Çocuğun olmazsa ileride çok pişman olursun

yalnizkus_

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2014
761
678
Konu evlilik düşünmemem, çocuk sorumluluğunu kaldıramayacağımı düşünmem ve annem. Her seferinde istemiyorum diye diretiyorum ve her seferinde çocuğun olmazsa ileride çok yalnız hissedersin hayata bağlayacak birşeyin olmaz, olmasını istediğinde geç olur vs vs.
Asla hak vermiyorum ama yinede sormak istedim çocuk yapıp pişman olan, yapmayıp pişman olan var mı aranızda?

Çocuk yapmak için evlenilmez canım.. isriyorsan çocuk yaparsın ama.. olması veya olmaması pişmanlık yaratırmı o değişir.. bilemeyiz.. ben çocuk yaptım allah sağlıklı uzun ömür versin pişman değilim suan benim dayanağım o anne oğlan yasayıp gidiyoruz

hayata baglayacak bırseyın olmaz ne demek ya cok agır bır kelıme ne yanı cocugu olmayanlar ölsun mu sırf sızı ıkna etmek ıcın oyle konusmus ama oyle bır konusuyor kı ınsanı depresyona sokar

sızın sordugunuz soru da cevaplanması zor bır soru
cocugum olmasaydı pısman olurmuydum bılmıyorum mesela ... cocuk yaptım dıye de pısman olunmaz ama belkılerı olabılır ınsanın . sız gercekten ıstesenız ve buna hazır olsaydınız net bır sekılde ıstemıyorum demezdınız
bence bu tarz konular akısına bırakılmalı
bır bakarsınız oyle seversınız oyle guzel bır adam olur kı cogalmak ıstersınız ... ama yapmazsam pısman olur muyum sorusuna gelecek cevaplarla fıkrınız olusursa saglıklı olmayabılır cunku pısman olmamak ıcın dogurulmaz

Şuan yaşın kaç bilmiyorum ama kesin kararlıysan yapma çocuk herkes anne olmak zorunda değil. Ama 30 dan sonra evliysen eğer çocuk istiyorsun. Ben 26 yaşında evlendim çocuk istemedim uzun Bi süre 32 den sonra istemeye başladım. Düşük oldu Bi kaç kez. Şimdi de diyorum ki keşke evlenir evlenmez çocuk yapsaydım. Belli Bi yaştan sonra zor oluyor. Rahata da alışıyorsun. Şuan istemeyebilirsin ama 1 sene sonra isteyebilirsiniz. İstediğin zaman evlenir çocuk yapabilirsin. Yada yumurtalarını dondur her ihtimale karşı. Yaş ilerledikçe her istediğin zaman da hamile kalamıyrousn.

Öyle bir pişmanlık yok. Evlenmek için evlenir, ilerde pişman olurum diye doğurursan asıl o zaman pişman olursun.

Evlilik ve çocuk isteyip istememek sizin kararınızdır. Pişman olursunuz ya da olmazsınız bunu ancak yaşayıp deneyimlersiniz. Anneniz dahi olsa size bu konuda karışamaz diye düşünüyorum. Ayrıca bence ilerde bana baksın bana yoldaş olsun vs.diye çocuk yapılmaz.

Valla ilerde ki kuresel isinmanin agirlasacak kosullarini, bagira bagira gelen su ve gida kitliklarini, orman yanginlarini, iklim degisikliklerini, giderek bozulan gelir adaletsizligini, egitimin iyice kalitesizlesmesini falan düşündükçe ben kizimdan onu dunyaya getirecek kadar egoist oldugum icin arada icimden özür diliyorum, cok acik ve net, geleceginden endise ediyorum

konu sahıbı annenız aslında ılerde yalnız kalmayayım ve bana bakan olsun dusuncesıyle dogurmus

o dusunceyle doguranların cocuklarına nasıl baskı uyguladıklarını suanda da goruyoruz

her ınsan sevgıyle ıstenerek dogumu hak eder

ılerde pısman olmayayım, cocuguma kardes olsun yalnız kalmasın oyun arkadası olsun, yalnız kalmayayım dıye dogurmak dogan cocuga haksızlık

Annenizin fikirlerini değiştiremezsiniz, illa istemiyorum diye diretmeye gerek yok.
Daha evli bile değilken asla çocuk istemiyorum muhabbetlerine girmeniz manasız geldi bana.

Bu konuda düşünceniz çok netse bence pişman olmazsınız, her insan çocuk ister diye bir durum yok bence..Bende çevreme istemem derdim ama içten içe erken yaşta istemem ilerde düşünürüz diyordum, hep bi açık kapım vardı..Kendiniz den istemediğiniz konusunda eminseniz pişman olmazsınız..Hem zaten sırf çocuk için evlenilmez..

evli değilim, evlenmeyi düşünmüyorum en azından planlarımın bir kısmını hayata geçirene kadar.
çocuk yapmayı zaten düşünmüyorum . anne olmak zorunda değilim. bir çocuğa hakettiği desteği veremedikten sonra çocuk yapmasam da olur.
pişman olup olmamak bana kalmış, beni ilgilendirir.
zaten çocuk yapsam bana yaşlanınca baksın diye yapmam. birine yük olmak istemem . bakıcı yada huzurevi gibi seçenekleri değerlendiririm.

var mı aranızda?
Pisman olmadim ama hayatim bidaha hic eskisi.gibi de olmadi. Cocuk demek olene kadar sorumlulugunu tasimak zorunda oldugun bisey demek. Herkes bunu yapmak zorunda degil. Evladim iyi ki var. Cok da guzel annelik. Ama guzelligi kadar da zor. Disardan gorundugu gibi degil her gununun ayri derdi ayri guzelligi var. Herkes katlanamayabiliyo. O yuzden herkes anne olmak zorunda degil.

Herkes anne olamıyor cidden. Kaynanam 4 tane doğurmuş, hiç ana olmamış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…