Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ev vermek zorunda olsa mahkeme ne güne duruyordu, neden mahkeme vermiyor kimseye ev mev? Nafaka değil ama ev büyük lütuf yani üzgünüm. Hele ki normalde yasal hakkı olmayan malı kendi rızasıyla hibe ediyor ya da kullanım izni veriyor ise büyük lütuf. Hele bir de telefon faturasına kadar ödüyormuş. Hiçbir mahkeme buna karar vermedi, veren insafından verdi. Ne herifler var, çocuğuna 500 tl veresi gelmiyor, sırf bunun için avukata avuç avuç para döküyor. Ortalık karıştırıp can sıksın diye vermiyor kimse kimseye bunları. Sabır sınamasın otursun oturduğu yere.

Benim anladığım eşinizin eski eşi psikolojik sorunları olan,intihara meyilli bir kadın.Peki eşiniz Çocuğun velayetini neden tamamen almak istemedi?Neden eski eşine bıraktı tamamen?Yani benim çocuğum yok ama olsaydı böyle psikolopat birinin eline bırakmazdım.

İstisnalar vardır elbette ama ortada delirmiş bir kadın varsa onu delirten de bir erkek vardır kesinlikle. Mesela benim eşime ve kayinvalideme sorsanız ikisi de melek. Eşim benim sözümden çıkmaz etmez. Kayınvalide ağzını açmaz etmez. Bir de benden dinleyin. Şimdi anlatmayacağım ama bazı pasif ama insanı yavaş yavaş delirten şeyler vardır. En basiti sevgisizlik bile bir kadını delirtir. Aldatmaz ama başka kadınlara nazik davranir. Kendisine kaba davranmasa bile duyarsız davranır. Bunlar bir kadını yavas yavaş delirtir. Sonra o ben böyleyim yapım odun diyen adam gider başka bir kadina başkalarına ilan ede ede sevgi pitircigina dönüşürse kadın da delirir. Normal bunlar.

Böyle idareciler vardı mesela. Aleni ayrım yapmaz ama gizli bir mobbing yaparlar. Başka personele rahat rahat izin verirler. Sana bir bahane bulurlar. Doğrudan izin vermiyorum da demez de bahane bulur. Şimdi boyle bir mudurunuz olduğunda siz mi suçlu oluyorsunuz örneğin. Delirene değil delirtene bakmak lazım. Eskiden beri olan bir hastalığı vardır (bipolar vb.) istisnalar elbette vardır. Ama kadın ne olursa olsun çocuğunu ayda bir gören babaya ben şüpheyle bakarım.

Anlaşmali boşanmislar. Evi de vermemiş oturum izni vermiş. Adamın maddi durumu iyi zaten. Çekişmeli dava açsa tazminat, malların yarısi vs alırdı. Geliri yüksek olduğu için şu ankinden bile fazla alabilirdi.

Kaç kere için yazdığımı sayabilen var mı

Faturaları da ödüyordu.Hatta kendi cep telefonu faturasını da.En son adam üstüne al demiş.Konu sahibi de numaram değişti diye şikayetleniyordu.

Kadın deliyorsa kesin delirten bir erkek var tespitiniz yanlış.
E bu kadar delirten davranışlar varsa ayrılın delirmek yerine...

Ben merak ediyorum.İntihar eğilimli bir anneye mahkeme velayet verebiliyor mu?
Boşanırken anlaşmalı olarak boşanılmış ve velayet annede kalmış. Anne antidepresan kullandığı, intihar eğilimli olduğu ve eşe ve çocuğa karşı şiddet uyguladığı o dönemde çekişmeli açılarak belirtilseydi sonucu nasıl olurdu ya da o süreçte nasıl devam ederdi bilmiyorum. Biz iddialarımızı boşanmayı takip eden 2 yılın ardından açılan görüş günleri davasında pedagog raporunda sunduğumuz için görüş günleri pedagog raporuyla ve hakim onayıyla yarıya indirildi. Kafamızdan biz öyle istiyoruz dediğimiz için yapılan şeyler değildi.

Adamın maddi durumu o kadar da iyi değil, kendine ait evi yok örneğin. Yeni karısının evinde oturuyor, babasının evini konu sahibesine vermiş. Çekişmeli açsa tazminat alırdı derkenki dayanağınız?

Babanin gidebilecegi bir yer varsa musterek hane anne ve cocuga tahsis edilebiliyor. Bizim icin boyle bir durum vardi avukatimin verdigi bilgiye gore ama ne kadar o evde yasananilir bilmiyorum. Velayet annede oldugu icin annenin sartlarinin iyilestirilmesi amaclaniyormus. Yinede sartlari ve sabri zorladikca bence babalar cocuklardan uzaklaşıyor. Boyle oluncada cocugu gormuyor diye huzursuzluk cikariyorlar. Dengeli ve olculu olmak nedense bizim toplumda cok zor

Faturaları da ödüyordu.Hatta kendi cep telefonu faturasını da.En son adam üstüne al demiş.Konu sahibi de numaram değişti diye şikayetleniyordu.
Ben kadını savunmadim yalnız. O yüzden fatura detayı falan önemli değil. Ev vermesi, çocuğun masraflarını karşılamasi ve nafaka vermesi için şükretmesi gerekmiyor. Verecek tabi ki. Boşanmak isteyen taraf daha çok bedel öder. Kadınlardan erkeğe tazminat ödeyen bile oluyor. Evlilikte kim kusurluysa veya kim boşanmak isterse karşı taraf istemiyorsa bedelini o öder. Sözleşmeye bozan taraf. İkili sözleşmelerde de böyle. Bir dizi oyuncusu bile sözleşmeyi bozdugunda cezai şartlar oluşturuyor. Evlenirken ev tutar gibi 3-5 yıllık diye evlenmiyorsunki. Hastalıkta sağlıkta bir ömür diye evleniyorsun. O yüzden çocuk yapıyorsun. Yoksa kim çocuk yapsın. Boşanmak elbette hak. Buna bir şey demiyorum. Ama boşanmak isteyen taraf karşı tarafı mağdur etmemek için bedel ödeyen taraf olur her zaman. Olması gereken budur şimdi adam lütfetmis gibi davranmayın. Adamın durumu iyi ki o kadar vermiş. O zaman acuna da eşleri kul köle olsun. İkinci eşi az bile aldı. O aldatmaya rezil olmaya tüm mali mülkün yarısını alırdim ben mesela.
Konu sahibinin yaptıkları çok ayrı bir konu. Ev ve nafaka konusu çok ayrı. Birbirine karistirmayalim.

Üstüne mal varsa alır yarısını tabiki.Ama mesela eski eşinin iş yerinde hak iddia edemez.Zaten bu tarz insanlar çoğu malı mülkü şirket üstüne aldıkları için kadınlar ayrılırken yarısını alamıyor.
Üstelik buradaki konuda verilen bir tapuda yok.Eski kayınvalidenin sözü var.

Eşimin boşanmasının ardından 2 yıl sonrasında evlendik. hatta çocuğu buna hazırlamak için pedagog önerisiyle 1 yıl boyunca yavaş yavaş alıştırdık, çocuğa pat diye evleniyoruz biz denmedi. 2 yıl sizin için yeterli süre değilse bilemem, bu şahsi bir yorum olur. Annesine bizim ilişkimiz 8 aylıkken haber verildi ciddi bir ilişkim var çocuğumu tanıştırmak istiyorum arkadaş olarak" diye, nazikçe soruldu zaten, o çocuğu hazırlamak ya da bu ilişkiyi desteklemek yerine bu haberin üzerine "çocuğumu mahkeme görüş günleri dışında asla alamazsın, yoksa polise haber veririm" denildi. Baba cezalandırıldı, ilişkisi olduğu için. Bunu bir erkek bir kadına yapsa aynı şekilde yaklaşılır mı merak ediyorum

Mal yok ortada, ev de adamın ailesinin. Dediğiniz gibi olsa bu kadın bırakır mıydı, baksanıza o göz var mı? Kendi dedi eski eşim Acun değil, o kadar yapabiliyor, adam nafaka veriyor üstüne faturalarını ödüyor. Bunun çocuğun yüzü suyu hürmetine olduğunu unutuyor, çocuğu yollayıp duruyor, versem de rahat gezemeseler hesabı yapıyor. Bu kadın hakkının kokusunu senden benden iyi alır. Bu profili yakından tanırım, o tarif ettiği eski semti gibi bir semtte yaşadım 4 yıl.

Mesela Acunun herşeyi şirket üzerinedir.Kendi üstüne bir şeyi niye alsın ki?O yüzden kendi verdiği haricinde bir şey alamaz.Üstelik edindiği malları bir sene içinde mi edindi?
Burada kadınlar donuna kadar al yazıyorlar ama malesef öyle bir dünya yok.

Ev kayınpederin diye anladım ben. Mal paylaşımına dahil değil. Kullanım hakkı diyorsunuz ama kiraların durumu ortada. Kaldı ki adamın ödediği nafaka da pek düşük sayılmaz. Ayrıca kolej parası falan ödüyor. Yetmiyor faturaları ödüyor, yakın zamana kadar kadının cep telefonu faturasını bile ödemiş. Bunlar sadece çocuğun masrafları olmuyor, kadının da tüm masraflarını karşılamış oluyor neredeyse.

Çekişmeli davada tazminat alabilmesi için de evlilik birliğinin sona ermesinde kusursuz ya da daha az kusurlu olması gerekiyor. Yoksa boşanmak isteyen taraf tazminat öder diye bir durum yok. Konu sahibinin daha az kusurlu olduğunu gösteren veri yok elimizde. Aksine bu tavırlarına bakılırsa kusurlu olması olası.

Bu koşullarda çekişmeli olsaydı da daha fazlasını alacağını sanmıyorum. Bence düzeninin kıymetini bilsin.

ne kadar kotusunuz kusura bakmayin cocugunuzu niye yolluyosunuz hem.. cocugunuz uzerinden kumpas mi kuruyorsunuz siz. essek gibi bakacak nedir valla bende tam tersi hic gondermem niye cocugumu uzeyim niye baskasina emanat edeyim. kadin bide guzelce demis surekli yolluyosun diye bence siz bastan sana hatalisiniz bosanma nedeni nedir sanki esinizi kiskanmissiniz gibi de hissettim.

Bence tamamen vermelisiniz. Belki üvey anne sizden daha fazla merhamet gösterir çocuğa.
Bu nasıl anneliktir Allah aşkına???

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…