Çocuk sahibi olmayı istememek

çocuk istemiyorum ama şimdilik. daha çok gencim güzelim. yapacak çooook şeylerim var. çocuk yaparsam ona zamanımdan ayırmam gerekiyor, çocuğa çok iyi bakmam onu güzel yetiştirmem lazım, enine boyuna iyice düşünmeden olmamalı, eşimle birlikte aldık hem bu kararları.
ama kendimize göre uygun zaman gelince allah da izin verirse 3 çocuğumuz olsun istiyoruz.
(aslında o 2 istiyor ben 3 :1closedeyes: )

bu akşam, akşam yemeğimizi arkadaşlarla yedik. çocuğu olanlar, çocuklarını oyun aynayabilecekleri alanlara bıraktılar ve resmen sesten gürültüden, ennelerin koşturmasından, yemek yedirmeye çalışmalarından ben yoruldum, nasıl dayanıyorlar o hayata anlamıyorum ama şu bir gerçek ne kadar severlerse sevsinler resmen çökmüşler hatunlar.

evet ya bana gelen hastalar benim yaşımdalar ama resmen 10 yaş genç duruyorum
bi de şeye sinir oluyorum
çocukları odamı dağıtıyor
steteskop la oynuyor
hiçbir şey söylemiyorlar neymiş psikolojileri zedelenirmiş
çok tehlikeli bir nesil geliyor şımarık dediğim dedik ben içindeyimolayların

çok iyi fikir aslında :roflol: ama bize gölge etmesinler ya aslında di miakannehir

konu sahibi arkadaşın moderatörlerden birine bildirmesi yeterli olur sanırım ya da en azından buraya yazarsa, en azından mesajı bildirebiliriz ilgililere. zemuszemus

onun yerine ben söyleyeyim bu konuyu taşıyın biz psikolojik sorunları olmayan normal insanlarız sevgili modaretör bizim tercihimiz bu
anlayın ne olur
mesela benim tek psikolojik sorunum beşiktaş delisiyim yenilince uyuyamam bu sayılır mı

Ya ne güzel demişsin öyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Yine klasik bir cümle duyuyorum:"Seversin aşık olur evlenirsin, kendini sorumluluk almaya hazır hissedersin, aşkınla sana ait biraz aşkından, biraz senden izler taşıyan bir "can" istersin ve çocuk yaparsın." Peki o canı dünyaya getirmeden önce bir kere olsun adam akıllı oturup , enine boyuna düşünüyor musunuz alacağınız o büyük sorumluluğu???? Bu böyle küçümsenebilecek ve de basite alına bilecek bir sorumluluk değil tatlım.....Doğum zorluğunu ve dokuz ay taşıma gibi sıkıntılardan bahsetmiyorum. Doğduğu andan itibaren o candan sen sorumlusun. O yemeden sen yemeyeceksin, o içmeden sen su bile içmeyeceksin, gerekirse uyku bile uyumayacaksın. Hasta olduğunda doktor doktor gezmek senin başlıca görevin. Her anında yanında olmak senin zorunluluğun. Gerekirse işi gücü bırakacaksın. O cana odaklanacaksın. Attığı her adımda yanı başında biteceksin, arkadaşıyla kavga mı etti duruma el koyacaksın, dayak mı yedi olayı sen cözeceksin. Zaten okul çağına kadar işin pek zor değil. Okul çağına geldiği an asıl sorumluluk alman gereken dönem başlıyor. Onu bi yarış atı gibi hazırlayacaksın ki ; hayata tutunabilsin. Aksi takdirde SBS; ÖSS, KPSS, KPDS.....gibi saçma sapan sınavlarda başarılı olması mümkün değil. okul hayatında ve bu sınavlarda başarısız olursa sebep sensin kardeşim, Zaten o can sana sorar" Beni bu dünyaya neden getirdin " diye... Ergenlik döneminde yaşayacağı sorunlardan hiç bahsetmiyeyim, çünkü sayfalar sürer. ama elin kolun bağlı izleyemezsin o sorunlara da müdahale edecek sensin. İnsanlardan kazık yediğinde, kalbi kırıldığında,çalışacak bir iş bulamadığında, Sağlık sorunları yaşadığında, böyle bir dünyada bunalıma girdiğinde ne yapacaksın?????????? Senin için her defasında yanmayacak mı??? Çoğu zaman ona yetemiyeceksin, yaralarına merhem olamıyacaksın??????? Belki sen göçüp gideceksin ama o bu dünyayala savaşmaya, bu dünyadaki zorluklara katlanmaya devam edecekNeyse daha fazla uzatıp ta midenize ağrı sokmayayım. Kısacası böyle bi dünyada , böyle bi ülkede mutsuz olduğu her saniyeden sen sorumlusun!!!!!!!!!!Böyle bir sorumluluk almayı gözün yiyorsa doğur doğura bildiğin kadar..... Üre üreye bildiğin kadar.
Ben bu kadar çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güçlü ve kudretli, gözü kara değilim olamamda o yüzden dünyaya çocuk getirmeyi gözüm yemiyo.... O çocuğu mükemmel şekilde yetiştirmem mümkün değil, dolayısıyla o canı heba edemem....

olay şu hem dünya yeterince acımasız, soğuk ve de zalim ; hemde böyle dehşet bi sorumluluğun altından kalkabilmek zooooor.....Sözüm bu sorumluluğu hafife alanlara........
Ben yeterince eğitim görmüş, üniversiteler bitirmiş , kendini yetiştirmiş, maddi açıdan vede manevi açıdan güçlü bir birey olmama rağmen , yeterince fedakar olmama rağmen çocuk doğurmayı göze alamazken millet nasıl bu kadar hızlı ve rahat üreye biliyor bilemiyorum?????????????????????Mükemmelliyetçi miyim neyim???????????

Yapmayın ya rica ediyorum!!!!!!!!!!!!!!!!!!! “Sırf herkesin var, benimde olsun, yapacak işim yok aman vaktim dolsun” diye çocuk yapmayın ya!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kucağıma alıyım , severim iyi olur demeyin yaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!! Aman kısır gözüyle bakmasınlar bende doğururum çatır çatır demeyin yaaaaaaaaaaaaaa………Ona hazırlayabileceğiniz gelecek ne olabilir biraz onu düşünün lütfeeennnnnn ve şunu asla unutmayın siz ne kadar mükemmel bir gelecek hazırlarım diyorsanız da , unutmayın bu dünyayı, bu ülkeyi ve de çevrenizi tamamen kontrol altına alamazsınız. Evladınız hiç ummadığınız anda kötü ,zalim insanlarla aynı kulvarda çok pis işleri başarmak üzere yola çıkmış olabilir. Ve o zaman ne yapayım ben elimden geleni yaptım ama evladımı istediğim gibi yetiştiremedim deme hakkınızda yoooooook!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hanımefendi niye bu kadar dellendiniz? Yazarken ne halde olduğunuzu düşünemiyorum, uzun ünlem işareti koymalar, "a"ları uzatmalar boshayallersmile
Hayata hep karamsar bakıyorsunuz belli ki, birazda iyi taraflarını görmeye çalışın derim ben..
Siz çocuk yapmayın bana ne kendi probleminiz.
Ama "insanlar çocuk yapmak için evleniyor" derseniz ben size o şekilde cevabı veririm, kaldı ki verdimde.
Ayrıca bu topic sizin tapulu malınız değil arkadaşlar; İstediğim anda gelip yazarım duygu ve düşüncelerimi..
Yani siz burda doğruran annelerin ne 10 yaş çökmüş gözüktüğünü bırakmışsınız ne kafa şişmesini ne başka birşeyini.Böyle şeyler altına sığınmayın, itemiyorum diyip kestirip atın.Siz annelere yok çökmüş yok bilmem ne derseniz gelir tepenize binerim lafımı da söylerim..
Tekrar size dönmem gerekirse Zeliha hanım; şu an hayatta olduğunuz için çok mutsuzsunuz sanırım, ve annenize "beni niye doğurdun" demiş olmalısınız ki çocuğunuzunda size bu kelimeyi kullanacağını düşünüyorsunuz..
Ama aynı şey benim için geçerli değil, canım anneme böyle bir kelime kullanmadım, iyiki de doğurmuş beni..Ben de çocuğum olduğunda onu annemin beni yetiştirdiği gibi saygılı ve terbiyeli yetiştireceğim ve şu kullandığınız kelimeyi yavrum bana kullanmayacak.
Lütfen bundan sonra çocuğu olan hanımları aşağlamadan devam edin.

bence bundan sonra bu arkadaş görünmez olsun bizim için o yok yazılarını görmeyin kendi halinde yazsın gitsin bizbize takılalım siz yoksunuz yazın yazın yazın okumayacağız

Hanımefendi niye bu kadar dellendiniz? Yazarken ne halde olduğunuzu düşünemiyorum, uzun ünlem işareti koymalar, "a"ları uzatmalar boshayallersmile
Hayata hep karamsar bakıyorsunuz belli ki, birazda iyi taraflarını görmeye çalışın derim ben..
Ama "insanlar çocuk yapmak için evleniyor" derseniz ben size o şekilde cevabı veririm, kaldı ki verdimde.
Ayrıca bu topic sizin tapulu malınız değil arkadaşlar; İstediğim anda gelip yazarım duygu ve düşüncelerimi..
Yani siz burda doğruran annelerin ne 10 yaş çökmüş gözüktüğünü bırakmışsınız ne kafa şişmesini ne başka birşeyini.Böyle şeyler altına sığınmayın, itemiyorum diyip kestirip atın.Siz annelere yok çökmüş yok bilmem ne derseniz gelir tepenize binerim lafımı da söylerim..
Tekrar size dönmem gerekirse Zeliha hanım; şu an hayatta olduğunuz için çok mutsuzsunuz sanırım, ve annenize "beni niye doğurdun" demiş olmalısınız ki çocuğunuzunda size bu kelimeyi kullanacağını düşünüyorsunuz..
Ama aynı şey benim için geçerli değil, canım anneme böyle bir kelime kullanmadım, iyiki de doğurmuş beni..Ben de çocuğum olduğunda onu annemin beni yetiştirdiği gibi saygılı ve terbiyeli yetiştireceğim ve şu kullandığınız kelimeyi yavrum bana kullanmayacak.

tepenize binmek lafı ne kadar ne kadar garip bir laf bu sizin yazılarınızı son görüşüm çünkü artık görünmez oldular

çocuk doğuranla doğurmayan aynı olmuyor ne var bunda? neden bu kadar kızıyorsunuz? daha geç yaşlanmak için çocuk yapmak istemeyebilirim, bu sizin sorununuz olamaz. bu benim fikrim. o cümleler bana ait ve aşağılama filan da yok. anne olanların kendi söyledikleri onlar.

İşinize gelmeyeni görmezsiniz, ya da şöyle diyeyim; cevap vermediklerinizi.
Tepenize binmek lafı garip değildir ayrıca.O kadar okudum ettim diyorsunuz da bir deyimi öğrenememişsiniz, sayemde araştırma fırsatınız olur.

Dellenmek mi? O ne biçim laf, siz kendinizde misiniz? Kusura bakmayın ben sizin seviyenize inemiyeceğim bu nedenlede seçtiğim cümleler ve de sözcükler çok daha usturuplu olacak. Size yazımda neden ünlem işaretleri, soru işaretleri kullandığımı ve de o "a" harflerinin anlamını anlatmakla uğraşamıyacağım. Anlaşılan noktalama işaretlerinin dilinden anlamıyorsunuz, tıpkı bizleri anlamadığınız gibi...

Galiba siz bayan Polyanna isiniz ve hayata pembe gözlüklerle bakıyorsunuz? Pembe panjurlu evinizde prensesler gibi yaşıyorsunuz, dış dünyadan ilişkinizi koparmışsınız, neler oluyor çevrenizde farkında da pek değilsiniz! Hayatın zorluklarından, bu dünyaya gelen bir canın ne gibi sıkıntılar yaşayacağından bir habersiniz! Kuzum siz pamuklar içinde mi büyütüldünüz?Pardon Kuzum dedim, Prensessss diyecektim:)))))))))))))))

Bide Polyanna hanım, yazdıklarımı hiç dikkatli okumuyorsunuz, ben" insanlar çocuk yapmak için evleniyor" diye birşey kesinlikle söylemedim... Hani nerde söylediğimi ispatlar mısınız???Lütfen yalan yanlış konuşmayalım....

Evet çocuk yapmıyacam! açık açık söylüyorum ve bu sizi hiç ilgilendirmez. Çocuk yapan, ancak o çocukları ziyan eden ve de iyi yetiştiremeyen insanları elbette eleştirecem.
Mükemmel şekilde çocuk yetiştiren anne ve babalara kesinlikle bir sözüm yok. Helal olsun onlara. Siz ne yazık ki benim yazdıklarımı baştan sona düşünerek okumamışsınız. Şayet okusaydınız benim her anneyi eleştirmediğimi fark ederdiniz.

Ben bir eğitimciyim. Bu zamana kadar ne hayatlar tanıdım bi bilseniz. İddia ediyorum çocukların %80 hatta % 90 mutsuz. Ebeveynlerde mutsuz. Maddi sıkıntılar, manevi sıkıntılar, sağlık problemleri, anne veya babasını kaybetmiş çocuklar, anne babası ayrılmış ortada kalan yavrucaklar, psikolojisi bozuk anne ve babalarla yaşamak zorunda kalan , hayata tutunmaya çalışan ama bi türlü tutunamayan onlarca CAN.....tabi bayan Polyanna bunları size anlatmaya çalışmak boşa çabalamak; farkındayım.

Anneler geliyor diyorki:
Hocam kurban olayım, elini ayağını öpeyim, şu çocuğumu bi hale yola sok. Ben başedemiyom, babası başedemiyo, ne varsa sende var,nolur bi yardım eli uzat bize bi yol göster.......daha neler neler anlatıyorlar, bu derin konulara giripte kafanızı bulandırmıyayım, bayan Polyanna. Ve ben bu çocuklara el uzatma çabası içindeyim.

Benim çocuğum değil bunlar, banane, diyip kestirip atmak bana göre değil hanımefendi. O Yüzden bu konuda çok hassasım. Kendine güvenin tam ise , hem maddi , hem manevi açıdan yetebileceksen, yeterli kapasiten varsa çocuk sahibi olma hakkın olabilir aksi takdirde doğurma kardeşim.....Doğurrursanda ben seni işte bu platformda eleştirdiğim gibi eleştiririm.

Bayan Polyanna, asla insanları aşağılamam ben, severim yaradılanı yaradandan ötürü...Lütfen anlayarak okuyun yazdıklarımı:))))))))))))))))

İşinize gelmeyeni görmezsiniz, ya da şöyle diyeyim; cevap vermediklerinizi.
Tepenize binmek lafı garip değildir ayrıca.O kadar okudum ettim diyorsunuz da bir deyimi öğrenememişsiniz, sayemde araştırma fırsatınız olur.

Bak nasıl cevap verdim:))))))))))))))))))))Yukarıdaki sözlerimi oku ve ağzının payını al:)))))))))))))))))

Bak yine dikkatli okumamışsın kuzum. O kadar okudum ettim diyen benim. Buket_Akay böyle bişey söylemedi, Ahhhhh kuzum yine senin beyindeki bağlantılarda bi karışıklık oldu herhalde:)))))))))))))))))))))))))

bence bundan sonra bu arkadaş görünmez olsun bizim için o yok yazılarını görmeyin kendi halinde yazsın gitsin bizbize takılalım siz yoksunuz yazın yazın yazın okumayacağız

vallahi canım sana katılıyorum. Bu hanımefendi kim ne dedi aklında bile tutamazken , benim onunla derin mevzulaarı tartışmaya çalışmam, boş yere kürek çekmek. Anlayana sivri sinek saz,anlamayana davul zurna azzz.........

Bak nasıl cevap verdim:))))))))))))))))))))Yukarıdaki sözlerimi oku ve ağzının payını al:)))))))))))))))))

Bak yine dikkatli okumamışsın kuzum. O kadar okudum ettim diyen benim. Buket_Akay böyle bişey söylemedi, Ahhhhh kuzum yine senin beyindeki bağlantılarda bi karışıklık oldu herhalde:)))))))))))))))))))))))))

vallahi canım sana katılıyorum. Bu hanımefendi kim ne dedi aklında bile tutamazken , benim onunla derin mevzulaarı tartışmaya çalışmam, boş yere kürek çekmek. Anlayana sivri sinek saz,anlamayana davul zurna azzz.........

Dellenmek mi? O ne biçim laf, siz kendinizde misiniz? Kusura bakmayın ben sizin seviyenize inemiyeceğim bu nedenlede seçtiğim cümleler ve de sözcükler çok daha usturuplu olacak. Size yazımda neden ünlem işaretleri, soru işaretleri kullandığımı ve de o "a" harflerinin anlamını anlatmakla uğraşamıyacağım. Anlaşılan noktalama işaretlerinin dilinden anlamıyorsunuz, tıpkı bizleri anlamadığınız gibi...

Galiba siz bayan Polyanna isiniz ve hayata pembe gözlüklerle bakıyorsunuz? Pembe panjurlu evinizde prensesler gibi yaşıyorsunuz, dış dünyadan ilişkinizi koparmışsınız, neler oluyor çevrenizde farkında da pek değilsiniz! Hayatın zorluklarından, bu dünyaya gelen bir canın ne gibi sıkıntılar yaşayacağından bir habersiniz! Kuzum siz pamuklar içinde mi büyütüldünüz?Pardon Kuzum dedim, Prensessss diyecektim:)))))))))))))))

Bide Polyanna hanım, yazdıklarımı hiç dikkatli okumuyorsunuz, ben" insanlar çocuk yapmak için evleniyor" diye birşey kesinlikle söylemedim... Hani nerde söylediğimi ispatlar mısınız???Lütfen yalan yanlış konuşmayalım....

Evet çocuk yapmıyacam! açık açık söylüyorum ve bu sizi hiç ilgilendirmez. Çocuk yapan, ancak o çocukları ziyan eden ve de iyi yetiştiremeyen insanları elbette eleştirecem.
Mükemmel şekilde çocuk yetiştiren anne ve babalara kesinlikle bir sözüm yok. Helal olsun onlara. Siz ne yazık ki benim yazdıklarımı baştan sona düşünerek okumamışsınız. Şayet okusaydınız benim her anneyi eleştirmediğimi fark ederdiniz.

Ben bir eğitimciyim. Bu zamana kadar ne hayatlar tanıdım bi bilseniz. İddia ediyorum çocukların %80 hatta % 90 mutsuz. Ebeveynlerde mutsuz. Maddi sıkıntılar, manevi sıkıntılar, sağlık problemleri, anne veya babasını kaybetmiş çocuklar, anne babası ayrılmış ortada kalan yavrucaklar, psikolojisi bozuk anne ve babalarla yaşamak zorunda kalan , hayata tutunmaya çalışan ama bi türlü tutunamayan onlarca CAN.....tabi bayan Polyanna bunları size anlatmaya çalışmak boşa çabalamak; farkındayım.

Anneler geliyor diyorki:
Hocam kurban olayım, elini ayağını öpeyim, şu çocuğumu bi hale yola sok. Ben başedemiyom, babası başedemiyo, ne varsa sende var,nolur bi yardım eli uzat bize bi yol göster.......daha neler neler anlatıyorlar, bu derin konulara giripte kafanızı bulandırmıyayım, bayan Polyanna. Ve ben bu çocuklara el uzatma çabası içindeyim.

Benim çocuğum değil bunlar, banane, diyip kestirip atmak bana göre değil hanımefendi. O Yüzden bu konuda çok hassasım. Kendine güvenin tam ise , hem maddi , hem manevi açıdan yetebileceksen, yeterli kapasiten varsa çocuk sahibi olma hakkın olabilir aksi takdirde doğurma kardeşim.....Doğurrursanda ben seni işte bu platformda eleştirdiğim gibi eleştiririm.

Bayan Polyanna, asla insanları aşağılamam ben, severim yaradılanı yaradandan ötürü...Lütfen anlayarak okuyun yazdıklarımı:))))))))))))))))

Artık kırıcı olup şahsıma hakaret etmeye başlıyorsun! Konuşmana dikkat et, kime nasıl hitap etmen gerektiğini öğren.Mahalle arasında kavga ediyoruz sanki aynı o havadasın.
Benim fazla söz söylememe gerek yok, yönetim bile karar vermiş konunun PSİKOLOJİK BOYUTTA BİR RAHATSIZLIK olduğuna ki, konu hala burda.
Umarım en yakında düzelirsiniz, boşa dememişler terzi kendi söküğünü dikemez..
Hee bu da bir deyimdir,..Not düşeyim de anlaşılmaz felan:nazar:
Kaldı ki yazdıklarımı polyannacılık olarak neden algıladın? Dediğin gibi pembe panjurlu evimde maddi sıkıntılardan uzak bir elim balda, bir elim yağda el bebek gül bebek yaşamıyorum. Yokluğu da çok görmüş biriyim..
Ama yoklukta dahi ailemleydim, annem ve babamla... Anlattıklarına bakacak olursak maddi olarak tüm imkanları yerinde olmayan biri çocuk yapmasın diyorsun. Hayatı bu kadar planlı yaşama derim ben... Maddi olanakların var, hayatının bir garantisi var mı?
Sen çocuklarla çok içli dışlı olduğudan ve sürekli onların problemleriyle ilgilendiğinden güzelliklerine gözlerini kapatıp böyle düşünüyorsun, hakkında hayırlısı olsun..

Artık kırıcı olup şahsıma hakaret etmeye başlıyorsun! Konuşmana dikkat et, kime nasıl hitap etmen gerektiğini öğren.Mahalle arasında kavga ediyoruz sanki aynı o havadasın.
Benim fazla söz söylememe gerek yok, yönetim bile karar vermiş konunun PSİKOLOJİK BOYUTTA BİR RAHATSIZLIK olduğuna ki, konu hala burda.
Umarım en yakında düzelirsiniz, boşa dememişler terzi kendi söküğünü dikemez..
Hee bu da bir deyimdir,..Not düşeyim de anlaşılmaz felan:nazar:
Kaldı ki yazdıklarımı polyannacılık olarak neden algıladın? Dediğin gibi pembe panjurlu evimde maddi sıkıntılardan uzak bir elim balda, bir elim yağda el bebek gül bebek yaşamıyorum. Yokluğu da çok görmüş biriyim..
Ama yoklukta dahi ailemleydim, annem ve babamla... Anlattıklarına bakacak olursak maddi olarak tüm imkanları yerinde olmayan biri çocuk yapmasın diyorsun. Hayatı bu kadar planlı yaşama derim ben... Maddi olanakların var, hayatının bir garantisi var mı?
Sen çocuklarla çok içli dışlı olduğudan ve sürekli onların problemleriyle ilgilendiğinden güzelliklerine gözlerini kapatıp böyle düşünüyorsun, hakkında hayırlısı olsun..

Yönetime ve modatörlere daha haber bile verilmedi. Verilseydi şayet bu konu buradan taşınırdı. Üstelik bizlerin psikolojik boyutta sorunlar yaşadığına inanıyorsan , aramızda işin ne tatlım?Seni şöyle sahne dışına alalım:)))))))

Yavaş yavaş anlamaya başladın anlattıklarımı, çok sevindim. Ama hala tam anlamıyla anlayamadın. Sadece maddi değil, manevi olarak ta tekrar ediyorum manevi olarak ta evladını en iyi şekilde yetiştiremeyecek olanlar çocuk yapmasın. Yoksa görüyoruz, adam karun kadar zengin ama evladı perişan:KK43:(((((

Hayatın bi garantisi kesinlikle yok, bugün varsın, yarın yok. Bugün evladının yanında olursun , yarın onu yapayalnız bırakıp, bu dünyadan göçüp gidersin. Bence bunu düşünmesi gerekenler; evlat sahibi olmak isteyenler olmalı:))))))))))

Evet okulumda yavrularımla içli , dışlıyım, olabildiğince yaralarına merhem olmaya çalışıyorum. Hayatla olan mücadelelerinde çoğu zaman anne ve babaları yanlarında olması gerekirken, ben yanlarında oluyorum elimden geldiğince. Peki size soruyorum, onları sevmesem, onların gözlerindeki masumiyeti ve güzelliği görmesem onlarla bu kadar ilgilenir miyim? Onları bu kadar önemser miyim?

İddiam halen aynı arkadaşlar; hem maddi , hem manevi açıdan evladımı mükemmel şekilde yetiştirebilirim, yaşadığım çevreyi , evladımın yaşayacağı çevreyi ve de arkadaşlarını kontrol altına rahatlıkla alma gücüne sahibim.Benim evladım böyle bir ülkede mutlu bir birey olur, mutsuzluk nedir bilmez diyebiliyorsan yolun açık olsun, evladın hayırlı olsun:)))))))))))))))))))

Ve yine iddia ediyorum; böyle söyleyebilecek birey sayısı o kadar azdır ki!!!!!! Belki %5 , belki%10:KK43:((((((((((((((( Bırakın Polyannacılığı arkadaşlar

anladığım kadarıyla azelya arkadaşımız bizim bu tercihimizi hazmedemiyor gibi ona göre çocuk yapmamak bi problem gibi algılıyor herhalde ki durduk yere gelip bende dahil eleştirmeye kalktı,bu tercihimizi herkesin bakış açısı farklı bu forumda türlü türlü insanlar var türlü türlü değişik fikirler normaldir yani hiçkimse sen niye böyle düşünüyorsun diyemezki yapar yada yapmaz herkesin kendi bileceği iş kimseyi zorlayamayız.

ya herkes anneliği tatmak zorunda değil bizim tercihimiz,düşüncemiz kötü değil, gıcık oluyorsunuz siz şimdi bize. nedir bu kadınların çocuk merakı böyle sanki dünyadaki tek varlık gibi aksettiriliyor.

sadace fikrimi söyledim.niye gıcık olayım ki.siz önyargılısnız şekilde görüldüğü gibi

sevgili zeliha hanım sizin gibi kendini bilen
yüzde yüz karakterini tanıyan
kararlarını sağlıklı veren bir insan
ne olur polemiklere
girmeyin sözler ne kadar kalitesiz bunu görüyorsunuz
lütfen görünmez kabul edelim
yazılarını lütfen

X