Çocuk sahibi olmayı istememek

[hee tabii basarımm kaççacmnımı sandınsempatiksalakcinni

çoçuk istememek tercihdir şerekrim buna kimse karışsamzz tabiki..

eskiden ben 3 yıl öncsine kadar ılımlı bakamzdım çoçuk diyince tüyleirm diken diken olurdu..ama fikrim degiştiii şimdiii bebklere daha sempatikbaıkyorumm allah herkeze kalbindekinin ekemegeni versin...mirmirmirmir

merhabalar.ben de nacizane fikrimi belirtmek istiyorum.ben çocuk istemiyorum,bu dünyada heba olacak veya dövmek sövmek içinmi dünyaya getiriceğim diyen arkadaşlara karşıyım.çünkü herkes çocuğunu dövüp sövmüyor el üstünde büyütüp bakan,akıl ve ruh sağlığını düşünerek davranan bir sürü anne ve babalar var.ayrıca bu dünya ne zaman mükemmeldiki o zaman insanlar en başından beri çoğalmamalıydı.
ama diğer taraftan çocuklarına ben senin için ne fedakarlıklarda bulundum,sabahlara kadar uyumadım,yemedim yedirdim filan deyip onunda ilerde kendisine bakmak zorunda olduğuna ve bu emekler sayesinde çocuğunun hayatında büyük hak sahibi olduğunu inananlara da karşıyım.çünkü insanlar kendileri istedikleri için çocuk dünyaya getirirler.her türlü sorumluluğunu göze alarak.dolayısıyla karşılık beklememeliler.he o karşılık gönüllü bir şekilde içten ve kendiliğinden geliyorsa ne ala.

site geri gelmiş nerelerdesiniz bilmem
ama iyi bayramlar dilerim ben amcamı kaybettim dün
o yüzden üzgün giriyorum bayrama hepinizi öptüm...

kızlar çocuk sahıbı olmak istememek ve toplumda kabul görmediği için sırf bu yüzden evlenmeyen biriyim.sizce çocuk istememek doğal değilmi?ve aranızda böle düşünenler lütfen hislerini yazın

canım evlenmeden önce bende senin gibi düşünürdüm.yaş ilerleyip zaman geçtikçe,yaşıtlarının herbirinin kucağında çocuk görünce inan bana fikrin çok değişiyor.şimdiyse çocuğum olsun diye hergece dualar ediyorum ama buseferde olmuyor,canım bu konuyu seninle sen evlendikten sonra birdaha konuşalım bence

ben 6 senelik evliyim duygularım değişmedi benimle konuşabilirsiniz

valla bravo! ben de bunları diyebilmek istiyorum işte. aynı fikirde bir eş bulabilirsem eğer. :)) :Saruboceq:

Bu hayat bizim ve bir kere dünyaya geldik gerisi yok herkesin fikirleri kendi doğruları vardır benim doğrum bu uzun yıllar düşündüm karakter itibari ile çocuk büyütemeyeceğimi anladım bence herkes önce kendini tanımalı ben tanıdım ben buyum yaşam tarzım sevdiğim şeyler yaşamak istediğim hayat asla çocuklu bir hayat değil haaaaa yalnız kalacaksın ileride diyenlere cevabım ya siz olacak ya siz ne yaşayacağınızı biliyor musunuz da benim hayatım hakkında ahkam kesiyorsunuz

Ayrıca tekrar yazıyorum bu konu psikolojik rahatsızlıklar başlığı altından taşınmalı
kim ilgileniyorsa ilgilensin
ben hekimim böyle bir ruh hastalığı yok bu bir seçim
çok kızıyorum bu duruma

:1shok:
Senden böyle mantıksız bir cevap beklemezdim açıkcası.
Sen şu an bu Dünyada heba mı oluyorsun?
Hani şöyle dersen sesimi çıkarmam "ben bir çocuğun sorumluluğunu alamam, çocuk büyütmeyi beceremem, doğurmak bile korkutucu vs.." şeklinde bir açıklama...
Ama yazdıkların yazdıklarımın üstünü örten bahaneler gibi geldi bana gamyoncuiremsu

azelya sen benim ne demek istediğimi anlamadın sanırsam yani dünyaya getirip de vurup kızarsak o çocuğa heba olmazmı

azelya sen benim ne demek istediğimi anlamadın sanırsam yani dünyaya getirip de vurup kızarsak o çocuğa heba olmazmı
Evet ama neden vuracaksın ki? Yani Dünya kötü diye mi dünyaya getirmek istemiyorsunuz yoksa kendinizi bu konuda yetersiz gördüğünüz için mi işte orasında ikilemde kaldım.İlki pek inandırıcı gelmedi de.. a.s

ben kimseye kendimi inandırmak zorunda değilimki zaten istemiyorum o kadar geçerli bi sebep olması gerekmez öyle değilmi içimde bi istek yok hee bide demişsin niye vuracaksın evet vurmamalıyız zaten ama çocuğu isteyipte dünyaya getiren var türlü türlü sebeplerle vurup kızanlar var yani yok değil

Var ama sen kendi çocuk istememe sebebini bu şekilde gösterdiğin için ben görüşümü belirttim.Eğer ki hani desen" istemiyorum, belli bir sebebi yok, içimde böyle bir duygu yok" desen, kalkıp zaten bu yazdığını eleştiremem.
Umarımbu kez anlatabilmişimdir.

biz burda sadece kendi duygularımızı değil çevreden duyduğumuz örnekleride konuşabiliyoruzki,okuduğumuz bir yazı olabiliyor bazen,sonra netten de bulabiliyoruz kısaca sadece kendimizden bahsetmiyoruz

keşke anneliği tatmış olsanız ınanın bunları demezdiniz ama şimdı size ne söylersem boş bılıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…