Çocuk evliliği öldürüyor mu?

İkinci çocuk dayatma da var mesela başka düşünmüyorum diyorum herkes bıktırıyor yani saygılı olmayı öğrenemiyor bizim toplulumuz doğurmak istemeyen doğurmaz kimi ne ilgilendirir.
Kesinlikle o da var tek bildikleri muhalefet olmak ama hiçbir yararları da dokunmaz bunların.Empati kurabilme özellikleri yok boş laf yapıyorlar.

Biz baya büyük bir park beşik almıştık orda hem sereserpe rahat yatıyordu hemde çıkamıyordu güvenliydi. En başından uyku eğitimi verilmesi gerekiyor. Bizimde birlikte uyuduğumuz zamanlar oldu tabi ama genelde kendi yatağında yatmasını tercih ettim. Diğer konuya gelirsek evet o başbaşa sorumluluğun olmadığı günler asla geri gelmiyor ama çocuklu hayatında güzel yanları var. Biraz daha büyüsün daha rahat edeceksiniz geçecek bu hisler. Bağımsızlığını kazandıkça rahatlayacaksın mental olarakta. Eşinle de herşey yavaş yavaş eskiye dönecek. Yaşadım ordan biliyorum :) şuan 5.5 yaşında anaokuluna başladı. Geldiğinde güzel saçlı annem diye bir öpüyor herşey bitiyor 😊

Benim çocuk sahibi olmak istemememin sebebi evliliğim değil. Ben içgüdüsel olarak hissedemiyorum. Çok iyi bir evliliğim olsa da bu fikirde olacağıma eminim, benden çok daha kötü evliliği olup; şiddet görüp, ihanet görüp peş peşe doğuran kadın yok mu? Her şey evlilikle ilgili değil, tercih meselesi.

X