Çocuk sahibi olmayı istememek

evet haklıyız biz düşüncelerimiz değişirmi değişmezmi kişiye göre değişir,bazılarımızın kid değişmiyor kaç yaşına gelmiş bazılarımız değişmiyor ama biz HİÇ Bİ ZAMAN BÜYÜK KONUŞMUYORUZ.büyük konuştuğumuzu nerden çıkardınız biz biliyoruz ki büyük konuşursak başımıza gelecek o yüzden konuşmuyoruz.a.sayrıca dünyadaki tüm insanlarda bizim gibi düşünmez düşünmek zorundada değil biz kimseyi zorlamıyoruz çocuk yapmayın diye.böyle birşey mümkün değil zaten bu bizim bi TERCİHİMİZ.

vereliniortak

banada komşumun biri aynı senede evlendiğimiz komşu üç tane çocuk yaptı ve evllinde hiçte mutlu değil erkek olsun diye üçledi çocukları ben tedaviye gidip geliyorum kapıda oturuyorlardı bende iki dakka yanlarına oturdum o iki dakkada beni çok üzdü onun ilk sene çocuğu olmasaymış yıkılırmış o zaman ben 10 senedir ölim ama ben ona inat değil hala kendim olmasını istediğim için istiyorum inş 1 tane bebişim olur

Arkadaşlar böyle sizi üzen, anlayışsız ve de kalitesiz insanları, komşuları def edin gitsin. Uzaklaşın bu tiplerden, konuşmayın bile. Ben şahsen beni anlamayacak kapasitede olan insanları artık hemen anlaya biliyorum ve asla hiç bir konuda helede bu çocuk sahibi olmak istemek veya istememek konusunda asla onlarla polemiğe girmiyorum. Aksi takdirde biliyorum ki boşa kürek çekiyorum. Umrumda bile değiller.

Ya bugün bi kaç tatsız olay daha yaşadım. Sözüm çocuk doğurup ,doğurup bakmayan ana ve babalara:
Allah sizi nasıl biliyosa , öyle yapsın ....O çocukları nnasıl ziyan ediyosunuz, vicdansızlar, merhametsizler, Allah sizin gibilere evlat vermesin emi

Arkadaşlar böyle sizi üzen, anlayışsız ve de kalitesiz insanları, komşuları def edin gitsin. Uzaklaşın bu tiplerden, konuşmayın bile. Ben şahsen beni anlamayacak kapasitede olan insanları artık hemen anlaya biliyorum ve asla hiç bir konuda helede bu çocuk sahibi olmak istemek veya istememek konusunda asla onlarla polemiğe girmiyorum. Aksi takdirde biliyorum ki boşa kürek çekiyorum. Umrumda bile değiller.

kesinlikle en iyisi konuşmamak.

akşam otobüsdeyım,iki kadın konuşuyorlar,bende tepelerındeyım,mecburen duyuyorum,ınsnaın annesi ablası nasıl çocuğuna bakmazmış?bunlar doğurmuş,çalışıyorlar,anneleri ablası bakmıyomuş,ve neler neler dediler,sankı annen ablan mecbur,haa doğur ben bakarım dıye gaz verdiyse bılemem,sonra biri diğerine 2. ne zamna yapcan dedi,ay yok dedi diğeri,ya muahbeti görseydınız,ya sankı marketten et tavuk alıyorlar,kafayı yedım,ne kolay mıllete hayat valla

aynen bende artık senin gibi düşünüyorum

herkeze meraba arkadaşlar sizin fikrinizin tam tersini düşünüyorum.evli arkadaşlar için diyorum ama....evlat başka bişey bence bende evliyim 8 yıllık ama çocuğum yok.okadar zor bişey bişeyki anlatamam
çünkü karı kocanın elinde olmayan bişey rabbim verirse olur siz şimdi nekadar istemem dersenin deyin...ben kendimi şimdi yerden yere çarpsamda elimden gelen bişey yok bana şimdi deseler evini arabanı yatını katını ver deseler hiç düşünmeden veririm sadece bebeğimi elime almak için.lafın kısası ALLAH kimseye bu acıyı yaşatmasın.

herkeze meraba arkadaşlar sizin fikrinizin tam tersini düşünüyorum.evli arkadaşlar için diyorum ama....evlat başka bişey bence bende evliyim 8 yıllık ama çocuğum yok.okadar zor bişey bişeyki anlatamam
çünkü karı kocanın elinde olmayan bişey rabbim verirse olur siz şimdi nekadar istemem dersenin deyin...ben kendimi şimdi yerden yere çarpsamda elimden gelen bişey yok bana şimdi deseler evini arabanı yatını katını ver deseler hiç düşünmeden veririm sadece bebeğimi elime almak için.lafın kısası ALLAH kimseye bu acıyı yaşatmasın.

bende 10 yıllık evliyim ve hala çocuğum olacak umuduyla yaşıyorum herkezin gönlündeki olsun inş

endulusss senii rüya tabiritopiğinden biliyorunm benim fikrimde şuu evli olnuca çoçuk olsunn beee ğüzelll dutgularrrr:emir_bebek:

eğer bizim tersimizi düşünüyorsanız yanlış yerdesiniz o zaman :1closedeyes:ayrıca sizde bu kadar üzmeyin kendinizi canım olmazsa olmaz değil sonuçta dünyada çok daha güzel duygular var o yüzden eziyet etmeyin kendinize nacizane fikrima.s

allah herkesin çarşısına göre pazar versin.
siz istiyosanız allah size nasip etsin sağlıkla..
siz olmadığı için üzüntü duyoyosunuz bu sizin tercihiniz değil
ama biz istemediğimiz için çocuk sahibi olmayı düşünmüyoruz
bu da bizim tercihimiza.s.

günaydın,günaydın,günaydın,diğer topıkten bir arkadaş melisdeniz basmış benı burda:))kendımı basılmış hıssettım,yaa bız kötü duygu demıyoruzki çocuk sahıbı olmayı,çocukları sevmıyorda değiliz,benım yeğenlerım var,yalvarıyorlar bizi öpme sevme diye,yanı o denliyim,ama bizlerin tercıhı bu yönde tatlım,

eğer bizim tersimizi düşünüyorsanız yanlış yerdesiniz o zaman :1closedeyes:ayrıca sizde bu kadar üzmeyin kendinizi canım olmazsa olmaz değil sonuçta dünyada çok daha güzel duygular var o yüzden eziyet etmeyin kendinize nacizane fikrima.s

kesinlikle katılıyorum, sonunda ölüm yok. bir çocuk yetiştirmeyi, o duyguyu tatmak isteyenler için de bunca ailesi olmayan çocuk var.(daha önce bu konuda tartışılan şeyler oldu onları yinelemek niyetinde değilim. ama benim fikrim bu.)

allah herkesin çarşısına göre pazar versin.
siz istiyosanız allah size nasip etsin sağlıkla..
siz olmadığı için üzüntü duyoyosunuz bu sizin tercihiniz değil
ama biz istemediğimiz için çocuk sahibi olmayı düşünmüyoruz
bu da bizim tercihimiza
.s.

olay bu. herkes kendi isteğinin doğru olduğunu, herkes için olması gerektiğini düşünmesi çok yanlış. biz kendi fikrimizi paylaşıyoruz. doğru mu, yanlış mı diye sormuyoruz, insanlara da sakın çocuk yapma/isteme demiyoruz.

günaydın,günaydın,günaydın,diğer topıkten bir arkadaş melisdeniz basmış benı burda:))kendımı basılmış hıssettım,yaa bız kötü duygu demıyoruzki çocuk sahıbı olmayı,çocukları sevmıyorda değiliz,benım yeğenlerım var,yalvarıyorlar bizi öpme sevme diye,yanı o denliyim,ama bizlerin tercıhı bu yönde tatlım,

altına imza:)

evet kızlar biz çocuk sevmiyor değiliz tam tersi çok sevdiğimiz için istemiyoruz zaten onu bu dünyada heba etmek istemiyoruz dünyaya getirip ona kızmak,vurmak istemiyoruz a.ssırf doğurmak için doğurupta sonra ona eziyet etmek istemiyoruz

bi de işin şu komik yönünü yaşıyorum ben. diyelim ki biriyle görüşüyorum, evlilikle ilgili konuşmaya başlıyor, çocuk fikrini sunduğunda kesinlikle benim evliliğe ikna olacağımı düşünüyor. hani çocuk isteyen erkek bayanlar arasında tutulan bir şeydir ya. :)) sonra dumura uğruyor tabi.

FİYONK aynen ya tutulur diye erkekler öyle konuşuyorlar bize yaranmaya çalışıyorlarsırnaşık şey

X