Çocuk sahibi olmayı istememek

Yok valla, ben şahsım adıma, inanmıyorum psikologların belli bi düzeyin altındaki psikolojik sorunlara yardımı olduğuna. Ancak artık insanı yaşayamaz hale getirmiştir o sorunlar, ancak onlara faydaları olur. Ben gitsem bana ne diyecegini biliyorum, daha önce gitmişliğim var başka bi konuda. Karar verecek olan sensin diyecek. Benim şu an gördüğüm artıları eksileri tekrarlayacak o da. Bi kere, psikologun benim dostum olmadığını bildiğimden, bana müşteri gözüyle baktığını bildiğimden, gerçekten ilgilenmediğini, şablon cevaplar verecegini düşüncem.Konuşma sırasında azcık dikkati dağılsa uyuz olcam kaydirigubbakcemile3 Belki biraz da burnum büyük ama psikolgun benden daha iyi düşünebilecek kapasitede olduğunu düşünmüyorum. Ben düşüne taşına sonunda bi karar veririm nasılsa bu konuda kaydirigubbakcemile3 "Psikolojik destek " lafının yalnızlaştırılmış topluma satışı yapılması için pompalanan, psikoloji sektörünün bir oyunu olduğunu düşünüyorum.

değişik bir bakış acısı,bende öle düşünüyorum,hanı kader kazadan sıyırp başka bir boyuta getiriyorlarya o zaman bende bı duruyorum..

Limoncuğum ben aslında olaya biraz daha farklıbakıyorum... Hayatı çok da yaşanası bulmuyorum, yani bana sorulmuş olsaydı, ben gelmek istemezdim dünyaya, bakalım bizim çocuklar gelmek istiyorlar mı? Ben de bu dünyanın artık çığrından çıkmış, yaşanası bir dünya olmadığı için , böyle karamsar duygularla da bakıyorum olaya... acıyorum biraz o yavrulara... mutsuz bir gelecek bekliyor onları... hangi birimiz dolu dolu yaşoıyor hayatı? Hangi birimiz gerçekten mutluyuz?? Dünya.... iğrenç bir yer ....Neden doğurayım ki???Yazık olur....

Ayrıca bu konuda da yani psikologlar konusunda da sana aynen katılıyorum bunu da söylemeden geçemeyeceğim limoncum....Evet bazen bildiğimiz şeyler bile olsa birilerinin bunları derinlerden açığa çıkarmasına ihtiyacımız oluyor, bu bir gerçek, ama çoğu zaman bunu kendimiz tek başımıza da biraz gayretle yapabiliriz. Aslında bildiğimiz şeyleri bize söyletmekten başka birşey değil... Sadece duymaya ihtiyacımız olabiliyor bazen... Ama onu bile yine bize söyletiyorlar....

Hımmmm enduluscummm şimdi bana da önerecek psikyatrı yollarını :KK1:

tatlım ben pisikolog derken aslında kastım,yanı adamlar ilmini yapmış,bizim türkiyede bi diyetısyene bide piskolağa gitmezler,oysa kaç yıl okunuyor,ilim yanı bu..ben gidelim bizim fikrimizi değişsin,çocuk yapalım tarzında değil,senınde dediğin gibi değişik bir bakış,ve açığa çıkartması durumu

çok komık birşey geldi aklıma,bizim tanıdık evlenıyor,kadına aşık,kadın aldatıyor ve adam 10 yıl acı çekiyor.sonra evlenıyor,dünya tatlısı çocukları oluyor,çokda mutlu,amaaa ilk eşini hiç unutamıyor,doktor doktor geziyor,bir gün doktorun biri diyorki(neden unutmaya çalışıyorsunki?unutma..)adam şimşek çakıyor,adam mımar,inanılmaz zeki hoş bir adam..ve ondan sonra rahatlıyor:)

Limoncuğum ben aslında olaya biraz daha farklıbakıyorum... Hayatı çok da yaşanası bulmuyorum, yani bana sorulmuş olsaydı, ben gelmek istemezdim dünyaya, bakalım bizim çocuklar gelmek istiyorlar mı? Ben de bu dünyanın artık çığrından çıkmış, yaşanası bir dünya olmadığı için , böyle karamsar duygularla da bakıyorum olaya... acıyorum biraz o yavrulara... mutsuz bir gelecek bekliyor onları... hangi birimiz dolu dolu yaşoıyor hayatı? Hangi birimiz gerçekten mutluyuz?? Dünya.... iğrenç bir yer ....Neden doğurayım ki???Yazık olur....

Erbek senin dediğin sebepler de var tabii .Ben şu an eşime bile iş yerinde bi konuda bi haksızlık yapıldığında dayanamıyorum, gidip hepsinin kellesini uçurasım geliyor, bunu çocuğuma yapsalar hem çocuğum üzülecek hem de ben delircem.
Bi gün çocuk istersem bile, manevi birşeyler paylaşmak isteyecegim biri olmasını isteyecegim için olur bu .Tabii belki benden tamamen farklı biri olur, benden hiç hazzetmez onu bilemiyorum. Sanırım ben biraz da şu çocuk patiği görüp ayılanlar, bebek zıbını görüp bayılanlar , sırf çocugun ilk 5 seneki sevimliliği için çocuk isteyen kadınlara bi tepki olarak çocuk istemiyorum şimdilik. Ancak o çocuğu sevdiği günleri hayal ediyorlar. Önce civciv, sonra tavşan alıp, sonra da bir üst level olan çocuk yapıp sevmek merakı var ya kadınlarda, hiç düşünmezler ben bu çocuga insan ilişkilerini nasıl öğretcem, ben bu çocugun insanlara zalimlik yapmamayı nasıl öğreticem diye. Bende pek insan sevgisi yok sanırım. alsanaalsanasmile Yani insanların büyük kısmına nefret hissettiğim için , çok düzgün bi çocuk yetiştrsem sonra o çocuk da bu dünyaya uyum sağlayamayacak ve üzülecek. Belki o da etrafından nefret edecek. Söylediklerimi "hastalıklı ruh" olarak görüp beni eleştirecekler hiç yapmasınlar lütfen olur mu :) Beni doğuran anaya acıdıklarını , benim eşim olan insana acıdıklarını vs yazıp da ahlak timsali olmasın kimse çok rica ediciğim :smiley-cool:

bir sarkida'da söylendigi gibi:
bir SEN, bir BEN, birde BEBEK...
sevdigin adamdan bir bebek dünyaya getireceksin, üstelik hem senden hem sevdigin adamdan bir parça!!!
kimi insan bebek düskünü olur, kendi dogurmasada öz anneden daha ii anne olur! ama bence her kadin bir bebek dogururken katlanilan aciyi çekmelidir!!! hiç kimse zembilden inen bir bebek sahibi olamamali... Allah vermeyenlere versin!!! hakketmeyenlere vermesin diliyorum her zaman!! onlar küçük seytanlar degil küçük melekler!!!
egitimlerinden bizler sorumluyuz, ve bence bu kariyer gibi birsey!!! ne kadar özveri ve ne kadar emek verirsen mükafatida o kadar güzel olmali... bu çirkin dünyaya çok saglam bir fidan dikmeli insan!!! yoksa o yapmaz bu yapmaz!!! dünya çirkin kalmaya devam eder :KK43:((

Biliyormusun "insanlara zalimlik yapmamayı nasıl öğreticem" endişesi taşıyan bir insanın insan sevgisi taşımıyor olmasına imkan yok!! :eek:lmaz: Sen içinde öfke barındırıyor olabilirsin evet, belki buda yine hassas yapından kaynaklanıyor olabilir, başkalarının çok daha rahat atlatabildiği şeyleri belki bizlerin atlatması biraz daha zor oluyor...

O yapmaz bu yapmaz derken?? Tam tersi... Biz insanların hayvanlardan bir farkı olmalı. Gelişigüzel doğurmamalıyız. ışte aynen dediğiniz gibi Çocuk yapmayarak bir farklılık oluşturmalı ve yapanlar gerçekten "özel" olmalı... Ancak böyle kötülükten arınır bu dünya...

bir sarkida'da söylendigi gibi:
bir SEN, bir BEN, birde BEBEK...
sevdigin adamdan bir bebek dünyaya getireceksin, üstelik hem senden hem sevdigin adamdan bir parça!!!
kimi insan bebek düskünü olur, kendi dogurmasada öz anneden daha ii anne olur! ama bence her kadin bir bebek dogururken katlanilan aciyi çekmelidir!!! hiç kimse zembilden inen bir bebek sahibi olamamali... Allah vermeyenlere versin!!! hakketmeyenlere vermesin diliyorum her zaman!! onlar küçük seytanlar degil küçük melekler!!!
egitimlerinden bizler sorumluyuz, ve bence bu kariyer gibi birsey!!! ne kadar özveri ve ne kadar emek verirsen mükafatida o kadar güzel olmali... bu çirkin dünyaya çok saglam bir fidan dikmeli insan!!! yoksa o yapmaz bu yapmaz!!! dünya çirkin kalmaya devam eder :KK43:((

herkesin fikrine saygı duyulmalı bence isteyen yapar isteyen yapmaz herkesin kendince haklı sebepleri var bütün kadınlar anne olmak zorunda değil ne kadar güzel yada kötü bi duygu olursa olsun her insan aynı olmaz olmamalı zaten kimse kimseye sen niye doğuruyorsun yada doğurmuyorsun demeye,zorlamaya hakkı yok.:1closedeyes:yasakkelime

Bu arada yanlış anlaşılmasın, tüm annelere de sonsuz saygım vardır, çocukları da çok severim... Sözlerim yanlış anlaşılmasın lütfen ohaoldumsmile Ben sadece gelişigüzel doğurup duran kadınlara kızıyorum... Annelik bu değil, annelik demek, doğuracağın çocuğun geleceği için endişelenmek, onun gelecek mutluluğu ve huzuru için enine boyuna düşünüp, doğurmadan önce nasıl bir ortama doğacak ve doğurmakla doğru bir karar mı alıyorum diye uykusuz geceler geçirerek endişe etmektir....

O yapmaz bu yapmaz derken?? Tam tersi... Biz insanların hayvanlardan bir farkı olmalı. Gelişigüzel doğurmamalıyız. İşte aynen dediğiniz gibi Çocuk yapmayarak bir farklılık oluşturmalı ve yapanlar gerçekten "özel" olmalı... Ancak böyle kötülükten arınır bu dünya...

bir bebek dünyaya zaten ÖZEL oldugu için gelmeli!!!
ben o cümleyi kurarken hayvanlar gibi dogurmayi kastetmedim... birbirini seven insanlarin sevgilerinden dünyaya gelen fidanlardan meyvelerden bahsediyorum!!!
çocuk deyince hasara, yaramaz, büyüyünce insanliktan çikacak gözüyle bakarsa bir insan, o zaman insanligini önce bir sorgulamali!!! bayamayacak olan biri, bu sorumluluktan kaçan biri elbetteki böyle birseye kalkismasin... her zaman savundugum bir düsünce vardir: akli basinda insanlarin, akli basinda evlatlari olur!!! bir yerde açik vermeyen bir ebeveyn'in kesinlikle yobaz bir çocugu olmaz!!!!

bir bebek dünyaya zaten ÖZEL oldugu için gelmeli!!!
ben o cümleyi kurarken hayvanlar gibi dogurmayi kastetmedim... birbirini seven insanlarin sevgilerinden dünyaya gelen fidanlardan meyvelerden bahsediyorum!!!
çocuk deyince hasara, yaramaz, büyüyünce insanliktan çikacak gözüyle bakarsa bir insan, o zaman insanligini önce bir sorgulamali!!! bayamayacak olan biri, bu sorumluluktan kaçan biri elbetteki böyle birseye kalkismasin... her zaman savundugum bir düsünce vardir: akli basinda insanlarin, akli basinda evlatlari olur!!! bir yerde açik vermeyen bir ebeveyn'in kesinlikle yobaz bir çocugu olmaz!!!!

Canım keşke ben de senin gibi daha pembe bakabilseydim. Ama sorun da bu zaten. Aklıbaşında anne baba sayısı o kadar az ki, benim dünyaya getireceğim çocuk yüzde kaç ihitmalle o aklı başındaların çocuklarıyla aynı ortamda yaşayacak acaba ? Kaçı kul hakkını öğretmiş olacak çocuklarına ? Etrafındakileri düşün, kaç tanesinin davranışlarını onaylıyorsun?

bende böyle düşünüyordum benden anne olmaz diyodum çocuk büyük sorumluluk diyordum ve şuan 1,5 yaşında dünya tatlısı bir kızım var.eski düşüncelerimin ne kadar dar çerçeveli olduğunu şimdi anlıyorum.kusura bakmayın sizin fikirlerinie saygım var elbette ama insan evladı olmadan önce çok başka olduktan sonra ise çok çok başka oluyor.çok olgunlaştırıyor insanı çocuk sahibi olmak ama zannettiğiniz gibi herşeyi o oluyor hayatı kısıtlanıyor falanda yaşlandığını hissettiği için olgunlaşıyor değil insan.sadece yaşamınız anlam kazanıyor.ben bu yaşa kadar ne kadar boş işlerle uğraşmışım ne kadar küçük şeylere takmışım kafamı diyorsunuz.ve onun bir gülümseyişiyle o gününüz hayatınızda yaşadığınız en güzel gününüz oluyor..insan en çok neyi arar bu dünyada?anlaşılmayı ve eleştirilmeden paylaşmayı...sadece şunu düşünün sizi bu dünyada en iyi anlayabilecek tek kişi sizin yetiştirdiğiniz ve sizden birşeyler alarak var olmuş bir kişidir.o da tabiki sizin çocuğunuzdur.

bende hep böle düşünrdm ama nednse son zamnlarda 180 derece döndm.evliliğe bile sıcak bakmayan biriydm şimdi içimde bi çocuk özlemi var gerçktn.neden nasıl oldu bilmiorm keşke de olmasydı insan bian önce evlenp bebeği olsn istio.

bu forumu açanlar çok sağolun
yalnız değilmişim
benim gibi düşünenler varmış
kendimi daha iyi hissediyorum

hastalarımdan yaşlı bir teyze geldi
doktor hanım senin çocuğun olmuyormuş tedavi olsana dedi
ben nasıl anlatayım bunun bir tercih olduğunu

teyze, tereciye tere mi satıyo,
doktora, git tedavi ol de:KK1::KK1:
bizim toplumda böyle, kimse senin tercihin olduğuna inanmaz hatta bazen ailen bile

Aynen bana da acıyan gözlerle bakılıyor hep, sanki çocuğum olmuyor da ben gizliyorum, sorunumu örtbas etmekiçin de "istemiyorum" yalanına sığınıyorum.... sengözlerimebaksanab Valla kimsenin de inandığı yok aslında, sanki böyle bir tercih hakkım OLAMAZ... Artık imalı imalı "varsa birşey, bunun tedavisi var"... deme cüretinde bulunanlar bile oluyor... Ama var ya jumurumda bile değil... Hiiiiiiç gocunmuyorum... Varsın kim ne derse, desin...Hakkımda tahminler yürütsünler, anlamalarını beklemiyorum, anlatmak için de çaba sarf etmiyorum zaten, çoktan vaz geçtim, önyargıyı ve sabit fikri yenmek suya yazı yazmaktan zordur bunu siz de en az benim kadar iyi bilirsiniz.... Ama yalnız olmadığımı bilmek GERÇEKTEN çok iyi geliyor... ıyi ki varsınız zemuszemus

Son düzenleme:
bu forumu açanlar çok sağolun
yalnız değilmişim
benim gibi düşünenler varmış
kendimi daha iyi hissediyorum

bu forumu açan ben oluyorum,lakın sayımız çok az kızlar:)şaka bır yana o teyzeye ve onun gibilere sakın anlatma,zira bir ton gereksız laf işitecek,cevap verecek,ve gerileceksın,tebessüm et geç,tecrübeyle sabıtlenmıştır,lakın ben eskiden çok cevap verirdim,artık gülüp geçiyorum,arada çok ileri giden olursa canevınden vuruyorum,bıraz saygı yaa...

X