Çocuk sahibi olmayı istememek

Evet fiyakalı resmimsengözlerimebaksanab arkadaşlarımın en beğendiği resimlerden ama pikseli bozuldu burdabayanssulusmile

Evet özgürlük ve aşk arasında kaldım özgürlüğü seçtim ama arada özlüyorum işte
Henüz bende uğrunda öleceğim bir model bulamadım bulsam anında bileklerimi keseceğim laelaelaelaelae

fiyonk çok güzel anlatmışsın, 30'lu yaşların güzelliği ve endişelerini. Çocuk konusunda hep denen de biyolojik saat vb. en azından bu yaşa gelince iç güdülerimizin o yönde çalışmadığını, çalışıyorsa da çok içte güdü olduklarını sempatiksalakcinni görmüş oluyoruz.

ayrıca insan 20 yaşındayken hayatını nasıl şekillendirmek istediğinden çok emin olamayabiliyor. tabii ki bunu başaranlar da vardır.

bir yandan da biz bu yaşlara geldiğimizde eş adayları da aşağı yukarı en az bu yaşta belki de çoğunlukla bizden daha büyük oldukları için çocuk konusunda daha emin olabiliyorlar kendilerinden. bu da bir artı bence.

ben boşandıktan kısa bir süre sonra bu kararı aldığım için kaç yılım nasıl geçti bir bilsen. kafamda ne sorular vardı... ne endişeler... tanışırken "ben boşandım, ayrıca çocuk da istemiyorum, bu şartları kabul ediyorsanız tanışalım da olur da hani hoşlanırsak falan birbirimizden sonradan bozuşmayalım" diyecek halim yoktu ya kaydirigubbakcemile3

tabii birkaç sene içinde boşanma konusunu fazla büyüttüğüm ve zaten bir daha birini seveceksem benim ailem gibi bu konulara takılmayan bir aileden gelen biri olmalıydı. evlenmek kadar boşanmak da doğaldı.

bunu aştım ama çocuk konusunu nasıl konuşacağımı hep düşündüm. sonrasında bilemiyorum tam nasıl oldu, "olunca görücez, zaten birçok konuda ayrılık olabilir, bizimki de varsın bu konudan olsun n'apalım" moduna geçmiş buldum kendimi.

Aradan birkaç zaman daha geçti. Ve ben erkek arkadaşımla tanıştım. Ama ortak tanıdıklar sayesinde zaten o gün öğrenmişti boşanmış olduğumu ve hiçbir önemi olmadığını o andan itibaren söylemişti. Bunun beni nasıl rahatlattığını anlatmama gerek yok sanırım, ben bu konuyu açmak zorunda değildim!

İlişki başlar ara ara ağızlar yoklanır. Her türlü pot, gaf yapılır, çamlar devrilir arkadaşların yanında:roflol: ve çocuk istenmediğinin altı çizilir. Bi' de bakılır ki diğer taraf da çok karşı değil bu istememe durumuna Ve 5-6 ay sonra bu konu güzel rahat bir akşamda açılır. Erkek tarafı kesin kararlı değil ama uyumludur o an için. Aradan bir sene falan da geçtiğinde erkek de kesin kararlıdır kaydirigubbakcemile5

Uzun yazdım ama gerçekten hissettiklerinizi anlayabiliyorum. Bu aşamayı nasıl geçtiğimi ben bile unutmuşum, şimdi bakınca gerçekten de o zamanlar hiç ihtimal vermiyordum. :gitme:

Brsnz yasadigin yer: diger yazinca bende öyle anladim Sorry canim, sana " please forgive me" sarkisini buradan yolluyorum.
Tüm yeni gelen akadaslara buradan hosgeldiniz demek istiyorum.
Sahmaran aramiza hosgeldin canim. Keske yeni gelenler bizlere neden cocuk istemediklerini yazsalar, cünkü merak ediyorum, birde biz arada bir kayiyioruz konudan Kazende ikaz etti, en azindan tekrar konumuza dönmüs oluruz.
Hadi tembeler kalkin: Gutenmorgeeennn :lepi:

yeğenimi terbiyeli,kültürlü yetiştircez diye yırtınıyoruz,öbür taraftan dengesizlerin çocuğu gelip terbiyesizlikleriyle üstünlük kuruyor,çocuk da bocalıyor
o yüzden benim çocuğum olursa küfür öğretcem,böyle tüküttürücem ona uzun metrajlı
önüne geleni döv dicem,hatta ben de dövücem ki öğrensin,balkondan aşağı bulaşık suyu sallıcam ki babasının kafasına gelen bulaşık suyunun intikamını almayı bilsinkötükedihüso
-tatlicadiarzu- -tatlicadiarzu-

Ya elismiren cok haklisin bizim yegendede ayni seyler yasamistik.
Cok güldüm ya uzun metrajli lafina, Allah iyiligini versin emi?

Ya elismiren cok haklisin bizim yegendede ayni seyler yasamistik.
Cok güldüm ya uzun metrajli lafina, Allah iyiligini versin emi?

kaydirigubbakcemile3 ay napayım şimdiki çocuklar böyle ezilmesin çocuklarımız
dün akşam üst katıma yeni taşınan kişinin evinden bebek ağlama sesi geliyordu,
ay minnacık bişey belliki,korktum yaaa,nasıl başediyorlar dedim,küçücük şey sonuçta

kızlar bunları yazınca aklıma ne gedi,benım yeğenlerimn babaları yok,evde dede faaln yanı erkek yok,ablamda paranoyak,çocuğu kapıya çıkarmadı,neyse okula başladı erkek çocuk,milletın çocukları küfür ediyor,bunu dövüyor falan,bızımki öğretmene gitmiş,terbıyesız laflar ediyolar,ne ayıp şey bunlar flana fılan,öğretmen ablamı çağırmış,demiş bu ne bır kızmış bır kızmış,çocuğun dışarda başkaları ile oynamasına ızın verin,böle şeyleri bilsin ama yaıp olduğunu bilsin,naıl yetiştirdiniz falan,ablam özendiğinden değilde,hasta kafa,o yüzden bırakmazdı,çocuk hala öle yanı kıbar falan,aslında yanlış demkki,ama tabii elismiren senın dediğin gibide olmaz,iyilik ekersenız kalbıne,enı sonu ıyılık onu bulur,özü hep iyi kalır,ama siz kötü şey öğretirsenız hep kötü olur,kötüleri hep köütlük bulur,ama iyiler mutlaka bır gün iyilik bulur..

ya tabiki zaten şaka yapıyorum beennnn,olurmu öyle şey,iyiyi doğruyu öğretmek lazım tabi

yorgun savaşçı, yazdıklarına baktığımda kendimi çok aceleci buldum. 5-6 ayda birbirinize bu fikri belirtmek, bir yıl sonra da onun kesin kararlı olduğunu anlamak filan. gerçekten uzun bir zaman dilimi gerekiyor demek ki.

ben tanıştıktan hemen sonra olmasa da 1-2 kez görüşmüşsek söylüyorum. ( hemen gelişsin istiyorum her şey. filmlerdeki gibi olsun, anlık olsun hemencecik bir tesadüfle anlaşalım ve olup bitsin filan. :))

fiyonkçum, biraz kişilerle de alakalı olabilir durum tabii. biz zaten aheste giden bir çiftiz. yani yavaş tempomuz yavaş ilişki konusunda, ağır yol alıyoruz. (ben zamanında çok hızlı yol aldım malum seneler önceki evlilikte)

eğer benimki de ilk günlerden çocuk lafı eden biri olaydı mecburen o zamandan konuşmak zorunda kalırdım ben de. ama dediğim gibi 5-6 ay içinde de ilk günden itibaren itinayla nabız yokladım yerimseniben

Geyikten güzin abla köşesine dönmüş bu sefer...

Olivia yaşadığım şehri göstermemek için diğer dedim canım. Gerçi buranın yerlileri Avrupa'da yaşıyoruz biz Avrupalıyız diye geriniyorlar ya

Karşı komşumuz beş yaşındaki çocuğuna bıktım senden, yıldım senden, ilallah ettirdin diye bağırınırken annem çok üzgün bir suratla" ay lütfen öyle deme çocuğa, üzme çocuğu, bak ilerde bu laflar hep sana geri dönecek" demesi beni nasıl mutlu etti anlatamam. Annemin benim üzerimdeki, kendi anneliği üzerindeki pişmanlıklaırnı görmek çok hoşuma gidiyor açıkçası aklinialirimsmile

Son düzenleme:
Brsnz tabiki herkes icinden nasil bir anne oldugunu kesin biliyor, tabiki pismandir canim ya, ama ne yapacaksin giden yillar ne yazikki geri gelmiyor.
Benim annemde cok pisman ama cok gec, ne yazikki.

Brsnz adresi verde dedikodu yapmaya geleyim kaydirigubbakcemile3
Son pişmanlık neye yarar herşeyin bedeli var diye Müslüm şarkısı aklıma geldi nedense sırnaşık şey

Brsnz tabiki herkes icinden nasil bir anne oldugunu kesin biliyor, tabiki pismandir canim ya, ama ne yapacaksin giden yillar ne yazikki geri gelmiyor.
Benim annemde cok pisman ama cok gec, ne yazikki.

Brsnz adresi verde dedikodu yapmaya geleyim kaydirigubbakcemile3
Son pişmanlık neye yarar herşeyin bedeli var diye Müslüm şarkısı aklıma geldi nedense sırnaşık şey

Aynen canlar. Pişman olsalar ne yazar. Bizden götürdüklerini geri verebilirler mi?

Yada bize veremediklerini.

Bir sefer de kulak misafiri olmuştum şimdiki aklım olsaydı Brsnz'yi çok farklı yetiştirirdim, kimseye kendini ezdirmezdi" diyordu.. Ahhh ahhh son pişmanlık neye yarar herşeyin bedeli vaaarrrr :içelim: Şu an o bedeli çatır çatır ödetiyorum..

Ve pişmanlıklarını, kendini sorgulamasını, üzülmesini görmek biraz olsun yüreğimi soğutuyor.

Şarap içip kafa dağıtasım var

NOT: Sigara içimiyorum sadece uygun simili yoktu fisfisfis

Son düzenleme:

Ben hiç duymadım heralde ölünce arkamdan söylerdir diye düşünüyorumsempatiksalakcinni

çocuk firkine soğuk bakanlara ithafen ,anne babanın senin olmanı hiç istemediğini bi hayal et bakalım . hayat aşama aşamadır ve kendini ne zaman hazır hissedersen o zmn evlenir ve ne zaman istersen o zmn {Allah verirse)çocuğun olur. evlenince zaten o evi neşelendirecek minik bi bebek hem aile bağlarını güçlendirir hemde EVLAT SEVGİSİ ölmeden herkezin tadması gereken bir duygu tabiiii BENCE...

Son düzenleme:
didoooo evi neselendiren degilde, köyü feryata bogan bebek oldugum icin, nasil bir duygudur bilmiyorum. kaydirigubbakcemile2
Allahim ya aglanacak halime, gülme krizine düstüm simdi.akannehir
Ne vardi ya Rabbim annemi babami mutlu etmek icin su 100-200 gram fazlaligi verseymis.mafoldumben

o gram farkı ne ki olivia

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…