Cimri Kayınvalide ve eş sorunu

Ay vallahi bu konuya tepkiyi anlamadım dışardan mis gibi pide yaptırmış işçiye neden vermesin ne vermesi lazımdı kafam karıştı
1 gün önceden kalan pideyi, pideyi yaptıran aile bireyleri evde yiyebilirler. Ancak çalıştırılan işçiye önceki günden kalan artık yemek verilmez. Ya taze yemek yapar onu ikram edersiniz ya da öğle yemeklerini yiyebilecekleri bir lokantada yemek yemeleri için günlük yemek parası verirsiniz.

Son düzenleme:
Siz napardnz peki sizin aileniz gelirken ellerini doldurup gelseler esinz yedirdigi pidenin fiyatuni kayinvalidenizin yanında lafını yapsa aferim mi dersinz pardon da

Ay tamam siz öyle yapın

Başıma bir şey gelmeyecekse ben cimrilik yapıldığını düşünmedim nedense. Tam tersine siz gereksiz trip yapmışsınız,aralardaki mesajlarınızdan gördüğüm kadarıyla yok artık kazancımdan vermeyeceğim vs diye. Vermeyin,çok önemli değil ama böyle santim santim de hesap yapıp eşinize pide parası açıklamalı para atmak falan aşırı drama geldi bana. Hep böyle zor bir insan mısınızdır?

Hayır işçiler için yaptırılmamış. Kendileri yedikten sonra kalan olursa onu da ertesi gün gelip, çalışacak işçilere vermeyi planlamış konu sahibi.
Hanginiz iş yerinde önceki günden kalan artık yemekleri yemeyi tercih ve kabul eder ?

Ben merdiven temizliği için gelen abla , evime kargo getiren kuryeler için bile paketli su, ayran , meyve suyu bulunduruyorum. Kendimiz için olan içlerine sinmez de içmezler diye.
Kendimize bile dünden kalan yemeği yemediğimiz ( zeytinyağlılar hariç) için öğünlük yemek yaparım.
Beden işçilerinin de herhangi bir üst düzey çalışan kadar temiz ve taze yemek yeme hakkı var.

Siz öyle yapın
Ben zaten öyle yapıyorum da sizin ve herkesin de öyle yapması lazım.

Siz napardnz peki sizin aileniz gelirken ellerini doldurup gelseler esinz yedirdigi pidenin fiyatuni kayinvalidenizin yanında lafını yapsa aferim mi dersinz pardon da
Ne yapacağımı yazmıştım.Mesajımı tekrar okuyun lütfen.

Burda kim para hesabı yapıyor anlaşılmamış. Kalanları sen işçiye vermek istedin oda kendine almış. Pidenin parasını kim verdi eşinmi? Kv nemi

Her oğlanın 2şer dairesi var. Birinde kendi oturuyor, diğerleri kirada. Ama bir sizin evin kirası kvalide alıyor. Kimse verdi vermiyor. O sizin kiradan Vergiler ödeniyor. Doğru mu anladım?

Şermin diyorum ya, bana taze geliyor diye. Evet iş yerimde buzluktan çıkarılan pideyi yerim ben. Kendi evimde de yapıyorum bana güzel geliyor. Pidenin orası burası kırpık olursa o zaman artık olur benim için, ama hiç dokunulmamış pideyi yemekten gocunmam ben.

İnsanın evinde önceki günden kalan yemeği yemesiyle, çalıştığı iş yerinde kendisine önceki günden kalan artık yemeğin verilmesi aynı şey değil.

Siz atanmış öğretmendiniz yanlış hatırlamıyorsam. İş yerinizde size önceki günden kalan, artan yemek verildiğini sanmıyorum.

Sizin kıyaslamanız arada kendi buzluğunuza attığınız gıdalar üzerinden olabilir mi ?

Bir şeyin lafı edilmemiş bence anlattığınız kadarıyla, tavırları farklıysa bilmem ama eğer normal sohbet şeklinde geliştiyse olay bence siz alınganlık yapmışsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…