Cimri Kayınvalide ve eş sorunu

Ceylan 87

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2023
273
-68
37
Günaydın arkadaşlar ,evim tadilatta kayinvalidemde kaliyorum dün annemler geldi koydeler biz merkezdeyiz gelirken de patatesimizden soganimiza bulgurumuza kadar 3 büyük çanta getirmişler ,her gittgmzde de eli dolu gelirz ,dün eşim pide yaptrdi annemlerle yendi içildi annemler gitti kalan pideleri poşetlere katıyoruz kaç tane çıktı falan diye sorsum ben içini kemdmz vermiştik kiymasini eşim sayıyı söyledi parayı da söyledi kaynanamın yanında 400 TL diye ben de her zaman gelmiyorlar geldiklerinde gittgmzde eli dolu geliyoz dedim kaynanamda aynen öyle dedi ,bı de ben pidenin artanini işçilerine yemek verecektim kaynanam poşete kattı derin dondurucuya götürdü kıymalı olanları bı kaç sefer dedim eşime kalan pideler işçilere de yeter dite bana inat mi yaptı bilmiyorum ,bugün kalkınca sinir oldum eşime keşke lafını yapacaksan patanin bı daha pide de yaptrma bişey de alma deseydim keşke ,ben de çalışıyorum hesabına bugün 400 TL attim dünkü pide parası aciklamali siz olsamz caninz sıkılmaz mi ailenizin yedigunin parasını hesap yapsa annesinin yanında ,bı de 400 TL nin içinde annesine de 100 TL'lik fırın ekmeği almış aslında 300 pide annesinin yanında 400 diye lafını ediyo

Ben konuyu anlamadım her halde kocan çok para diye sorun mu yaptı, ne dedi

Aynen canım 1 kilo meyve yeter hesapcilara ,trip olarak attım paranın lafını ettiği için kendi ailemi kendim agirlarim gibisinden ,bı de kıyma benim kurban etindendi bugün kalani işçilere veririrz diye düşündüm cimri Kayınvalide goturdu derindindurucuya kaldrdi

Aileniz bir daha eli kolu dolu gelmesin söyleyin değer görmüyorlar.Yedigim şeyin parasını geri kocama gondereceksem,evli değil,küçük ölçekli şirket sizin ki hep hesap kitap ben böyle adama güvenip ayağımı huzurla uzatıp uyuyamam hele cocuk hiç düşünmem

Çocuk yok zaten nasip olmadı belki de olmamasnda hayır var ,bazen bosanmayi dusuniyorum ailem yaşlı onları uzemem ,ben de güvenmiyorum anasının ağzına çok bakıyor ikiyüzlü maalesef

Yaşlı anne babanıza bakın, gidin onların kahrını çekin ömrünüzü bu değer bilmez bencil insanlara harcayacağınıza kendi aileniz için harcayın.
Hem kızıp hem içten içe sinirlenip bu cins insanların ekmeğine yağ sürüyor hayatı onlar için kolaylaştırıyorsunuz bunu tam anlamıyla idrak ettiğinizde nasıl kullanıldığınızı fark ettiğinizde iş işten geçmiş ana babanızı kaybetmiş degersizler için ömrünüzü yediğinizle kalmış olacaksınız

Annemler koydeler ben merkezde çalışıyorum boşanıp gitsem köyde laf olacak ailem üzülecek anne babam üzülmeyecegini bilsem hiç durmayacam inanın ki ,annem de babam da tansiyon şeker bı sürü ilaç kullanıyorlar uzulurler diye korkuyorum ,ben de inanın ailemle daha mutluyim aslında çok isterim merkezde olsalar bu cimrileri bırakıp gitmeyi ,aynen öyle işleri kolaylasiyor eşimin 2 tane evi var kirasinin birini annesi alıyor kayinbabadan kalma iste diyirum istemiyor ben de bundan sonra kazandığımdan vermeme kararı aldm

Evler kayınbabadan kalma ise kirasını tabi kayınvalide alacak, kim alacak ya?

Kayınbabadan kalma evlerin ikisi birden nasıl eşinizin oluyor?

Ben konuyu anlamadım her halde kocan çok para diye sorun mu yaptı, ne dedi
Aynen 400 lira diye annesine diyo çok. Para gibi bı de 100 tlsine annesine fırın ekmeği almış ,300 TL pide yarısını yediker annemler 150 TL yarısını kaynanam buzluğa kaldırıldı ,iç malzemede benim kurban kiymamdan

Siz bilirsiniz hayat sizin onları yanınıza alabilir birlikte yasabilirsiniz.Ben açıkçası maddi manevi somuruldugum,koca kişisinin nefsini körelten bir obje olduğum üstelik saygı görmediğim bir evlilik içinde olmam,bedenimde gezinen böcekler hissiyatı yaşarım.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…