Çocuk sahibi olmayı istememek

ayrılırdım, ayrıldım da.
kesinlikle çocuk istemiyorum.
çocuk istemeyen birine rastlamadım tam anlamıyla.
hatta başta pazarlık yaptığım oldu.
bak sonradan isterim demek yok filan diye.
o zaman anladı ki iş çok ciddi.
kaçtı biri. sempatiksalakcinni

burda eşim sorun etmiyorları okuyunca çok hoşuma gidiyor.
varmış demek ki diyorum böyle adamlar.

Benim erkek arkadaşım var o da kesinlikle istemiyor bana da böyle bir şey sundu bende olur dedim.Bazen istiyormuşum gibi bazende istemiyormuşum gibi geliyor.Onunda gerekçesi yeterince kötü ve açlıkla boğuşan bi dünyaya bebek istemediği ve hayatına ayak bağı olacağı gerekçesi benim erkek arkadaşım hariç bir abi daha var o da bunları bahane ediyor ama eşine maddi sorunlarımız var diye belirtiyor

keşke anneliği tatmış olsanız ınanın bunları demezdiniz ama şimdı size ne söylersem boş bılıyorum

ya herkes anneliği tatmak zorunda değil bizim tercihimiz,düşüncemiz kötü değil, gıcık oluyorsunuz siz şimdi bize. nedir bu kadınların çocuk merakı böyle sanki dünyadaki tek varlık gibi aksettiriliyor.

istemeyen bir adamı zorla baba yapamam, sonra her bir sorunda bak işte çocuk istedin gör sonucunu lafını duymak istemem

baba olarak düşünemiyorum zaten eşimi

madem çocuk yapmıcaktınız diye evlendiniz diye soruyolar bize

diyorum insanlar sadece çocuk için mi evlenir ? cevap evet akannehir

biz birbirimizi çok sevdiğimiz için evlendik ,hadi evlenelim de çocuk yapalım diye değil

İnsanlar çocuk yapmak için evlenmezler, ayrıca normal bir insanda sevmediği adamdan çocuk yapmaz.
Seversin aşık olur evlenirsin, kendini sorumluluk almaya hazır hissedersin, aşkınla sana ait biraz aşkından, biraz senden izler taşıyan bir "can" istersin ve çocuk yaparsın.

keşke anneliği tatmış olsanız ınanın bunları demezdiniz ama şimdı size ne söylersem boş bılıyorum

burası çocuk istemeyen insanların paylaşım alanı siz bize birşey söylemeyin rica ediyorum arkadaşlarım adına herkes bireysel olarak mutluluğunu yaşasın bize acıyorsunuz sanırım çok üzüldüm

ya herkes anneliği tatmak zorunda değil bizim tercihimiz,düşüncemiz kötü değil, gıcık oluyorsunuz siz şimdi bize. nedir bu kadınların çocuk merakı böyle sanki dünyadaki tek varlık gibi aksettiriliyor.

ya neden bu insanlar hem bizi anlamıyor hem de bizi üzmeye çalışıyorlar kötüler sanırım

İnsanlar çocuk yapmak için evlenmezler, ayrıca normal bir insanda sevmediği adamdan çocuk yapmaz.
Seversin aşık olur evlenirsin, kendini sorumluluk almaya hazır hissedersin, aşkınla sana ait biraz aşkından, biraz senden izler taşıyan bir "can" istersin ve çocuk yaparsın.

Ya ne güzel demişsin öyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Yine klasik bir cümle duyuyorum:"Seversin aşık olur evlenirsin, kendini sorumluluk almaya hazır hissedersin, aşkınla sana ait biraz aşkından, biraz senden izler taşıyan bir "can" istersin ve çocuk yaparsın." Peki o canı dünyaya getirmeden önce bir kere olsun adam akıllı oturup , enine boyuna düşünüyor musunuz alacağınız o büyük sorumluluğu???? Bu böyle küçümsenebilecek ve de basite alına bilecek bir sorumluluk değil tatlım.....Doğum zorluğunu ve dokuz ay taşıma gibi sıkıntılardan bahsetmiyorum. Doğduğu andan itibaren o candan sen sorumlusun. O yemeden sen yemeyeceksin, o içmeden sen su bile içmeyeceksin, gerekirse uyku bile uyumayacaksın. Hasta olduğunda doktor doktor gezmek senin başlıca görevin. Her anında yanında olmak senin zorunluluğun. Gerekirse işi gücü bırakacaksın. O cana odaklanacaksın. Attığı her adımda yanı başında biteceksin, arkadaşıyla kavga mı etti duruma el koyacaksın, dayak mı yedi olayı sen cözeceksin. Zaten okul çağına kadar işin pek zor değil. Okul çağına geldiği an asıl sorumluluk alman gereken dönem başlıyor. Onu bi yarış atı gibi hazırlayacaksın ki ; hayata tutunabilsin. Aksi takdirde SBS; ÖSS, KPSS, KPDS.....gibi saçma sapan sınavlarda başarılı olması mümkün değil. okul hayatında ve bu sınavlarda başarısız olursa sebep sensin kardeşim, Zaten o can sana sorar" Beni bu dünyaya neden getirdin " diye... Ergenlik döneminde yaşayacağı sorunlardan hiç bahsetmiyeyim, çünkü sayfalar sürer. ama elin kolun bağlı izleyemezsin o sorunlara da müdahale edecek sensin. İnsanlardan kazık yediğinde, kalbi kırıldığında,çalışacak bir iş bulamadığında, Sağlık sorunları yaşadığında, böyle bir dünyada bunalıma girdiğinde ne yapacaksın?????????? Senin için her defasında yanmayacak mı??? Çoğu zaman ona yetemiyeceksin, yaralarına merhem olamıyacaksın??????? Belki sen göçüp gideceksin ama o bu dünyayala savaşmaya, bu dünyadaki zorluklara katlanmaya devam edecekNeyse daha fazla uzatıp ta midenize ağrı sokmayayım. Kısacası böyle bi dünyada , böyle bi ülkede mutsuz olduğu her saniyeden sen sorumlusun!!!!!!!!!!Böyle bir sorumluluk almayı gözün yiyorsa doğur doğura bildiğin kadar..... Üre üreye bildiğin kadar.
Ben bu kadar çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güçlü ve kudretli, gözü kara değilim olamamda o yüzden dünyaya çocuk getirmeyi gözüm yemiyo.... O çocuğu mükemmel şekilde yetiştirmem mümkün değil, dolayısıyla o canı heba edemem....

Ya ne güzel demişsin öyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Yine klasik bir cümle duyuyorum:"Seversin aşık olur evlenirsin, kendini sorumluluk almaya hazır hissedersin, aşkınla sana ait biraz aşkından, biraz senden izler taşıyan bir "can" istersin ve çocuk yaparsın." Peki o canı dünyaya getirmeden önce bir kere olsun adam akıllı oturup , enine boyuna düşünüyor musunuz alacağınız o büyük sorumluluğu???? Bu böyle küçümsenebilecek ve de basite alına bilecek bir sorumluluk değil tatlım.....Doğum zorluğunu ve dokuz ay taşıma gibi sıkıntılardan bahsetmiyorum. Doğduğu andan itibaren o candan sen sorumlusun. O yemeden sen yemeyeceksin, o içmeden sen su bile içmeyeceksin, gerekirse uyku bile uyumayacaksın. Hasta olduğunda doktor doktor gezmek senin başlıca görevin. Her anında yanında olmak senin zorunluluğun. Gerekirse işi gücü bırakacaksın. O cana odaklanacaksın. Attığı her adımda yanı başında biteceksin, arkadaşıyla kavga mı etti duruma el koyacaksın, dayak mı yedi olayı sen cözeceksin. Zaten okul çağına kadar işin pek zor değil. Okul çağına geldiği an asıl sorumluluk alman gereken dönem başlıyor. Onu bi yarış atı gibi hazırlayacaksın ki ; hayata tutunabilsin. Aksi takdirde SBS; ÖSS, KPSS, KPDS.....gibi saçma sapan sınavlarda başarılı olması mümkün değil. okul hayatında ve bu sınavlarda başarısız olursa sebep sensin kardeşim, Zaten o can sana sorar" Beni bu dünyaya neden getirdin " diye... Ergenlik döneminde yaşayacağı sorunlardan hiç bahsetmiyeyim, çünkü sayfalar sürer. ama elin kolun bağlı izleyemezsin o sorunlara da müdahale edecek sensin. İnsanlardan kazık yediğinde, kalbi kırıldığında,çalışacak bir iş bulamadığında, Sağlık sorunları yaşadığında, böyle bir dünyada bunalıma girdiğinde ne yapacaksın?????????? Senin için her defasında yanmayacak mı??? Çoğu zaman ona yetemiyeceksin, yaralarına merhem olamıyacaksın??????? Belki sen göçüp gideceksin ama o bu dünyayala savaşmaya, bu dünyadaki zorluklara katlanmaya devam edecekNeyse daha fazla uzatıp ta midenize ağrı sokmayayım. Kısacası böyle bi dünyada , böyle bi ülkede mutsuz olduğu her saniyeden sen sorumlusun!!!!!!!!!!Böyle bir sorumluluk almayı gözün yiyorsa doğur doğura bildiğin kadar..... Üre üreye bildiğin kadar.
Ben bu kadar çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güçlü ve kudretli, gözü kara değilim olamamda o yüzden dünyaya çocuk getirmeyi gözüm yemiyo.... O çocuğu mükemmel şekilde yetiştirmem mümkün değil, dolayısıyla o canı heba edemem....

helal olsun alinindan öpesim geldi valla

Evet ama neden vuracaksın ki? Yani Dünya kötü diye mi dünyaya getirmek istemiyorsunuz yoksa kendinizi bu konuda yetersiz gördüğünüz için mi işte orasında ikilemde kaldım.İlki pek inandırıcı gelmedi de.. a.s

olay şu hem dünya yeterince acımasız, soğuk ve de zalim ; hemde böyle dehşet bi sorumluluğun altından kalkabilmek zooooor.....Sözüm bu sorumluluğu hafife alanlara........
Ben yeterince eğitim görmüş, üniversiteler bitirmiş , kendini yetiştirmiş, maddi açıdan vede manevi açıdan güçlü bir birey olmama rağmen , yeterince fedakar olmama rağmen çocuk doğurmayı göze alamazken millet nasıl bu kadar hızlı ve rahat üreye biliyor bilemiyorum?????????????????????Mükemmelliyetçi miyim neyim???????????

Yapmayın ya rica ediyorum!!!!!!!!!!!!!!!!!!! “Sırf herkesin var, benimde olsun, yapacak işim yok aman vaktim dolsun” diye çocuk yapmayın ya!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kucağıma alıyım , severim iyi olur demeyin yaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!! Aman kısır gözüyle bakmasınlar bende doğururum çatır çatır demeyin yaaaaaaaaaaaaaa………Ona hazırlayabileceğiniz gelecek ne olabilir biraz onu düşünün lütfeeennnnnn ve şunu asla unutmayın siz ne kadar mükemmel bir gelecek hazırlarım diyorsanız da , unutmayın bu dünyayı, bu ülkeyi ve de çevrenizi tamamen kontrol altına alamazsınız. Evladınız hiç ummadığınız anda kötü ,zalim insanlarla aynı kulvarda çok pis işleri başarmak üzere yola çıkmış olabilir. Ve o zaman ne yapayım ben elimden geleni yaptım ama evladımı istediğim gibi yetiştiremedim deme hakkınızda yoooooook!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zeliha çok güzel söyledin kutluyorum seni yani bize saldırmak için ellerinden geleni yapıyorlar burdada rahat yok benneyaptımkiaçık bulmaya çalışıyorlar,bizden geçerli sebep istiyolar niye yapmadığımıza dair.sanki biz onlara soruyormuyuz niye yaptınız çocuk diye geçerli sebepleride yok onların üstelik hep baskı anne,kayınvalide,eş baskısı yada sırf bi uğraş olsun yanımda arkadaş olsun diye eee ne eşimiz ne çocuğumuz bütün gününü bize ayıramazki eş işe gidecek çocuk da okula gidecek eeee nerde arkadaşlık 7/24 saat arkadaş olsun istiyorlar ama bu mümkün değil

tebrik ederim sanki ben konuşuyorum işte kendini tanımış olgun bir insan

zeliha çok güzel söyledin kutluyorum seni yani bize saldırmak için ellerinden geleni yapıyorlar burdada rahat yok benneyaptımkiaçık bulmaya çalışıyorlar,bizden geçerli sebep istiyolar niye yapmadığımıza dair.sanki biz onlara soruyormuyuz niye yaptınız çocuk diye geçerli sebepleride yok onların üstelik hep baskı anne,kayınvalide,eş baskısı yada sırf bi uğraş olsun yanımda arkadaş olsun diye eee ne eşimiz ne çocuğumuz bütün gününü bize ayıramazki eş işe gidecek çocuk da okula gidecek eeee nerde arkadaşlık 7/24 saat arkadaş olsun istiyorlar ama bu mümkün değil

biz mecbur myuz onları inandırmaya
neden rahat bırakmıyorlar gidip mutlu mutlu
gebeyim bebeşim oldu
bebeşimin cicileri
ay benim bebeğim hepsinden güzel
konularına baksınlar
tavşanlar gibi üresinler 3 yetmez 4 -5-6 yapın

öncelikle sevgili buket_akay başın sağ olsun. (kaç gündür foruma giremediğim için şimdi gördüm)

evet canım değişmeyenlere örnek ben varım
35 yaşında 6 yıllık evli çocuksuz mutlu bir insanım
ve dayatmalara her türlü baskıya karşı durarak bu durumumu koruyacağım

ben de 30 oldum, biyolojik saat maat neler neler diyorlar yıllardır,30 yaşına gel de konuşalım diyorlardı. aha diyorum 30 oldum, tıs yok:)))

Bu hayat bizim ve bir kere dünyaya geldik gerisi yok herkesin fikirleri kendi doğruları vardır benim doğrum bu uzun yıllar düşündüm karakter itibari ile çocuk büyütemeyeceğimi anladım bence herkes önce kendini tanımalı ben tanıdım ben buyum yaşam tarzım sevdiğim şeyler yaşamak istediğim hayat asla çocuklu bir hayat değil haaaaa yalnız kalacaksın ileride diyenlere cevabım ya siz olacak ya siz ne yaşayacağınızı biliyor musunuz da benim hayatım hakkında ahkam kesiyorsunuz
ben yazmışım gibi vereliniortak

Ayrıca tekrar yazıyorum bu konu psikolojik rahatsızlıklar başlığı altından taşınmalıkim ilgileniyorsa ilgilensin
ben hekimim böyle bir ruh hastalığı yok bu bir seçim
çok kızıyorum bu duruma
kesinlikle katılıyorum.

ben kimseye kendimi inandırmak zorunda değilimki zaten istemiyorum o kadar geçerli bi sebep olması gerekmez öyle değilmi içimde bi istek yok hee bide demişsin niye vuracaksın evet vurmamalıyız zaten ama çocuğu isteyipte dünyaya getiren var türlü türlü sebeplerle vurup kızanlar var yani yok değil

ben de diyorum okurken, kimi neye inandırmak zorundayız:uhm: böyle bir derdimiz yok bence:lepi: seversin, evlenirsin, istersin, çocuk yaparsın demiyorlar mı akannehir Türkçemizdeki "eğer" kelimesini ve "istersen çocuk yaparsın " sözünü dillerinde döndüremiyorlar akannehir

biz burda sadece kendi duygularımızı değil çevreden duyduğumuz örnekleride konuşabiliyoruzki,okuduğumuz bir yazı olabiliyor bazen,sonra netten de bulabiliyoruz kısaca sadece kendimizden bahsetmiyoruz

vereliniortak

burası çocuk istemeyen insanların paylaşım alanı siz bize birşey söylemeyin rica ediyorum arkadaşlarım adına herkes bireysel olarak mutluluğunu yaşasın bize acıyorsunuz sanırım çok üzüldüm
vereliniortak alkisalkisalkis

Hala ilerde istersin bu kadınlık içgüdüsü diyenler oluyor bana.35 yaşına girdim.Hangi ilerde istek olacak acaba:)))45 te mi:))

:roflol: sadece güdülerimizle hareket etmeyi seçmeyen kadınlarız zemuszemus bu insanlar bir de bıkıp usanmadan yıllarca aynı muhabbeti devam ettirmiyorlar mı, ben sıkılıyorum yahu akannehir

sevgili yorgun savaşçı arkadaşım sağol bu bayram zor geçti
bir fikrim var gidip bebekli anne konularını basalım
onlar gibi
bir de moderatör var mı buralarda bu konuyu taşısın
aaaaaaaaa bıktım ruh hastalığıymış pöh

bu akşam, akşam yemeğimizi arkadaşlarla yedik. çocuğu olanlar, çocuklarını oyun aynayabilecekleri alanlara bıraktılar ve resmen sesten gürültüden, ennelerin koşturmasından, yemek yedirmeye çalışmalarından ben yoruldum, nasıl dayanıyorlar o hayata anlamıyorum ama şu bir gerçek ne kadar severlerse sevsinler resmen çökmüşler hatunlar.

sevgili yorgun savaşçı arkadaşım sağol bu bayram zor geçti
bir fikrim var gidip bebekli anne konularını basalım
onlar gibi
bir de moderatör var mı buralarda bu konuyu taşısın
aaaaaaaaa bıktım ruh hastalığıymış pöh

çok iyi fikir aslında :roflol: ama bize gölge etmesinler ya aslında di miakannehir

konu sahibi arkadaşın moderatörlerden birine bildirmesi yeterli olur sanırım ya da en azından buraya yazarsa, en azından mesajı bildirebiliriz ilgililere. zemuszemus

X