Ceza mı bu?

elmayra:)

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2008
233
0
35
Arkadaşlar daha önce başka beni nedensiz yere terk eden arkadaşımı yazmıştım.Yazın yaşadığım travmadan insanlara güvenemez olmuştum.

Eskiden abi kardeş gibi olduğumuz bir akrabamızın oğlu çıktı karşıma

Aynı ortamda bulunuyorduk devamlı.Ve o bana karşı gayet cüretkar olarak yakınlık gösteriyor hatta bariz bir şekilde kur yapıyordu.

Ben çok da farkında değildim başlarda ama herkes birden aramızda bir şey olduğu kanısına varınca acaba gibilerinden dikkat ettim ve gerçekten öyleydi.

Hiç aklımda yokken birden güvenilebilecek bir insan olduğunu düşünmeye başladım.
Öyle ya akrabaydık biz beni yarı yolda bırakmaz diye düşündüm.

Herşey çok güzel görünüyordu.Bana açılacak diye beklerken iki gündür benden kaçmaya başladı.

Kaçmak derken baya baya kaçmak.

Önceleri bizde oturmak için bahaneler arayan adam şimdi ben onun olduğu ortama girince çıkıp gidiyor.

Zaten aileler onun bana ilgisinden rahatsızdı.

Ama şimdi ben kendimi ortada kalmış hissediyorum.

Bana ünit verdi hiç aklımda değilken aklıma girdi şimdi de kaçıyor.Aklım almıyor artık hep böyle oluyor hiç mi doğru dürüst bir ilişkim olmayacak benim yhaasenağlama

Çok da karşıydım bu tip olaylara ama aşık oldum arkadaşlar

Bunun yanlış olduğunu biliyorum ama elimde değil unutamıyorum hep aklımda.

Kaldıramıyorum ne oldu da anlamıyorum.

İki günde ne değişti Allah aşkınasenağlama

aman canım ya boş ver kaçarsa kaçsın boşver....
ne hali varsa görsün...
zaten ona karşı aşk anlamındada bir şey hissetmiyorsun sanırsam...
enerjini vaktını boyle bir insan için harcama...
üzülmene degmez....

canım ben konuna göre yorum yapmıştım...
ilk cevabını okuduktan sonra fikrim şu şekılde değişti....
tüm erkekler galıba aynı...........
ilgilenme hiç...
o yokmuş gibi davran...
yada bu şekılde davranmasının sebebı neymışş aç telefonu öğren bakalım..

üzülmene değmez belki o seni kardeş gözü ile seviyordur sen yanlış anlamışsındır
oda böyle bir olaya neden olduğunu anladığından kaçıyordur

Yhaa ben adamla evlenmeyi bekliyordum arkadaşlar annesi bu tip şeylerden bahsediyordu biz çıkmıyorduk ama çıksak bu kadar belirgin bir şey olmazdı aramızda.

Ama babamla beraber şehir dışına çıktılar geri geldiler ve adam başka biri oldu.

Keşke boş vermesi de boş ver demek kadar kolay olsaydı

canım sorsana açık açık ne oldu bir sorun mu var bana karşı soğuksun diye sor.
illede sevgili gibi niye bana soğuksun dicek halin yok tabi arkadaş gibi sorabilirsin.
kendi kendini yemekten iyidir))
senin hiç bir tahminin var mı sence neden böyle ?

canim birincisi akraban ve böyle birsey dogru degil zaten...
bence biri kulagi cekmis onun...
yani böyle birden kacmasi felan...
ki iyide olmus zaten...
bosver ayrica akrabam diye beni yari yolda birakmaz demissin yaniliyorsun...
asil seni kolayca birakir ve o kolayca canini yakar bunu asla unutma...

akrabalarım onun bana olan ilgisinden rahatsız demişsin belkide onu uyarmışlardır seninle yakınlaşmaması için.
ama durduk yere senden kaçıyorsa hiç uğraşma derim ben.

canım anladım şimdi!
şimdi babanla yakınlaştıysa sana kardeş gözüyle bakması gerektiği imajı çizdiyse baban ondan böyle olmuştur o.annene sorsana babanla neler konuşmuşlar baban ne düşünüyor sizin olası evliliğinizle ilgili?

ya taktik uyguluyor ya da annesi o kizdan sana yar olmaz dedi oglunu kenara cekti..
iki durumda da ortada yanlis birseyler var akraba oldugu icin sen de uzak dur derim. adin cikar valla yillarca temizleyemezsin haberin olsun. kotu bisi yaptigindan degil ama emin ol insanlar laf cikarmak icin bahane ararlar

üzülmene değmez belki o seni kardeş gözü ile seviyordur sen yanlış anlamışsındır
oda böyle bir olaya neden olduğunu anladığından kaçıyordur

Canım ben bu adamı yeni tanımıyorum insan anlar hem bu tip şeyleri insanın kardeş gözüyle gördüğü insana bakışıyla sevdiği insana bakışı aynı olmuyor.

Hem hadi ben yanıldım herkes mi yanıldı?

canım aç telefonu sor...
hayırdır bir problemmı var dıye...
ne oldu nıyesogudun benden de....
bak canım kardeşım...
üzülüyorsun stres yapıyorsun...
burda kendı kendıne kafayı yiyeceğine ögrenirsin...bu arada bizimlede paylaş neymiş derdi ne değilmiş diye...
sende rahatlarsın...
ayrıca hayat çok güzel zaman akıp gidiyor...
bizim kimse için göz yaşı akıtıpta zaman kaybetme yada aglama lüksümüz yok...

cnm allah gönlüne göre versin belki de ailesi yada ailen tarafından sert bir şekilde uyarılmıştır o yuzden böyle davranıyor olabilir...

sen evlilik bekliyordun belkide babanla şehir dışına çıkınca iyice düşünmüştür. evlilik ona göre değildir. sorumluluk almak. anneler her kızı zaten gelin gözüyle değerlendiriyor ona çok takılma. hatta bu insan içinde çok düşünme. en başında çok üzülmeden herşey kendi yoluna gitmiş. akraba olması zaten çok başka bir sorumluluk.

bir daha kaçarsa senin bulunduun ortamdan bir sorun mu var benden mi rahatsız oluyorsun diye açık açık sor öğrenmenin tek yolu bu babam mı birşey dedi ne değişti de iki günde sevgisinin tükeneceğini sanmıyorum

canım uyarmıslar dıye dusunuyorum
ve zaten aıleler rahatsızmıs ılgısınden
hıc dusme pesıne
zaten daha acaılmamıs sana
kendını uzmene degmez canım ya
bosver kacsın

canım anladım şimdi!
şimdi babanla yakınlaştıysa sana kardeş gözüyle bakması gerektiği imajı çizdiyse baban ondan böyle olmuştur o.annene sorsana babanla neler konuşmuşlar baban ne düşünüyor sizin olası evliliğinizle ilgili?

Canım anneme söylemez böyle şeyleri ama babam sabah bana elbette evleneceksin ama akrabalarınıza çok yanaşmayın dedi düşün yani

Arkadaşlar yanlış olduğunun farkındayım ama engel olamıyorum kendime seviyorum ya gerçekten seviyorum lafda değil bu sözüm

Peşinden gidecek değilim elbette ama sizle paylaşmak istedim o kadar kamandım ki

birisi bunu uyarmış yanlış birşey olduğunu söylemiş evine girdiğin oturupkalktığın kız senin kızkardeşindir filan diye oda kendini çekmiştir

Nasıl sorulurki adamla bir karşılaşamıoruz ki bir sorayım noldu diye.

Ama gerçekten ne kadar çok sevdiği bakışlarından belliydi size yemin ederim gözleri parlıyordu bana bakarken.O kadar sıcak ve güven vericiydi ki bakışları.Etkilendim.

Artık hayatımın vazgeçilmezi olmuştu gözleri sabah onun gözlerine bakma umuduyla uyanıyordum.

Benim yanımda elleri titriyordu görüyordum.

Şimdi böyle oldu iştebenneyaptımki

X