Cimri Kayınvalide ve eş sorunu

Size yanında çalıştığınız kişiler dünden kalmış pide verseler yer misiniz? İç malzemesi saklanır ertesi gün taze yaptırılır, o zaman olur ama adamların ne mecburiyeti var dünden kalanı yemeye?
Siz hiç dünden kalma pideyi mikrodalgada ısıtıp yemedinz galiba aynı fırından çıkmış gibi olur

Ailene soyle bir daha eli kolu dolu gelmesin
Gozle gorulmuyorsa yapilan, yapilmasin daha iyi
Esin hep mi boyle para lafi yapar yoksa annenlere pide yaptirdi diye mi ozellikle lafini yapti?
Yani 400tlnin lafini yapan eve ne tadilati yaptiriyor hayret
Biraz cimriler annesi ve eşim tadilat da yaptırdık annemler yardım ettiler biraz biraz eşime bı yerden para gelmişti yarı yarıya yapıldı ,onda bile kaynanam kapılarını söyle yeniydi böyle yeniydi halbuki 20 yıllık kapı kapnmiyo bile süpürge gibi hertaraflari kalktı söylene söylene yapiliyo tadilatta

Kusura bakmayın da pek öyle olmuyor. Buzluğa giren her şeyin tadı bozuluyor. Dünya hassas damak tadı olanlar için cehennem 🙄siz çok

Kusura bakmayın da pek öyle olmuyor. Buzluğa giren her şeyin tadı bozuluyor. Dünya hassas damak tadı olanlar için cehennem 🙄
Çok abarttnz çok elitsinz galiba o pideye bı gün muhtaç kalirsanz gorursnz

Buzluğa atılır çıkarılırsa mis gibi olur o pide ama. Tazeliğini kaybetmez ki
Niye kendi açınızdan bakıyorsunuz? Size verilen pidenin buzluğa konduğuna nasıl emin olacaksınız, ya mutfakta açıkta bırakıldıysa? İşçi niye kalmış yemeği pideyi yesin? Ben yaptırayım taze taze yiyeyim ama işçi dünden kalanı yesin. Bana yapılmasını istemediğim bir şeyi ben de başkasına yapamam.

Ay bir de normalde öyle çok sevdiğim bir şey değil, fi tarihinden beri yemedim. Ama bugün yiyeceğim sanırım. Eşim yaptırsın söylesin kaç tane yaptırdı kaç para tuttu ahshs
Esinz ailnizin yedigini. Kayınvalidenzin yanında söylesin kaç çıktı kaç TL tutti o zaman anlarsnz

Bir sorun göremeyen bir tek ben miyim ? Eşinize soruyorsunuz kaç tane çıktı diye adam da kaç tane çıktığını fiyatinida söylemiş ortada birsey yok ki birisi anası birisi karısı..
Ayrıca bende merak ettim pideye 400 tl kaç tane pide çıktı?
Izmirden bildiriyorum bizim burda 20 tl ye lahmacun, 25 tl ye evci pide yapiyorlar çok pahalı oluyorlar abimler istanbulda 10 tl ye yapiyorlar

Niye kendi açınızdan bakıyorsunuz? Size verilen pidenin buzluğa konduğuna nasıl emin olacaksınız, ya mutfakta açıkta bırakıldıysa? İşçi niye kalmış yemeği pideyi yesin? Ben yaptırayım taze taze yiyeyim ama işçi dünden kalanı yesin. Bana yapılmasını istemediğim bir şeyi ben de başkasına yapamam.
Tam siz öyle yapın ok

Kendi açımdan bakma konusunu anlamadım yani pide yine taze verilebilir demek istiyorum. Dışarda bırakırsa o zaman hoş olmaz elbette ama mantıken buz dolabına koyarlar sonra çıkarırlar diye düşündüm beni rahatsız etmedi bu durum. Misafirliğe gittiğimiz zamanlarda da ev sahipleri önceden yaptıkları şeyleri çıkarıp ısıtıyor, aynı mantık

Madem işçileri de düşündünüz kayınvalideniz pideler buzluğa koyarken ben bu yüzden falza iç hazırladım yarına lazım olacak deseydiniz. Bunu diyemiyor musunuz cidden?

Kira meselesini de hatırlıyorum sizin başka konuda, her evlada 2 ev kalmış, diğerleri birinde oturup diğerini kiraya vermiş, eşinize kalan ikinci kirayı kayınvalide vergi ödeyeceğim diye kendi alıyor. Ailesine karşı gayet bonkör olan eş siz eve ailenize karşı öyle değil. Başka sebeplerle var ki boşanmayı düşünüyorsunuz. Anne babanızın yaşlılığını bahane etmeyin. Bir iki üzülürler sonra geçer. Normalde pide hesabı çok gereksiz görülüyor ama başka sorunlarda olduğu için sizi fazlaca rahatsız etmiş.

Aynen canım 1 kilo meyve yeter hesapcilara ,trip olarak attım paranın lafını ettiği için kendi ailemi kendim agirlarim gibisinden ,bı de kıyma benim kurban etindendi bugün kalani işçilere veririrz diye düşündüm cimri Kayınvalide goturdu derindindurucuya kaldrdi
Cimri olan siz misiniz, kayınvalideniz mi tartışılır. İşçilere 1 gün önceden kalan pideyi vermeyi düşünmeniz hoş mu sizce ? Artanı sonra kendiniz yersiniz. İşçilere de taze yemek verirsiniz.

Madem işçileri de düşündünüz kayınvalideniz pideler buzluğa koyarken ben bu yüzden falza iç hazırladım yarına lazım olacak deseydiniz. Bunu diyemiyor musunuz cidden?

Kira meselesini de hatırlıyorum sizin başka konuda, her evlada 2 ev kalmış, diğerleri birinde oturup diğerini kiraya vermiş, eşinize kalan ikinci kirayı kayınvalide vergi ödeyeceğim diye kendi alıyor. Ailesine karşı gayet bonkör olan eş siz eve ailenize karşı öyle değil. Başka sebeplerle var ki boşanmayı düşünüyorsunuz. Anne babanızın yaşlılığını bahane etmeyin. Bir iki üzülürler sonra geçer. Normalde pide hesabı çok gereksiz görülüyor ama başka sorunlarda olduğu için sizi fazlaca rahatsız etmiş.
Her evlada iki ev mi, hey maşallah 🙂

Pat

Kira meselesini de hatırlıyorum sizin başka konuda, her evlada 2 ev kalmış, diğerleri birinde oturup diğerini kiraya vermiş, eşinize kalan ikinci kirayı kayınvalide vergi ödeyeceğim diye kendi alıyor. Ailesine karşı gayet bonkör olan eş siz eve ailenize karşı öyle değil. Başka sebeplerle var ki boşanmayı düşünüyorsunuz. Anne babanızın yaşlılığını bahane etmeyin. Bir iki üzülürler sonra geçer. Normalde pide hesabı çok gereksiz görülüyor ama başka sorunlarda olduğu için sizi fazlaca rahatsızpatate

Kaç sefer dedim hazrlarkeen de dedim kalırsa işçiler yer diye kalınca da dedim yarına işçilere yemek çıktı diye alıp gotrudu kadının elinden mi cekeyim ben de yemek yapmadım ne istiyisa kendisi yapsın napayım

X