Çocuk sahibi olmayı istememek

1000dolar verip genetik testi yapılıyor ilerde hangi hastalığa yakalanacağınız belli oluyor ama yurdumuzda nerede yapılıyor bilmiyorum

bu kadar ucuz mu yani
Konyada varmış ben araştırayım lazım olur belki :)))) Evlenmeden önce adamı götürürüm sempatiksalakcinni

bu kadar ucuz mu yani
Konyada varmış ben araştırayım lazım olur belki :)))) Evlenmeden önce adamı götürürüm sempatiksalakcinni

:roflol:

ne kadar tıpta gelişmeler olsa da, insanlar ailelerindeki bariz genetik geçme oranı yüksek hastalıkları önemsemeden çocuk yapıp, arkasından küçük ya da büyük yaşta çocukları o hastalığa yakalandığında "annemde, teyzemde de vardı,,, çocuğum hasta" diye ağlandıklarında (kaç yıldır genetik denen şeyden haberdar insanlar sonuçta) doğal karşılayamıyorum.:nazar:

Keske söyle 50 / 60 yasinda kendi ve kocasinin istegiyle cocuk yapmamis ciftler bize hayatlarini anlatsa.
Kesin onlarinkinin hayati, cocuklari olan anneden kötü degildir.
Hayatimda hic birseye üsenmedim ama cocuk yapmak bosa kürek cekmek gibi birsey, niye yapayimki?-tatlicadiarzu-
Ben zaten hayatimin arkadasini ( oda benim gibi delüüü) bulmusum, yan gelip yan yatacagim.
Ne kimsenin derdini cekmeye gelmisim dünyaya nede kimsenin sorumlulugunu almak istiyorum.laelaelaelaelae
Birde sanki hayatta baska seyler hic yokmus gibi bir tek cocukmu beni mutlu edecek Allah askina?:bbo:
Ben her gün ne kadar akilli oldugumu her seferinde anliyorum. Yaw insan bir keredemi cocuk yapmadim diye pisman olmaz, bende anlamadim ama gercekten bir kere bile icimden gecmedi.mafoldumben
Hayat kalitem yüksek bir kere cocuksuz, baska mutluluk aramadigim icindir belki.
Ama hep köpegim olsun istemisimdir. hihoyyyt
Onunla kosup, onunla spor yapmak, beni koruyan seven bir köpegim olsun istemisimdir. Cok sadik hayvanlar, gercekten tüm sevgimi verebilirim onlara ve onlardanda geldigini cok iyi biliyorum. Tüm hayvanlar süper birsey ya.delikafadulden
Neyse kizlar yakinda Fazil Say`in konseri var, buraya gelecek, dört gözle o aksami bekliyorum. Sizlere yazarim buradan.turkbayragi

Son düzenleme:
Benim tüm sebeplerime bir de sallantıya giren bir evlilik eklendi :KK1: Çocuk yapmamak için çifte kavrulmuş sebeplerim var . Şimdi çocuk olsaydı aklıma esince çekip gitme isteği bile duyamayacak kendi kendime boğulacaktım kendi içimde. Sevmediğim ve boşandığım bi adamla çocugumun babası olduğu için ömür boyu akraba kalmayı hiç istemem.Suratını bile görmeye tahammül edemez hale gelip boşandığım birini bir türlü çıkaramıcam hayatımdan belki...Sanırım benim görmediğim hangi sevgiyi göstericem'in dışında bir de çocugun özgürlüğü kısıtlayışı var.

eşi çocuk istediği halde onu ikna etmeyi becerebilmiş biri yok mudur? benim baştan beri merak ettiğim konu bu aslında. yani eğer kadın doğurmak istiyorsa erkeğin buna karşı geleceğini sanmıyorum. sevgi aşk varsa arada. ama kadın istemiyor ve erkek istiyorsa o zaman neler oluyor? benim gördüklerim hep: kadın ikna oluyor ve bi tane bari olsun diye bir çocuk yapma çalışmasına giriyor. farklı bir durum duyup gören varsa beri gelebilir mi? :))

Keske söyle 50 / 60 yasinda kendi ve kocasinin istegiyle cocuk yapmamis ciftler bize hayatlarini anlatsa.
Kesin onlarinkinin hayati, cocuklari olan anneden kötü degildir.
Hayatimda hic birseye üsenmedim ama cocuk yapmak bosa kürek cekmek gibi birsey, niye yapayimki?-tatlicadiarzu-
Ben zaten hayatimin arkadasini ( oda benim gibi delüüü) bulmusum, yan gelip yan yatacagim.
Ne kimsenin derdini cekmeye gelmisim dünyaya nede kimsenin sorumlulugunu almak istiyorum.laelaelaelaelae
Birde sanki hayatta baska seyler hic yokmus gibi bir tek cocukmu beni mutlu edecek Allah askina?:bbo:
Ben her gün ne kadar akilli oldugumu her seferinde anliyorum. Yaw insan bir keredemi cocuk yapmadim diye pisman olmaz, bende anlamadim ama gercekten bir kere bile icimden gecmedi.mafoldumben
Hayat kalitem yüksek bir kere cocuksuz, baska mutluluk aramadigim icindir belki.
Ama hep köpegim olsun istemisimdir. hihoyyyt
Onunla kosup, onunla spor yapmak, beni koruyan seven bir köpegim olsun istemisimdir. Cok sadik hayvanlar, gercekten tüm sevgimi verebilirim onlara ve onlardanda geldigini cok iyi biliyorum. Tüm hayvanlar süper birsey ya.delikafadulden
Neyse kizlar yakinda Fazil Say`in konseri var, buraya gelecek, dört gözle o aksami bekliyorum. Sizlere yazarim buradan.turkbayragi

kızım ergenliğe girdiğinden itibaren size hak veriyorum daha 3 yıl çektirecek bize sanırım eşim bin pişman keşke çocuğum olmasaydı diyor!ikimizde bunaldık

Tüm hayvanlar süper birsey ya.delikafadulden

ah olivia, birkaç gündür ben de düşündükçe, haberlere baktıkça anneme aynı şeyleri söylüyorum, iyi ki zamanında bu kararı vermişim. yoksa çok pişman olurdum şimdi diye...

hayvanlar konusunda kesinlikle katılıyorum. biz de inşallah hayvan yetiştirmeyi düşünüyoruz, belki de hayvanlar:asigim:

Benim tüm sebeplerime bir de sallantıya giren bir evlilik eklendi :KK1: Çocuk yapmamak için çifte kavrulmuş sebeplerim var . Şimdi çocuk olsaydı aklıma esince çekip gitme isteği bile duyamayacak kendi kendime boğulacaktım kendi içimde. Sevmediğim ve boşandığım bi adamla çocugumun babası olduğu için ömür boyu akraba kalmayı hiç istemem.Suratını bile görmeye tahammül edemez hale gelip boşandığım birini bir türlü çıkaramıcam hayatımdan belki...Sanırım benim görmediğim hangi sevgiyi göstericem'in dışında bir de çocugun özgürlüğü kısıtlayışı var.

yıllar önce boşandığımı dile getirmiştim daha önce de çok defa. ve boşandığım günden itibaren duyduğum söz "iyi ki çocuk olmamış!/ iyi ki çocuk yok!" yıllardır neredeyse her boşandığımı öğrenen bunu söyler. zaman zaman düşününce, hani diğer nedenlerim olmasa ve milletin dediğine kulak asan bir tip olsam bu kadar çok bu sözün söylenmesi bile etkili olabilirdi kaydirigubbakcemile3 ama haklılık payları büyük tabii ki, o aileyle ömür boyu ilişkim olsun istemezdim kesinlikle. ilişkiyi başlatıp bitirme özgürlüğünü insana sağlayan büyük bir etken çocuk olmaması. insanlar zamanla değişir, biz de karşı taraf da değişebiliriz. bu durumda sadece çocuk için katlanmanın çocuk ve çift için zararlarını bildiğimden, geç boşanmış bir ailenin çocuğu olarak, iki ucu ...lı değnek misali, yok!

bu sabah çocuğu olanların sıkıntılarını yazdığı konuya bir baktım,pir baktım,dehşete düştüm,kaçamadım
Allah sizi inandırsın hepsi çok zor,mahvolduk diyor,
yahu ben de şunu merak ediyorum,gerçekten çocuk bakmak çokmu zor,yoksa şimdiki 20-30 yaştaki bayanlar yedikleri önünde yemedikleri arkalarında yetiştirildikleri içinmi çok zorlanıyorlar
Mesela benim çok arkadaşım var,bekarlar anneleri yemeklerini kaşıkla ağızlarına kadar verirmiş,sabaha sandviçlerini yaparmış,e bunun çocuğu olsa zorlanır heralde

bu sabah çocuğu olanların sıkıntılarını yazdığı konuya bir baktım,pir baktım,dehşete düştüm,kaçamadım
yahu ben de şunu merak ediyorum,gerçekten çocuk bakmak çokmu zor,yoksa şimdiki 20-30 yaştaki bayanlar yedikleri önünde yemedikleri arkalarında yetiştirildikleri içinmi çok zorlanıyorlar
Mesela benim çok arkadaşım var,bekarlar anneleri yemeklerini kaşıkla ağızlarına kadar verirmiş,sabaha sandviçlerini yaparmış,e bunun çocuğu olsa zorlanır heralde

evet rahatlığın da önemi büyük. insan git gide tembelleşiyor. olması gereken de bu tembellik bence. :KK23:

Şimdiki çocuklar berbat resmen
Yeğenim peşinde sürekli birileri çok mızmız doğru dürüst yemek yemiyor
Kuzenlerin çocukları abartı derecede şımarık

Gerçek anlamda çocuk yetiştirmekten anlayan yok ama işte çocuk azarla şımarıkla dayakla büyüyor...

Sonra ondan olan nesillerde de ya mecburiyet olmayan çocuksuz yaşayıp gidiyor:KK4:

eşi çocuk istediği halde onu ikna etmeyi becerebilmiş biri yok mudur? benim baştan beri merak ettiğim konu bu aslında. yani eğer kadın doğurmak istiyorsa erkeğin buna karşı geleceğini sanmıyorum. sevgi aşk varsa arada. ama kadın istemiyor ve erkek istiyorsa o zaman neler oluyor? benim gördüklerim hep: kadın ikna oluyor ve bi tane bari olsun diye bir çocuk yapma çalışmasına giriyor. farklı bir durum duyup gören varsa beri gelebilir mi? :))

baaran varsa banada lazım. nedır bunlarda cektıgımız be

Şimdiki çocuklar berbat resmen
Yeğenim peşinde sürekli birileri çok mızmız doğru dürüst yemek yemiyor
Kuzenlerin çocukları abartı derecede şımarık

Gerçek anlamda çocuk yetiştirmekten anlayan yok ama işte çocuk azarla şımarıkla dayakla büyüyor...

Sonra ondan olan nesillerde de ya mecburiyet olmayan çocuksuz yaşayıp gidiyor:KK4:

sızlere katılmamak elde degıl gercekten

benım bedenımden cıkacak bıseye nası baslası kaar verıyor. cok kızıyorum
bazende cocougu olmayanları yada once ıstemeyıp erteleyıp yas ıleryelınce ısteyıpte olmayanların feryatlarını duyunca uzuluorum
pufff zor bı durum

Düşündümde bizden annesi olması için önce uzun yıllar süren psikolojik tedavi görmemiz, sonra ömür boyu destek almak lazım :KK4:

Son düzenleme:
Kızlar sakın beyinsel gelişimini tamamlamayan bir erkekle evlenmeyin.
Elektronikle alakalı bir site var bilerek ne yazacaklar diye bugün doğum günüm yazdım
Öyle absürt cevaplar vermişler ki
Şimdi sevgilimin neden saçma sapan mantık sorguları vardı daha iyi anlayabiliyorum
Erkek kesinlikle yaşıtınız veya sizden büyük olsun

bez parçası için kızını balkondan aşağı çamaşır ipiyle sallandıran anneciği gördünüz mü kızlar
kesin o da aaaa çocuksuz olurmu diyenlerdendir
istedim oldu,sallandırırım tebiii

Böyle bir konu bir kere daha acilmis 2007`de Laale acmis hemde.
Vallahi görmemistim yoksa kizcagizi yanliz birakmazdim, resmen tek basina kalmis kimsede kizi anlamamis ya.
Ya gercekten hicde kücümsenecek kadar az degil sayimiz. Ben, hele türk toplumunda, tek böyle düsünen kadinim saniyordum. Almanya`da cok kadin var ama türk kadini olarak tek sizleri biliyorum.
Keske gercek yasamimdada öyle bir arkadasim olsa.
Gecen pazar bir aile bize geldi 2 cocugu vardi, inanin iki cift laf etmedik, o iki cocuk bizi eglendirdiler.
Sonrada gittiler.
Bende annesiyle babasiyla derin konulara gireriz, yemegin yanina sarabimizi iceriz diye düsünmüstüm.
Sonra baktim ortam öyle degil hic sarap marap ikram etmedim.
Simdi tabi suc cocuklarda hep bulmayalim, ben anne olarak, yani onlari doguran ve büyüten kisi olarak, cocuklarimin huylarini cok iyi bilmem lazim.
Ya yanlarina sevdikleri seyleri getirsinler ne bileyim kitapdir, oyuncakdir, vs. vs.
Ve onlarla bir anlasma yapardim misafirlige gitmeden önce, bakin bu gece baban ve bende eglenmek istiyoruz senede bir lütfen söyle 3 saat kendinizle ilgilenin diye.
Fazla degil sadece 3 saat. Ama yemin ediyorum hic birsey konusamadik ve gittiler toplam 3 saat oturdular, cünkü cocuklar eve gidelim diyip durdular, yaslarida biri 8 biri 12 ikiside erkek cocuk.
O kadar haizrlik yapmistim, acidim ya, gittiklerinde. Tabi belli etmediler ama icleri kayniyordu hem annenin hemde babanin.
Birde düsünün ev büyük, alt katta dart odasi var, bir ara güya dart oynamaya gittiler 10 dakika sonra kavga gürültü olmadi, eeee hadi size tv acalim, o zamanda ses öyle yüksektiki konustugumuzu anlamadik.
Yani bu zamanda biz büyükler cocuklari nasil eglendirecegiz diye düsünüyoruz, bizim zamanimizda biz büyükleri kendi dünyamiza birakmazdikki. Ama onlar büyüklerin dünyasina taht kurmuslar vallahi hemde bas kösede.

Vallahi görmemistim yoksa kizcagizi yanliz birakmazdim, resmen tek basina kalmis kimsede kizi anlamamis ya.
Ya gercekten hicde kücümsenecek kadar az degil sayimiz. Ben, hele türk toplumunda, tek böyle düsünen kadinim saniyordum. Almanya`da cok kadin var ama türk kadini olarak tek sizleri biliyorum.
Gecen pazar bir aile bize geldi 2 cocugu vardi, inanin iki cift laf etmedik, o iki cocuk bizi eglendirdiler.
Sonrada gittiler.
Bende annesiyle babasiyla derin konulara gireriz, yemegin yanina sarabimizi iceriz diye düsünmüstüm.
Simdi tabi suc cocuklarda hep bulmayalim, ben anne olarak, yani onlari doguran ve büyüten kisi olarak, cocuklarimin huylarini cok iyi bilmem lazim.
Ya yanlarina sevdikleri seyleri getirsinler ne bileyim kitapdir, oyuncakdir, vs. vs.
Ve onlarla bir anlasma yapardim misafirlige gitmeden önce, bakin bu gece baban ve bende eglenmek istiyoruz senede bir lütfen söyle 3 saat kendinizle ilgilenin diye.
Fazla degil sadece 3 saat. Ama yemin ediyorum hic birsey konusamadik ve gittiler toplam 3 saat oturdular, cünkü cocuklar eve gidelim diyip durdular, yaslarida biri 8 biri 12 ikiside erkek cocuk.
O kadar haizrlik yapmistim, acidim ya, gittiklerinde. Tabi belli etmediler ama icleri kayniyordu hem annenin hemde babanin.
Birde düsünün ev büyük, alt katta dart odasi var, bir ara güya dart oynamaya gittiler 10 dakika sonra kavga gürültü olmadi, eeee hadi size tv acalim, o zamanda ses öyle yüksektiki konustugumuzu anlamadik.
Yani bu zamanda biz büyükler cocuklari nasil eglendirecegiz diye düsünüyoruz, bizim zamanimizda biz büyükleri kendi dünyamiza birakmazdikki. Ama onlar büyüklerin dünyasina taht kurmuslar vallahi hemde bas kösede.

lalee nın dık duruşunu beğenırım,forumlarda konulara verdiği cevap lar falan,ama neden bızım forum bır kere uğramadı?2007 deki konusu nerde?bende bakmak ısterım,ve hala aynımı duşünüyor?

kızım küçükken pek ilgi olmadı komşu olarak apartman dairesinde çocuk yaramazlık yapar diye şimdi ergen kızım ile küçük çocuklu bayana tahamül edemem yok kızı yürümeye başlamışta yok bilmem ateşlenmiş miş bana çocuk lafı geçmeyen hayat ile ilgili sohbetler lazım rahatlamam ve mutlu olmam için stres atmam için

Sonrada gittiler.

bizde çocuktuk,annem belli bir yaşa gelene kadar kimseye gitmemiş
çok yakın akrabaya gitsek bile en köşeye oturup hanım hanımcık otururmuşuz
şimdiki çocuklardamı problem var,yoksa en özelsin,biriciksin diye çok şımartıldıkları içinmi böyle bilmiyorum
birazcık sınır koymak lazım,tabiki özeller ama sonuçta biryerde şımardıklarında da ağızlarının ortasına tokatı yiyorlar

kızım küçükken pek ilgi olmadı komşu olarak apartman dairesinde çocuk yaramazlık yapar diye şimdi ergen kızım ile küçük çocuklu bayana tahamül edemem yok kızı yürümeye başlamışta yok bilmem ateşlenmiş miş bana çocuk lafı geçmeyen hayat ile ilgili sohbetler lazım rahatlamam ve mutlu olmam için stres atmam için

ya işte sorun bu değilmi,şimdiki çocuklar çok özelsin birtanesin diye yetiştirildikleri için
heryerde kıyameti koparıyorlar
yani şöyle yokmu ben çocuğumu severek büyüttüm ama asla şımartmadım diyen
yani çok zor tahammül etmek şımaran çocuğa ne bileyim

her ağladığında aman herkes sussun ona bakcam demek doğrumu sizcede,tamam bakılır ama birazcık olsun duygusallıktan arınmak lazım gibi geliyor,çünkü çocuklar bunu kullanıyor

ya ben üniversitedeyken bir kıza özel ders vermiştim,şımarık yetiştirilen bir çocuğun en dip halini onda gördüm,resmen hayatı sorgulatmıştı kız bana,hala aklıma geldikçe tüylerim diken diken olur,en özel o,en güzel o,herşeyi o yiyecek,diğerleri aç kalsın,benim bebeğim yesin,benim bebeğim giysin,benim bebeğim gezsin,herkes dursun o yaşasın

X