Çocuk evliliği öldürüyor mu?

Niyeki bence çocuk evliliği daha da güzelleştiriyor.asik olduğun adamdan bir parça oluyor ve senin içinde büyüyor bu çok güzel.
Hiç katılmıyorum 😅 evliliğin kendisi, 2 kişilik karar vermek falan çok daha kolay. Bebek tatlı olabilir ama güzel bir evliliğin 3.bir bireye ihtiyacı yok bence. Çocuk sevgisi için yapılabilir muhakkak onu demiyorum ama ilişkiyi percinlemek falan gereksiz zaten güzel bir ilişkide.

Şu an bebeğiniz küçük ve çok ilgi istiyor, büyüdükçe kendi sorumluluklarini aldıkça siz birbirinize daha çok vakit ayırabileceksiniz. Eşinizden sizi sık sık öpmesini sarilmasini isteyin erkeklerin bazısı ara verince unutabiliyor rahatına geliyor. Çocuğa anneciğim babacığım diye seslenmeyin. Küçük bir ara bulmuşken eşinizle başka bir ortamdaymis gibi ev dışındaki konularla ilgili konuşun.
Sizinle yatması sıkıntıli bı durum, yaşayan pek çok da aile var duyduğum kadarıyla.
Bu süreçler zor ve sabır istiyor, her çocukta yeniden bu duygulara kapılabiliyoruz.
Çocuk gelince evliliğin formu değişiyor

Çocuk aşkı öldürür,evliliği sarsar bana göre 😄
Çünkü bakıma muhtaç bir canlı varken evde,insan evliliği kocayı karıyı görmüyor. İnsan çok yoruluyor, psikolojik olarak yıpranıyor. Çocuk büyüyene kadar dayanılırsa evliliğin güzel günleri de o zaman başlıyor bana kalırsa.

Merhaba arkadaşlar..
Kendimden kısaca bahsedeyim öncelikle..
Ben 12 yıllık evliyim. 2 yaşında kızım var 10 yıl sonra 4. Tüp bebek de kızım oldu çok şükür.

Gelelim konumuza. Biz anne baba olduktan sonra sadece anne ve baba olmaya başladık EŞ olmaktan daha çok anne baba olduk yani.
10 yıl boyunca iyi giden beni her gün öpen sarılan bir adam vardı.. kızım doğduktan sonra sevgimiz ilgimiz ona yoğunlaştı..
Şimdi kızım 2 yaşında yavaş yavaş birseyler oturmaya başladı ama tek tartışmalarimiz kızım yüzünden oluyor.
Kızım bize aşırı bağlı o kadar ki gece bile ortamiza yatmaya çalışıyor..
Kendi yatağına yatiriyorum yine geliyor bir kaç saat sonra..
Ve temas bağımlısı sürekli sarılma elimi tutma çabasında öyle uyumak istiyor evet güzel de eşimle aramıza girmiş oluyor..
Orta yolu nedir nasıl bulunur biz beceremedik çünkü çok odakladik kendimizi galiba anne baba olmaya.
Görmemişin çocuğu olmuş misali..
Ben çocuğun evliliği zedeledigini düşünüyorum.. sizin bu konuda tecrübelerinizi düşüncelerinizi okumak istedim. Paylaşırsanız sevinirim..

Hayatınızı sadece “çocuk” yaparsanız öldürür. Karı, koca ve çocuk, yani bir aile olarak yaşarsanız problem olmaz. Önce karı ve koca olmak lazım. Birbirinize iyi gelmeden çocuğa da iyi gelemezsiniz.

çocuk sahibi olmamayı tercih ettiğim için evlilik üzerindeki "öldürücü" etkisi konusunda yorum yapamam fakat çocuk doğuran arkadaşlarımın hepsinde gözlemlediğim durum, maalesef mental ve fiziksel olarak kadını onarılmaz şekilde yıpratan bir şey. kadın bu denli yıpranmışken kaçınılmaz olarak evliliğin dinamiklerini etkiliyordur.

Öldürüyor diyemem ama yipratiyor tabi. 2 yas zaten zor bi surec. Mumkun oldukca aksam erken uyutun. En azindan aksam esinizle sessiz sakin vakit gecirirsiniz. Oglum uyuyunca bana bi huzur geliyor 😂 Ama canim kanim cok seviyorum, uyuyunca da ayaklarini opup seni cok seviyorum oglum gun icinde kizmalarim icin ozur dilerim diyorum 🙈 Annelik delilik 🥹

Merhaba arkadaşlar..
Kendimden kısaca bahsedeyim öncelikle..
Ben 12 yıllık evliyim. 2 yaşında kızım var 10 yıl sonra 4. Tüp bebek de kızım oldu çok şükür.

Gelelim konumuza. Biz anne baba olduktan sonra sadece anne ve baba olmaya başladık EŞ olmaktan daha çok anne baba olduk yani.
10 yıl boyunca iyi giden beni her gün öpen sarılan bir adam vardı.. kızım doğduktan sonra sevgimiz ilgimiz ona yoğunlaştı..
Şimdi kızım 2 yaşında yavaş yavaş birseyler oturmaya başladı ama tek tartışmalarimiz kızım yüzünden oluyor.
Kızım bize aşırı bağlı o kadar ki gece bile ortamiza yatmaya çalışıyor..
Kendi yatağına yatiriyorum yine geliyor bir kaç saat sonra..
Ve temas bağımlısı sürekli sarılma elimi tutma çabasında öyle uyumak istiyor evet güzel de eşimle aramıza girmiş oluyor..
Orta yolu nedir nasıl bulunur biz beceremedik çünkü çok odakladik kendimizi galiba anne baba olmaya.
Görmemişin çocuğu olmuş misali..
Ben çocuğun evliliği zedeledigini düşünüyorum.. sizin bu konuda tecrübelerinizi düşüncelerinizi okumak istedim. Paylaşırsanız sevinirim..
Daha doğmadı bebeğimiz. Ama filmlerde, kitaplarda falan görürüm. İlişkiyi düzeyinde tutmak için 2 kişilik emek gerekir denir. Kendinize özel zaman yaratın falan denir. Yaparsınız ya. Uyusun yumurcak 😊 öpmüyosa eşiniz, öpün sarılın. Ona ihtiyacınızın olduğunu söyleyin. Sevgiyi hissetmek lazım

Lütfen söyleyeceklerimi yanlış anlamayın, art niyetli söylemiyorum. 10 yıl çabalamışsınız ve maddi manevi çok yıpratıcı süreçlerden geçerek 4. tüp bebek denemesinde çocuk sahibi olmuşsunuz. Allah bağışlasın öncelikle. Siz böyle söyleyince sormadan edemiyorum. Bu kadar çabalayarak elde etmişsiniz, şimdi de evliliğimi zedeliyor diyorsunuz. Acaba diyorum bazı şeylerde çok zorlamamak mı gerekli? Olmuyorsa vardır bir hayır diye mi bakmalı? Eminim onu her şeyden çok seviyorsunuzdur ama eminim eski karı koca hayatınızı da özlüyorsunuz. Ben çocuk sahibi olmaya şu an için sıcak bakmıyorum ve belki de hiç sıcak bakmayacağım. Eşim ise çok istiyor ama böyle konulara çok sık rastlar oldum; okuyunca da daha çok tedirgin oluyorum. Çabalayarak sahip olunca bile böyle düşünüyorsanız acaba ben neler yaşarım... Yazdıkları konuyla alakasız gelebilir ama böyle konuları görünce aklıma direkt bu geliyor.

Sorunuza tecrübe sahibi olmadığım için yorum yapamıyorum.
çok çok istemeden anne olmayın derim.. zaten de öyle yapıyorsunuz,
çünkü epey zorlayıcı süreçler var annelkte..

Bu tamamen ilişkinin dinamiğine bağlı bence.
o kadar çok faktör var ki, genelleme yapmak imkansız. sizin evliliğinizi yoran, yıpratan çocuk olabilir ama bunun içerisinde de detaya girmek lazım.
neden?
2 yaş sendromu mu? daha önce evliliğiniZde sorunlar yaşadınız mı? birikmişlik mi? bebekten sonra eşinizin size bakış açısı mi? birbirinize zaman ayıramamak mi? neden zaman ayıramıyorsunuz? vs vs yüzlerce soru gelir ardında.
4 tüp bebek süreci bence oldukça yorucu bir süreç zaten başlı başına.

ben bu noktada bilmişlik taslamak istemem ancak henüz 3.5 aylık bir anne olarak bebekten sonra aşkımızın daha da perçinlendiğini düşünüyorum.

bunun biz de böyle olmasının da birçok nedeni var. Ya eşinizle oturup neden sonuç ilişkisini bulma amacıyla uzun uzun konuşmanız lazım ya da destek almanız lazım

Bebek ve çocuk sevmiyorum. Ayriyetten ömür kendim hariç birinin sorumluluğunu istemiyorum.

Ben de sevmiyorum. Bebek sesi falan da ay ne tatlııı değil benim için hemen göz deviriyorum bişi denmediği için sjdjsjs
Bana başkasının çocuğunu sevme fikri garip geliyo, bana ne yani ya da benim çocuğuma ay ne tatlı falan dendiğinde niye tatlı gelsin ki yalana bak falan diyorum ahsjahdhah
Kendi çocuklarım başka ama, hatta bilmiyorum bir tane daha doğursam gözüme batmaz öyle farklı o :KK70:

çocuğunuza net sınırlar koyun, uyku düzeni muhakkak olsun, kendi odasında kendi yatağında yatmaya alıştırın, bu düzeni sağlayabilmek için tavsiyeler alın.. aksi halde evliliğiniz de yıpranır, çocuğunuzla olan ilişkiniz de yıpranır...

çocuk erken saatte yatarsa hem siz başbaşa vakit geçirirsiniz hem de çocuğun sağlığı yerinde olur vs vs

Ama şimdi karı koca kendileri iletişim kuramıyorsa çocukta kusur bulmayı doğru bulmuyorum ben. Evet zorluğu var ama bunu bilerek başlamış olmanız gerek. Bebek için çabalarken sadece olsun diye mi çabaladınız

X