Cimri Kayınvalide ve eş sorunu

Çok abarttnz çok elitsinz galiba o pideye bı gün muhtaç kalirsanz gorursnz
İşçi de olsa ceo da olsa aynı saygıyı hak ediyor. Yemek vermek zorunda değilsiniz bırakın kendileri halletsinler ama yemekli anlaştıysanız adamlar da sizin gibi pideyi tazeyken yemeyi hak ediyorlar. Ben çocukken evin boyandığını hatırlıyorum. Annem çorba salata etli yemek pilav tatlı masayı donatırdı, biz de işçiler yedikten sonra yerdik. Günah adamlar sabahtan beri çalışıyor önce onlar yesin derdi. Nereden nereye...

Ayrıca bulguru hadi anladık da patates niye köyden getiriliyor? Hamal gibi o kadar eşya taşımaya ne gerek var? Ailenize söyleyin patates taşımasınlar artık, yazık.

Esinz ailnizin yedigini. Kayınvalidenzin yanında söylesin kaç çıktı kaç TL tutti o zaman anlarsnz
Siz de kayınvalidenize aldığınız tüm yiyecekleri peyniri , çayı vs .ve ailenizin getirdiklerini sofraya koyduğunuzda sürekli fiyatını söyleyin.
Bulgur markette x lira , ailem iyi ki var bedava yiyorsunuz.
Peynir markette y lira, iyi ki çalışıyorum ben aldım filan.

Biz de bunların lafının edilmesi çok ayıp karşılanır.
Çok ince hesaplar bunlar. Siz de cimrisiniz kabul etmiyorsunuz.

Son düzenleme:
Evet bundan da nefret ediyorum. Buzluk kokusu sinmiş kurabiye, sarma falan. Aç kalıyoruz arkadaşlar yabmayın
Ben mideme düşkün biriyimdir ama çok çok nadir bazı şeylerde o kokuyu aldım yoksa buzluktan mı çıktı yeni mi yapıldı fark etmiyorum bile o yüzden bana normal geldi demek ki

Ay vallahi bu konuya tepkiyi anlamadım dışardan mis gibi pide yaptırmış işçiye neden vermesin ne vermesi lazımdı kafam karıştı
Değil mi? Ben de yorumları okuyorum artık pide falan denmiş ama kadın diyor ki işçiler gelecek diye fazla iç hazırladım. Yani artık falan değil basbayağı işçiler için yaptırılmış pide. Ne diye verilmesin işçilere anlamadım

Kutuda fazladan yaptırılmış pide işçilerin niyetine mikrodalgada isit yeni fırından çıkmış gibi oluyor

Cimri olan siz misiniz, kayınvalideniz mi tartışılır. İşçilere 1 gün önceden kalan pideyi vermeyi düşünmeniz hoş mu sizce ? Artanı sonra kendiniz yersiniz. İşçilere de taze yemek verirsiniz.

Siz öyle yapın
Sizin de öyle yapmanız lazım. Siz de çalıştığınızı yazmışsınız. İşvereniniz size önceki gün evlerinde yenilip, artan yemekleri mi veriyor öğle yemeği olarak ?
İşçi çalıştırmanın da bir usulü, adabı vardır. Artık yemekle işçilerin öğle yemeğini aradan çıkarmayı düşünmeniz çok çirkin.

Aynen çok ayıp şimdi bana ciimri diyecekler ailemin dünkü getirdiklerini hesplayip eşime attım 1300tllik yiyecek getirmişler köyden 400 nere 1300 Nere bir de 400 TL'lik pideninyarisini anca yediler

Çok yedik artan yemek işyerinde

İşte herkes sizin gibi olmayabilir, mutfakta bırakılmış pideyi aman nolucak veririm işçiler yer diyebilir. Konu sahibi öyle demiyorum ama ben işçi tarafından da bakıyorum olaya. Siz pideciye sipariş verirken taze mi yapılsın istersiniz yoksa dünden yapılıp buzluğa konmuş pideyi satsalar alır mısınız?

Kayınvalideye cimri denmiş ama ben bunu da cimrilik olarak görüyorum. İç malzemesini fazla yaparım, koyarım buzdolabına, eve geçerken de pideciye uğrar taze yaptırırım işçilere.

Niye yaptirayim ki kıyma iç hazrlarken iscilerim gelecek yarın diye fazla hazrladim o kalan iscilerimin hakki yani anladnz mi
Ben işçilere ayırdım sizs tekrar yaptırırım niye demediniz, niye almasına müsaade ettiniz?

Kusura bakmayın ben de tam anlamadım, dolap sizin evdeyse açın alın madem pideleri?

Ya ben mesela pizza yapıyorum atıyorum buzluğa, canım çektikçe çıkarıp yiyorum bana taze geliyor kendim öyle olduğum için bana saygısızlık gibi gelmedi o yüzden
Tabii ki buz dolabına da koysun ama, dışarda bekletip verilmez

Ben asla işçileri küçük gormiyorum bizim gibi insanlar ,ben bilerek fazla hazrladim içi çalıştığım için bugün de işçilere eşim.isitip.verir diye biz de yedik geçen bı yemeğe fazla dokanmamislar inananin yedim işçilerden kalan yemeği içine pislemediler sonuçta ,patates ekilmisti fazla diye getirmişler arabayla ama değmez bu cimrilere

K
Ben işçilere ayırdım sizs tekrar yaptırırım niye demediniz, niye almasına müsaade ettiniz?

Kusura bakmayın ben de tam anlamadım, dolap sizin evdeyse açın alın madem pidel

Kusura bakmayın ben de tam anlamadım, dolap sizin evdeyse açın alın madem pideleri?
Kaynanamda kalıyoruz dondurucu onun Kaç kere söyledim kaynanamın yanında kalan pideler işçilere de yeter diye patatesli vardı onları bıraktı kiymamalilari götürdü döndurucuya diyemedim keşke deseydim

Aynen çok ayıp şimdi bana ciimri diyecekler ailemin dünkü getirdiklerini hesplayip eşime attım 1300tllik yiyecek getirmişler köyden 400 nere 1300 Nere bir de 400 TL'lik pideninyarisini anca yediler
Düzenleme yaptım ama siz alıntılamışsınız, Ben ironi yapmıştım ama siz gerçekten eşinize söylemişsiniz.
Böyle hesap, kitapla ömür geçer mi? Birbirinizin ailesinin lokmalarını sayıyorsunuz resmen.
Ben utanırdım . Asla böyle bir evliliği de sürdürmezdim.

Kaç kere dediniz bilmem de her mesajı okuyacak değilim. Tamam gidin alın dondurucudan?

Olaylar olurken ağzınızı açıp tek kelime edemiyorsunuz sonra içinizde patlıyor. Açık açık söyleyin işte. Ya da gidip alın kimseye bişey demenize gerek yok

Patatesli pideyi ertesi gün mü yiyecek işçiler?

Bakın ben de size bunun hoş bir davranış olmadığını belirtiyorum ısrarla. Kalmış yemeği ısıtıp vermek niye? İç malzemesinden ayırıp ertesi gün eve giderken fırına uğrayıp yaptırmak daha güzel bir davranış değil mi? Hiç vermemek, dünden kalmış pideyi ısıtıp vermekten daha iyi. En azından kimse rencide olmaz. Siz kimsenin alınmayacağını düşünüyorsunuz ama belki hoşlarına gitmeyebilir. Ya yemekli anlaşmayın ya da yemek saati sipariş verin, onu yesin işçiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…