Çocuk sahibi olmayı istememek

tuba herkes anne olmak istemeyebilir gayet normal ne yani doğurupta bakmasak dahamı iyi?çocuk yapmayan kadın ne bencildir ne nankördür nede başka şey herkesin bi tercihi var

tuba herkes anne olmak istemeyebilir gayet normal ne yani doğurupta bakmasak dahamı iyi?çocuk yapmayan kadın ne bencildir ne nankördür nede başka şey herkesin bi tercihi var

loca az önce yazıcaktım sana,sen başka yorum yazmışsın,haklısın çok tşk dengeli duruşundan,yaa sen bide bunu erkeklere,sisteme anlatsan:))

size bakan annelere acıdım çok yazık ,boşuna uykusuz kalmışlar hiç mattah bişey yapmamışlar

Tubatubatubacım belki sen de şu an acınacak analar klasmanına giriyorsun da korkun bundan olabilir mi ? Belki senin çocugun da bizim gibi hisseden düşünen bir insan olacak. Boşuna mı uykusuz kalıyorsun o zaman ? Hayır, kendi annelik içgüdünü tatmin etmek için aslında o uykusuz kalışların .Yoksa bir arkadaşın da dediği gibi, çocuk için uykusuz kalmayı marifet sayan analar acaba allah için gece kalkıp sabah namazını kılıyorlar mı ? Yoksa o gece cocugun viyaklamaları ölümden daha yakın gözüktüğünden mi acaba ?

Tubatubatubacım belki sen de şu an acınacak analar klasmanına giriyorsun da korkun bundan olabilir mi ? Belki senin çocugun da bizim gibi hisseden düşünen bir insan olacak. Boşuna mı uykusuz kalıyorsun o zaman ? Hayır, kendi annelik içgüdünü tatmin etmek için aslında o uykusuz kalışların .Yoksa bir arkadaşın da dediği gibi, çocuk için uykusuz kalmayı marifet sayan analar acaba allah için gece kalkıp sabah namazını kılıyorlar mı ? Yoksa o gece cocugun viyaklamaları ölümden daha yakın gözüktüğünden mi acaba ?

tatlım çok güzel ifade etmişsin....başak söze gerek yok...tatmın etmek için tabikide..yoksa bütün anneler hemen diyeyım genelleme yapmamayım,nerden doğurdum diye canın yanınca feryat ederler,tabı evlat bu yanar illaki insnaın yüreği,ben sokakta perişan bir genç görsem içim yanıyor,acaba ailesi nasıl yanıyor diyorum...batağa girmiş gencimizi görsem ailesine dua ediyorum..saygım sonsuz,zor durum,

Hayatımda ilk defa şu çocuk konusunda benim gibi düşünen bunca insanı bir arada görmenin mutluluğunu yaşıyorum şu anda, inanın hiç bukadar mutlu olduğumu hatırlamıyorum. Çünkü daha önce eşim dışında beni bu konuda destekleyen tek bir insanla karşılaşmamıştım. Gerçekten çok yalnız olduğumu düşündüm ama asla YALNIŞ olduğumu düşünmedim!!! Tüm dünya aksini savunsa da, ben de,tıpkı burda benim gibi düşünen sizler gibi,anneliğin tamamen bir tercih olduğunu, ve anne olunacaksa da TAM ANLAMIYLA, olunmalı diyorum!! Yapamayacaksan, o çocuğun günahına da girme diyorum!!! Hatta doğurmaktan sa yetim bir çocuğu evlat edinmenin çok daha sevap olduğuna inanıyorum.....

Hayatımda ilk defa şu çocuk konusunda benim gibi düşünen bunca insanı bir arada görmenin mutluluğunu yaşıyorum şu anda, inanın hiç bukadar mutlu olduğumu hatırlamıyorum. Çünkü daha önce eşim dışında beni bu konuda destekleyen tek bir insanla karşılaşmamıştım. Gerçekten çok yalnız olduğumu düşündüm ama asla YALNIŞ olduğumu düşünmedim!!! Tüm dünya aksini savunsa da, ben de,tıpkı burda benim gibi düşünen sizler gibi,anneliğin tamamen bir tercih olduğunu, ve anne olunacaksa da TAM ANLAMIYLA, olunmalı diyorum!! Yapamayacaksan, o çocuğun günahına da girme diyorum!!! Hatta doğurmaktan sa yetim bir çocuğu evlat edinmenin çok daha sevap olduğuna inanıyorum.....

hoşgeldin canım,bende senın gibi bir ben olduğumu düşündüğüm için bu konuyu açtım,öpüldün.konuşmak istersen özelden yaz..

Canım anlattıkların beni çok etkiledi...Senin durumun bizimkilerden biraz farklı.... Senin çocuk istememen sadece korku... Yani çocuğuma zarar veririm korkusu. Yada ilaçları bırakırsam ben kötü olurum korkusu... Oysa aslında çocuk istiyorsun! Bence biz asla pişman olmayız ama sen ilerde kesinlikle çocuksuzluğun için çok üzülürsüz canım, o yüzden çok iyi düşün. Evet çok zor günler atlatmışsız ama bedel ödememelisin! Şu anda herşeyi geride bıraktığını yazıyorsun, ama bence herşeyi geride bırakmanın tek yolu AFFETMEKTİR. Sen beni, ben de seni tanımıyoruz değil mi? Öyleyse taraf tutmama imkan yok... a.s Emin ol çok daha iyi hissedeceksin... İlaçlara da gerek kalmayacak... İlaç olmayınca da çocuksuzluğa mahkum olmayacaksın... Herşey çözülecek, çok daha mutlu olacaksın...a.s.

Cocuk sahibi olmak beni cok korkutuyor.
Cunku annesiyle hep sorun yasamıs dıslanmıs biri olarak bunu yapabilecegime inanmıyorum.
4 yıllık evliyim.ve evlenene kadar annemden manevi olarak cok siddet gördüm..4 yıldır da hiç görüşmüyorum, ailemden hiç kimseyle..Onlardan cok uzakta, cok güzel bir şehirde harika giden bir evliligim var.
Ama yıllar boyu yasadıgım bu sıkıntılar yüzünden, 2 yıldır psikiyatriste gidiyorum ve ilaç kullanıyorum.
Biliyorum ki bu ilaçları kullandıgım sürece cocuk sahibi olamam..Ama hapları bıraktıgımda da yine eski bunalımlı günlerime dönebilirim.
Annemin bana yasattıklarından sonra onlarla tüm baglarımı koparttım ama ya bende ona benzersem korkusu yüzünden cocuk fikri beni cok korkutuyor..
Bazen cocugum oldugunu bana ananem,teyzemler nerde niye biz onlara gitmiyoruz diye sordugunu hayal ediyorum..
Facebook denen illet cıktıgından beri orada anneleri ve bebekleriyle poz veren tanıdıkları gördükce içim burkuluyor.
Bugün adetim gecikeli 3 gün oldu ya hamileysem diye ödüm kopuyor..
Haftasonu eşime söyledim..Gercekten cocuk istemiyorum dedim..Seninle ömrüm yettigince gezip tozmak hayatımızı yasamak istiyorum..Güldü sadece..Birşey söylemedi...
Bende güldüm içim acıyarak...........mafoldumben

Hani çoğunluğumuz demiş ya, ya adam gibi annelik yapmak ya da o çocuga hiç sahip olmamak lazım diye .Aslında eminim böyle düşünen bir çok insanın ne büyük maddi zorlukları var ne de çocuk yetiştirmekten aciz insanlar.Yani yapamayacagımızdan değil ama başka bir sebepten.Acaba mükemmeliyetçilik hastalığı mı var bizde? Bende var zaten, doktorca da teşhisli. Hayatımın başka alanlarına da bakınca ya çok iyi yapmışım birşeyi , ya da hiç bulaşmamışım. Sanırım çocuk için de böyle düşünüyorum.Bir de, hani uğraşıyım ediyim üstüne titreyim, tüm enerjimi harcayım da mükemmel olsun diyebilecegim bir şey değil bu seferki.Bir çokdış etken var, bunun okuldaki arkadaşları var, televizyonu var, interneti var. Öfff, bunaldım yine.

Hani çoğunluğumuz demiş ya, ya adam gibi annelik yapmak ya da o çocuga hiç sahip olmamak lazım diye .Aslında eminim böyle düşünen bir çok insanın ne büyük maddi zorlukları var ne de çocuk yetiştirmekten aciz insanlar.Yani yapamayacagımızdan değil ama başka bir sebepten.Acaba mükemmeliyetçilik hastalığı mı var bizde? Bende var zaten, doktorca da teşhisli. Hayatımın başka alanlarına da bakınca ya çok iyi yapmışım birşeyi , ya da hiç bulaşmamışım. Sanırım çocuk için de böyle düşünüyorum.Bir de, hani uğraşıyım ediyim üstüne titreyim, tüm enerjimi harcayım da mükemmel olsun diyebilecegim bir şey değil bu seferki.Bir çokdış etken var, bunun okuldaki arkadaşları var, televizyonu var, interneti var. Öfff, bunaldım yine.

limoncuğum bende değiştiremeyeceğim gerçeklerde ürkerim,düşünsene çocuk asla ama asla değiştiremeyeceğin bir gerçek,sçını boya,olmadı değiş,evı beğnme,olmadı değiş,ya çocuk....

Evet evet aynen!!! Bende de var mükkemmelliyetçi kişilik... Acaba bizde olan bu mu? fisfisfis Sanki herkez hiç düşünmeden doğurup duruyormuş gibi geliyor ve bu durum beni deli ediyor. Daha dün haberlerde minnacık bir bebek yine biberonu ile birlikte cami avlusuna terk edildi... Yüreğim yandı, bu nasıl bir annelik ki bir lokma yavrusuna kıyabiliyor??? Gerekçesi NE OLURSA OLSUN, ben yavrusunu terk eden bir anneye, anne vasfını layık göremiyorum işte. Madem terk edecektin neden doğurdun diye sorarım ben de!!! Nedir günahı?? O bebek ve onun gibilerinin?? Neden bedelini o yavrucak ödesin ki??? Çok gücüme gidiyor işte böyle şeyler... :çok üzgünüm: Ben bilinçli davrandığım için de kendimle son derece gurur duyuyorum!!!!

Evet evet aynen!!! Bende de var mükkemmelliyetçi kişilik... Acaba bizde olan bu mu? fisfisfis Sanki herkez hiç düşünmeden doğurup duruyormuş gibi geliyor ve bu durum beni deli ediyor. Daha dün haberlerde minnacık bir bebek yine biberonu ile birlikte cami avlusuna terk edildi... Yüreğim yandı, bu nasıl bir annelik ki bir lokma yavrusuna kıyabiliyor??? Gerekçesi NE OLURSA OLSUN, ben yavrusunu terk eden bir anneye, anne vasfını layık göremiyorum işte. Madem terk edecektin neden doğurdun diye sorarım ben de!!! Nedir günahı?? O bebek ve onun gibilerinin?? Neden bedelini o yavrucak ödesin ki??? Çok gücüme gidiyor işte böyle şeyler... :çok üzgünüm: Ben bilinçli davrandığım için de kendimle son derece gurur duyuyorum!!!!

evet herşey denk olsun diye diye bi çocuk yapamadım, benle evlenenleren ikinci çocukları oldu, doğanlar büyüyor, acaba benmi biyerde yanlışlık yapyorum

tabiki kendime göre denk, yani millet doğuruyo büyüyor, ben aman evimde olsun, arabamda olsun, ücretsiz izne ayrılcam biraz param olsun, bebek odam tam olsun, bakacak kimsem olsun, ıvıdı, zıvıdı

Ama Erbekcim, senin bu düşüncelerin bizim neden çocuk sahibi olmak istemediğimizi açıklamıyor bence. Biz çocugunu bırakıp giden anneler olmayacagımıza göre, daha başka bir nedeni var demek ki bizim anne olmak istemememizin. Ben kendimde az çok çözdüm dediğim gibi, ilki mükemmeliyetçilik.Bu mükemmeliyetçilik hastalığını düşündüğümde, diyorum ki, beni büyütenler nasıl büyüttü? Mükemmel olmamı bırak, bi çok yerde yapılması gerekenin tam tersini yaptılar, ona rağmen az bi psikolojik bozukluk seviyesi hissetmeme rağmen kendimde, yine de kendimden büyük oranda memnunum . :KK1: Ve madem farkındayım mükemmeliyetçilik kişilik bozukluğumun, kendimi frenleyebilirim belki.

ikincisi de kendi ailesiyle çok barışık ilişkileri olmayan biri olarak masanın diğer tarafına geçtiğimde napacagıma, nasıl düzgün ilişkiler kuracağıma dair bi örnek yok elimde. Sanırım mükemmeliyetçilikten daha önemlisi, gerçekten etrafımda örnek bi anne çocuk ilişkisi yok :gitme:

Bir de 2 gündür kendinde ne hissediyorum biliyor musunuz? Hayatta insanın kendini mutlu etme isteği bi yerde sonra bitiyor. Ben sahip olmak istediğim birçok şeye sahip olabildikten sonra artık güzel olayların ya da sahip olunabileceklerin marjinal faydası azaldı benim için. Ama başka birini mutlu etmenin sınırı yok. Bu tabii ki onu herşeye sahip oldurtmak değil ama sen annesi olduğu için mutlu olması. Ben anne ve babamın yemek temizlik vs. anlamında emeğini ödeyemem ama psikolojik destek, maneviyat, birlikte birşeyler paylaşmak anlamında benim anne babam olmalarını çok tercih etmezdim açıkçası. Ama sırf bi çocuk beni her yönümle sevsin diye de özgürlüğümden ve rahatlığımdan nasıl vazgeçicem eyvahedigeldismile Hala kafam karışık.Neyse ki bu konu yazılı düşünmemi sağlıyor.

Bir de 2 gündür kendinde ne hissediyorum biliyor musunuz? Hayatta insanın kendini mutlu etme isteği bi yerde sonra bitiyor. Ben sahip olmak istediğim birçok şeye sahip olabildikten sonra artık güzel olayların ya da sahip olunabileceklerin marjinal faydası azaldı benim için. Ama başka birini mutlu etmenin sınırı yok. Bu tabii ki onu herşeye sahip oldurtmak değil ama sen annesi olduğu için mutlu olması. Ben anne ve babamın yemek temizlik vs. anlamında emeğini ödeyemem ama psikolojik destek, maneviyat, birlikte birşeyler paylaşmak anlamında benim anne babam olmalarını çok tercih etmezdim açıkçası. Ama sırf bi çocuk beni her yönümle sevsin diye de özgürlüğümden ve rahatlığımdan nasıl vazgeçicem eyvahedigeldismile Hala kafam karışık.Neyse ki bu konu yazılı düşünmemi sağlıyor.

limon bı dpktora gitsen,konuşsan nasıl olur hayatım..

limon bı dpktora gitsen,konuşsan nasıl olur hayatım..

Neden endülüs, çok mu sayko göründüm uzaktan bakınca :KK1: Yok yok ben hep böyle çok düşünen, herhangi bi olayı etraflıca tartmaya çalışan biriyim. Haa senin dediğin doktor jinekolog mu? Ne dicek ki o bana? Siz mükemmeliyetçisiniz ama pko'nuz da var, o yüzden hadi bakiyim giyin bu gece en seksi geceliklerinizi mi dicek kaydirigubbakcemile3 Anlamadım ben sanırım demek istediklerini.Yazı dili olunca malum, yanlış anlaşmalar olabiliyor.

Neden endülüs, çok mu sayko göründüm uzaktan bakınca :KK1: Yok yok ben hep böyle çok düşünen, herhangi bi olayı etraflıca tartmaya çalışan biriyim. Haa senin dediğin doktor jinekolog mu? Ne dicek ki o bana? Siz mükemmeliyetçisiniz ama pko'nuz da var, o yüzden hadi bakiyim giyin bu gece en seksi geceliklerinizi mi dicek kaydirigubbakcemile3 Anlamadım ben sanırım demek istediklerini.Yazı dili olunca malum, yanlış anlaşmalar olabiliyor.

çok tatlıısn ya,haklısın yazı dili...piskolog demek istedım,aslında çok pahalı olmasa bende gitmek istiyorum,yanı sorunlusun anlamında değil asla,sadece cevpa veremediğin sorulara cevap bulur,ve bu konuda net karar alırsın tarzında demek istedım,keşke sistem değişse,ve hepimiz gidebilsek,terapi görsek,piskoanlız falan yapsak ne güzel olur..

çok tatlıısn ya,haklısın yazı dili...piskolog demek istedım,aslında çok pahalı olmasa bende gitmek istiyorum,yanı sorunlusun anlamında değil asla,sadece cevpa veremediğin sorulara cevap bulur,ve bu konuda net karar alırsın tarzında demek istedım,keşke sistem değişse,ve hepimiz gidebilsek,terapi görsek,piskoanlız falan yapsak ne güzel olur..

Yok valla, ben şahsım adıma, inanmıyorum psikologların belli bi düzeyin altındaki psikolojik sorunlara yardımı olduğuna. Ancak artık insanı yaşayamaz hale getirmiştir o sorunlar, ancak onlara faydaları olur. Ben gitsem bana ne diyecegini biliyorum, daha önce gitmişliğim var başka bi konuda. Karar verecek olan sensin diyecek. Benim şu an gördüğüm artıları eksileri tekrarlayacak o da. Bi kere, psikologun benim dostum olmadığını bildiğimden, bana müşteri gözüyle baktığını bildiğimden, gerçekten ilgilenmediğini, şablon cevaplar verecegini düşüncem.Konuşma sırasında azcık dikkati dağılsa uyuz olcam kaydirigubbakcemile3 Belki biraz da burnum büyük ama psikolgun benden daha iyi düşünebilecek kapasitede olduğunu düşünmüyorum. Ben düşüne taşına sonunda bi karar veririm nasılsa bu konuda kaydirigubbakcemile3 "Psikolojik destek " lafının yalnızlaştırılmış topluma satışı yapılması için pompalanan, psikoloji sektörünün bir oyunu olduğunu düşünüyorum.

X