Çocuk sahibi olmayı istememek

aynen öyle Allah onlara vicdan merhamet versin .bizede onların karşısında güçlü durmayı tabi.ne gidecem yanına.işte onun yüzünden çocuk istemiyorum

zaten 2 tane var yazmışsınız neden bu ısrar tayyip size para mı verdi yoksa :CüvCüv:

zaten 2 tane var yazmışsınız neden bu ısrar tayyip size para mı verdi yoksa :CüvCüv:

yok canım bebek özledim çocuklarım büyüdü eşşek kafam kocam çok istiyordu sanki kıymet bilecekde.işte iyiniyet sevgi yada sazanlıkde yani nedersen de.hala oyun oynuyor ya sigortalarımı arttırsam yeterki keyfi kaçsın benim canımı sıkdı keyifli keyifli oturuyor

insan bebek özledim diye çocuk mu yapar
ömür boyu bebek özledim diye çocuk mu yapacaksınız yani akannehir
Deli cesareti sizdeki heralde

insan bebek özledim diye çocuk mu yapar
ömür boyu bebek özledim diye çocuk mu yapacaksınız yani akannehir
Deli cesareti sizdeki heralde

ikisini cesaretle değil tecrübe ve eğitimime büyüttüm bir üçüncüsüne yetecek sabrım ve ilgimde var .tabiki şakadır herhalde bu sözlerin .3 sondurakdı benim için yolda indim.ben sana anlatsamsa ne güzel bir şeey olduğunu anneliğin yaşamadığın için bilemiyeceksin.kocamasa güvenmedim çocuklarım için hangi erkeke çocuğuna ne öğretmiştir.kocam benim için amaç değil araç

Ben 3. için demiştim adam bu kadar vurdumduymazken herşeyer rağmen çocuk istemek ilginç geldi

sizlerle konuşurken dertleşirken bazı kelimeleri nekadar kolay kullana bliyorsunuz.cahil cesareti var demek.tamamen beni tanımadan kişiliğime yaptığınız bir hakarettir size teessüf ediyorum beni dinlediğinizi zannetmişdim .hem cislerimde erkekler kadar kolay rencide edebiliyorlarmış demek:umursamaz:

ss81 en azından burda durmaya karar vermişsin, ne diyelim hakkında hayırlısı. bir de eşlerine bakmadan daha da fazla çocuk yapanlar var tabii. en azından yeteceğin noktayı bilmişsin. ama ben de ilkin acaba eşinin mi çocuklar sandım istemiyorum diyince:kedi:

Ben kötü ve rencide edici kelime kullanmadım
Eşinizle ilgili yorumdan sonra bende 3. için iyi cesaret ettiniz anlamında kullandım
Ayrıca deli olmak iyidir neden alınganlık gösterdiniz anlamadım ama
Kırmışım farkında olmadan özür dilerim.

şu anda aşırı hassasım fazla tepki vermiş olabilirim .şöyle söyleyeyim.ben hayatımı çocuklarım yaptım.benim üzerime titremelerini dünyadaki başka hiçbirşey bana hissettiremez.kocama kızgınım ya sıkıntım büyük sen kusura bakma

Birşeyler söylemeyi bu kez içimde bırakıyorum
Önemli değil
İyi geceler
Mutluluklar

Kendi adıma nedenlerimi yazdım, çok yazdım, ikinci baskı oldu bazıları :)

Keyfimden istemiyorum diyenlerin mi nedenlerini merak ettiniz? Nedeni çocuk bakmak zor geliyordur kendisine. Çocuk mutlu etmeyecektir kendisini sadece kocasıyla sosyal aktif veya seyahati bol bir evlilik geçirmek istemiyordur. Yada istemiyordur yani içinde yoktur öyle bir duygu. Bu da ayıplanacak kınanacak bir durum değil, olmamalı.

Birisinin rahat, keyfi yaşam sürmesi bir başkalarını rahatsız etmemeli. Biz çektik, kahrını çektik diye herkesin de aynısını yaşamasını dilemek (sizi kasdetmiyorum kesinlikle) hasetten başka birşey değil. Çok ayıp.

Sonuçta uykusuz geceler, alt temizleme, çocuğun kusmukları, ne bileyim uyumaz, huysuzluk eder, çocuksuz gibi rahat rahat bir yerlere, gezmeye falan gidemezsin, herşeyi hatta senin banyonu bile o bebek belirleyecek. Eee büyüdükçe dertleri de büyüyecek. 5- 6 yaşına kadar evi neşelendiren şey ondan sonra evin en büyük derdi olacak. Okuması, güzel okullar kazanması, iyi ahlaklı olması, iyi arkadaşlar edinmesi, aman kötü yollara düşmesin, aman başına birşey gelmesin, aman iyi dershaneye gitsin, aman iyi okul kazansın, aman iyi mesleği olsun, aman iyi bir evlilik yapsın vs vs bunlar hep anne babanın derdi olacak :) Hatta uykularını bile kaçırabilir..

şart veya farz birşey de değil ki çocuk yapmak :)

Birde annem benden o kadar çok götürdü ki, bunu anne sevgisi, şefkati ilgisi ile büyüyenler anlayamaz asla anlayamaz. Sevgi nedir bilmiyorum mesela eski ilişkilerime baktığımda aslında ben o adamları sevmemişim o adamların bana olan sevgisi, bana olan ilgileri, bana değer vermeleri, insan olduğumu hissettirmeleri hoşuma gitmiş...

Şimdi bilmediğim bir duyguyu çocuğa nasıl vereyim.
Anannem çok çekmiş sonra anneme çok etmiş annem de bana.. Çünkü anannem de sevgi görmemiş haliyle annem de ve ben de...

Son düzenleme:

Orası istiyordur olacaktı.

Yani "Çocuk mutlu etmeyecektir kendisini sadece kocasıyla sosyal aktif veya seyahati bol bir evlilik İSTİYORDUR" olacaktı

Son düzenleme:

mesela sanatçımız nilüfer başkasının çocuğunu evlat edindi hep düşünmüşümdür kendisi kendi genetiğini beğenmedi mi diye?acaba! Çünkü annesi alzheimeimer hastası

1000dolar verip genetik testi yapılıyor ilerde hangi hastalığa yakalanacağınız belli oluyor ama yurdumuzda nerede yapılıyor bilmiyorum

hıııımmmm...

(bu kadar uzun hımlamıycaktım da kısa yazma diyor. aslında üç harf bile yetiyor bazen, keşke kısaltılsa.)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…