Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

3 gündür fiyatta anlaşrığım fakat bir türlü modelde karar veremediğim korkmaz ürünleri var.size de danışmak istedim bana yorum yapabilir öisiniz? hanisi güzel?

yemek takımlarını beğenmedim ben maalesef daha sade sevdiğim için.
tencere setlerinden de 2.yi beğendim.

yemek takımlarını beğenmedim ben maalesef daha sade sevdiğim için.
tencere setlerinden de 2.yi beğendim.
kahvaltı tamından var mı begendıgın.pekı korkmaz sıtesınde yemek takımlarında hangısını begenıyorsun baka bılır mısın benım ıcın canım?

kahvaltı tamından var mı begendıgın.pekı korkmaz sıtesınde yemek takımlarında hangısını begenıyorsun baka bılır mısın benım ıcın canım?

ben kendiminkileri kütahya porselenden aldım. korkmaz olmak zorunda mı?
çok güzel hem renkli hem sade modelleri var. istersen site adı yazabilirim özelden.

Tencere takımından 2.yi
kare yemek takımından 3.yü
günlük yemek takımındanda kenarında küçük çiçekler olanı begendim

Amin insallah cok sagolasin, hayirlisi ile 4. aydayiz...

Seni cok iyi anliyorum. Bende ayni durumdaydim. Zaten sana en iyi tavsiyem su olacaktir, eger internetten alisveris yapabiliyorsan, bilindik ve guvenilir internet sitelerini gezerek kampanyalari takip etmen (morhipo, markafoni, limango, daybuyday, evim.net vb. gibi) nevresim takimi, yatak ortusu, masa ortu setleri, salon takimlari vs. gibi alisverislerini bu tarz sitelerden yapman. Ben bu sekilde yaptim ve inan cok karli oldu benim icin.

Eger Istanbul`daysan veya Istanbul`da ki eminonu tarzi bir alisveris anlaminda urunleri ucuza bulacagin bir yer bulunuyorsa, en cok oralarda dolasman ve fiyatlari arastirmani tavsiye ederim. Ozellikle nakit alimlarda cok uygun fiyatlara bir cok seyi bulabilirsin. Bir de alisverisin en ince ve puf noktasi nedir dersen eger, urunleri tek tek ayri magazalardan almak yerine, toplu bir sekilde tek bir yerden aldiginda her daim en iyi indirimi alirsin. Bu da aklinda bulunsun...

Cam esya, celik setler, porselen esyalar vs. gibi urunlerin internetten alimlarini pek tasvip etmiyorum acikcasi. Urunlerde internet garantileri vs. SIKINTI yaratabilir. Uzun omurlu aldigin her urunun kesinlikle garantisini arastir. Ben genelde pek umursamam garanti kismini, omru ne kadarsa kullaniriz olur biter mantigi da var bende, ama aslinda bu sekilde davranmak cok dogru degil. Urunlerin garantisi onemli. Garanti belgesi olsun da, varsin isin dusmesin...

Aslinda tavsiye edilecek cok sey var, zaten bir cogu onceki sayfalarda var, sende onlari okudun sanirim. Kendimi tekrar etmis gibi oluyorum biraz, kusura bakma... Konu ceyiz olunca, kaptiriyorum iste kendimi...

Ah o anneler yok mu, hepsi ayni... Benim ceyizim serildi, bir baktim ki kendi almadigim bir cok sey cikti icinden. Annem koymus sagolsun, olur da lazim olur diye... Bir cok seyi hala kullanmadim desem yeridir. Bazen de bir cok seyi etrafimda benden sonra evlenen veya yeni ev alan arkadaslarima ev hediyesi olarak goturdum. Benden tavsiye, ceyizin serilirken bazi esyalarinin kutularini attirma. Benim ceyiz serildiginde hepsi atilmisti... O biraz dezavantaj oldu benim icin...

En cok lazim olan sey bana gore cay bardaklari. Misafir geldiginde cok gerekli oluyor ayni zamanda su bardaklari. Gunluk kullanimda bile, 2 kisi olmamiza ragmen en cabuk bulasik makinasinin bardak rafi doluyor...

Burada paylasmis oldugun fotograflari goremedim fakat, kendi konunun altina yorumlarimi yapiyorum. Zaten kendin bir konu acmissin, oradan takip edersin...

Hayirli ugurlu olsun, insallah Allah tamamina erdirsin...
Ceyiz alisverisinde de Allah kolayliklar versin, zira kolay degil...
Ama panic yapma, hersey hal ve yoluna girer, yeterki cok arastir ve sadece kendi sevdigin ve begendigin seyleri almaya bak, cunku sonra `ay niye onu dinledim` demeyesin.... Tecruben konusuyorum, sahsen bir iki seyde yasadim, sonrasinda hos olmuyor... Bu ufak nasihatten sonra gelelim sorularina...

Bence:
Seramik tencere ve tavalarda en iyi marka Moneta! Fakat adi gibi fiyatlari da pek bir Italyan... Son zamanlarda bu konuda Korkmaz`da gayet basarili. Korkmaz`in da urunlerine bir goz atmani tavsiye ederim. Ben seramik tenceremi esse`den almistim, 1 seneye yakindir kullaniyorum ve cok memnunum. Eger esse indirimlerini takip edersen, onun urunleri de guzel. Tek tencere almak yerine, 3`lu veya 4`lu takimlari oluyor, onlara da goz atmani tavsiye ederim. Zaten seramik tencereler konusunda markalar belli bana gore, cok fazla dallanip budaklandirmaya gerek yok... Hem kaliteli olsun hem de keseme daha uygun olsun diyorsan Esse veya Korkmaz tavsiye ederim... Ama tabii indirim ve kampanyalari takip etmen kaydiyla, yoksa bu iki marka da cok ucuz degil...

Kristal bardak takimlarinda bir cok urun var, ben her daim tek seri uretilen Pasabahce urunlerinden vazgecemiyorum. Soylemis olduguna alternatif olarak, istersen bir de Pasabahce magazalarina goz at. Pasabahcenin Kristal urunleri genellikle F&D markasi altinda olabiliyor... Ama bence Kristal seciminde en onemli nokta model ile alakali. Modeli de genelde tabak takimina uygun olarak secilmesini tavsiye ediyorum... Her markanin modelleri farkli, kimisi daha duz modeler tasirken bazi markalar daha satafatli modeler sunuyor. O yuzden, tercihini bu yonde yapabilirsin... Yani modele gore markasini belirleyebilirsin...

Mitterteich daha once duydugum bir marka degil. Ayni zamanda internette de bir arastirdim, avrupa porselen markasi... Sahsen cok tercih etmezdim, Turkiye piyasasina 1990 yillarinda girmis, yeni sayilir. Tabii fiyatlari konusunda da hic bir bilgim yok... Ayrica porseleni kalin geldi goruntu olarak, bunu bir arastirmani tavsiye ederim. Eger misafir takimi olarak dusunuyorsan her daim bone china tercih edilmesini tavsiye ederim, ama hep dedigim gibi zevkler tartisilmaz, tercihler kisiye aittir. Bone china takimlarda - Royal Bone China - markasini tavsiye ederim, butceyi zorlayan fiyatlardadir, fakat o fiyata deger...
Mitterteich hakkinda cok bir bilgiye sahip degilim, o yuzden bu marka konusunda cok yorum yapamayacagim....

Luminarc, eskilerin Archoroc olarak bildigi dayanikli cam urunler. Benim gunluk kullandigim yemek takimim Luminarc, eglenceli renklerde ve desen seceneklerinde cam urunler... 1 senedir kullaniyorum ve cok memnunum. Dusunen herkese de tavsiye ederim acikcasi... Kullanimi rahat, kirilma acisindan daha dayanikli, cam oldugu icin de antibakteriyel ozellige sahip... Zaten luminarc markasi ile ilgili detayli bilgileri onceki sayfalarimda paylasmistim...

Umbra&Candia sadece internet alisveris sitelerinde gordugum bir marka. Cam urunlerine diyecegim yok, kullanilabilir. Fakat plastic urunleri konusunda cok yorum yapamayacagim. Uretim kosullarini ve iceriklerini bilemedigimiz icin, iyi arastirmakta fayda var derim sadece. Mumkun mertebe cam urunlerin tercih edilmesinden yanayim...

Umarim istedigin sekilde bilgiler verebilmisimdir. Ceyiz alisverisin hayirli olsun, benimkisi nacizane fikirlerimi belirtmek. Sen yine gonlune sinen, begendigin urunlerini al tabii ki...

Son düzenleme:

Bu yorumunu sonradan gordum...
Senin konun altinda da yaptigim yorum gibi, bizim begenmemiz degil, senin begenmen en onemlisi!
Fakat israr ettigin icin yine de sana fikirlerimi soyleyecegim...

Ilk olarak kirmizi kulplu tencerelerde dikkat etmen gereken nokta, kulplar plastic oldugu icin ocakta yanma riski olabilir mi? Bunu saticiya sormalisin. Ikinci tencere seti benim daha cok hosuma gitti, goruntu olarak daha estetik duruyor. Lakin yine kulplarinda isinma olur mu, bunu saticiya sormalisin... Urun garantisini sormayi da ihmal etmemelisin!

Kasik catal bicak takimini cok begendim, benim takimima benziyor... Sade olmasi her daim avantajdir, iyi kullanildiginda catal bicak takimlari 10-15 sene kullanilir, sade bir model ise her turlu tabak takimlari ile uyum saglar. O yuzden bu konuda diyecegim tek sey, secim dogru... Ama tabii ki senin icin dogru mu, bunu sen bileceksin...

Tabak takimlarinda yine ilk takimi begeniyorum (yani senin secmis oldugun kare kahve desenli olani). Bence gayet $IK bir takim. Hem de zarif duruyor (digerlerine nazaran).

Kahvalti takimina gelince, cicekli modeler bu sene moda. Fakat onemli olan modayi takip etmen degil tabii ki, burada onemli olan senin begeninin ne oldugu. Tabaklarda moda takip edecek olsak her sene tabaklarimizi cope atip yenilerini almamiz gerekirdi... O yuzden benim tavsiyem kendi gonlundekine karar vermen... Ha illaki benim begendigimin ne olacagini soracak olursan kelebekli olan kahvalti takimini daha cok begendim, eger ben tercih edecek olsam onu tercih ederdim. Kahvalti takimlarinda sempatik ve civil civil olan modelleri daha cok seviyorum...

Her ne karar verirsen ver, simdiden hayirli ugurlu olsun... Insallah iyi gunlerinde kullanmak, bol bol misafirlerini agirlamak nasib olur...

Teşekkür ediyorum öncelikle

Özellikle seramik ürünler konusunda çok kararsızdım çok iyi oldu bilgiler.
RCR için zaten model beğendim o yüzden araştırmaya girdim. Çok şatafatlı modellerden yana değilim bu markadaki modeller çok hoşuma gitmişti ama oldukça pahalı tabi :106: İtalyan markasıymış kaliteli olacağını tahmin ediyorum .
Mitterteich te de modeller çok hoşuma gitti bone china tabaklarım var benim biraz daha farklı birşeyler arayışındayım :106: .Kalın olması hoşuma gitmişti aslında.. ve tabi ki mat saten desenli modelleri

Luminarc beyaz cam serisinden sanırım bir kahvaltı seti alacağım çünkü oldukça cicili bicili kaşık çatal setleri aldım tabaklar dümdüz olsun istiyorum cam olmasını da özellikle istiyorum kahvaltı için...

Bende cam ürünlerini çok beğendim umbra and candia nın plastik saklama kapları almayı pek düşünmüyorum. Onun dışında cam vakumlu kavanoz ve saklama kapları için önerileriniz var mı? Vacu vin var mesela o nasıldır acaba ????:26:

Luminarc için bir siteden şöyle bir set yaptım sizce nasıl? Çok fazla değil mi fiyat? ama istediğim tam anlamıyla böyle birşey

Rica ederim, verdigim bilgiler yardimci olduysa ne mutlu.
Vakumlu kavanoz ve saklama kaplarini nereden almayi dusunuyorsun?
Sadece internet alisveris sitelerine bakma derim, magazalari da dolasmanda fayda var.
Urunleri kendin gorebilirsin, markalarini da aklinda tutarsan, internetten daha uygun fiyatlara bulabilirsin.
Benim cok fazla vakumlu cam urunlerim yok, Tupperware ziyadesi ile ceyizimde oldugundan dolayi, butun bakliyatlarimi ve baharatlarimi rahatlikla toparladi. Bir tek tezgahimda kahvalti takimim ile bir ornek olan baharat takimim var, Noble Life`in, onu da severek kullaniyorum...

Saklama kaplari acisindan (cam olanlarindan) Glass Lock diye bir marka var, onu tavsiye edebilirim. Arkadasima ev hediyesi olarak 2-3 parca almistim cok memnun kaldigini soylemisti ve daha sonra kendisi de bir cok parca almis. Bazen internet alisveris sitelerinde de bu marka cikiyor. Takip etmeni tavsiye ederim...

http://biev.com.tr/Products.aspx?cID=58

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 865334
Luminarc için bir siteden şöyle bir set yaptım sizce nasıl? Çok fazla değil mi fiyat? ama istediğim tam anlamıyla böyle birşey

Fiyatlar ucmus...

Ben Luminarc takimimi YKM`den almistim, 6 ymk, 6 servis, 6 pasta tabagi ve 1 buyuk salata kasesi iceriyordu, yaklasik 120 TL civarindaydi sanirim. 12 kisilige tamamlamistim gunluk takim olarak kullanacagimdan dolayi, makinaya dizince bitiveriyor tabaklar, 2 takim birden almistim. Kaselerini de internetten bulmustum sonradan... Ama bu sitede bulmus oldugun fiyat cok yuksek.... Istersen YKM magazalarini bir gez, orada ki fiyatlara da bir goz at.
Ayni zamanda Luminarc markayi Biev magazalarinda da bulabilirsin, cunku bu markayi Biev de satiyor... Aklinda bulunsun... Farkli takimlarini ben de bir baska sitede gordum, linkini veriyorum... Buradaki fiyatlari da karsilastirmani tavsiye ederim...
Yemek Takımları - Mutfak Gereçleri - Sofra - evmanya.com

Luminarc Beyaz 26 Para Yemek Takm 6 Kiilik

dediğin gibi tüm mesajları tek tek okudum, yine dönüp okurum el kitabı niyetine, sen kaç kere aynı şeyi yazsan da yine okunur, o kadar keyifli anlatıyorsun ki yolu yarılıyorsunuz bu arada, sen şimdi de mama takımı, bebe ürünlerinin kitabını yazarsın belki de ne dersin

dediğin siteleri tek tek takibe almaya başladım bir süredir hepsini değil henüz ama ilerliyorum, nasıl olsa zamanım var inceleme aşamasındayım şimdi, şu kısa sürede bile üzerinde düşününce almam gerekenler, aslında öncelikli olmayan ya da evde alıştığım ama aslında öyle istemediğim şeyleri fark ettim, adım üstümde kararsızım ama düşünüp karar verince de caymam kolay kolay

istanbul'dayım ama eminönü hem uzak kalıyor hem de başım dönüyor o kalabalıkta bakacağıma bakamadan dönüyorum bir de ağır şeyler alınacaklar imkansız gibi ufak tefek hafif şeyler için mantıklı belki ama hafta içi gidemeyince cumartesi felaket oralar, hafta içi boş gün denk geldiğinde aslında gidip araştırmak lazım belki de, en azından yakın yerlerle kıyaslayabiliriz değil mi

allahtan çeyiz serme gibi bir adet yok bizde, rahatım yani kutusuyla gelen kenarda bekler ve yeri geldiğinde gideceği yere gider anneme veririm o götürür ya da

Bende ceyiz serdirmedim, sadece aldiklarimin hepsi evime geldiginde, 6-7 kisi hep beraber hepsini yerlestirdik. Sana bir tavsiyede bulunayim bu konuda, ben aldigim herseyi guzelce paketini acip yikadim (cam esyalardan, tabak takimi, tencere takimi, kasik catal takimlari gibi seylerden bahsediyorum, kisaca mutfak urunlerinden) ve tekrar kendi yerlerine buzdolabi posetlerine veya strechlere sararak paketledim. Simdi iyi ki yapmisim diyorum. Butun mutfak esyalarim evime geldiginde tek yaptigimiz tek tek paketlerini acip yerlerine yerlestirmek oldu. Hic bulasik yikama, onlari kurulama yerlestirme derdi olmadi... Gayet Pratik oluyor bilgin olsun... Bana da bir arkadasim tavsiye etmisti sagolsun...

Eminonu konusuna gelince, hic sorma. Ben de kalabaligi sevmeyen ve kalabaliga gelemeyen bir insanim. Ama iyi fiyat dersen, eminonu bu konuda gayet basarili... Anladigim kadariyla calisiyorsun, bir gun belirle kafanda, o gun izin al ve cik dolas. Once bir fiyat arastirmasi yap, fiyatlari mumkun mertebe not et, unutursun. Insan o kadar urunu bir arada gorunce hakikaten sasiriyor. Her girdigin magazadan kartlarini iste ve kartlarinin arkasina fiyatlarini yaz. Genelde nakit alimlari sor, daha karli cikacaksindir (eger tabii nakit alabileceksen). Bazi magazalar toplu alimlarda kargo gonderimi yapiyorlar, mesela tabak, tencere, catal kasik, bardak takimi gibi urunleri tek bir yerden alacak olursan sana kargolayabilirler, o an zaten ellerinde hemen tedarik edebileceklerini sanmiyorum. Genelde onlara da urun gelme suresi oluyor, sattiklari urunleri onlarda uretici yerlere siparis veriyorlar diye biliyorum...

Nevresim takimi gibi tekstil urunlerini de internetten arastir. En uygun internette bulacaksindir. Tekstil urunlerinde cok fazla eminonunde indirim olmuyor. Belki havlu gibi, perde gibi urunlerde muhakkak daha ucuzdur eminonu... O konuyu pek arastirmadim. Nevresim setlerinde en cok Sarev markayi begenirim ben, eminonunde fiyatlarini sordugumda, benim internetten aldigim fiyatla ayniydi ve nakit fiyatini diyordu ben taksitle almistim... Bu gibi seyleri de arastirabilirsin, hangisi daha uygun gelirse

Fiyatlar cok oynuyor malesef, o yuzden biraz kurt olmak gerekiyor bu islerde. Insanin kafasini basta bunaltabiliyor, ama sonradan zevkli oluyor... Bir sure sonra "ben bunun daha ucuzunu bulurum, dur bakalim suralarda ne varmis" diye gezmeye basliyorsun... Eminonunde tesadufen bir pasaja girmistim, simdi hatirlamiyorum bile nerede oldugunu, daracik bir yerdi, bir yatak ortuleri vardi inanilmaz guzellerdi, hepsi fransiz danteli vs. fiyatlari o kadar uygundu ki dudagim ucuklamisti... Hala pismanimdir niye almadim diye... Bende o yuzden diyorum sana, gittigin yerlerden muhakkak kartvizitlerini al ve fiyat bilgisini kartvizit arkalarina yaz. Sonra unutuyor insan neyin nerede oldugunu, zaten eminonu karisik ve o kalabalikta insan kendini bile kaybedebiliyor

ben kendiminkileri kütahya porselenden aldım. korkmaz olmak zorunda mı?
çok güzel hem renkli hem sade modelleri var. istersen site adı yazabilirim özelden.

yazar mısın?site adıya asslındakorkmazı coksevıyorumpaket olarak verıolar ve kahvaltı takımı hedıye.

Sadece Korkmaz degil, bir cok marka ceyiz paketleri sunuyor.
Arastirmanda fayda var...

Kızlar yemek takımı almak istiyorum çeyiz olarak ne marka önerirsiniz mesela makinede yıkanırsa yaldızları desenleri çıkmicak sağlam bir şey istiyorum. Kullanıp memnun kaldıklarınız nelerdir ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…