Çocuğun olmazsa ileride çok pişman olursun

çocuk yapıp da pişmanım diyen kimseyi bulamazsın ( ruh hastası çocugunu sevmeyen biri değilse tabi). zamansız da olsa iyi ki oldu derler çünkü yaptıktan sonra vazgeçemezsin. ama çocuk sahibi olmak zouda değilsin ve olmadan da mutlu olrusun tabiki bu bir kere çok büyük bir sorumululuk ve hayatın artık ona endeksli olacak. onu yapmadan da hayatını yaşamayı seçen özgür ruhlu insanlar var gayet de mutlular

Haklısınız bunun farkındayım ama kendimi bildim bileli ergenlikten tut şimdi bile flört konularında iyi değilim. Aşık olmadan flört etmek manasız geliyor ve karşıma aşık olabileceğim biride çıkmadı

Aşık olmadan, sevmeden iliski, evlilik dusunmeyin tabi ki. Evlilik yalnız kalmayayim diye yapilacak iş değil, burada konulari goruyorsun insanin hayatini zehir ediyor kimisi. İyi dusunmek lazim benim demek istedigim bul birini git evlen degil kismet ama 😁 yazmissin ya degerlendirmeden, dusunmeden eliyorum diye begendiklerini bir degerlendirirsin belki. :)

secmedigimiz her seyden pisman olacagiz diye dusunursek asla bir karar alip ilerleyemeyiz.

bugunun sartlarina gore karar vermekten baska care yok, pisman olursaniz da olursunuz.

Benden büyük arkadaşlarım var bekar 30lu yaşların ortasındalar. Hiç çocuk yapmadıklarına veya evlenmediklerine pişman değiller. Zaten yani 50 yaşına kadar evlat edinebiliyorsunuz. Ben çocuğun illa biyolojik olması gerektiğini düşünmüyorum. Illa biyolojik olmasını isterseniz de yumurtanızı dondurun olsun bitsin. Çok istemeden ilerde pişman olmayayım diye kimse çocuk yapmamalı.

ben 37yim (bekar), inan yas gectikce cocuk fikrinden daha cok uzaklastim. meseal 25-26 yaslarinda olabilir bakiyordum ama 35ten sonra tamamen degisti fikrim.
buyuk sorumluluk, bana gore degil.
Ustelik niye yalniz kalacaksin? 7-8 cocuk dogurup koyde bir basina kalan teyzeler, amcalar var. ya da cocuklarinin huzur evine terk ettigi. Yalniz felan kalmassin. biriktirirsin cocuguna harcayacagin parayi mis gibi huzur evine yerlesirsin :KK70:
eger istemiyorsan kesinlikle pisman olmassin. cocuk buyutmek kolay degil hele hele gunumuzde.

X