Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

sağol canım benım

ben emış gücüne taktım kafayı

Donuk Pudra doğru söylemiş. Süpürgelerin modelleri ve özellikleri değiştikçe bunlar + fiyat olarak karşımıza çıkıyor. Ne kadar çok özellik, o kadar çok fiyat gibi düşünebiliriz. Fakat burada en önemli nokta ise emiş gücü, senin de kafanın takılmış olduğu gibi. Piyasada şu anda (benim bildiğim) 2 süpürge markasının emiş güçleri en yüksek olanlar, Philips ve Samsung. İkisinin de piyasada en yüksek emiş gücüne sahip makineleri var. Tabii bunlar hangileri tam net bilmiyorum, benim kullandığım makinenin emiş gücü yanlış hatırlamıyorsam 360 Watt emiş gücüne sahip. Motor ise 2000 Watt.
Bunun bir üst modelini almak istiyorduk aslında, onda 400 Watt emiş gücü, motoru ise 2100 Watt'tı. Philips'in web sayfasından her süpürgesinin özelliklerini araştırabilirsiniz.

Bir akrabamız ve yakın arkadaşlarımdan bir tanesi Samsung'un torbasız, emiş gücü yüksek bir modelini aldı (tam modelini hatırlamıyorum) ve gayet memnunlar. Emiş gücü çok önemli, çünkü aslında süpürgenin motorunun 2000 - 2100 - 2200 olması emiş gücünün yüksek olması anlamına gelmiyor. O yüzden muhakkak emiş gücünü sorun. Önemli olması noktasına gelince, halılarınızın, evinizin yerlerinin, örümcek ağlarının, dip köşelerin güzel bir şekilde süpürülebilmesini istiyorsanız yüksek emiş gücüne sahip bir süpürgenizin olması gerekir.

Hele ki yeni evliler için bu önemli, çünkü daha önce de bahsettiğim gibi, yeni halıların püskesi çok oluyor, her yere toz, topak şeklinde birikmeler yaparak eviniz tertemiz olduğu halde, kirliymiş hissi veriyor. Halılarınızın püskesinden çabuk kurtulmak istiyorsanız eğer, emiş gücü yüksek bir süpürge size gerçekten yardımcı olacaktır. En azından bir nebze azalmasını sağlar.

Ayrıca, ürün satın alırken mutlaka süpürge başlıkları ile ilgili bilgi alın. Süpürgenin emiş gücünün iyi bir şekilde kullanılmasında süpürgelerin başları çok önemli.

Dyson markasını çok araştırmadım, ama benimde kulaktan dolma etraftan duyduklarım "Dyson en iyi marka" şeklindeydi, fakat süpürge arayışına girdiğimde hiç o markanın modellerine bakma gereği dahi duymadım. Bir ara araştırmak istedim, fakat bilmediğim bir marka, üretimini bilmiyorum, ürünleri açısından hiç etrafımda kullanan biri olmadı, durum böyle olunca sıcak bakmadım. Ayrıca bir kaç satıcıya da sorduğumda farklı ürünleri gösterdi, onları hiç göstermeyi tercih etmedi. Vardır bir hikmeti dedim bende...

yok canım şey dicektim ben..
linkteki bornoz takımı.. family die bir markanın. çekle falan 126 geldi.. alsammı almasammı die soruyodum..
bornoz takımı, hani özdilek taç değil kararsız kalmıştım.. ilerde suyu içine çekmezse sorun olurmu diye düşündüm..
ama sonuç olarak aldım.. :)

Keşke almasaydın canım, o markayı bilmiyorum, fakat benim bir bornoz takımım var, Victoria markasının gayet memnunum. Biri mavi diğeri pembe işlemeli, hiç renk atmadı. Beyaz üzerine işlemeler olduğu için, ilk yıkamada korkmuştum, renkler alaca bulaca olur diye. Ama maşallah, hiç birşey olmadı.

Onun haricinde Beverly Hills Polo Club havlularını tavsiye etmiyorum. Ben bir tane aldım, baş havlusu ve vücut havlusu. Marka olarak sevdiğim bir marka, fakat almaz olaydım. Turkuaz renkte havlularım. Yıkadım geçenlerde, Allah'tan banyonun içinde elde yıkamayı akıl etmişim... Nasıl bir renk atmaktır bu anlatamam... Her yer mavi su oldu diyebilirim. Çok fazla renk atıyor. O yüzden Taç, Özdilek, Sarev, Mormenekşe gibi markaları tercih etmenizde fayda var derim.

Bir ufak püf noktası, eğer rengini atıp atmayacağından emin olmadığınız havlularınız varsa, önce onları bir sirkeli suya basın, sirkeli suda 1 gece kadar beklesin. Sonra durulayın renk atacaktır. Sonra elde bir kere normal çamaşır deterjanınızla yıkayın, hala renk çıkartıyorsa sirke suyuna basma işlemini bir sonraki yıkamada tekrar yapın. Yine 1 gece kadar bekletin. Renk çıkartmasını engelleyecektir, yani kendi rengini içine hapsetmesini sağlayacaktır. Böylelikle beyaz veya renkli fark etmeksizin bütün havlularınızı bir arada yıkayabilirsiniz... Ufak bir püf noktası, aklınızda bulunsun...

Son düzenleme:
dün phılıps ın süpügelerine baktık canımcım..kız emiş gücünü bilmiyordu..:44:
dahası pc den de baktı ama emiş gücü bilgisi bulamadı..

biraz daha araştırıp gerekirse sonra alacağım canımcım..tabak çanağı öne alayım diyorum.

canım satış elemanları çok bılgısızler kendın araştır daha ıyı bence:)

ben aile bornoz setimi çok güzel bir paraya Polo'dan aldım şimdik yusuf yusuf oldum ama:18:

ben de model konusunda çok sevdiğimden almıştım sevgilimle,kullanan arkadaşım da (bornoz değil,havlusunu) çok memnun olduğunu söyleyince içim rahat almıştım.

artık evlenince yazarım yorumlarımı.

evet dün onu fark ettim edacım..
ben bilmemiş gibi sordum ama daha çok şey bildiğim aşikardı..
artık öyle yapacağım..

canım bende phılıpsin maraton son çıkan modelını almak istıyorum.Aslında bütçem yeterse dyson alacağım ama bılemıyorum .

İşte böyle satıcılara ifrit oluyorum... Ah o kız bana denk gelecekti, ağzından girip burnundan çıkmıştım...
Neyse, sakin olucam...

Canım web sitesinde yazıyor hepsinin özellikleri. Sen de araştırabilirsin.
Tüm markalara bak, emiş güçlerine vs. hangisi kafana yatarsa...

Bir daha karşına ürün bilgisi olmayan satıcı çıkarsa, bilgisi olan birini göndermesini iste.
Ben öyle yapıyorum, yuvarlayarak konuşup, ürün ile bilgi sahibi olmadığı için tıknanan satıcıları savıyorum.
Ama çok şükür çok denk gelmedi öyle, bi de düğüne yakın dönemde ben çok agresiftim.
O yüzden hep eşimle giderdik mağazaya, AVM'lere. O biraz frenliyordu beni Allah'tan...

souvvehır güzel açıklamaların için çoook teşekkürler....

canım satış elemanları çok bılgısızler kendın araştır daha ıyı bence:)

Rica ederim canım...

Ya evet bazıları hakkikaten öyleler, diyorum ya, o zaman işte kızacaksın.
Müşteri olarak senin buna hakkın var, çünkü her ürün hakkında geniş bilgiye sahip olmak zorunda.
Biz bir satış elemanına denk gelmiştik, kız hangi süpürgenin ne özelliği var tek tek anlattı, sonra hepsini çalıştırdı, çekim güçlerini söyledi. Mesela bir tane ürün çıkartmıştı, markasını hatırlamıyorum, bunun üzerinde filanca kadar çekiş gücü yazıyor (philips'ten daha yüksek) fakat alın bakın demişti, halıda gezdiriyoruz, yok yani philips'in yanından geçmiyordu. Sonra philips'in daha düşük çekiş güçlü makinasını çalıştırdı ondan daha i yi çekiyordu.. Sonra da zaten oradan kendi süpürgemizi almıştık.

Yani sizde buna dikkat edin kızlar, mümkünse orada bulunan bütün modeller hakkında bilgi alın, markaları karşılaştırın, fiyatları karşılaştırın, çekiş güçlerini öğrenin ve aynı zamanda deneyin... Kendiniz karar verin...

sorma canım ben de delleniyorum ama dün zaten canım sıkıldı telefon alacakken kasadan dönünce
hiiiç dedim fazla canımı sıkmayım..ama gittim bir güzel para bayıldım çanta aldım kendime

canım her dediğini aklıma mıhlıyorum, biraz daha bilgi sahibi olup alacağım..içime sinince zaten şak diye alıyorum ben..

bu arada benim geçen gün aldığım küçük ev aletlerinin yanında essenin seramik tencere ve tavası vardı..
ilk önce annem denesin dedim, memnun kalırsak alıcaktım..ve çok beğendi.. rengi kırmızı bir de..
bir takım da ben alayım diyorum..seramik tencerelerden bahsetmişmiydin anımsayamadım ama aklıma geldi..

Polo iyi bir marka olarak biliniyor, gerçekten de öyle aslında.
Fakat ev tekstilinde nedense biraz kaliteyi yakalayamıyor mu desem, nasıl desem bilemedim.
Eşimin kuzeninde Polo nevresim takımı görmüştüm, onları da çok beğeniyorum, almak istiyordum.
Sordum nasıl diye, dedi renk çok çabuk atıyor. 2-3 yıkamadan sonra sanki eski görünümünü alıyor.
O yüzden alma boşver, farklı markanın al aynı fiyata daha güzellerini bulursun demişti.
Bende vaz geçmiştim, fakat bir battaniyesini aldım... Daha kullanmadım...
Onu da kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım zaten...

Havlular konusunda çok korkma ya, çözümü var.
Sirkeli su... Bende bu yöntem ile bir kaç havlumun renk atmasını durdurabildim.
Ama daha polo'lara yapmadım...

Seramik tencereleri herkese tavsiye ediyorum...
Eğer çeyizinize alabiliyorsanız bir pilav tenceresi, bir de güzel yemekler yapabileceğiniz boyutta bir tencere muhakkak alın.
Ben almadım, pişmanım... Çok lezzetli yemekler pişireceğinizden emin olabilirsiniz.
Seramik tencereler, Teflon ile aynı işi görüyor gibi düşünün, fakat daha sağlıklısı ve çevreye daha duyarlı.
Yine aynı şekilde seramiş tencerelerde tahta kaşık veya teflona uygun kaşıklarla kullanıyorsunuz.
Çizilmemesi gerekiyor, yine Teflon tencereler gibi bulaşık makinasına atılmaması gerekiyor.

Ben genelde Teflon tencerelerimin kapaklarını atıyorum bulaşık makinasına, tencereleri elimde yıkıyorum.
Zaten çıksa çıksa 1 tencere çıkıyor o şekilde, onu da yıkamak dert değil...

Hatırlattığın iyi oldu Eylül'cüm... zaten en son çıkan teknoloji olarak (tencere bakımından) bunları tavsiye edebiliriz.
Hem lezzetli yemekler pişirmede yardımcı, hem de sağlığa daha yararlı...

daha önce başka bir markanın görmüştüm ama deforme olmuştu..essenin tenceresine ışıkta baktım parlıyordu seramiği..
hani kalitesini belli eder gibi..bu arada cam kapaklarının kenarlarında metal kaplama yok..ve çok daha güzel görünüyor..

canım benim sen de şimdilerde alırsın, oldukça kampanya var,..bir şey kaçırmış sayılmazsınn

elimden geldiğince alacağım inşallah ben de..

Pil Voltaj Gücü3,6
Duvara Asılabilen Şarj StandıVar
Şarj Gösterge LediVar

ben bunu almaya karar verdim souvvenircim. bugün iş cıkısı gideceğim arçelik bayisine fiyatı da makul.

Son düzenleme:
Tencerelerden bu kadar sohbet etmişken, biraz daha bilgi vermek istedim. Umarım bu bilgilerde size yardımcı olacaktır.

Pişirme tencerelerinden bahsedecek olursak, bunların sağlıklı olanlarının da doğru kullanılması gerekir. Seramik, cam vs gibi tencereler sağlıklı pişirme kapsamına girseler bile, kullanımda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Sağlıklı pişirme kapları kırık, çatlak ve/veya çizik olmaları halinde belli riskler taşırlar.

Dökme Pişirme Tencereleri: En sağlıklı olan pişirme kaplarıdır.

Seramik Pişirme Kapları: bu tencerelerde herhangi bir çatlak, kırık ya da benzeri bir şey olmamasına özen gösterilmelidir. Çünkü kırık ve çatlaklarda oluşabilecek bir takım zararlı maddeler yiyecekle temas edebilir. Çatlak, kırık olmayan ısıya dayanıklı seramik pişirme kapları, özellikle fırınlama yönteminde çok rahatlıkla kullanılabilirler.

Cam Pişirme Kapları: bu tencereler için herhangi bir sağlık sorunu yaratacak durum söz konusu değildir. Fırında ya da ocakta bu cam pişirme kapları da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Mikrodalga Fırın Pişirme Kapları: Mikrodalga fırın pişirme kapları konusunda hala araştırmalar devam ediyor. Ancak mikrodalga fırın kullanımı esnasında dikkat edilmesi gerekilen şey, fırın kapağının sık sık açılmamasıdır.

Porselen Pişirme Kapları: Bu kaplarda da bir problem yok ama sadece porselen pişirme kaplarında desen verme amacıyla çok fazla süsleme ya da benzeri şeylerle boyalı maddeler kullanılıyorsa bu kaplarda zararlı olabilir. Genelde sade ve daha beyaz olanlar tercih edilmelidir. Porselen pişirme kaplarında da yine boyaların ısı esnasında yiyeceğe geçmesi mümkün olabilir, bu yüzden daha dikkali olunmalıdır.

Toprak Pişirme Kapları: Toprak pişirme tencereleri gayet sağlıklıdır, ancak tencerede çatlak olmayacak ve etrafı iyi yalıtılmış, iyi kaplanmış olmalıdır.

Çelik Tencereler: Çelik tencerelerde pişirme yapmanın bir sakıncası yoktur fakat temizleme ve pişirme esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar bulunuyor. Örneğin, çelik tencerelerin temizlenmesi esnasında bulaşık teli kullanılmaz. Yine çelik tencerelerle yemek pişirirken tahta kaşıkların kullanılması öneriliyor. Metal kaşıklar çelik tencerenin çizilmesine neden olabilir, metalin metale değmesiyle oluşabilecek çizikler, o metal yapısının bozulmasına neden olur. Bu anlamda iyi korunuyorsa, sağlıklı korunuyorsa herhangi bir problem yoktur.

Emaye, Teflon: bu tencerelerde kabın zarar görmemiş olması, çizik paslanmış ya da harap olmamış olmasına dikkat edilmelidir. Bunlar dışında bir sorun yaratmayacaktır, buna dikkat etmekte fayda var. Emaye, teflon tencereler saklama koşulları açısından önerilmez. Bu tür tencerelerde pişirilen yemeklerin bekletilmesi uygun değildir. Pişirdiniz ve yediniz, kalan yemeyeceğiniz kısmı cam kaplarda buzdolabında saklanması gerekir.

Alüminyum Folyoda pişirme: Şu aralar Alzheimer hastalığı araştırılan bir konu. Son yıllarda yapılan araştırmalar, alüminyum folyonun ve alüminyum tencere, kap kacakların Alzheimer hastalığını hızlandırdığı görüşleri ve araştırmaları devam ediyor. Alüminyum folyoda yemek pişirilmesi, alüminyum folyonun yemeğe temas etmesi, yemek saklanması önerilmiyor.

Pil Voltaj Gücü
3,6
Duvara Asılabilen Şarj Standı
Var
Şarj Gösterge Ledi
Var

ben bunu almaya karar verdim souvvenircim. bugün iş cıkısı gideceğim arçelik bayisine fiyatı da makul.

Hayırlı uğurlu olsun canım, inşallah severek ve sorunsuz kullanırsın.
Ben daha bakmaya bile fırsat bulamadım canım, ancak bir dışarı çıkacağım da, araştırmaya başlayacağım.
Evlenince alışveriş sanıldığından daha da erteleniyor

Banyo evimizin en sık kullandığımız yeridir. Hem temizlik açısından hem de görsellik açısından önem veriyoruz. Şahsen ben banyomu çok seviyorum. Annemin evinde neredeyse evin yarısını banyoya vermişler, enteresan bir banyomuz vardı. Büyük banyo avantaj olmakla birlikte, dezavantaj haline de gelebiliyor. Bana göre en ideali orta büyüklükte bir banyo. Bundan kastım, rahat bir duşakabin (küvetleri hiç sevmedim, sevmiyorum da), çamaşır makinasının sığacağı bir alan, havlular için kullanışlı dolaplar, orta genişlikte bir lavabo, lavabonun üzerinde ayna kenarlarından dolaplar ve lavabo altında kullanışlı bir dolap. Klozetin bulunduğu alanında çok dar olmaması... En azından 2 kişi aynı anda ellerini yıkamak için girdiğinde rahat hareket edebilmeli... Bence en ideal banyo bu...

Banyo aksesuarlarımı ben evlenmeden çok önceleri almıştım. Renk ve desenlerini severek beğenerek aldım, aynı zamanda banyo aksesuarlarım ile birlikte havlularım ve duşu kamufle etmek için kullandığım perde de aynı renk ve desende olduğu için uyum içerisinde oldu. Banyomu seviyorum...
Banyom:

Evinize aldığınız herşeyin içinize sinmesi çok önemli.
Ben dediğim gibi bekar iken almıştım banyo aksesuarlarımı, fakat kısmet pembe renkli bir banyoya sahip oldum. Annemin banyosu mavi renkliydi mesela. Yine öyle olacak diye çok korkmuştum. Özellikle kirada oturduğumuz için, karşıma nasıl bir banyo çıkacak, aksesuarlarım uyacak mı çok tedirgin olmuştum. Neyseki gönlüme göre oldu...

Banyo aksesuarlarında porseleni çok beğeniyorum. Temizlemesi kolay ve şık kullanımlı oluyorlar.
Benim normalde banyo paspaslarım şu şekilde düzdü:

Klozet kapaklarına konulan paspas ile uyumlu örtüyü sevmiyorum.
Hijyenik olduğunu düşünmüyorum açıkçası ve çok kire maruz kalıyor.
Eğer siz de banyo paspaslarınızı alacaksanız, klozet kapaksız ürünleri tercih edin.
Sadece bir tavsiye, yine siz bilirsiniz.

Klozet kapağına örtü yerine, şu tür klozet kapaklarını seçebilirsiniz:

Ben bu fotoğrafı örnek olarak koyuyorum tabii ki.
Artık banyo aksesuarlarınız ile uyumlu olabilecek o kadar çok klozet kapağı üretiyorlar ki şaşırırsınız. Bizde çok baktık ve bir tane beğenmiştik, fakat klozetimize uymadı. Çünkü bizim klozetimiz kare şeklinde geliyor, bu kapaklar ise daha oval şekildeler. Kirada olduğumuz için klozeti değiştirmek istemedik, ayrıca sadece bir kapak için tuhaf olurdu diye düşünüyorum. Eğer kendi evimiz olsaydı o ayrı, kesin değiştirirdik...
Uyumlu olabilecek şekilde banyo aksesuarlarına şunlardan örnek verebilirim:
Eki Görüntüle 586238
Bu vermiş olduğum model örnekleri gibi bir çok model bulabilirsiniz.
Hem uyumlu perdeleri, hem klozet kapakları, hem de aksesuarları mevcut.
Bunları bulabileceğiniz bir kaç yer ise: Koçtaş, Tepe Home, Home Sweet Home (English Tarzı mevcuttur daha çok), English Home gibi yerlerde bulabilirsiniz. Fiyatlar ve seçenekler mağazalara göre değişecektir. İyi araştırmalar sonucunda, hem beğendiğiniz gibi hem de banyonuza uygun aksesuarlar bulabilirsiniz. Tam uyum sağlayabilmek için, evinizin belli olduğu dönemden sonra bunları almanızda fayda var. Örneğin, siz pembe renk alırsınız, banyonuz mavi tonlarda olabilir...

Umarım tavsiyelerim sizlere yardımcı olmuştur...

Benim normalde banyo paspaslarım şu şekilde düzdü:

Yazımı yarım bırakmışım burada.
Klozet takımım bu şekildeydi, fakat kayınvalidem bu halının çok yakıştığını söyleyerek bu halıyı da almış.
Aslında bende yakıştığından yanayım, çok güzel duruyor hafif simler var içerisinde.
Banyo fayansları ile uyumlu ve ayrıca renk katıyor banyoya.

Fakat sadece güzel durması tabii ki kullanışlı olduğu anlamına gelmiyor.
Sanırım sade paspaslarımı kullanma vakti geliyor.
Halı olduğu için, biraz kirlenmeye başlıyor gibi geldi bana.
Banyo en sık girilen bölgelerden biri olduğu için, ister istemez kirlenecek.
Aynı zamanda halı fazla ıslaklık olabilecek zeminler için hiçte ideal değil.

Bilgi olması açısından sizlerle de paylaşmak istedim.
Banyo paspasları her zaman daha kullanışlı olacaktır...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…