Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşinemi geldi Çocuksuz gibi adamla ayda bir dışarda görüşüyor çocuk adamla ne güzel dünya kadının kafasına atmışsınız mağrifwt gibi anlatıyorsun birde çocuğun annesiyle hücbirzaman ayrılmaz onlar istediğin kadar konuş bir bakışa bakar içinin gitmesi kusura bakma böyle dediğim için amacım seni üzmek değil ama gerçeklere gözlerini aç bekar adammı kalmadı piyasada yazık etmişsin kendine anlı şanlı evlenmek tek olmak varken yazıl etmişsin kendine bunu dediğim için kusura bakma namusuna bisy diyemem senin hakkm yok belki ilk erkeğin o senin ama bekar mi kalması yakmışsın kendini bak şimdide çocuk istemiyorsun yazık

Lütfen bunu yeni ese yazdiginizi söylemeyin. Bosanmis erkekle evlenmek ayrica ayip degil. Siz herseyi anli sanli (evet danteller önemli) yaptiniz da ne oldu

Anli sanli dugunu ne abartmissin ya. Ayrica evlenince yine tek oluyor aldatilmadigi surece sen kendine bak uzul. Anli sanli dugun yap kocan bosasin seni elbiseli bir influencerla evlensin. Burda ikinci evliligini yapan bir suru insan var anli sanli ilk evlilikler yurumeyebiliyor onemli olan evlendigin kisiyle uyumun.

Agsgsggs muso ESKİ kocanın sana bakıp içinin gideceğini gerçekten düşünüyor musun ya. En fazla içi kalkar.

anlı şanlı düğün olmak zorunda, nikah kıyıp geçmek olmazzz, ne kadar cahil insan varsa davullu zurnalı düğün, altın muhabbeti yapar hiç şaşmaz e yavrum sana demezler mi anlı şanlı kına, düğün yaptın da kocan ansız şansız düğün yapanla evlendi sen de kuduruyosun diye

Ay hadi hodri meydan bir bakış at içi gitsin eski eşinin
Evliyken içi gitmemiş şimdi mi gidecek
Hadi yapsana yapabiliyorsan

Canım kusura bakma ama bu başlığa ısrarla eşini savunup, eski eşi kötülediğin şeyler inandırıcılığını kaybediyor. Birde böyle uzun uzun farklı şekilde yazıp duruyorsun. Kullanıcı adını değiştirmişsin.

Sizin hikayede eski eşin intihar ve şiddet eğilimli, psikiyatriye gidip ilaç kullanıyor olduğunu yazdın. Anne tarafından şiddet gördüğü için altına ıslatma noktasına gelmiş bir çocuğu anneannesi, annesiyle yaşamaya bırakıp, ayda sadece bir kere gören bir baba kusura bakma ama iyi niyetli baba değildir. Birde bir sürü hakaretler küfürler varmış. Böyle bir anneden baba çok rahat velayeti alabilirmiş. Ama almak istememiş. Sen zaten ilk yazdığında ben artık çocuğu evimde istemiyorum yazdın. Vallahi anladık en kötü boşanmayı en belalı eski eşle uğraşmayı kocan yaşamış tamam.

Kumaliga daha sicak bakar bence onun bosanip tekrar evlenmesinden. Cunku cocuga bakacak don yikayacak biri var basi agridiginda gidecegi belli biri var o sadece ona gore guzel seylerden faydalanabilecek.

Sen kocana dedin mi "bak sen benim tek, ilk erkeğimsin aramızda böyle bir bağ var" diye.

Zaten eski kocana çok kızdım, evlenirken senin rızanı alması gerekirdi.

Sen kocana dedin mi "bak sen benim tek, ilk erkeğimsin aramızda böyle bir bağ var" diye.

Zaten eski kocana çok kızdım, evlenirken senin rızanı alması gerekirdi.
kız böyle deme sonra ciddiye alıp destek mesajları sayıyo bunları

Muso sen niye ağlıyor gibi yazıyorsun aşkım ya hep? Ne zaman okusam hüğğğğ diye ağlaya ağlaya konuşan biri canlanıyo gözümde.

Cocugunu tek başına büyüten milyonlarca kadın var. Eşin öledebilirdi. O zaman hangi kadinin basina atacaktin. Tek büyüt diye demiyorum da cocugu şu soktugun durumdan daha iyi olur emin ol. Bu kadar ofkelenmene gerek yok. Senin babasidir bakmasi lazim mantığını zaten anlıyor herkes ve herkes bu konuda hemfikir ama bu uğurda kafayı kırmış bu denli takmış kendi hayatini hice saymış olmanı ve cocugu kullanarak adama gününü gösterme hırsını onaylamiyo kimse.

Iki bunagin lafina kanmis kalmissin o evde. Erkek gelmesin sen istedigin kadar kal diye lutfetmisler. Halbuki eşin bile sana baska telefon alayim özelin olur diyo. Hayatinda baska biri olmasina eski eşin bile modern yaklaşırken sen anasiyla babasiyla sözlü namus akti yapiosun. Ne gereksiz... bi aç gözünü. Ogullarindan neyin eksik allahaskina istedigim adamla olurum gerekirse dizustu etek elbise de giydiririm onlara diyebilmen lazim :) sadece
eşine karşı isteksizdin belki de o yuzden kendini frijit sandigin için ben anneyim artik asagi tarafa beton döktüm kapattim o işi kafasina girmissin de neden yani sen genc bi kadınsın. Elbette karsina tekrar evlenecegin biri cikabilir. Cikmazsa zaten sen ömür boyu bu kocanin yeni karisiyla olan iliskisine takık yasayacaksin hayatini. Ve yaslandiginda ben hic yasamadim ki diyen nemrut suratsiz gudubet birine dönüşeceksin.

kız böyle deme sonra ciddiye alıp destek mesajları sayıyo bunları

Hepimiz musakkanın askerleriyiz. Ben ona dedimki "oğlanı kocana gönderirken, kocanın sevdiği yemekleri yap gönder, çocukta aç kalmaz"ama beni dinlemedi. İnşallah dinler

Kesinlikle katılıyorum. Eşimle oturup sence bir eski eşini arayıp onay mı alsak tatile ne zaman çıkalım, ne zaman bebek yapalım, çocuğuna evde ne yedirelim? diye düşündüğüm bir evlilik hayal edemiyorum. Ortak bütçemiz, ortak kararımız, hayat arkadaşlığı nedir bilinmeden yapılıyor sanırım evlilikler. Ben çocuksuz bir kadınım, hayvanları çok seviyorum, bugün evimize bir evcil hayvan getirmek için bile eşime danışmak zorundayım, çünkü bakımı yüzde yüz bana ait olsa bile onu etkileyebilir aynı evde yaşamak. Dolayısıyla "bu benim çocuğum, ben çocuğumu getireceğim, eşşek gibi bakacaksın, dağıttıysa toplayacaksın, yemeğini yapacaksın, kirlettiği koltuğu sileceksin, sana bağırırsa kötü davranırsa alttan alacaksın" diyemez. Ben al bu annem, bu babam bu da kardeşim, gelecekler, kalacaklar, eşşek gibi ağırlayacaksın, hasta oldular sen bakacaksın, ameliyat mı oldular masraflarını eşşek gibi sen maaşınla ödeyeceksin demiyorsam o da diyemez. Saygı sınırı evlilikte bir kez aşıldı mı geri dönülemez zaten. Eşim günün birinde konu sahibinin olduğu noktaya gelirse ben de o kapıdan kendim çıkar, ucuz kurtuldum derim. Eşim önceden evlilik yapıp, çocuk yapmayı seçtiyse sonra da yeniden evlenmeyi, benimle hayatını birleştirmeyi seçtiyse o da bir seçim yapmış oluyor. Hiç evlenmeyerek eşşek gibi kendisi de 7/24 eski karısı ve çocuğuyla görüşerek bir vakit geçirebilirdi. Ben eşimle silah zoruyla evlenmedim. "Ortak" yaşadığımız hayatta bana bir şeyleri dayatabileceği fikrinde ısrar ediyorsa yanlış evlilik, yanlış kişidir. Kimsenin "geçmiş kararları" bugünkü insandan çıkarılamaz. Birbirimizin çocuğuna bakalım, ya da benzeri "mantık/çıkar/anlaşma" evlilikleri yapanları hariç tutuyorum.

çocuğun annesiyle hücbirzaman ayrılmaz onlar istediğin kadar konuş bir bakışa bakar içinin gitmesi
Kız haftada bir zor bela pamuklu donunu çıkarıp yatağa uzanıyorsun, kızılayda kan verir gibi, neyine içi gidecek Allah aşkına yapma ya

Konudan cikan diger bi sonuc: Erkekler ikiye ayrılır. Cocuklular ve cocuksuzlar olmak üzere. Bundan sonra bi arkadasim nasi biriyle olsam dediginde git kendine cocuksuz bi adam bul dicem galiba :)

İlk defa boşanmış erkeklere acınan bir başlık açıldı

Benim karım gerçekten belalıydı, zar zor boşandım, yakamı bırakmadı diyen erkeklere inanılmazdı. Şimdi inanılır oldu. Resmen çağ açtı kadın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…