Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşinemi geldi Çocuksuz gibi adamla ayda bir dışarda görüşüyor çocuk adamla ne güzel dünya kadının kafasına atmışsınız mağrifwt gibi anlatıyorsun birde çocuğun annesiyle hücbirzaman ayrılmaz onlar istediğin kadar konuş bir bakışa bakar içinin gitmesi kusura bakma böyle dediğim için amacım seni üzmek değil ama gerçeklere gözlerini aç bekar adammı kalmadı piyasada yazık etmişsin kendine anlı şanlı evlenmek tek olmak varken yazıl etmişsin kendine bunu dediğim için kusura bakma namusuna bisy diyemem senin hakkm yok belki ilk erkeğin o senin ama bekar mi kalması yakmışsın kendini bak şimdide çocuk istemiyorsun yazık

İşinemi geldi Çocuksuz gibi adamla ayda bir dışarda görüşüyor çocuk adamla ne güzel dünya kadının kafasına atmışsınız mağrifwt gibi anlatıyorsun birde çocuğun annesiyle hücbirzaman ayrılmaz onlar istediğin kadar konuş bir bakışa bakar içinin gitmesi kusura bakma böyle dediğim için amacım seni üzmek değil ama gerçeklere gözlerini aç bekar adammı kalmadı piyasada yazık etmişsin kendine anlı şanlı evlenmek tek olmak varken yazıl etmişsin kendine bunu dediğim için kusura bakma namusuna bisy diyemem senin hakkm yok belki ilk erkeğin o senin ama bekar mi kalması yakmışsın kendini bak şimdide çocuk istemiyorsun yazık

Lütfen bunu yeni ese yazdiginizi söylemeyin. Bosanmis erkekle evlenmek ayrica ayip degil. Siz herseyi anli sanli (evet danteller önemli) yaptiniz da ne oldu🙄

Anli sanli dugunu ne abartmissin ya. Ayrica evlenince yine tek oluyor aldatilmadigi surece sen kendine bak uzul. Anli sanli dugun yap kocan bosasin seni elbiseli bir influencerla evlensin. Burda ikinci evliligini yapan bir suru insan var anli sanli ilk evlilikler yurumeyebiliyor onemli olan evlendigin kisiyle uyumun.

Agsgsggs muso ESKİ kocanın sana bakıp içinin gideceğini gerçekten düşünüyor musun ya. En fazla içi kalkar.

anlı şanlı düğün olmak zorunda, nikah kıyıp geçmek olmazzz, ne kadar cahil insan varsa davullu zurnalı düğün, altın muhabbeti yapar hiç şaşmaz 😂 e yavrum sana demezler mi anlı şanlı kına, düğün yaptın da kocan ansız şansız düğün yapanla evlendi sen de kuduruyosun diye 😂😂😂

Ay hadi hodri meydan bir bakış at içi gitsin eski eşinin🤣🤣
Evliyken içi gitmemiş şimdi mi gidecek
Hadi yapsana yapabiliyorsan

Güvendiği şey baba çocuk ilişkisini bozmaktı. Sürekli "çocuğa her şeyi anlatacağım, çocuk senden nefret edecek" gibi söylemleri, tehditleri vardı, boşanıldığı günden beri bu böyleymiş. Eski eşim en ufak dediği bir şeyi yapmadığında, "çocuğu mahkeme belirlenen günler dışında asla göremezsin" diye direkt baba çocuk ilişkisini kesiyordu. Eski eşim alttan alıp, suyuna giderse dediği olursa yeniden göstermeye başlıyordu. Bizim ilişkimizin olduğunu öğrenince komple kesti göstermeyi, telefonu ve tüm iletişim kanallarını. Baba sadece sınırlı görebildi. Eski eşim boşandıktan sonra hep çocuk diye alttan aldığı, hatta eşimin ailesi de bu şekilde yaptığı için çok güçlü bir koz olarak görüyordu çocuğu. Açık açık söylüyordu her şeyi bu nedenle taciz mesajlarıyla. Biz avukatımızla onun avukatını da kendisini de arayıp uyardık, zorluk çıkarma şu an oturduğun miras mal ev satılabilir, ve boşanma protokolündeki paylaşım yapılacak olan bir diğer ev (hisseli) için de izaleyi şu davası açacağımızı söyledik. Küfürlü bir şekilde ne yaparsanız yapın dedi, gidin açın dedi. Kapıya giden emlakçı kadına saldırdı, polislik oldu, hisseli evin yüzde ellisini değil hepsini verirsek çıkacağını söyledi (haraç istiyor yani). Asla dedi eski eşim. Zaten eski eşime "senin babanın malları var, benim yok o nedenle bana ortak hisseli mal yetmez ev ver" diyen bir insan. Eşim evlenmeyi düşündüğünü söylediğinde "sen bana bu miras malı evi ver, o kadının malı varsa sizin çocuğunuz ondan yararlansın" diyecek bir kafa. 7 yıl evli kalmış, bizim ilişkimizi öğrenince eşimi mesajlarla taciz etmeye başladı (8 ay kadar sürdü, sonra eşim iletişimi tamamen kesti, engelledi) "ben sana 7 yılımı verdim, çocuk verdim, ben çocukla kalıcam, sen sevgilinle gezeceksin, tatile gideceksin, mutlu olacaksın. bunun tazminatı olmalı". gibi mesajlar. o yetmeyince "o kadın pedofili, siz o kadınla alkol alıyorsunuz çocuğum o ortamda dediğinde, eşim gönderme o zaman öyle düşünüyorsan dediği halde aralıksız- kesintisiz her haftasonunu cuma 17-pazar 17 gönderen bir insan. Bir anne çocuğuyla tek bir hafta sonu, onu geçtim tek bir izin günü geçirmek istemez mi? Asla istemedi 1 yıl boyunca cocuğu pazar 17den önce asla almadı. Çocuk hastayken bile hastaneden aldık cumadan, bakmadı, istemedi. çocuğu ayak bağı olarak görüyor, ve aklınca bizi cezalandırıyor. zaten avukatımız da hala devam eden davalarda beyanlarından yola çıkarak diyor ki "kendisi çocukluymuş, eski eşim neden eşit oranda bakmıyormuş, bekar gibiymiş?" Velayetin ne olduğunu anlamıyor, neden o evin de kendisine oturma izni verildiğini anlamıyor. Nafakanın da. Eski eşim geçen yıl çok söyledi, "bakamayacaksan ver" imkanlarından vazgeçmek istemedi. Görüş günü davasını biz kazandık, kendisi reddini istedi, 1 yıl sürdü. Mahkeme bu davranışlarından ötürü yüzde 50 azalttı, onu da uyardı. Fakat kafası asla basmıyor. Çocuğu bir mahkumiyet olarak görüyor. Ben cezamı çekiyorum, o da çeksin kafasında. O çıkmam dediği evin satılacağını blöf olarak sandı sanırım, yeni alan kişi de tahliye davası açınca çıktı anasının evine gitti. Çocuk konusunda da bir olay daha yaşatırsa eşim belirli bir yaşa gelene dek okulda görmeye devam edecek. Çocuğun önünde yaşatıyor bu olayları çünkü, özellikle bana küfredecek eşimi çileden çıkarmaya çalışıyor. Aynı bu konudaki gibi çocuk üzerinden bir olay çıkarıp, çocukla aram çok iyi olmasına rağmen başta bir gün çocuğu verirken olay çıkartarak "baban bu bilmem ne ile gezmek için seni istemiyor" diye çocukta da bana ve babasına düşmanlık oluşturdu. Çocuk henüz 9 yaşında olduğu için çocuğuna neler yaptığını görmüyor, sadece benden nefret ettirdiğini zannediyor herhalde. Ben amacının bir kriz yaratıp "ya o kadın ya cocuk" noktasına getirtip boşanmamızı sağlamak olduğunu düşünüyorum. Çünkü ben çocuğa evimize geldiğinde ne zaman bir şey desem çocuk "annem bana tam tersini yap dedi" diye cevap alıyorum. Çocuk küçük olduğu için annesinin tüm beyin yıkamalarını söylüyor zaten. Benim eşim ayda 1'e düşürdü, yine devam ederse maalesef artık sadece okulda görecek. Karşı tarafı zapt etmemiz, düzeltmemiz maalesef mümkün değil. Çocuk teslim merkezleri açılırsa bizim için çok iyi olur. Karşımızda akıllı bir insan olsa zaten ders çıkarırdı, çocuk kozuyla birinin hayatı kontrol edilebilecek olsa eşim ne benimle evlenirdi, ne ev satılıp içinden çıkmak zorunda kalırdı, ne davalar açılabilirdi. Ama anlamıyor..

Canım kusura bakma ama bu başlığa ısrarla eşini savunup, eski eşi kötülediğin şeyler inandırıcılığını kaybediyor. Birde böyle uzun uzun farklı şekilde yazıp duruyorsun. Kullanıcı adını değiştirmişsin.

Sizin hikayede eski eşin intihar ve şiddet eğilimli, psikiyatriye gidip ilaç kullanıyor olduğunu yazdın. Anne tarafından şiddet gördüğü için altına ıslatma noktasına gelmiş bir çocuğu anneannesi, annesiyle yaşamaya bırakıp, ayda sadece bir kere gören bir baba kusura bakma ama iyi niyetli baba değildir. Birde bir sürü hakaretler küfürler varmış. Böyle bir anneden baba çok rahat velayeti alabilirmiş. Ama almak istememiş. Sen zaten ilk yazdığında ben artık çocuğu evimde istemiyorum yazdın. Vallahi anladık en kötü boşanmayı en belalı eski eşle uğraşmayı kocan yaşamış tamam. :KK51:

Ya adam komalık teklif etse kabul edecek ne kıymetliymis ama onu anneni başına sararken düşünecektin giden gitmiş sen umrunda bile değilsin
Hala kaynanam hala kocam
Ahaha ben ölsem bakacak diyo bide yazık sen onlar ölürse ne olacak onu düşündün mü hiç?
Kumaliga daha sicak bakar bence onun bosanip tekrar evlenmesinden. Cunku cocuga bakacak don yikayacak biri var basi agridiginda gidecegi belli biri var o sadece ona gore guzel seylerden faydalanabilecek.

Sen kocana dedin mi "bak sen benim tek, ilk erkeğimsin aramızda böyle bir bağ var" diye.

Zaten eski kocana çok kızdım, evlenirken senin rızanı alması gerekirdi.

Sen kocana dedin mi "bak sen benim tek, ilk erkeğimsin aramızda böyle bir bağ var" diye.

Zaten eski kocana çok kızdım, evlenirken senin rızanı alması gerekirdi.
kız böyle deme sonra ciddiye alıp destek mesajları sayıyo bunları 😂

Muso sen niye ağlıyor gibi yazıyorsun aşkım ya hep? Ne zaman okusam hüğğğğ diye ağlaya ağlaya konuşan biri canlanıyo gözümde.

Çocuğu gönderdim geldim kimse kusura bakmasında bir yıl boyunca zaten bu olaylar olmadı biz kadınla telefonda birbirimize girince ben gelip buraya konu açtım ipler kopunca geldim açtım konuyu konu hızlı ilerliyormuş sanki kadının saçlarından tutup sürükledim size eğlence çıktı herkesin hayatı sizin gibi toz pembe değil kusura bakmayın sizin kocanız gidip başkasıyla evlenmedi çocuğu da tek yaptınız doğru demek adam sizi boşasa çocuğu başınıza alıp gık yapmayacaksınız adam fingitdeyip duracak el karılarıyla konuma inanmayan gidebilir beni anlayan 3-5 kişi var sağolun onlar yardımcı oldu çocuğu versemde suçlu olmam ben tek yapmadım benim kadar onunda çocuğu başkada gelişme olmadı çocuğu almak için aramadı zaten telefon alcam dedi izin vermedim küçük çocuğa ne telefonu saçmaladı iyice karısı yüzünden iyi günler sizede
Cocugunu tek başına büyüten milyonlarca kadın var. Eşin öledebilirdi. O zaman hangi kadinin basina atacaktin. Tek büyüt diye demiyorum da cocugu şu soktugun durumdan daha iyi olur emin ol. Bu kadar ofkelenmene gerek yok. Senin babasidir bakmasi lazim mantığını zaten anlıyor herkes ve herkes bu konuda hemfikir ama bu uğurda kafayı kırmış bu denli takmış kendi hayatini hice saymış olmanı ve cocugu kullanarak adama gününü gösterme hırsını onaylamiyo kimse.

Iki bunagin lafina kanmis kalmissin o evde. Erkek gelmesin sen istedigin kadar kal diye lutfetmisler. Halbuki eşin bile sana baska telefon alayim özelin olur diyo. Hayatinda baska biri olmasina eski eşin bile modern yaklaşırken sen anasiyla babasiyla sözlü namus akti yapiosun. Ne gereksiz... bi aç gözünü. Ogullarindan neyin eksik allahaskina istedigim adamla olurum gerekirse dizustu etek elbise de giydiririm onlara diyebilmen lazim :) sadece
eşine karşı isteksizdin belki de o yuzden kendini frijit sandigin için ben anneyim artik asagi tarafa beton döktüm kapattim o işi kafasina girmissin de neden yani sen genc bi kadınsın. Elbette karsina tekrar evlenecegin biri cikabilir. Cikmazsa zaten sen ömür boyu bu kocanin yeni karisiyla olan iliskisine takık yasayacaksin hayatini. Ve yaslandiginda ben hic yasamadim ki diyen nemrut suratsiz gudubet birine dönüşeceksin.

kız böyle deme sonra ciddiye alıp destek mesajları sayıyo bunları 😂

Hepimiz musakkanın askerleriyiz. Ben ona dedimki "oğlanı kocana gönderirken, kocanın sevdiği yemekleri yap gönder, çocukta aç kalmaz"ama beni dinlemedi. İnşallah dinler 🤣

Bak sana bir şey diyeyim mi, eşim benim nikahlı kocam, benim haberim olmadan çocuğuna bir çorap almaz. Eski eşi ile çocukla ilgili bir durum olmadığı surece asla konuşamaz. İstediğim hastaneye götürürüm, istediğim okula gönderirim, istediğim yerden alışverişini yaparım annesi buna asla karışamaz. Eşim de karşı çıkamaz bu duruma, çünkü eşimle bütçemiz ortak.
Ben kendime bile bir şey alırken eşime bilgi veriyorsam, benim de her şeyden bilgim olmalı.
Kesinlikle katılıyorum. Eşimle oturup sence bir eski eşini arayıp onay mı alsak tatile ne zaman çıkalım, ne zaman bebek yapalım, çocuğuna evde ne yedirelim? diye düşündüğüm bir evlilik hayal edemiyorum. Ortak bütçemiz, ortak kararımız, hayat arkadaşlığı nedir bilinmeden yapılıyor sanırım evlilikler. Ben çocuksuz bir kadınım, hayvanları çok seviyorum, bugün evimize bir evcil hayvan getirmek için bile eşime danışmak zorundayım, çünkü bakımı yüzde yüz bana ait olsa bile onu etkileyebilir aynı evde yaşamak. Dolayısıyla "bu benim çocuğum, ben çocuğumu getireceğim, eşşek gibi bakacaksın, dağıttıysa toplayacaksın, yemeğini yapacaksın, kirlettiği koltuğu sileceksin, sana bağırırsa kötü davranırsa alttan alacaksın" diyemez. Ben al bu annem, bu babam bu da kardeşim, gelecekler, kalacaklar, eşşek gibi ağırlayacaksın, hasta oldular sen bakacaksın, ameliyat mı oldular masraflarını eşşek gibi sen maaşınla ödeyeceksin demiyorsam o da diyemez. Saygı sınırı evlilikte bir kez aşıldı mı geri dönülemez zaten. Eşim günün birinde konu sahibinin olduğu noktaya gelirse ben de o kapıdan kendim çıkar, ucuz kurtuldum derim. Eşim önceden evlilik yapıp, çocuk yapmayı seçtiyse sonra da yeniden evlenmeyi, benimle hayatını birleştirmeyi seçtiyse o da bir seçim yapmış oluyor. Hiç evlenmeyerek eşşek gibi kendisi de 7/24 eski karısı ve çocuğuyla görüşerek bir vakit geçirebilirdi. Ben eşimle silah zoruyla evlenmedim. "Ortak" yaşadığımız hayatta bana bir şeyleri dayatabileceği fikrinde ısrar ediyorsa yanlış evlilik, yanlış kişidir. Kimsenin "geçmiş kararları" bugünkü insandan çıkarılamaz. Birbirimizin çocuğuna bakalım, ya da benzeri "mantık/çıkar/anlaşma" evlilikleri yapanları hariç tutuyorum.

çocuğun annesiyle hücbirzaman ayrılmaz onlar istediğin kadar konuş bir bakışa bakar içinin gitmesi
Kız haftada bir zor bela pamuklu donunu çıkarıp yatağa uzanıyorsun, kızılayda kan verir gibi, neyine içi gidecek Allah aşkına yapma ya 🤣

Konudan cikan diger bi sonuc: Erkekler ikiye ayrılır. Cocuklular ve cocuksuzlar olmak üzere. Bundan sonra bi arkadasim nasi biriyle olsam dediginde git kendine cocuksuz bi adam bul dicem galiba :)

İlk defa boşanmış erkeklere acınan bir başlık açıldı 🤣🤣🤣🤣🤣

Benim karım gerçekten belalıydı, zar zor boşandım, yakamı bırakmadı diyen erkeklere inanılmazdı. Şimdi inanılır oldu. Resmen çağ açtı kadın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X