Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
evliyim. boşanma aşamasında da değilim. ama erkeklrin çocuk için uğraşabileceklerini sanmıyorum. bir şeyler yaşayan adamlar çocuktan da vazgeçer. geçmişte... erkekler düz mantık. ilerisini düşünen erkek olacağını sanmıyorum. amannn der, vazgeçip yoluna bakar.

Konunuzu tam bilmiyorum ama anne babanın yaşattıklarını kesinlikle çocuklar ödememeli.

Ben de coook dua ediyorum,hayatinda biri olsa evlense,mutlu olsa diye ama hiç olacak gibi değil... eşim ayrılalı 7 yıl olmasına rağmen hala hazmedememis sanırım her türlü iğrençliği yapmaktan vazgeçmiyor.
Bu sayfada benzer hayatları görünce bu kafa yapısının aslında ne kadar cok olduğunu görmüş oldum ben de.

Eşimi neden savunayım? Benim de yarın diğer gün bu eşten çocuğum olabilir. Eşimin kendi çocuğuna haksızlık yaptığını ya da iyi bir baba olmadığını en ufak düşünsem evlenmezdim. Benim cocuğuma da aynısını yapar çünkü bunu bilecek kadar akıllı bir kadınım. Kendimi yakmazdım bu konuda, boş hayal meselesi değil çünkü bu. Eski eşine şiddet uygulasa bana da uygulardı aynı onun gibi. Annenin işi var, çalışıyor. bunu nereden çıkarttınız pek anlayamadım. Anne hamileliğin ardından yıllarca antidepresan kullanmış, kendi annesi bile "çocuğum anne olmayı kaldıramadı, psikolojisi bozuldu" demiş. Evlilikte eşimi de bitiren, ve ayrılmaya iten son olay eşime fiziksel olarak saldırıp, intiharla tehdit etmesiydi. Yazılı kanıtları var hepsinin. Anne ailesi tarafından da hem annesi hem babası tarafından terkedilmiş, oradan oraya sürüklenmiş aile nedir bilmeyen bir insan. Eşim sırf erkek olduğundan saldırmak, boşandıysa kesin hatalıdır demek size mantıklı geliyorsa devam edebilirsiniz, bu kadar hakaret etmenizi hala anlayamasam da. Ben size saygılı bir üslupla cevap verdiğim halde tanımadığınız bir insan için bu kadar hakareti ilginç buluyorum.

yazık ki sen doğurmuşsun ama anne olamamışsın ve onların evliliği bitsin diye fesatlığından çocuğunu ortaya atıyorsun kısacası iğrensin kuzura bakma diğer soruna gelince sen çık evden eşin yeni eşi ile babasının evine gelsin istersen pislik herif demişsin ama hayat müşterektir eşin evini eski eşi kullanıyorsa torun sebebi ile gayet doğal bişi yapıp yeni hanımının evine geçmişler-ortak müşterek bir çocukta doğurur tabi bunda da bir sakınca yok-sen evladını onların huzuru bozulsun diye kadının üstüne atarsan evet nafakan da kesilir, evden de çıkmak zorundasın yani kurduğun tuzağa kendin düşersin evladında o evde annesiz,babasız mutsuz ortalık malı gibi yarı aç yarı tok büyür gider işte

Ah o kadıncağızın yerinde ben olacaktım ki, sana neler yapardım.

Şu cümlelere istinaden, değil donunu yıkamak, köfte yapmak evimden içeri sokmazdım.

Ve sana bu kadar rahat bir hayat yaşatmazdım.

Canım senin cidden doğruların değişmiş. Okuduklarını da anlamıyorsun. Sana kocan boşanarak hata yapmış yazmadım?

Aynı şeyi tekrar yazıyorum:

Kocan olacak o adam (!), böyle hastalıklı ve kötü kalpli bir anneye çocuğu bıkarıp, öz evladı ile sadece ayda bir görüşen korkunç bir baba. yani çocuğu ile ilgili sorumluluklardan kaçmış. Ay bir sene uğraştı iki sene uğraştı sonra uğraşmayı bıraktı dşye bir şey yok. Babası ise baba gibi davranacak. İmkanı varken sırf keyfine ayda bir kere görerek baba olunmsz. Hiçbir baba "bunun bedeli çocuk öder" diyemez. Hiç kusura bakma.

Seni görende ben çocuğun annesini savunup, babayı kötüledim sanacak

Çocuğun annesi çocuk baba ileyken daha çok hasar almış anlatılana göre, çünkü çocuğun o evde mutlu olduğunu gördükçe kadın rahat durmamış, çocuğa verdiği zararı görmeksizin coşmuş da coşmuş. Belki şu an daha iyi olmuştur, çocuğu yanında kalınca o kadın çocuğu daha az dolduruyor daha az fiştekliyor. Çocuk daha az hasar alıyor. Sürekli huzursuzluk sürekli savaş halinden daha iyidir heralde baba eksikliği. Bu beceriksizlikten ya da karaktersizlikten ziyade çaresizliktir, alternatifsizliktir belki.

Çocuğumu sevmediğimi iddia etmişsnz ne alaka çocuğuma kötü davrandı diye kadına kızdım zaten ben anneysem o da babası niye yaşamasın ki orda
yaşayamaz hanımefendi kadının evinde sizin çocuğunuza yer yok o halde kayınpederinizin dairesini boşaltacaksınız .ocuğunuzun babası yeni hanımı ile gelip o eve yerleşecek o zaman o evde evladınıza da bir oda düşer

Kuzum çocuk annesi ve annesinin ailesi tarafından fiziksel şiddet gördüğü için altına kaçırma problemi yaşıyormuş. Bununla ilgili de kanıtları varmış. Ve annenin de psikolojik sorunlar varmış.

Bu şartlarda çocuğu anneyle bırakmak korkunç geliyor bana. Anne sadece dır dır eden bir tip olsa neyse ama ortada şiddet var.

Bilmiyorum. Anne çocuğu alınca durulmuş gibi anlatmış. Yaptıklarının da bedelini kullanım izninin olduğu evi kaybederek, düzeni değişerek ödemiş. Şu an sanki nispeten daha sakin. Ama ben de çok anlamadım, hasta ve şiddet uygulayan kadından çocuk nasıl alınamadı?

Babası da koştur koştur gidip evlenmeseyi. O niye çocuğun psikolojisini düşünmüyor. Elbette hayatını kuracak ama bunun bir hazmetme süresi var çocuk için bile. İnsan sırf çocuk için bile bunu zamana bırakır. Ben böyle bir kalemde çocuğunu silen adamlara asla guvenmem. Bugün çocuğunu silen yarın herkesi rahatça siler. Ben eşimden bosansam. Sonra aşık olsam. Deli divane aşık olsam yine de eski esime sorarım. Bak evlencem sorun çıkarır misin. Aşkım çocuklarımdan önemli olmaz. Benim kvde de çocukları çok doldurur biliyorum. O yüzden eski eşimden emin olmak isterim sıkıntı çıkmayacağına dair.
Tabi ki sonsuza kadar beklemeyeceksin ama bir yıl çocuksuz olan bir evlilik sonrası için bile kısa bir süre. Siz hiç eşinizle ovunmeyin. Küçücük çocuğun psikolojisini annesi düşünmediği gibi baba da düşünmüyor.

Almak istememiş bence babası.

Annenin zaten boşanma öncesi psikolojik problemleri varmış. Adam boşanmak isteyince adama saldırmış. İntihar etmekle tehdit etmiş.
Çocuk, anne ve annenin ailesinden şiddet gördüğü için altına kaçırma sorunu var.
Bunların hepsi kanıtlıymış.

Yani kadın sadece dır dır eden, böyle mikser biri ortalığı diliyle karıştıran biri olsa sorun yok. İdare edilir. Ama bu anlatılan anne çok tehlikeli.

Çocuğu konusunda benzer şeyler yazdım zaten. Ama verdiği nafaka ve ev için de büyük bir lütuf yapmış gibi yazmış herkes. Verecek tabi ki. O ayrı bir konu. Mahkemede görüş günü var diye de ayda iki kez görmeyecek çocuğunu. Daha çok görecek. Tabi ki bunu bahane edip konu sahibinin onların evliliğini berbat etmesi gerekmiyor. Bu ayrı bir konu. Ama baba çocuğun sağlıklı bir ortamda büyümesi ve sağlıklı bir ilişki kurmaları için elinden geleni yapması lütuf değil. Olması gereken.

Akil sagligi raporu talep edildi mi mahkemede? Yazik cocuga cok uzuldum ya

Siz ESKİ eşinizin çocuğunuza babalık yapmasını beklediğiniz için değil, ESKİ eşinizin yeni sevgilisi için 30 yaşına gelip kimseyi bulamadığı için evli adamı ayarttı dediğiniz için linç yediniz. Ben de bu konu sahibi ile sizi çok benzetiyorum. Aynılar aynı yere...

Benim de anlatmaya çalıştığım şey bu. Baba kendi zevki yüzünden ayda 1 almıyor, ayda 1 alacak insan neden 2 yıl boyunca (bunun bir yılında ben vardım) aralıksız her hafta sonu cuma 17.00-pazar 17.00 ve annesinin iş yoğunluğuna göre hafta içleri de alsın? Baba birden çıldırdı mı yani? Anne çocuğa nefret aşılıyor, çocuk isteksiz geliyor, geldiğinde de annesinden öğrendiği (o yaşta çocuğun edemeyeceği) nefret söylemlerini söylüyor. Pedagog raporunda da var baba-cocuk ilişkisinin zedelendiği. Çocuğun her haftasonunu sadece babayla olup, anneyle bir pazar bile geçirmemesinin çocuğun üstün yararına olmayacağına dair içtihat kararları var. Baba sınırlı almaya başlayınca baba-cocuk ilişkisi de daha az zarar görüyor, keyfi olarak bunları yapacak baba boşandığı gün arkasına bakmazdı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…