Çocuk sahibi olmayı istememek

nıye üzüleyım kı saygı duyarım sadece fıkrımı söyledım

canım lütfen bakın ben görmüyorum o yazıları sen de görme biz kendi konumuzu konuşuyoruz söylenenler bizim konumuzla ilgisiz
bu tartışmaya sen giremezsin
farklısın farklı

seni alnından öpüyorum öğretmenim

altını imzalıyorum
lütfen prim vermeyelim bakın
kendisi bıkacak uğraşmaktan görmeyin

zaten diyemezsin

bebiş forumlarına doğru alalım çünkü sizin yorumlarınız da görünmüyor bu ortamda size algılarım tamamen kapalı yazdıklarınız okunmayacak
banım bebişim en güzel benim bebişim
bebeşimin cicileri
bebeişim ilk kakasını yaptı
en güzel gaz kokusu hangi bebişin konulaı var

Buketcim ve Loca aynı frekanstayız :)))))))))))
Ne mutlu bize ki düşünmeyi vede konuşmayı biliyoruz, bi çok meziyete sahibiz; en azından bencil değiliz.
Toplumun saçma sapan hükümleri altında ezilmek yerine, toplumun saçma sapan dogmalarına inanmak yerine ve onları yerine getirmek yerine kendi doğrularımızı bulabiliyoruz vede uyguluyoruz :))))))

Otobüsle bir yere gitmem gerekti. Yan koltuğa, dört yada beş yaşlarında olduğunu tahmin ettiğim, çocuklu bir bayan oturdu. Müzik dinlemek için kulaklıklarımı takarken çocuk gözlerini dikip bana bakmaya başladı. Hastalıklı düşüncelere sahip bir büyük misali bakışlarla hiç kırpmamacasına bakınca bir an çocuğun rahatsız olduğunu düşünmeye başladım. İmkanı olsa ümüğümü sıkıp elime veriverecek gibi bakınca; 'çocuğa negatif enerji veriyorum herhalde' diye düşünmeye bile başladım. Böylesi düşünceler içinde yolculuğum devam ederken bir an çocuk camdaki perdeleri ısırmaya başladı. Annesi yapma etme derken çocuk kadının saçlarına olanca kuvvetiyle yapışıp, bir büyük gibi sallamaya başladı. Kadın da çocuğun kollarından tutup arkasında tutmaya çalışırken çocuk bu defa annesinin yüzüne, kafasına vurmaya başladı.
Hemen yan koltukta cereyan eden olayı gözlüklerimin ardından seyrederken ben kahroldum. Çocuğu doğur, hiç beklenmedik bir anda herkesin içinde vursun. Amiyane tabirle, ben senin bilmem neyinden çıkmadım sen benim şeyimden çıktın misali nankörce davransın.Yaşıtım kadının sakinliğine gıpta ettim, çünkü gıkı çıkmadan oğluna müdahale etmeye çalıştığı için. Her şeye rağmen yine kollarının arasına alıp, yavrusunu kucakladığı öptü kokladı.. Hırçın yaradılışta bir çocuk dünyaya getirmeyi hangi anne isterki. Ismarlama çocuk dünyaya gelemediğine göre ne çıkarsa bahtıma diyerek bakıp büyütmek mecburi.
Çocuksuz hayat en güzel hayat düşüncemi bu olayla bir kez daha doğrulamış oldum. Ömründen ömür gitmesini isteyenler doğursun dursun.

sen ben loca fiyonk endülüs bir de izmit 41 aynı frekanstayız
ama rica ediyorum konumuzu
kalitesiz yorumlara kapatalım
görünmez olsunlar
en güzel tepki tepkisizliktir
sizin gibi insanlarla yazıştığım için gurur duyuyorum

evet buket daha yoruma gerek yok şimdilik bu kadar yeter boşverelim

canım ömrüm hasta bakmakla geçiyor
bu tip çocukların olmasının sebebi şu
anda yenilen gıdalar özellikle
artık çocuklar hiperaktif saldırgan

Çocuksuz hayat en güzel hayat düşüncemi bu olayla bir kez daha doğrulamış oldum. Ömründen ömür gitmesini isteyenler doğursun dursun.

tamamen aynı fikirdeyim hatta benim yerime de doğursun ama bana sen de doğur çok
mikemmel bir duygu demesin

Sitede problem mi var acaba arkadaşlar, yazımda küçük bir düzeltme yapacaktım üç defa çıkmış. Ya da ben bilemedim.
Buket_akay gıdaların bir çocuğu agresif yapıyor olması gerçekten üzücü.

Ya yazılı kağıtlarında bile şok edici cevaplarla karşılaşıyorum çoğu zaman. Yine lisenin birindeyim. Ekstradan Demokrasi derslerine de giriyorum, sırf dersler boş geçmesin diye. Çocuğa sormuşum:
Hak nedir?
Sınıftaki öğrencilerimden biri aynen şunu yazmış:
"Ben doğduğumda , babam anneme bu çocuk benden değil demiş. Annemi bıçaklamış, yaralamış ve DNA testi istemiş. İşte babamın bu DNA testini istemesi onun hakkıdır. Hak işte böyle bişeydir."

Çocuk benle dalga geçiyor sandım ve annesini okula çağırdım, aman alahım Çocuğun dediği doğru hatta eksik bile anlatmış. İşte psikolojisi yerle bir edilmiş bi çocuğun "hak" kavramına getirdiği yorum((((((((((

ohaoldumsmileakannehirayy çocuklar da artık çocuk gibi davranmıyorya büyümüşte küçülmüşler heeee

canım lütfen bakın ben görmüyorum o yazıları sen de görme biz kendi konumuzu konuşuyoruz söylenenler bizim konumuzla ilgisiz
bu tartışmaya sen giremezsin
farklısın farklı

bi de görsen neler olacak. :))) son 2 sayfayı doldurmuşsun yaza yaza yavruu. Maşalla. boshayallersmile hayun bana cevap veremiyor ki zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…