadınlar fedakarlık kısmını o kadar abartıyorlar ki kendilerini geliştiremiyorlar yani az para harcayarak yediklerimiz lezzetli olabilirdi

ben bıraz kux bir semmte çalışıyorum,bu lux semtın 30 dklık cadde boyunu yürüyerek işe geliyorum,her sabah aynı manzara,bu sabah dedimki kızlara yazıcam bunu,dunya tatlısı bır erkek çocuk,biraz daha büyük bır kız,orta yaşlı bır anne(nasıl anne olmuşsa)sanırım yakın bır okula götürüyor çocukları,kadın her sabah sınır harbı şeklinde eşomanlı çalışmıyor galıba,yada geç gidiyor,hanı iş stesi falan değil dıye belirttim,neyse çocukların kollarında çekiştirerek yarı sürüyerek ve bağıra çağıra götürüyor,ayy şıkayet edeyım bu kadını dedim içimden,erkek çocuğun yüzünde hep bır korku,

evet evet süper tam benim duygularim annemlede sürekli tartisiriz bu konuyu ona kalsa herkes yasamali bu duyguyu birde diyoki siz olmasaydiniz ben napardim yasama sevincimsiniz vs...
bunu söylemesi bana asiri derecede sacma geliyo biz olmasaydik öyle duygulari olmicakti zaten neyse

niye ben yoktan birin var edip kendimi ona adayayimki
daha kendim dünyanin tüm nimetlerini tatmamisken neden bir baskasina ekstradan ödenek cikarayim cocuk dogurcak kadar cömert olacagima kardesimi annemi yasatirim kraliceler gibi

nazan şoraya pişmanmısınız çocuk yapmadığınız diye soruyor gazeteci

gayet doğal bir şelikde bilmediğinizi bir duygu için nasıl pişman olursunuz demişti.

bende bazen pederi soruyorlar bende bilmiyorumki özleyeyım diyorum,cidden öle

fakir parasız yaşar,ama zengin biri fakır olursa çok zorlaşır,bılıyor tadını,

hepinizin yazdıklarına katılıyorum,hem dini boyutu,ki din eşittir yaşam,ve yaşam boyutu hiç akıllı işi değil,geçen akşma misafirliğe gittim,dini inancı yok denecek kadar az bir arkadaş benı savundu ve çocuk isteyen bır arkadaş,ve diğer çocuk isteyen arakadaşa dediki,neden doğursunki endulus,kızım bu ölcek gıtcek bı kendı hesabını vercek,bizi çocukların hesabını falan başladı şu bır ıpın hesabına veremeyen adam geldik,bende şaşırdım

geçen hoca diyorki evlenın çocuk doğurun,peygamber ummetın çokluğuyla övünecek,peygamber sünnetide,iyi güzel hoşda,çocuklarınızı yetiştirmıyosunuz,kendınız yetişmemısınız,ee böle çok ümmetle övünmezki peygamber,bir daha düşün bu çoğalma işini dedi :))kendını sevmem ama sözleri çok doğru

Senin içine de ben kaçmış sanırım Olivia ve depresif polyanna keşke yakın otursaydık, keşke siz benim akrabam olsaydınız diyorum inanın. Ben de aynılarını hayal ediyorum, arada bir içime gelen çocuk sevgisi de bu yazdıklarınızı hayal ettiğim için geliyor zaten.Ama sonra çok muhtemel hayalkırıklıklarımı düşünüyorum.Çocuklar dersaneye bağımlı, ellerinde cep telefonu, hepsi bit kadar yaşında fbook üyesi, küçük yaşlarında şirket çalışanı gibi birbirinin ayağını kaydırma çabaları falanlar filanlar....Sade ve temiz bi hayat kaldı mı acaba bi yerlerde? Ben de gidip oralarda bi daha düşünmek istiyorum bu çocuk yapma meselesini :82:

Bir de bişey dicem, ben gruptaki kaliteyi ve düşünebilen insan sayısının çokluğunu sevdim.Çok alakasız başka konuları da bu grupla tartışmak, fikirlerini almak isterdim.Ama bu sitede teknik olarak öyle bir grup kurma imkanımız, birbirimizin açtığı konulardan haberdar olma imkanımız var mı acaba? Çünkü açtığım bi konuya bi ton lüzumsuzun gelip de yorum yazmasındansa, buradaki bikaç çok değerli beyinin fikirlerini almak daha hoşuma gider. Hepinize iltifat ettim

ben de pek doğru bulmuyorum keşke önceden yapsaymışım demeyi
zaten 30-40 yaşından sonra çocuğu olanlar daha bir özenli ve terbiyeli çocuk yetiştiriyor nedense,ama 18'inde yapanlar ise malum

işte insanı doğduğuna pişman eder bu anne
ayyyy ayyyy sinirlendim şimdi ama çoğu da böyle

ay evet yaaaa biri duruuuuun diye bağırsada dünya 1dklığına dursa,hayat donsa
herkes tokat yese bir güzel de bu pisliklerimizden arınsak,bu kokuşmuşluğumuzu silksek atsak
heroes gerçek olsa da biri kurtarsa dünyayı
ozaman harbi köye dönelim bebek yapalım dicem yaaa

bu da doğru bak,bazen ben de düşünüyorum
evlenip kendi alemimize dalıyoruz,bizi okutan anne babalarımıza hiç bir faydamız dokunmuyor
evlenmesem annemi sarayda olmasada rezidanslarda yaşatırdım,Allahım o günleri evliykende göstersin inşallah tabi
şimdi yok kızım senin kendi yuvan var diye bir simit parasını bile bana verdirmiyor,eriyorum bitiyorum o öyle yapınca,bide çocuk olsa iyice uzaklaşıcaksın
tamamen kendi aileni düşüneceksin
çocuk olacaksa da az bir maddi zemin mutlaka hazırlanmalıki annene babana karşı uzaklaşmıyacaksın,sonuçta herşey parayla,gitmek gelmek,hal hatır sormak bile

Yok uzaklaşmıyorsun daha bir yakınlaşıyorsun kendimden biliyorum. Torun baldan tatlı geliyor yardımcı olmaya gayret ediyorlar. Çocuk olmadan evvel sadece senin için gelirken birde yavrusunun yavrusu içinde geliyorlar. Senin desteğe ihtiyacın oluyor daha çok gidiyorsun.

Lugatımda 'anne' kelimesinin yer almasını isterdim ama, yok. Bu kelime benim için hiçbir ifade taşımıyor. Peki, annem mi yok, vaaar. Ama anlamı yok, sadece beni dünyaya getiren kadın işte o kadar. Utanmasam adıyla hitap edicem 'anne' diye hitap etmek içimden hiç gelmiyor. Yaşatamadı bana bu duyguyu. Ben yaşamadım, anne misyonunu kazanmış kadından da görmedim, sevgisi nedir tadamadım, dibine kadar yaşadım yanıbaşımda olduğu halde annesizliği, onun kollarında tadamadıklarımı el adamlarında yaşamak istedim kiminde başarıp kiminde başaramasam da, hadi babam döllemeye yaradı ''arkamda annem var kapı gibi korur beni'' dedirtecek hiçbir eylemde bulunamadı. Doğurdu, sadece doğmama neden oldu. Saygım var sadece o da dünyaya getirme zahmetine karşılık. Daha fazlası benden beklenemez zaten..
Bunlar anneyi kötüleme gibi algılanmasın. Sevgi görmemiş birinin, ömür boyu insan yavrusuna sevgi göstermesi çok zor. Tahammül sınırlarını zorlaması gerek, ki ben çok tahammülsüzümdür bazı şeylere karşı. Bünyemden bir varlık ortaya koymak, tüm çilesini çekmek, kazanılan misyona kazanılmamış duyguyu da eklemeye çalışmak, bakmak bakmak ... Yazarken bile boğulur gibi oluyorken, gerçekte dayanılmaz gibi geliyor. 'Bana göre değil çocuk' fikri beynime girdiği andan itibaren yapmamaya özen göstermekle haklı olduğumu şimdilerde daha iyi anlıyorum.

Son düzenleme:

grup oluyordu galiba bizimde geyik alanımız olsun o zaman

Izmit 41 seni öyle anliyorum öyle anliyorumki, kelimeler bulamadigim icin sana sadece sarilmak istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…