Çocuk sahibi olmayı istememek

Arkadaşlar özüe dileyerek bu forumu
dolayısı ile siteyi
terk ediyorum
zaten yıllardır uğraştığım hastalarla burada
uğraşmak beni yordu
siz eğilip bükülmeyin sevgilerrrrrrr

Bugün yaşlı bi teyze şu ata sözünü söyledi; gülmekten yarıldık ya:
Çocuk büyütmek, taş kemirmektir:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

ben de ilk defa duydum ama çok anlamlı geldi hemen nedense:)))

birde çevredeki saçma sapan insanlardan kurtulsam her kadın anne olmak için doğmamıştır herkes çocuk istemek zorunda değil diye haykırsam laelaelaelaelaeburda beni anlayacak insanlar var umarımolumunekankayizsmile

burada seni anlayacak insanlar var. tam doğru adrestesin. tabii buket_akay'ın aramızdan ayrılma noktasına gelmesine yol açan, günlük hayatımızda bezdiğimiz tipler de geliyor arada haliyle ama zeliha'nın bir mesajında okudum sanırım alıntı yapacakken kaybettim mesajı "biz onları görmezden geliyoruz." daha doğrusu artık ben de böyle yapıyorum burada da. çevremdekilere karşı resmen kulaklarıma filtre taktım diyebilirim, onlar bant yayınına başladığında aklımdan başka şeyler geçirip gülüyorum ya da başka bir şeyle ilgileniyorum onlar hala devam :roflol:

kesinlikle her insanın, kadının dünyaya gelme amacı aynı olamaz!!!

ben daha yeni buldum burayı ama:çok üzgünüm: ben hayatımdan çıkarıyorum o tipleri burdada umursamıyorum :çok üzgünüm::a015:

sen çözmüşsün bile zaten kaydirigubbakcemile2

canım benim o tipler hep hayatımda
bebeklerini iyileştiririm kendilerine bakarım ama
burada hakaret işitemem

bütün gün zaten öyle tiplerle uğraştığın için sabır eşiğini çoktan aşmış olabildiğini anlıyorum sevgili buket_akay. umarım sakinleştiğinde ya da ara sıra yine uğrarsın buraya. ben kendim gibi düşünen arkadaşları bulabildiğim bu topiği kaybetmek istemiyorum açıkçası. hele hele amaçları bu olani kendilerine herkesi çocuk yapmaya ikna etmeyi vb. misyon edinen insanları dediğim gibi çevremde de iplemiyorum. o mesajlara cevap vermeden kendi paylaşımlarımızı devam ettirme hakkımız da var sanırım. forum kuralları her mesaja cevap zorunluluğu kılmıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Haklısın aslında, düşüncesiz ve de anlayışsız insanlara laf anlatmak boşa kürek çekmek oluyo, Sen ne söylüyosun, o ne anlıyo??????

kesinlikle! biraz olsun farklı bir açıdan bakmayı beceremedikleri. kendilerine dayatılan doğruları benimseyip, hiç sorgulamadan uyguladıkları, ya da herkese kendi doğrularını benimsetme gibi anlamsız bir amaçları olduktan sonra; yok arkadaş zaten anlamasınlar biziyerimseniben

konuyu ara ara takip ediyorum.
bu mesajda kırmızı ve büyük harflerle yazılmış cümleyi görünce sataşmanın bu boyuta getirilmesini çok çirkin bulduğumu belirtmek istedim.
çocuk sahibi olmayı istemek gayet doğalken, istememek neden psikolojik rahatsızlık ve bir anormallik olsunki. en yakında düzelirsiniz temennisinde bulunulmuş bir de. hakarettir bu.
düşünceleri savunmanın bittiği yerde sataşma başlamış. çok çirkin..

gülüp geçtik tatlım,edepli edebınden susar,ama edepsiz susuturdum sanar:)sağol güzel görüşlerın için

Endulus 34 ve olgu35 bu arkadaş(azelya55) benimle tartışma içine girdi, ben zaten bu arkadaşa söylenmesi gerekenleri söyledim (tepkisiz kalamadım ve kalamazdım da , bu konuda hassasım), daha önceki cevaplarıma bakabilirsiniz.Bu forumda özellikle 40,41,ve 42. sayfalara bi daha bakmanızı istiyorum. Ve ben başka yorum yapmıyorum. Kim haklı kim haksız, kim seviyeli ve kim seviyesiz onu sizin takdirinize bırakıyorum arkadaşlar......

kırmızı satırlardan sonra kendisini kötü içerikle bildirdim, bende duyarsız kalamadım.
kimse kimseye anormal ve hasta muamelesi yapamaz, yapmamalı.

buket_akay arkadaşımızıda anlıyorum ama buradaki sataşmalar nedeniyle siteye yada bu konuya girmeme kararını onaylamıyorum. kendi adıma buradaki paylaşımlarının sürmesini isterim.
böyle nedenlerden dolayı kimse ayrılmamalı ve paylaşımlar devam etmeli a.s.

edit olmadığı için diğer mesajıma ekleyemedim, belirttiğiniz sayfaları okudum bugün.
konunun takipçisiyim, tüm yorumları okuyorum.
konunun taşınması için endulus34 arkadaşımızla görüştüm ve moderatöre mesajda attım bugün.
herkese güzel paylaşımlar.

Arkadaşlar..paylaşımlarımızı birbirimize saygı çerçecesinde sürdürelim lütfen
Kimseden kendimiz gibi düşünmesini bekleyemeyiz..
Karşılıklı polemiğe girerek..hiçbir yere varamayız
Konumuzu amacından saptırmadan sürdürmeye devam edelim lütfen..​

biz ne zaman adam oluruz farklı düşünceye saygı duyduğumuz zaman çocuk sahibi olmayı istememek sağlıklı düşünceye sahip olduğumuzun en güzel kanıtı fazla söze gerek yok :lepi: hayır benim bu düşüncemin kime ne zararı var ki sempatiksalakcinni ha bu arada ben doğrucam eninde sonunda peki benim kişilik haklarım benim isteklerim biliyorum ki eşim asla toplumun dayatmasına karşı duramayacak ben sonuna kadar dururum ama...:çok üzgünüm:

eşin için yapabileceğin bir şeyler yok mu sence? (

eşin için yapabileceğin bir şeyler yok mu sence? (

cnım 2 ,5 yıldır direniyorum resmen tüm gücümle kafamçokkarıştı hatta onda problem çıkınca belki vazgeçer dedim ama adam tutturdu tüp bebek offfffffffffffffffffffffffffffff bazen bencilce ( ((yani tabiki o tedavi bir nimet Allah isteyen herkese nasip etsin özellikle tedavi görenlere kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem)))ama keşke hiç olmasaydı şu tedaviler diyorum olmuyor der otururduk kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı zoraki tedaviye gidicem düşünün gittiğim doktor suratımdan anladı hemen benim istesizliğimi bembayaz bir surat mosmor dudaklarla oturuyorum karşısında nasıl anlamasın hem onların hem benim işime gelen bişi yaptı gerekli gereksiz tüm testler yapıldı sırf biraz zaman kazanayım diye o doktora ismini yazamasamda tüm kalbimle minnatarım opuyorumnanaktan Allaha büyük konuşmakta istemiyorum ama çok karışığım bir süre daha vakit kazandım ama nereye kadar.....

herkese merhaba,yenı yerımıze hoş geldik:)dağçiçeğiden riaca ettik,oda hemen taşıdı sağolsun,
nınacım dua et tatlım,anlıyoruz seni,komşum 9 çocuk doğurdu,ama sadece 1 çocuğu var,tüp bebek tedavileri falan kız yarım ınsan oldu,neyse 9. tuttu bebişi var

sohbet ediyoruz,kocam benı şok etti diyor,yanı bu kadar istedi,ama olunca eskisi gibi değişen birşey olmadı,kız yorgunluktan ramazan orucunu tuttamadı,tuvalete gidemıyor,yanı bıtık düşün,

çocukluk arkadaşım aradı gece,2 çocuk yaptı,koca çok istedi şaşalar falan,sonuç,ağır depresyon geçiyorumuş,tedavıye almışlar,falan fılan,hıç gözüm yemez benım öle şeyleri,

konu taşınmış, hayırlı olsun.
güzel paylaşımlar herkese a.s.

sayende taşındı canım,tşk,teklif ettiğin yere taşındı,:)buketle telefonda konuştum,yenı yere taşındığını duyunca sevındı,o zaman yazmaya devam ederim dedi

rica ederim opuyorumnanaktan konunuzdan ötürü asıl ben teşekkür ederim size ve düşüncelerini paylaşan arkadaşlara.
buket_akay arkadaşımızın da paylaşımlarının sürecek olmasına sevindim kaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…