Evliliğindeki bitmeyen sorunlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var 3 senelık evlıyım benım ılk evlılıgım esımın 2 evlılıgı esımın ılk evlılıgınden 1 oğlu var 10 yaşında velayet annededeydı çocuk sadece tatılerde bıze gelıyordu ama çocuk tam bır dışarı çocuğu ılgısız cıddı egıtım alması lazım bızde 2 ay önce sehır degısıklıgı yaptık benımde 19 aylık bır kızım var esımın eskı karısı evlenmıs çocuk kaynanamdaydı neyse annesının bu 3 evlılıgı her babadan bır çocuk suan evlendıgınde de hamıle ılk çocuğuna anneanne bakıyor ıkıncısıne de kaynanam kendı yenı evlılıgınde rahat suan çocuğu zar zor kaynanamın ordakı okula yazdırdık anne denmez ılgısız alakasız sadece çocuk doğurup bırılerın üstüne atıyor evlenırken sorun yapmadım zaten tatıllerde gelıyor dıe kendı evladımdan da ayırmadım ama son geldıgınde çantamı karıştırıp bana aıt olan 1000 lırayı almış bıde bu yaşta çok ıyı yalan konuşan bırı tüm günü dışarda olsun yada tv ızleyım derdınde olan egıtımle alakası olmayan bırı benım yanındayken farketdım kı kardeş duygusunu ogretemıyorum baba desen ısle meşgul son yaptığı durum benı endıselendırdı paramı alması babası tabı baya kızdı sonra bız sehır degısıklıgı yaptık esımın ısı nedeniyle çocuğuda kaynanama bıraktık düşüncem okul zamanı alırlardı ama oyle olmadı kadın zaten konuştuğu kısıyle 1.5 sene nıkahsız yaşadı devletden her yardımı alıyordu çocuğa hamıle kalınca nıkah kıymak zorunda kaldı anlıcanız bırıne annaane bakıyor dıgerıne kaynanam ama konu suan esımın velayetı almak ıstemesı kaynanam bu sene okulu burda okur ben yaşlıyım dıger sene sızın yanınıza gelır dıyor esımde bu durumda kararlı ben ne kadar sorumluluk almak ıstemesemde olay mecbur duruma düştü bu çocuk geldıgınde benım yapmam gereken ne tam olarak kendı kızımı nasıl korucam ınanın bılmıyorum çocukta egıtım hıc yok yalan hırsızlık ıftıra bıle varken gelecegı dusunemıyorum bana yardımcı olurmusunuz
Cok zor bir durum. Şimdi birçok kişi çocuklu adamla niye evlendin diye soracak ama bence cevap vermek zorunda değilsin bu soruya. Üzülerek söylüyorum ama esiniz o çocuğun oz babası sizden olan evlatsa diğeri de evlat evet çocuğun huyları kötü ama yanlış yetiştirilme tarzından da kaynaklı bu durum. Annesinin ihmali çocuğun suçu değil. Babası korumakla yükümlü eşinizle empati yapmaya çalışın eğer o çocuğu ortaya bırakırsa iyi bir baba değildir ve aynı zamanda bu kişi sizin de evladınizın babası yani aynı adama ait 2 çocuğa farklı davranmasını istemek adaletsizlik olur. Süreci kolay atlatmak için bir süre bence yorum yapmamayı tercih edin çünkü suan ettiğiniz her söz dinamit görevi görecek.

Ortada kazanılması gereken bır çocuk var dıkkat ederseniz bende geldıgınde nasıl davranılırım yazdım son durumları benı şüpheye düşürdü dedım baba faktörü sadece baba olarak var kadın kocamı aldatmış belgelı sekılde bunlar kadınım ılk evlılıgınden de ılk çocuğu kendı kocasından degıl belgelı sekılde ayrıca baba alsın sorumluluğu ama sadece baba dışarda çalışan bırı geriye kalıyor hersey bana anlatabıldımmı tek basına sorumluluk oluyor sadece
Hanımefendi çocuğun annesi afedersiniz ne olursa olsun bundan çocuğu mesul tutamazsınız demek istiyor herkes hani şöyle düşünün eğer annesi çok normal cok iyi bir anne olup yine de çocuk sizde kalıp bu davranışı yapabilirdi siz anne baksın istiyorsunuz ama bu bahsettiğiniz tarzda bir kişi sanmıyorum ki baksın hatta bence başka çocuklar da gelecek

Siz de eğitimli değilsiniz. Eğitimli olsanız ana baba varken annannede kalan çocuğun üstelik yeni bebekler de olmuşken! Nasıl içler acısı bir iç dünyası oluşmuştur bilirdiniz! Allah hepinize bunun hesabını çok iyi soracaktır inşallah!
Çocuğu alın psikoloğa gidin. Düzenli terapiler alması lazım ama merdiven altı yere değil. İyi güzel gerçekten namta
E sanane? Evlenmeseydin böyle bir kadının eski artığıyla o zaman? Bir de koşa koşa çocuk yapmasaydın! Hep ana mı bakacak sanıyodun sen?
Gerçekten elestırı anlayışınızm
Bence pedagog destegi alin cocuk icin. Cocul dogru dürüst aile ortami belli ki yasamamis. Yalan söylemesi, calmasi felan.bunlar hepsi o cocugunun bulundugu durumun sonuclari. Toparlanabilir, ama bunu siz tek basiniza yapamazsiniz..babasina muhakkak bunu sart olarak kosun. Madem cocuk evinize gelecek bunu iki tarafi yormayacak bir sekilde yapmak lazim. Cocugun annesine de Allah akil fikir versin. Kocalar gidince cocuklarin baglama misyonu biter gibi Saga sola birakmis.
Suan degıl 1 sene sonra gelıcek bende esıme onu soyledım tek basıma alabılecegım sorumluluk degıl şart koştum en mantıklı yorumlardan bırı olmuş sadece gelecek hakkında bıraz endıse duydum ve erkek çocuk hıc bılmem Buda benı korkutuyor yorumunuz ıcın teşekkür etdım ıcımı rahatlatdı

Ben anladım , eski eşe çok kızgınsınız, çünkü o bakar, ben eşimin eski çocuğu ile ilgilenmek zorunda kalmam diye düşündünüz. Çünkü kocanızın boşanıp dertsiz bir şekilde aile kurma hakkı var ama eski eşin yok çünkü o ana! . Baba desen şam babası , yazık babaannenin üzerine atmış çocuğu , sonra çocuk eğitimsiz. Babası olarak eğitim verseydi.
Ama asıl sorun sizin eşinize, eski eşinden olan çocuğa bakmak istemediğinizi söyleyememeniz. Eşiniz çok çalışacak , oğlan sizin bakımınıza kalacak. Ben bunu kabul etmiyorum diyemiyorsunuz çünkü bu adama karı boşamak kolay. Sizi de boşar. Ama kesinlikle boşanmak istemiyorsunuz, çünkü o zaman aynı eski eşin durumuna düşeceksiniz.
Siz istiyorsunuz ki ; biz aman nasıl ana bu nasıl çocuğuna bakmaz , lanet okuyalım eski eşe. Sonuç değişecek mi?
Siz paşa paşa, söylene söylene( ama içinizden) , dişleriniz sıka sıka o çocuğa bakacaksınız. Canım , cicim oğlum diye bakacaksınız, paranızı çalarsa tekrar, babasına söyleyeceksiniz ama babası en fazla biraz kızacak o kadar . O oğlanın ödevine yardım edeceksiniz çünkü dersleri kötü olursa kocanız size kızar, yemek yapacaksınız çünkü aç bıraktı beni üvey annem derse babası size kızar. Siz mahkum olduğunuz duruma kızgınsınız ama bu mahkumiyet ne eski eşin( sonuçta çocuğu bilerek evlendiniz) , ne de çocuğun suçu . Bu siz ve eşiniz arasında ama siz eşinize yek kelime edemiyorsunuz.
Yazık ya çocuk kimlerin ellerine kalmış

Hanımefendi çocuğun annesi afedersiniz ne olursa olsun bundan çocuğu mesul tutamazsınız demek istiyor herkes hani şöyle düşünün eğer annesi çok normal cok iyi bir anne olup yine de çocuk sizde kalıp bu davranışı yapabilirdi siz anne baksın istiyorsunuz ama bu bahsettiğiniz tarzda bir kişi sanmıyorum ki baksın hatta bence başka çocuklar da gelecek
Anne suan hamıle zaten daha ne olur bılemem ama oyle bır uslupte yargılıyorkı sankı ben yapmışım her çocuğu gıbı

Anne suan hamıle zaten daha ne olur bılemem ama oyle bır uslupte yargılıyorkı sankı ben yapmışım her çocuğu gıbı
Simdi sizin kızgınlığınız geçemez çünkü sizin duzeninizin tam ortasına bomba konuluyor ama eğer eşinizin bakmakla yükümlü olduğu çocuğa olan mesafesine müdahale ederseniz olay başınıza kalabilir . Yapamıyorum bakamıyorum diye açıklama yaptınız mi eşiniz ne diyor bu duruma

Ben anladım , eski eşe çok kızgınsınız, çünkü o bakar, ben eşimin eski çocuğu ile ilgilenmek zorunda kalmam diye düşündünüz. Çünkü kocanızın boşanıp dertsiz bir şekilde aile kurma hakkı var ama eski eşin yok çünkü o ana! . Baba desen şam babası , yazık babaannenin üzerine atmış çocuğu , sonra çocuk eğitimsiz. Babası olarak eğitim verseydi.
Ama asıl sorun sizin eşinize, eski eşinden olan çocuğa bakmak istemediğinizi söyleyememeniz. Eşiniz çok çalışacak , oğlan sizin bakımınıza kalacak. Ben bunu kabul etmiyorum diyemiyorsunuz çünkü bu adama karı boşamak kolay. Sizi de boşar. Ama kesinlikle boşanmak istemiyorsunuz, çünkü o zaman aynı eski eşin durumuna düşeceksiniz.
Siz istiyorsunuz ki ; biz aman nasıl ana bu nasıl çocuğuna bakmaz , lanet okuyalım eski eşe. Sonuç değişecek mi?
Siz paşa paşa, söylene söylene( ama içinizden) , dişleriniz sıka sıka o çocuğa bakacaksınız. Canım , cicim oğlum diye bakacaksınız, paranızı çalarsa tekrar, babasına söyleyeceksiniz ama babası en fazla biraz kızacak o kadar . O oğlanın ödevine yardım edeceksiniz çünkü dersleri kötü olursa kocanız size kızar, yemek yapacaksınız çünkü aç bıraktı beni üvey annem derse babası size kızar. Siz mahkum olduğunuz duruma kızgınsınız ama bu mahkumiyet ne eski eşin( sonuçta çocuğu bilerek evlendiniz) , ne de çocuğun suçu . Bu siz ve eşiniz arasında ama siz eşinize yek kelime edemiyorsunuz.
Yazık ya çocuk kimlerin ellerine kalmış
Ben evlenmeden önce çalışan bır kadındım hatta doğum ıznıne ayrılana kadar da öyleydi hatta ızınden sonrada çalıştım yanı evde durun bırı degıldım bebeğim 19 aylık son 8 Aydır evdeyım eve alışmak bebeğe alışmak kendıne alışmak zor durum babasının kızacağı durum yok benım. Yemek saatim bellı düzenim bellı boşansam dahı kendı ayaklarımın üstünde duracak güce sahıbım

Simdi sizin kızgınlığınız geçemez çünkü sizin duzeninizin tam ortasına bomba konuluyor ama eğer eşinizin bakmakla yükümlü olduğu çocuğa olan mesafesine müdahale ederseniz olay başınıza kalabilir . Yapamıyorum bakamıyorum diye açıklama yaptınız mi eşiniz ne diyor bu duruma
Ben tüm sorumluluğu alamam dedım tek basıma nıtekım ergenlıgı var bunun sonuç olarak oda yaparız dedı bakalım suan degıl daha velayet davası var açılmadı eskı esı hep böyle kandırdı zaten devletden yıllardır yardım alıyor evlenıce kesıldı 1 sene sonra gelıcek kader kısmet

Anneye laf edip durmuşsun, size göre baba tam olarak ne oluyor çocuğun hayatında.
Kusura bakmayın kendinizi ve çocuğunuzu korumayı çocuklu adamla evlenmeden önce düşünecektiniz. Nasıl olsa çocuk annede beni ilgilendirmez derseniz sonra böyle kalırsınız işte.

Ben tüm sorumluluğu alamam dedım tek basıma nıtekım ergenlıgı var bunun sonuç olarak oda yaparız dedı bakalım suan degıl daha velayet davası var açılmadı eskı esı hep böyle kandırdı zaten devletden yıllardır yardım alıyor evlenıce kesıldı 1 sene sonra gelıcek kader kısmet

Kadının aldığı yardıma takmışsınız. Yardıma ihtiyacı var ki devlet yardım ediyor. Size ne bundan?

Gerçekten elestırı anlayışınızm

Suan degıl 1 sene sonra gelıcek bende esıme onu soyledım tek basıma alabılecegım sorumluluk degıl şart koştum en mantıklı yorumlardan bırı olmuş sadece gelecek hakkında bıraz endıse duydum ve erkek çocuk hıc bılmem Buda benı korkutuyor yorumunuz ıcın teşekkür etdım ıcımı rahatlatdı

Endisenlenmeniz normal. Birlesen ailelerin ortak bir sorunu cocuklari ve yeni aile üyeleri bir araya getirmek. Bu cocugun cocuklugu simdiye kadar pek güzel gecmemis anlasilan. O yüzden imkan varsa daha gelmeden pedagog destegi alin veya gelir gelmez. Bu süreci kolaylastiracaktir ve cocugun kendini yeni ortamda da yabanci hissetmemeye de yardimci olur. Bu sürec iyi yönetilse zamanla cocuk da alisir size, sizde ona. Allah kolaylik versin hepinize bu sürecte

Bence umudu kesin annesinden çünkü yeni bebeği olacak bir de onun esi olan kişi yuksek ihtimalle bu çocuğu kabul etmeyecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X