Çocuk sahibi olmayı istememek

Çocukları sevmiyor değilim ama kendi çocuğum olsun istemiyorum eşim de benim gibi düşünse asla çocuk yapmam...
Yani yapsam sırf o istiyor diye yaparım...
Kendimi çocuk bakarken düşünemiyorum sabırsızım...

cnım 2 ,5 yıldır direniyorum resmen tüm gücümle kafamçokkarıştı hatta onda problem çıkınca belki vazgeçer dedim ama adam tutturdu tüp bebek offfffffffffffffffffffffffffffff bazen bencilce ( ((yani tabiki o tedavi bir nimet Allah isteyen herkese nasip etsin özellikle tedavi görenlere kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem)))ama keşke hiç olmasaydı şu tedaviler diyorum olmuyor der otururduk kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı zoraki tedaviye gidicem düşünün gittiğim doktor suratımdan anladı hemen benim istesizliğimi bembayaz bir surat mosmor dudaklarla oturuyorum karşısında nasıl anlamasın hem onların hem benim işime gelen bişi yaptı gerekli gereksiz tüm testler yapıldı sırf biraz zaman kazanayım diye o doktora ismini yazamasamda tüm kalbimle minnatarım opuyorumnanaktan Allaha büyük konuşmakta istemiyorum ama çok karışığım bir süre daha vakit kazandım ama nereye kadar.....

ay hem çocuk istemiyorsun hem de tedaviye eşlik etmek zorunda kalıyorsun kıyamammm. baştan beri istemiyordun anladığım kadarıyla. eşinde sorun olması onu daha da gaza getirmiş olmalı çocuk olsun diye. ikna edilemeyecek konulardan biri bu işte. iknası zor olan yani. o yüzden baştan şeyapmak lazım sanırım. :bbo:

ya çok ilginç bır mılletız,evlilik sistemımız bile topluma endekslı,ne acı,sistemın kurbanları herkes,uçakta yanımdakı bayanla sohbet ettik,neden evlenmedığım üzre(sankı islamın 5 şartından bırı töbe töbe)neyse çocuk ıstemedığım için demedım önce,işte düğün gelenek görneke,örf adet kurallara karşıyım dedim,hımm aşılır onlar dedi,çocuk dedim,zınk kaldı,ama çokkkkk ılgınç buldu,irdeledi,saygıyla dınledı,ama anlayışlı karşıladı,ve kendılerının ıstediğini olmadığını ve benden dua istedi,gayte medenı sohbet ettik:))

ya çok ilginç bır mılletız,evlilik sistemımız bile topluma endekslı,ne acı,sistemın kurbanları herkes,uçakta yanımdakı bayanla sohbet ettik,neden evlenmedığım üzre(sankı islamın 5 şartından bırı töbe töbe)neyse çocuk ıstemedığım için demedım önce,işte düğün gelenek görneke,örf adet kurallara karşıyım dedim,hımm aşılır onlar dedi,çocuk dedim,zınk kaldı,ama çokkkkk ılgınç buldu,irdeledi,saygıyla dınledı,ama anlayışlı karşıladı,ve kendılerının ıstediğini olmadığını ve benden dua istedi,gayte medenı sohbet ettik:))

bunu onlarca kez yaşadım ben de.

heyyyyyyyyy merhaba
artık bize psikolojik bozukluğunuz var diyenler
ne diyecek
süper ben yine buradayım herkese selam
3 gün yurt dışı kongreye gidiyorum
gelince devam öpüyorum

daha öncede vardı buna benzer bir konu
orda ben asla çocuk istemem diyenlerin çoğu şuan ya hamile yada çoktan anne oldular bile lülülülülülü

ay hem çocuk istemiyorsun hem de tedaviye eşlik etmek zorunda kalıyorsun kıyamammm. baştan beri istemiyordun anladığım kadarıyla. eşinde sorun olması onu daha da gaza getirmiş olmalı çocuk olsun diye. ikna edilemeyecek konulardan biri bu işte. iknası zor olan yani. o yüzden baştan şeyapmak lazım sanırım. :bbo:

aynen canım adam iyice hırslandı güya baştan 5 yıl demiştim nerdeeeeeeeeeeeee:bbo:

bu arada konu taşınmış çoook sevindimopuyorumnanaktan

hayatta mutlu olmak için hedeflediğim herşeyim var..güzel istediğim bir meslek...eş evlilik..orta seviyede para..:) aşk ta yaşadım gezip tozdumda..en mutlu günün hangisi diye sorsanız:ne eşimle uyandığım ilk gün..ne öğretmenliğimin çıktığıni duyduğum ilk an..ne o ne bu..hiçbirşey bebeğimi kucağıma verdikleri an kadar mutlu etmedi beni...
hani çocukta yaparım kariyerde diyorlar ya..sistemin robotları olmaktansa evimde çocuğumla ilgilenmeyi tercih ederim..bence çocuk hayat şirketinde kariyer çizgisinin en tepesi:)))

hayatta mutlu olmak için hedeflediğim herşeyim var..güzel istediğim bir meslek...eş evlilik..orta seviyede para..:) aşk ta yaşadım gezip tozdumda..en mutlu günün hangisi diye sorsanız:ne eşimle uyandığım ilk gün..ne öğretmenliğimin çıktığıni duyduğum ilk an..ne o ne bu..hiçbirşey bebeğimi kucağıma verdikleri an kadar mutlu etmedi beni...
hani çocukta yaparım kariyerde diyorlar ya..sistemin robotları olmaktansa evimde çocuğumla ilgilenmeyi tercih ederim..bence çocuk hayat şirketinde kariyer çizgisinin en tepesi:)))

ne mutlu sana arkadaşım,çok güzel tabi böle hissedip böle yaşaman,ınan bu mutluluğun karşında yüzümde tebessüm oldu,ama ıstememek yada ıstemek tercıh canım,

herkes farklı hissedebilir bu konularda. ben böyle hissettim herkes böyle hisseder diye düşünmeniz büyük hata.

herkese merhaba,yenı yerımıze hoş geldik:)dağçiçeğiden riaca ettik,oda hemen taşıdı sağolsun,

nınacım dua et tatlım,anlıyoruz seni,komşum 9 çocuk doğurdu,ama sadece 1 çocuğu var,tüp bebek tedavileri falan kız yarım ınsan oldu,neyse 9. tuttu bebişi var

hoş geldik, sefa geldik alkisalkisalkis

konu taşınmış, hayırlı olsun.
güzel paylaşımlar herkese a.s.

vereliniortak

sayende taşındı canım,tşk,teklif ettiğin yere taşındı,:)buketle telefonda konuştum,yenı yere taşındığını duyunca sevındı,o zaman yazmaya devam ederim dedi

:sm_cool: oley be, şimdi tamam olduk iştekaydirigubbakcemile2

heyyyyyyyyy merhaba
artık bize psikolojik bozukluğunuz var diyenler
ne diyecek
süper ben yine buradayım herkese selam
3 gün yurt dışı kongreye gidiyorum
gelince devam öpüyorum

hoş geldin arkadaşımmm, ay çok sevindim,zor toparlanıyoruz zaten seni kaybetmek hiç ama hiç hoş olmamıştı alkisalkisalkis kaydirigubbakcemile2

ne mutlu sana arkadaşım,çok güzel tabi böle hissedip böle yaşaman,ınan bu mutluluğun karşında yüzümde tebessüm oldu,ama ıstememek yada ıstemek tercıh canım,

vereliniortak

arkadaşlar, şu aralar yakın arkadaşlarımdan biri aşırı derecede bebek yapma konusuna takmış durumda. kendisine defalarca söylememe rağmen, yani bunun benim olgunlaştıktan sonra aldığım bir karar olduğunu vb. hala bana her görüşmemizde emin misin fikrin değişmez mi diye sorması birden ona"sen neden çocuk istiyorsun?" derken kendimi bulmama yol açtı.

uzun zamandan beri böyle bir soru yöneltmediğimi fark ettim, ay çok zevkli inanın :roflol:

gelen cevaplar:
-e herkesin çocuğu oluyor (yanlış)
-çocukluğumdan beri bunu istiyorum -neden? - cevap yok önce sonra da bilmiğyorum istiyorum hep anneyi oynardım
ben: oyuncak değil bu çocuk!
...
...
arkadaşın tamam tamam diyerek konuyu kapatması ve bende şu ifade şakkıdı

Benim gibi çocuk doğurmama konusunda kesin kararı olan kadınlara el kadar insan yavrusu dünyaya getirme fikri pek de matah gelmediği için, ''bebeğimi dünyaya getirince dünyanın en mutlu kadını ben oldum. Alın işte siz doğuramadınız ama ben şakır şakır doğurdum!'' fikriyle ortalarda süzüm süzüm süzülen anneciklerin bizim duyguları anlaması sanırsam zor.
Anne olmak elbette bir kadına yakışan güzel bir sıfat, fakat hakedene ve yürekten isteyene. Anne olmakla iş bitse iyi, ya erkek baba olmayı haketmiyorsa?

Benim gibi çocuk doğurmama konusunda kesin kararı olan kadınlara el kadar insan yavrusu dünyaya getirme fikri pek de matah gelmediği için, ''bebeğimi dünyaya getirince dünyanın en mutlu kadını ben oldum. Alın işte siz doğuramadınız ama ben şakır şakır doğurdum!'' fikriyle ortalarda süzüm süzüm süzülen anneciklerin bizim duyguları anlaması sanırsam zor.
Anne olmak elbette bir kadına yakışan güzel bir sıfat, fakat hakedene ve yürekten isteyene. Anne olmakla iş bitse iyi, ya erkek baba olmayı haketmiyorsa?

alkisalkisalkis

sizi kınamak adına söylemiyorum ama bence normal değil.ayrıca bekarken bir çok kişi düşünmez evlenince fikir değişiyor

bak ben evliyim mesela değişmedi:lepi:ayrıca neden normal değil-tatlicadiarzu-

hmmm çok derin konuymuş ya. rahat bi 2 sene düşünmeden bu konu hakkında yorum yapamam sanırım.
oysa muhalefetler hemen damlamış. enteresan. bizim milletimizde var böle bişi ama. iyi de kötü de olsa "ben bişi yaptıysam herkes yapmalı" mantığı. farklılık olursa ve o kişinin durumu daha iyi olursa, kıskançlık başlıyor çünkü.

bildiğim bi fıkrayı hatırlattı bana bu konunun durumu.
teşbihte hata olmaz ya, sözde cehenneme 3 milletten birer grup adam düşmüş.
biri fransız, biri ingiliz biri de türkmüş bu grupların.
zebaniler de 3 kazan hazırlamış, her milletin adamını kendi kazanlarına atıp kaynatıyolarmış.

kazanlar kaynarken bir bakmışlar, ingilizler zebanilerin arkasını döndüğü anda bir kişiyi iterek kazandan dışarı atıyorlar. hemen zebani görüp o kişiyi kazana geri sokuyomuş. ingilizler her zebani arkasını döndüğünde, kurtardığımız kardır hesabı bi kişiyi atmaya çalışmışlar.

fransızların kazanında ise, herkes dışarı eğilip ateşe üflüyormuş sönsün diye. biri yorulduğunda diğeri geçiyormuş var gücüyle üflüyomuş belki söndürürz diye. onlar da zebani arkasını döndüğü an birini atmaya çalışıyolarmış kurtulsun diye. tam bir takım çalışması anlayacağınız.

türklerin kazanı ise nasılmış biliyonuz mu sempatiksalakcinni
kazandan biri çıkmaya çalıştıı anda içerdeki herkes onu geri çekiyomuş.
biz yanıyoz sen de yan diye :bbo:

çok gerçekçi bi fıkra dimi :icecream:

december aynen öyle süpersin yine:lepi: fıkrada gerçekten türkleri anlatıyor

X