Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Kızlar yemek takımı almak istiyorum çeyiz olarak ne marka önerirsiniz mesela makinede yıkanırsa yaldızları desenleri çıkmicak sağlam bir şey istiyorum. Kullanıp memnun kaldıklarınız nelerdir ?:KK1::KK1:

Porselen takimlar hakkinda detayli bilgiyi konunun baslarinda bulabilirsin.
Porselen kalitelerinden markalara kadar, bir cok bilgiyi paylastim, goz atmani tavsiye ederim... :KK34:

Çok şükür okumayı tamamladım :KK37: en baş sayfadan sona kadar okumak zorladı baya ama bir o kadar da faydalı oldu tabi ki :KK9: bu anlamda büyük bir emek harcamışsınız ilk önce onun için tebrik ve teşekkürlerimi bildireyim :KK19:

:KK3::KK3: şimdi okuduklarım arasında bir şeyi merak etmeden geçemedim cehaletimi mazur görün :KK17: dertsiz masa örtüsü nedir? internetten araştırıp görsellere baktım ama 'dertsiz' adını almasını sağlayan özellik nedir anlayamadım :26:

Çok şükür okumayı tamamladım :KK37: en baş sayfadan sona kadar okumak zorladı baya ama bir o kadar da faydalı oldu tabi ki :KK9: bu anlamda büyük bir emek harcamışsınız ilk önce onun için tebrik ve teşekkürlerimi bildireyim :KK19::KK3::KK3: şimdi okuduklarım arasında bir şeyi merak etmeden geçemedim cehaletimi mazur görün :KK17: dertsiz masa örtüsü nedir? internetten araştırıp görsellere baktım ama 'dertsiz' adını almasını sağlayan özellik nedir anlayamadım :26:

Begenmis olmaniza cok sevindim, elimden geldigince bilgilendirici ve aydinlatici bilgileri paylasmaya calisiyorum her zaman. Ara ara goz atabiliyorum artik, eskisi kadar aktif bir sekilde forumda bulunamiyorum... Umarim vaktinde cevapliyorumdur sorunuzu...

Dertsiz masa ortuleri, kumas olmasina ragmen leke tutmayan masa ortulerinden. O yuzden kullanimi kolay ve rahat... :KK34:

Begenmis olmaniza cok sevindim, elimden geldigince bilgilendirici ve aydinlatici bilgileri paylasmaya calisiyorum her zaman. Ara ara goz atabiliyorum artik, eskisi kadar aktif bir sekilde forumda bulunamiyorum... Umarim vaktinde cevapliyorumdur sorunuzu...

Dertsiz masa ortuleri, kumas olmasina ragmen leke tutmayan masa ortulerinden. O yuzden kullanimi kolay ve rahat... :KK34:

Çok teşekkür ederim cevabınız için makbule geçti bir şey daha öğrenmiş oldum sayenizde :KK9: bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim :nazar:

Singer Steam Works Pro SWP.02 Buhar Kazanlı Ütü sizce nasıldır kızlar tül perdeler için ne bilyim takım elbiseler çeketler montlar için ..

Bir de sebzelik hakkında benim fikirlerim çok yer kaplayıcı olduğu.
Sebzelik tamam yer tasarrufu sağlayan birşey olabilir, fakat benim annemde vardı.
Nefret ederdim o sebzelikten, temizlemesi ayrı bir dert, devamlı düzenlemesi ayrı bir dert.
Neyseki benim mutfağımda sebzelik koyabileceğim bir alan yok.
O yüzden almadım ve kullanmıyorum da.

Onun yerine patates ve soğanlarımı koyabildiğim Tupperware'in Maksi Kiler dedikleri ürününden aldım 2 adet.
Birine patates, diğerine soğan koyuyorum.

Şu anda senin evin belli değil sanıyorum değil mi?
Bunlara alternatif olarak bir çok ürün var sepet tarzında.
Bazı evlerin paylaşılan fotoğraflarında görüyorum, kimisi mutfağında uygun bir yere, kimisi de balkonunda uygun bir yere sepet tarzında olanlardan koymuş.
Yer müsaitliğine göre bunlarda kullanılabilir.
big_711644415k4.jpg

Sebzelikler bana biraz demode geliyor.
fakat dediğin gibi mobilyalı olanlar çok şık.
Mutfağa uyumlu olanlar eminim ki çok şık duracaktır.
:KK34:

canım merhaba
anladığım kadarıyla tupperın kiler ürününü kullanıyorsun. nasıl peki mennun musun bende almayı düşünüyorum fakat kullanan birinden yorum almak istiyorum :)

Merhabalar,

Ben de çeyiz alışverişine yenilerde başlamış birisiyim.
Benim problemlerim biraz kişisel sayılacak.

Ben konu sahibi arkadaşım ile hemen hemen aynı düşündüğüme kanaat getirdim. Sade şıklıktan yanayım. Evde kullanılmayan eşyaların olmasından haz etmem.

TENCERE TAKIMLARIM karacadan aldım. 1 senedir köyde kutularında duruyorlar. Yorumları okudum ve acaba küflenmişler midir diye düşünmeye başladım. Neyse hayırlısı olsun diyelim. Çeyiz seti olarak aldığım için YEMEK TAKIMLARIM,ÇATAL KAŞIK BIÇAK TAKIMLARIM,BARDAK TAKIMLARIM,KAHVALTI TAKIMLARIM hep Karaca.

Karacadan aldığım bardak takımları yaldızlı idi. Yalnız aynıları eltimde var, kendisi makineye atınca yaldızlarının çıktığını söyleyince hemen koşa koşa gittim daha sade bir ürünle değiştirdim.

Soru 1: Bardak takımlarım büyük takım.
-12 kadeh
-12 uzun bardak
-12 kısa bardak
-12 çay bardağı
-12 çay tabağı
-2 karaf

Şİmdi diyorum ki, kadeh ve uzun bardakları konsoluma koysam, misafirime çıkarsam da, kısa bardakları günlük kullansam ve ayrıca su bardağı almasam, 12 yeterli midir acaba?
Zaten çay bardaklarını da günlük kullanmayı düşünüyorum :)

Soru 2: Misafir yemek takımının Türk kahvesi fincanlarını günlük kullansam :) 6 lı daha var. 12 fazla fazla yeter galiba değil mi?
Üstelik hem misafir yemek takımında hem de kahvaltı takımında 6şar tane fincan takımı var. Hani şu büyük olanlardan. Hiç sevmem onları, kullanmam da, acaba birisine mi versem?

Soru 3: Nevresim takımları:

2 tane çift kişilik pamuk saten,
1 tane English home çift kişilik nevresim takımım var.
Süslü çeyiz setinin içinde de bir tane var. Başka almasam olur değil mi?
Sonuçta evime gelen misafirlere çift kişilik nevresim takımı vermeyeceğim.

Tek kişilikleri de fazla pahalıya kaçmadan almak istiyorum.

Soru 4: Patikler, yemeniler, banyo lifleri

Bunlar gibi şeylerden annem bir sürü yapma düşüncesine girdi nedense. Annemin aklından bu düşünceyi nasıl çıkarabilirim? Bu soru çok şahsi oldu. :)

canım merhaba
anladığım kadarıyla tupperın kiler ürününü kullanıyorsun. nasıl peki mennun musun bende almayı düşünüyorum fakat kullanan birinden yorum almak istiyorum :)

Evlendim evleneli, yani 19 aydir bir fiil kullaniyorum... Gayet memnunum, koku yapmiyor, ayni zamanda da patatesler ve soganlar bitene kadar herhangi bir sorun yasamiyorum... Bana kullanimi Pratik geliyor ve yer kaplamadigini dusunuyorum. Mutfakta lavabomun altina yerlestirdim... Uzun zamandir da kullanimindan gayet memnunum... :KK34:

Merhabalar,

Ben de çeyiz alışverişine yenilerde başlamış birisiyim.
Benim problemlerim biraz kişisel sayılacak.

Ben konu sahibi arkadaşım ile hemen hemen aynı düşündüğüme kanaat getirdim. Sade şıklıktan yanayım. Evde kullanılmayan eşyaların olmasından haz etmem.

TENCERE TAKIMLARIM karacadan aldım. 1 senedir köyde kutularında duruyorlar. Yorumları okudum ve acaba küflenmişler midir diye düşünmeye başladım. Neyse hayırlısı olsun diyelim. Çeyiz seti olarak aldığım için YEMEK TAKIMLARIM,ÇATAL KAŞIK BIÇAK TAKIMLARIM,BARDAK TAKIMLARIM,KAHVALTI TAKIMLARIM hep Karaca.

Karacadan aldığım bardak takımları yaldızlı idi. Yalnız aynıları eltimde var, kendisi makineye atınca yaldızlarının çıktığını söyleyince hemen koşa koşa gittim daha sade bir ürünle değiştirdim.

Soru 1: Bardak takımlarım büyük takım.
-12 kadeh
-12 uzun bardak
-12 kısa bardak
-12 çay bardağı
-12 çay tabağı
-2 karaf

Şİmdi diyorum ki, kadeh ve uzun bardakları konsoluma koysam, misafirime çıkarsam da, kısa bardakları günlük kullansam ve ayrıca su bardağı almasam, 12 yeterli midir acaba?
Zaten çay bardaklarını da günlük kullanmayı düşünüyorum :)

Soru 2: Misafir yemek takımının Türk kahvesi fincanlarını günlük kullansam :) 6 lı daha var. 12 fazla fazla yeter galiba değil mi?
Üstelik hem misafir yemek takımında hem de kahvaltı takımında 6şar tane fincan takımı var. Hani şu büyük olanlardan. Hiç sevmem onları, kullanmam da, acaba birisine mi versem?

Soru 3: Nevresim takımları:

2 tane çift kişilik pamuk saten,
1 tane English home çift kişilik nevresim takımım var.
Süslü çeyiz setinin içinde de bir tane var. Başka almasam olur değil mi?
Sonuçta evime gelen misafirlere çift kişilik nevresim takımı vermeyeceğim.

Tek kişilikleri de fazla pahalıya kaçmadan almak istiyorum.

Soru 4: Patikler, yemeniler, banyo lifleri

Bunlar gibi şeylerden annem bir sürü yapma düşüncesine girdi nedense. Annemin aklından bu düşünceyi nasıl çıkarabilirim? Bu soru çok şahsi oldu. :)

Cok guzel sorular sormussun canim, ceyiz zaten sahsi birseydir ve herkes kendine gore hazirlamali ceyizini bana gore. Cunku her kisinin misafir potansiyeli ve sahsi kullanimi farklidir.

Karaca olmasini cok kafana takma, ben evlendim evleneli Esse'den ve bir cok farkli yerden tencereler aldim. Kullanima gore insan ihtiyac duyuyor, yetmiyor tencereler yeri gelince. Bazen yemek kaldirmak icin ufak bir tencereye ihtiyac duyuyorsun, bazen de sadece evde 2 kisi olunca az corba yapacak bir tencereye ihtiyac duyuyorsun. Tabii tam tersi oldugu da oluyor, bazen de cok misafire cikartacak yemek yapmak icin buyuk tencerelere ihtiyac duyuyorsun... Yani evlendikten sonra inan bana ihtiyaclarini daha iyi anliyor insan... Fakat tabii ki elini attigin anda isini gorecek seylere ihtiyacin var... Onemli olan da o zaten...

Gelelim birinci soruna, bu tamamen sana kalmis birsey. Bende de karacanin bardak seti var. Ne kadar kullandin dersen, misafirden misafire ki bana cok misafir gelmez. O yuzden konsolumda sergilik olarak duruyorlar diyebilirim... Fakat en azindan yok degiller, bebek bekledigim icin, biliyorum ki bebek mevluduydu gelendi gidendi derken bir cok bardak canaga ihtiyacimiz olacak, en azindan elimin altinda yetecek ve artacak kadar bardagim var.
Gunluk kullanima uygunmudur dersen, dedigim gibi sana kalmis, ama benim sahsi fikrim bir kenarda ozel misafirlerine ayiracagin seyler olsun. Daha az kullanilmis ve temiz cikartabilecegin (tabiri caizse). Bazen makina bardaklari bozabiliyor, o yuzden sana tavsiyem likit/sivi bulasik makinasi deterjani kullanman. Gunlukler icin normal tabletler sorun olmaz, fakat ozel tabaklarin ve bardaklarin icin sivi deterjan kullanirsan asinmalarini onlersin... :KK34:

Ikinci soruna gelince, bence ceyizinden hic bir parcayi kimseye hediye olarak verme, sonucta onlar ozenerek alinmis seylerdir bana gore. Beklemeni tavsiye ederim o konuda, birak takimlarin tam takim olarak kalsin. Ilerde hediye goturmek icab ederse yeni evlenen bir cifte veya sevdigin bir arkadasa, evine bir suru hediyeler gelecektir, bana da hep bardak canak borcam vs. gibi hediyeler geldi, bende bu hediyeleri hep dogum gunu olan, evine ilk kez gittigim vs. kisilere goturdum... O zaman gercekten ise yariyorlar... Zaten ceyizimde bir suru herseyim oldugu icin, kendi ceyizimden herhangi bir parcayi goturmeyi dusunmedim...
O bardaklar bazen ise yariyor biliyor musun? Bende sevmem onlari esim de sevmez, genelde cay bardagi veya kahve kupasi tercih ederiz, ama yeri geliyor kahvaltiya arkadaslarimi davet ettigim oldu, tam takim olarak cikartinca gercekten cok $IK duruyorlar... :KK34:
Turk kahvesi fincanlarina gelince, benim evde bir suru fincan takimim var, bir cogu da dolap bekcisi... Hele tabak takimlarimdakilerini hic kullanmadim bile... O yuzden bence elindekiler yeterli, zaten dedigim gibi ya hediye gelir, ya da ihtiyacin oldugunu hissettiginde daha sonradan alirsin, simdiden kalabalik yapmana gerek yok... :KK34:

3. soruna gelince, nevresim takimi ben cok kullaniyorum, haftada 1 degistiriyorum. Degistirdigim gun genelde makinaya atip yikiyorum, kuruyuncada utuleyip kaldiriyorum. Ama devamli ayni nevresim takimlari bayabiliyor insani... O yuzden 1-2 tane daha cift kisilik nevresim takimi edinmeni tavsiye ederim... Hem ihtiyac aninda (yikamaya vaktin olmayacagi durumlarda) fazladan elinde olmus olur, hem de kendi goz zevkin icin...
Tek kisilik nevresim takim adedi sana kalmis birsey, ne kadar SIKLIKLA misafir alirsin yatiya? Bu onemli bir nokta. Benim bu aralar yatili misafirim baya oluyor, o yuzden ben gerek duyuyorum... Fakat genellikle benim ihtiyacim hep cift kisilik nevresimden yana... O yuzden sen yine de misafir icin 1 adet dahi olsa cift kisilik nevresim takimi edin.... Zaten internet alisverislerinde uygun fiyatli guzel/duzgun markalarin nevresim takimlari cikiyor... Onlardan alabilirsin mesela....

Son soruna gelelim... Benim ceyizimde de bir suru patiktir, yemenidir, liftir mevcut... Zamaninda yapip yapip koymuslar... Bana sorarsan malesef ki sandik bekciligi yapiyorlar. Birazini disarda tutuyorum, en cok isime yarayanlar Yemeni ve lifler oluyor genelde. Namaz kilan misafirlerim olunca temiz temiz inci gibi oyali yemenileri cikartinca gayet guzel oluyor... Lifler de en cok misafir gelince ise yariyor, muhakkak kalan misafirlerimden banyo yapmak isteyenler oluyor, o zaman da temiz bir lif ve temiz bir sabun & havlu cikartiyorum... Patikler icin birsey diyemeyecegim... Onlar oylece kenarda duruyor, belki bir gun gelirde kullanirmiyim bilmiyorum... Bazen hediye goturdugum de oluyor iclerinden... :KK34:

Umarim sorularini yanitlayabilmisimdir... Ceyiz zor zanaat, tavsiyem kendin icinden nasil geliyorsa oyle hazirlaman ceyizini... Cunku sen kullanicaksin, senin esyalarin onlar, tamamen senin zevkin gibi olmasini dilerim... Simdiden hayirli ugurlu olsun, insallah bir omur ceyizinin her bir parcasini severek, ozenerek, mutlulukla kullanirsin... :KK16:

Evlendim evleneli, yani 19 aydir bir fiil kullaniyorum... Gayet memnunum, koku yapmiyor, ayni zamanda da patatesler ve soganlar bitene kadar herhangi bir sorun yasamiyorum... Bana kullanimi Pratik geliyor ve yer kaplamadigini dusunuyorum. Mutfakta lavabomun altina yerlestirdim... Uzun zamandir da kullanimindan gayet memnunum... :KK34:

Bende pratik bulduğum için ve yer kaplamadığı için tercih etmeyi düşünüyorum fakat terleme yapar mı, çabuk bozulma yapar mı bunlarla ilgili bir fikrim olmadığı için sana sordum. Bir de Antalya da yaşıyorum malum buranın sıcağı nemi fena o yüzden kararsızlık yaşıyorum. Teşekkürler canım cevabın için :KK16:

Bende pratik bulduğum için ve yer kaplamadığı için tercih etmeyi düşünüyorum fakat terleme yapar mı, çabuk bozulma yapar mı bunlarla ilgili bir fikrim olmadığı için sana sordum. Bir de Antalya da yaşıyorum malum buranın sıcağı nemi fena o yüzden kararsızlık yaşıyorum. Teşekkürler canım cevabın için :KK16:

Esimin teyzesi de bende gorerek almisti, fakat dubleks evde oturuyor, cati katinda bir dolabin icine koymus kilerleri ve sonuc malum... Hava almayan, nemli ve rutubetli ortamda patatesleri ve soganlari bozulmus... Eger serin ve kuru yerde saklarsan (karanlik) herhangi bir sorun olacagini sanmam... Dedigim gibi benim kilerlerim lavabomun altinda duruyor, bu gune kadar herhangi bir koku, terleme, bozulma gibi bir sorun yasamadim... 5 kg yakin patates & sogan aliyor (adedi) hic attigim olmadi... Dayandilar yani.... :KK34:

Esimin teyzesi de bende gorerek almisti, fakat dubleks evde oturuyor, cati katinda bir dolabin icine koymus kilerleri ve sonuc malum... Hava almayan, nemli ve rutubetli ortamda patatesleri ve soganlari bozulmus... Eger serin ve kuru yerde saklarsan (karanlik) herhangi bir sorun olacagini sanmam... Dedigim gibi benim kilerlerim lavabomun altinda duruyor, bu gune kadar herhangi bir koku, terleme, bozulma gibi bir sorun yasamadim... 5 kg yakin patates & sogan aliyor (adedi) hic attigim olmadi... Dayandilar yani.... :KK34:

Anladım canım o zaman sorun yok gibi çünkü bende şuanda lavabonun altında saklıyorum elimin altında olsun diye bunları da oraya koydum mu bi sorun olmaz inşallah :)

Anladım canım o zaman sorun yok gibi çünkü bende şuanda lavabonun altında saklıyorum elimin altında olsun diye bunları da oraya koydum mu bi sorun olmaz inşallah :)

Insallah, gule gule kullanmanizi dilerim... :KK34:

meraba bende bişey sormak istiyorum evim kira olucak banyo setimi ev belli olduktan sonra mı alsam yoksa begenip şimdimi alsam bilemedim :26: bide bu setlerde çöp kovalı olanlarımı tavsiye edersiniz yoksa sadece 4 lü setlerimi ben karar veremedim. çöp kovalı olanlar bana gereksiz pahalı geliyor. onların yerine çöp kovası olarak çelik basmalı olanlardan kullansam diyorum tuvalet fırçasıda aynı şekilde çelik olanlardan kullansam diyorum
olurmu acaba :26:

soru sordum ama dayanamayıp seti aldım :) bunlar inşallah banyomla uyum sağlarlar Eki Görüntüle 1013802 Eki Görüntüle 1013804

bide ayrıca sormak istedigim bişey var :26: bi çeyizde çay tabakları, çay bardakları ve su bardakları kaç tane olmalıdır :26: daha sonradan değişebilir ama ilk etapta kaç olmalı :26: benim 12 kişilik su takımımda 12 kişilik çay takımı var ayrıca çay seti olarak aldım ama bardaklarını almadım tepsi kaşıklar ve çay altlıgı var bide a101 ve şok tan beğenip aldıgım 6 şar kişilik biri kırmızı biri pembe olmak üzere 2 takım daha var :26: ayrıyetten kaç tane daha bardak altı ve çay bardağı alayım çay setine mutlaka 12 çay bardağı almam lazım çünkü onda bardak yok

X