Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin kayınvalide kayınpeder ilişkiniz nasıl?

Neden anlamıyor yazdıklarımızı günlerdir

Birinci ihtimal - yazdıkları gerçek değil. anlamamış gibi yaparak aklınca eğleniyor. (koltuk yaktıran zeynep vakası gibi)

İkinci ihtimal - kendi haklılığından çok emin. fiziksel olarak görüştüğü insanlar da bu haklılık duygusunu besliyor (annesi filan.) hatta patolojik bir durum bile olabilir. bir bozukluk yani. ama biz teşhis koyamayız tabii.

Üçüncü ihtimal - anlıyor ama şimdilik reddediyor. bu da bir bozukluk. yardıma ihtiyacı var.

BAna birinci ihtimal var gibi geldi ya. İnanmıyorum artık yazılanlara

Size ne sıklıkta geliyordu çocuk o zamanlar
ilk evlendigimizde ayni senin gibi her hafta sonu gönderiyorum annesi. Ama ben çalışıyorum, her hafta olmaz dedim.
Bir hafta sonu bizimle, bir hafta sonu annesiyle geçirsin daha sağlıklı dedim.
Çalıştığım için bir hafta sonumuzu komple çocuğa ayırıyoruz, bir hafta sonunu kendimize ayırıyoruz. Çocuğun gelmediği hafta temizlik yapıyorum, misafir ağırlıyoruz ya da misafirliğe gidiyoruz. Benim de kafamı dinlemeye, dinlenmeye insanı olarak ihtiyacım var sonuçta.
Annesinin isteğine göre yaşayamam.

Zaten sağlıklı olan haftasonlarının paylaşılmasını. Uzman değilim tabii ama düşününce çocuk için hafta içi sıkıcı zaman. Ödev-disiplin-erken yatmak filan. Ve bunlar hep anneyle özdeşleşiyor. Tüm haftasonlarını babada geçirince baba ile de eğlence özdeşleşiyor. Oysa anneler de hak ediyor hafta sonları çocuklarıyla eğlenceli zaman geçirmeyi.

Ya anlatıp durmayın anormalsiniz siz normal değilsiniz.Hiç saglıklı değil ne demek annenin isteğine göre yaşayamam.Essek gibi yaşayacaksınız… bir de anlatıyorsunuz yaptıklarınızı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…