Çocuk sahibi olmayı istememek

Eğer gerçekten bakabilecek durumun yoksa kendinizi biraz toparlamaya bakın canım Allah yardımcın olsun,gerçekten kadın olmak zor

Daha 3 yıllık evliymişsin çocuğun ne acelesi var...
Önce çalış, bir birikim yapın sonra düşünecekseniz düşünün...
Ama maddi olarak bu durumdayken bir anlamı yok bence...
Hem dediğin gibi diplomayı süs olsun diye almıyorsun ki...

Hiçbirimizin garantisi yok ama önümüzü göremiyorsak biraz beklemekte fayda var tabi

Zaten sabahın köründe yollara düşüp işe gidiyoruz,eve geliyoruz ev hanımlığımızı da yapıyoruz,yemekti,temizlikti
Bu durumda erkekleri iyice şımartmaya lüzum yok bencede.
Bakıyorumda kendisini nekadar narin gösteren kadın varsa okadar kıymetlli
Ayyy temizleyemiyorum dicen yaptırcan,ay yemek yapasım yok dicen yaptırcan
Oturup da nasıl yapsam şunu diye düşündükçe herkes diyoki nasılsa bu bütün planları yapıyor,halletsin
Ben ilk evlendiğimde öyleydim,herşeye koştururdum,o ara bide çocuk yapsaydım nolurdum bilmiyorum yani,iyiki annem yapma demiş hemen ben de uymuşumzemuszemus

dejavu-one eger gercekten cocuk istiyorsan inan bir caresi bulunur yeterki hamile ol. Bence cok öyle ayrintilara takilma, eviniz var, kira ödemiyorsunuz. Kayinpeder rektor, esin ünv. de calisiyor.

bende hamile olmayı çok istiyorum elbette. Ama kayınpederim emekli zaten onun evinde oturuyoruz. Ek birşey isteyemem. Kendi yağımızla kavrulucaz. Eşimin maaşı ciddi oranda düşecek. Tamam çocuğumun ihtiyaçlarında yanımda olurlar ama bir oğlu daha var ve sanki ona biraz daha özen gösteriyorlar biraz daha eşimden önde tutuyorlar. Benim için çocuk sahibi olmak önemli çünkü bunun yaşlılığıda var çevremizde o zaman ailelerimiz olmayacak hal hatır soracak can kanından biri olsun ister insan torunları olsun gelen olsun o yüzdençalışmayacağım yoksa kariyer uğruna bebek yapamam. Geçinmeye çalışacağım. Ama bir yandan da boşuna mı okudum yani diyorum çaba harcadım evde oturmak için mi öyle bir çizgi ki bu gerçekten çok zor..

canım 3 senelik evliyim daha ama eşim benden 12 yaş büyük. Severek evlendim yaş farkını hiç düşünmedim eşim çok anlayışlı, ilgili ve çalışsamda bana yardımcı olacağını biliyorum fakat bazı sağlık sorunlarım var ve doktorum hemen hamile kalmamın iyi olacağını söyledi ayrıca eşiminde yaşı var ve çocuğuyla ilgilenebilmek istiyor. Ben kendimi geliştirip iyi maaş alacak duruma gelene kadar birkaç sene zaten geçer daha bir senede okulu bitirmeme var. Tabii ki bir yanım hep çalışmaktan yana hep bunu savundum zaten bir kadın kendi ihtiyaçlarıın karşılayabilecek parayı kendi kazanmalı ama şartlar bağlıyor elimi kolumu.. Hemen çalışsam bile dediğim gibi zaten aldığım para bakıcıya gitcek eşim bakıcı parasını verse bile benimki evin ihtiyaçlarına gidecek bir evin işi, temizliği cabası katlanırım yaparım hepsini ama yanıma para kalsa param kalıyor hiç olmazsa birikim yapıyorum derim o da olmayacak hemde çok yoğun olacağım. Bilemiyorum belki çok erken bunları düşünmek için..

Eğer gerçekten bakabilecek durumun yoksa kendinizi biraz toparlamaya bakın canım Allah yardımcın olsun,gerçekten kadın olmak zor

canım dediğim gibi bana kalsa daha beklerim daha iyi maaş alacak duruma gelir bebeği yapar doğum izni kullanır yine işe dönerim hem bakıcıya param yeter o zaman hem de kendi hityaçlarımı karşılayabilirim ama eşimin yaşındna dolayı ve sağlık sorunlarımdan dolayı bebek yapmam gerekiyor. Bebek olunca 6 ay baksam işe girsem bile başlangıç için alacağım maaş belli o da bakıcıya gidecek birde evin işleri belkide birşeyleri elde etmek için taşın altına elimi koymam lazım birkaç see sırf sigortaya çalışmam lazım belki de ilerde yükseleceğim ama bununda garantisi yok işimde yükselemeyebilirimde. Dediğim gibi zamanı gelince bakacağım duruma göre..

bence çalışmalısın. ayrıca nerden biliyorsun kendi çocuğunun senin halini hatrını soracağını ki? garantisi mi var? bu kadar plan niye?

Ben çocuğumdan bie beklenti içine giröeyeceğim zaten ama yaşlılığımda da yalnız kalmak istemem takdir-i ilahi ailelerimiz gidecek yalnız kalacak ve hiç olmazsa bayramda seyranda annecim dicek bir evladım olsun isterim halimi hatrımı sormasa da bir çocuk yetiştirmek ebeveyn olmak isterim eşimle yada işle kariyerle nereye kadar gidebilir ki.. Bir gün tek kalacağız emekli olacağız eşimle bir başımıza kalacağız. Planlı olmak zorundayım ki önümü görebileyim ne yapmam gerektiğini şimdiden düşünmem lazım kafam karışık bir karar vermem lazım..

çocuk sahibi olmayı istememek mi:1shok:
okadar çocuk özlemi ile dolu topic lerin yanında bu nasıl ayakta kalabilmiş böyle..
insanlar deli oluyor bir çocuğum bebğim olsun diye..
çok olsun demiyorum ama bir kadının bir çocuğu olmalı bence..
ama kendi çocuğu ama evlatlık..farketmez..
bayanın yapısı fıtratı bu..şefkatini merhametini sevgisini aşılayacağı bir
yavrusu olmalı..yoksa hayat birtek işten güçten aşktan meşkten ibaret değil ki..
bütün birikiminizi tecrübenizi aktaracağınız sizin olan size ait bir varlık..
ah keske hemen evlenip çocuk sahibi olma imkanım olsa..
Allahım nasip etsin.. tüm isteyenlere..
ama hayata hayat katan o küçük varlıklardır..
kadının en büyük üstünlüğü anneliğidir..

demek istediğim buydu işte. neyin garantisi var???????

evet tecrübenizi aktaracağınız bir varlık olsun ki tüm acıları çeksin şu yeryüzünde. sanki muhteşem insanlarız ve muhteşem insanlar yetiştireceğiz.. ne kadar da kendinizi ve deneyimlerinizi önemsiyorsunuz.

mükemmel olmak zorunda değiliz bence..
bu hayatı mükemmeli bulmak için de yaşamıyoruz..
düşünün bir insan çalıştığı yerde emeğini görmek ister ..
eliyle diktiğini biçtiğini görmek göstermek ister..
ve bir yavru..onun en kıymetli varlığı
en muntazam el emeğidir..tek mutluluk kaynağıdır bence..
yıllar sonra geri dönüşümüyle şefkatiyle
sevgisiyle esirmeyen olacak bir çocuk..
en güzel en değer şekilde yetiştirirsek eğer..
toplum düzelsin ahlak düzelsin maddiyat düzelsin
dersek..bizde arada küçülür kaynar toplumdan bi toplum olur kalırız..
isteklerinize saygı duyarım fakat bi bayan evli olup on sene sonra bile
çocuk sahibi olabilmeli..kendine bu haksızlığı yapmamalıdır..
korkularla kehanetlerle vazgeçmek akıl işi değildir..

Bu konu neden ayakta kalmasın ki, ne yani biz burda çocuk sahibi olmak isteyen, uğraşan bayanlara nispet mi yapıyoruz.

Çocuk yapmak zorunluluk değil, tercihtir. Ben istemiyorum, içimdem gelmiyor çocuk sahibi olmak, kendimi kucağında bebek olan bir anne olarak göremiyorum. Annelik içgüdüsünün zerresi yok. Fıtratım mı bozuk acaba.

Son düzenleme:
Kolay kolay kimsenin istemeyeceğini düşünmüyorum doğrusu:)
Bunun adını "istememek" değilde "henüz hazır değilim-z" olarak değiştirelim bence:)

her kadın çocuk sahibi olmalı demek,çocuk isteyip de olmayan insanları çok derinden yaralar diye düşünüyorum
Yani kadına yine düşmanlığı kadınlar yapıyor
Yapmayın nolur ,çocuklu kadını öyle kabul etmek,istemeyeni de öyle kabul etmek erdemdir bence.
Yoksa illaki olacak şart gibi cümleler çok yaralayıcı gerçekten

Bunun adını "istememek" değilde "henüz hazır değilim-z" olarak değiştirelim bence:)

Canım zaten burdaki hiçkimse sonsuza kadar kati suretle yapmayacağım demiyor
İçinde bulunduğumuz durum için konuşuyoruz hepimiz

Bazılarımızın fikri değişir kimbilir,bazılarımız da kazara hamile kalabilir yani,herşeyin hayırlısı inşallah

Sizce öyle ve bu sizce böyle diye bence de böyle olacak değil :)

Daha ergenlikten evlenip çocuk sahibi olmayı hayal eden kızlarımız var. Benim de arkadaşlarım vardı.Daha küçücükken anneliğe hazırlarmış demek.

Ben 30 olcam hala annelik duygusu yok. Burada bir bayan vardı 35 oldum hala istemiyorum menapozda doğurcam herhalde diyordu...Banlanması kötü olmuş, mesajlarını okudum baya renkli bir kişilikmiş :))

Hiç kötü niyetle söylemiyorum nasıl ki bebek isteyip de çeşitli biyolojik sebeplerden hamile kalamayan varsa kimilerinde de bu his toptan yok. Allah onlara bu durumu vermemişse bana da o hissi vermemiş..

Son düzenleme:
Anlıyorum sizi fakat ben kendimden örnek verdim.
1,5 senelik evliyim ve herkes bebek sorularıyla boğuyor bende istemiyoruz diye geçiştiriyorum:)
Aslında deli gibi istiyorum ama korkularım var.. ya hazır değilsem diyorum:S
Bu etiketin mantığı "istemiyorum" değil aslında onu demek istemiştim!

evet yaaa o kişi anneliğe hakaret etti denmiş ama
anneliği öne sürüp garip davranışlar sergileyenleri eleştirmiş sadece
valla neyse bişey demiyelim
bu anneler kendilerini çok savunuyorlar da onların yetiştirdiği çocukları da ben görüyorum ne yapıyorlar
Düzgün yetiştirenlere lafım sözüm yok tekrar edeyim

Bi arkadaşım sırf eşi ve eşinin ailesi çok istiyor diye 1 senenin ardından yaptı,düşünmedi bile kendim istiyormuyum diye
şimdi de bunalımda,yakında iyice kötüleşirse nolcak acaba,o kocamı emzircek çocuğu

Kadın hazırsa,erkek de gerçekten istiyorsa yapılmalı
Valla benim kocam ne hamilelik yaşıcak,ne doğurcak,ne emzircek ama o bile hazır değil
ha ha haaaa

Çocuk sahibi olamasa bile evlatlık almalı demiş arkadaş..

Seda Sayan gibi buyrun bunu ben büyüttüm helede çok zeki, dersleri de iyise bakın ben yetiştrdim diye ortalarda gerine gerine dolaşcez :)) Hatta bir sefer kadın tek başarım işte bu çocuk bir bunu becerebildim demişti. Önce kısır olmadığımızı ispat edicez doğurarak sonra da kendimizi övcez, çocuk üzerinden övgüler toplayacağız. Tek başarısı çocuk olana bir kadın olmayacağım inşallah...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…